Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 12:52   #2461
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Što se toga tiče, smatram da bi najbolji pristup bio djetetu nakon što navrši 18 godina života, ostaviti mu odmah neku svotu novaca, dati mu je na raspolaganje, pa dijete drago, ako želiš taj novac uložiti u vlastito školovanje, može, ako ga želiš zapiti i prokurvati, može i to, ali odsad pa nadalje prepušten si sebi.
Sta? Samo se pokopavas "argumentima". I sam si napisao da je dijete od 18 godina jos dijete, sto znaci da nije bas pametno dati mu veliku svotu novaca, jer ako ga nece zapiti i prokurvati, vrlo vjerojatno ce naci neki treci nacin da ga potrosi bezveze. Sumnjam da bi bio toliko ravnodusan prema vlastitom djetetu. Mislim, sigurno postoje iznimke koje ne bi to napravile, ali su u manjem postotku. Danas vecina djece od 18 godina, cak i ako im roditelji nisu u nekoj zavidnoj financijskoj situaciji, upise redovno neki faks, sto znaci da ne placaju skolarinu, a roditelji im pruzaju osnovne zivotne uvjete. Oni jos mozda nesto rade uz to da bi si mogli priustit koju krpicu vise i za takve stvari, ali ono... welcome to the real world, tvoj slucaj je iznimka, tvoj nacin razmisljanja je sve samo ne bistar i logican. Inace bi puno vise ljudi jelo zob i cekalo da im se nesto ponudi na pladnju, ali to nije tako - ljudi rade, ljudi se skoluju, trude se, dizu kredite, bore se. Da si malo pametniji, bar bi mogao neku bolju raspravu otvoriti, ali ovako ne, nema smisla ova rasprava, ja se povlacim.
pink cookie is offline  
Old 28.12.2016., 12:53   #2462
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ne, nije nasljedstvo, nego uobičajen odnos s djecom i drugim dragim ljudima. Povezan makar podjednako s vlastitim zadovoljstvom što daješ, možeš dati, što već kome, i pomoći tome kojemu daješ. Hoću reći, djecu imaš iz vlastitog zadovoljstva i potrebe, ne jer su ona željela biti tvoja djeca.
Dok je nasljedstvo, da, sličnije jack potu, slučajnost koja te pogodi iz vedra neba. Ili ne. Izoliran sretan događaj. E, sada što je kome jack pot, a što beznačajni đeparac, o tom po tom. Pa se slažem da si ti bez napora mogao svoje i potrošiti bez problema, umjesto da si ga upotrijebio za start, poguranac.
Isto važi za sve prilike u životu, dalje je naša stvar i nema jamstva. Moj bivši kratkotrajni šogor je završio ugledan fakultet na grbači roditelja što bi ti rekao, pa je svejedno postao praktično klošar koji voli samo svoj motor.
Itekako je to nasljedstvo, i to veliko, jer nije nasljedstvo samo ono što dobiješ nakon što ti roditelji umru. Tvojom logikom onda može netko tko ima milijune dati svojoj djeci nakon što postanu punoljetni te milijune na korištenje, i onda po tebi ispada da oni nisu dobili nasljedstvo, već da je to uobičajen odnos s djecom i drugim dragim ljudima. Ni blizu.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 28.12.2016., 12:57   #2463
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Oni jos mozda nesto rade uz to da bi si mogli priustit koju krpicu vise i za takve stvari, ali ono... welcome to the real world, tvoj slucaj je iznimka, tvoj nacin razmisljanja je sve samo ne bistar i logican. Inace bi puno vise ljudi jelo zob i cekalo da im se nesto ponudi na pladnju, ali to nije tako - ljudi rade, ljudi se skoluju, trude se, dizu kredite, bore se. Da si malo pametniji, bar bi mogao neku bolju raspravu otvoriti, ali ovako ne, nema smisla ova rasprava, ja se povlacim.
I onda mi kaže jedan forumaš da zašto sam toliko kompetitivan kad sam rekao da vjerujem da je danas meni bolje u životu nego većini ostalih koji govore da je moj izbor bio ekstreman. Pa eto zašto, jer po tvome ispada da sam ja taj koji je u krivu, a svi ostali u pravu, da je pravi put ovo što ti napisala, ljudi rade, ljudi se skoluju, trude se, dizu kredite, bore se, a moje da je ekstremno, ako je tako, ako sam ja u krivu, a drugi u pravu, kako onda da je meni bolje nego njima?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 28.12.2016., 13:07   #2464
Rece osoba koja prodaje sprehu da ljudima ostaju stanovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 28.12.2016., 13:09   #2465
na ovom forumu sve neke ultra sposobne , zrele i samostalne žene ( bar za hrvatske prilike). sve su one same sebi osigurale. stan, školovanje, auto, ovo ono. nema nikih problema iako žive u Hrvatskoj. svi drugi su lijeni i nesposobni i ne znaju njihovu tajnu. ženite me
the beginning is offline  
Old 28.12.2016., 13:11   #2466
Quote:
the beginning kaže: Pogledaj post
na ovom forumu sve neke ultra sposobne , zrele i samostalne žene ( bar za hrvatske prilike). sve su one same sebi osigurale. stan, školovanje, auto, ovo ono. nema nikih problema iako žive u Hrvatskoj. svi drugi su lijeni i nesposobni i ne znaju njihovu tajnu. ženite me


Kao i tipovi, koji zive u kuci od staraca, al imaju vlastiti kat kuce, s zasebnim ulazom, te sami sebi kuhaju i peru.

HR zemlja prosperiteta.

Oh wait.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 28.12.2016., 13:11   #2467
Quote:
the beginning kaže: Pogledaj post
na ovom forumu sve neke ultra sposobne , zrele i samostalne žene ( bar za hrvatske prilike). sve su one same sebi osigurale. stan, školovanje, auto, ovo ono. nema nikih problema iako žive u Hrvatskoj. svi drugi su lijeni i nesposobni i ne znaju njihovu tajnu. ženite me
Ne zaboravi da su uz to sve i izgledom avioni.
blort is offline  
Old 28.12.2016., 13:13   #2468
Quote:
the beginning kaže: Pogledaj post
na ovom forumu sve neke ultra sposobne , zrele i samostalne žene ( bar za hrvatske prilike). sve su one same sebi osigurale. stan, školovanje, auto, ovo ono. nema nikih problema iako žive u Hrvatskoj. svi drugi su lijeni i nesposobni i ne znaju njihovu tajnu. ženite me
Ovo je internet. Svatko odabere sto hoce biti.
PhillHeath is offline  
Old 28.12.2016., 13:14   #2469
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Sta? Samo se pokopavas "argumentima". I sam si napisao da je dijete od 18 godina jos dijete, sto znaci da nije bas pametno dati mu veliku svotu novaca, jer ako ga nece zapiti i prokurvati, vrlo vjerojatno ce naci neki treci nacin da ga potrosi bezveze. Sumnjam da bi bio toliko ravnodusan prema vlastitom djetetu. Mislim, sigurno postoje iznimke koje ne bi to napravile, ali su u manjem postotku. Danas vecina djece od 18 godina, cak i ako im roditelji nisu u nekoj zavidnoj financijskoj situaciji, upise redovno neki faks, sto znaci da ne placaju skolarinu, a roditelji im pruzaju osnovne zivotne uvjete. Oni jos mozda nesto rade uz to da bi si mogli priustit koju krpicu vise i za takve stvari, ali ono... welcome to the real world, tvoj slucaj je iznimka, tvoj nacin razmisljanja je sve samo ne bistar i logican. Inace bi puno vise ljudi jelo zob i cekalo da im se nesto ponudi na pladnju, ali to nije tako - ljudi rade, ljudi se skoluju, trude se, dizu kredite, bore se. Da si malo pametniji, bar bi mogao neku bolju raspravu otvoriti, ali ovako ne, nema smisla ova rasprava, ja se povlacim.
ja sam dobila dio svog nasljedstva s 18 kad sam krenula studirati. djeca branitelja su me ladno pogurala na listi i plaćala sam školarinu, a tad je bila shema da ako ne naguraš na visoki prosjek, osuđen si na plaćanje svake godine. nisam prokurvala lovu, pila jesam jedino mi je žao nisam više putovala po svijetu. i još me pritom nije nitko kontrolirao, izuzev standardnih obiteljskih savjeta kako moram paziti.
danas tu mogućnost da uopće studiram bezbrižno smatram velikom, velikom srećom i ne uzimam je zdravo za gotovo jer se 'podrazumijeva da ti obitelj pomogne i brine'. jer jednom kad sam morala početi raditi i zbilja se sama financirati do diplome, vidjela sam sve zvijezde guess what, oni kojima su roditelji bez iznimke svaki mjesec uplaćivali na račun većinom ne misle da su bili osobito sretni nego se to, eto tako, podrazumijeva, pa šta sad.

tako da nije svaka iznimka odljepljena od stvarnosti
isadora w. is offline  
Old 28.12.2016., 13:19   #2470
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
I onda mi kaže jedan forumaš da zašto sam toliko kompetitivan kad sam rekao da vjerujem da je danas meni bolje u životu nego većini ostalih koji govore da je moj izbor bio ekstreman. Pa eto zašto, jer po tvome ispada da sam ja taj koji je u krivu, a svi ostali u pravu, da je pravi put ovo što ti napisala, ljudi rade, ljudi se skoluju, trude se, dizu kredite, bore se, a moje da je ekstremno, ako je tako, ako sam ja u krivu, a drugi u pravu, kako onda da je meni bolje nego njima?
Ja sam rekao da je 2 godine života na zobi jer ti se ne da gutati tuđa govna (raditi za nekog drugog) ekstremni izbor.
To je bilo prije nego si se izjasnio da si dobio nasljedstvo koje ti je omogućilo da radnu karijeru počneš kao sam svoj šef.

Sada ne smatram da je tvoj izbor bio ekstreman, barem ne u kontekstu odricanja jer to nije odricanje nego čekanje pomora predaka kako bi ti nešto dobio. Ti si točno znao što želiš samo nisi bio u stanju to samostalno postići nego si to - dobio. I to je OK. Ne OK, to je super. Ali to nije pozicija iz koje držiš prodike ljudima koji se bore kroz život i njihovu borbu nazivaš 'gutanjem govana' jer ti ljudi moraju sami steći ono što si ti u startu dobio.

Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Srednja strukovna škola jest još uvijek i danas, kao u moje vrijeme, besplatna, koliko ja znam, i oni koji je pohađaju su maloljetni, kao što sam i ja tad bio. A gdje bih bio da nisam dobio to strašno veliko nasljedstvo, pa vjerojatno bih i dalje životario na zobi i bavio se kao ekipa na okretištu u Dubravi preprodavanjem svega i svačega kako bih uštedio sam za tu velebnu radionu.
Život koji si opisao je gutanje govana i to puno većih razmjera nego imati šefa...

Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Izgubio bih nekoliko godina života na to, ali dugoročno bih opet bio na istome vjerujem.
Za par godina života na zobi i sitnim preprodavanjem stvari iz okoline bi ti stekao 200.000kn / nekretninu + opremljenu automehaničarsku radionicu?
Ti zaista nemaš kontakt sa realnosti

Vjeruješ da bi bio na istom?
Zvučiš kao da te Tarantino izmislio.
someonesomewher is offline  
Old 28.12.2016., 13:23   #2471
Quote:
the beginning kaže: Pogledaj post
na ovom forumu sve neke ultra sposobne , zrele i samostalne žene ( bar za hrvatske prilike). sve su one same sebi osigurale. stan, školovanje, auto, ovo ono. nema nikih problema iako žive u Hrvatskoj. svi drugi su lijeni i nesposobni i ne znaju njihovu tajnu. ženite me
vjerovao ili ne, to nije toliko tesko, samo moras RADIT, puno.
ne kuzim sta je cudno u tome da netko radi - zaradi, pa nesto ima. auto je kanta. ne setam po kavama i izlazim vani 2 puta godisnje jer placam faks tisucu eura. a taj faks mi lose ide, but nevermind. poanta je bila u trudu i u borbi, ne u tome da se pohvalim. tako da - nisam ultra sposobna, a nisam ni najsamostalnija, nije da mi nitko ne pomogne... Da, osjetila sam se prozvana, nece mi nitko predbacivati sto govorim istinu, koja (ocito) nije uopce toliko bajna koliko si jedna ljubomorna i zajedljiva glava moze zamisliti u datom momentu.
pink cookie is offline  
Old 28.12.2016., 13:25   #2472
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Itekako je to nasljedstvo, i to veliko, jer nije nasljedstvo samo ono što dobiješ nakon što ti roditelji umru. Tvojom logikom onda može netko tko ima milijune dati svojoj djeci nakon što postanu punoljetni te milijune na korištenje, i onda po tebi ispada da oni nisu dobili nasljedstvo, već da je to uobičajen odnos s djecom i drugim dragim ljudima. Ni blizu.
Meni je uobičajeno podijeliti s najdražima ono što imam i želim dijeliti. Pogotovo ono što meni ne treba toliko, a njima da. Tako sam uvjerena da bih imala danas 10 puta više da su mi roditelji milijunaši, kao što će i moja djeca imati sve razmjerno materijalnom statusu naše obitelji. Što je posve prirodno jer oni jesu ta obitelj, ne samo muž i ja.
Što je meni suštinski različito od jednokratnih posebnih događaja, poput nasljeđivanja poslije nečije smrti. Ili dobitka na lotu.
violeta1980 is offline  
Old 28.12.2016., 13:26   #2473
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post

Život koji si opisao je gutanje govana i to puno većih razmjera nego imati šefa...


Za par godina života na zobi i sitnim preprodavanjem stvari iz okoline bi ti stekao 200.000kn?
Ti zaista nemaš kontakt sa realnosti

Vjeruješ da bi bio na istom?
Zvučiš kao da te Tarantino izmislio.
Kuća plus radiona su te vrijednosti, sama radiona daleko manje, da nisam naslijedio tu kuću nastavio bih živjeti sa roditeljima vjerojatno. A što se gutanja govana tiče, meni osobno bi recimo puno prihvatljivije bilo preživljavati od skupljanja boca nego si dozvoliti da se neki isfrustrirani idiot iživljava na tebi na nekom loše plaćenom poslu, pa da se onda idem pred njim dokazivati kako bih možda u budućnosti nekad i napredovao na neki bolji posao. Svatko ima svoj način razmišljanja.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 28.12.2016., 13:33   #2474
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Kuća plus radiona su te vrijednosti, sama radiona daleko manje, da nisam naslijedio tu kuću nastavio bih živjeti sa roditeljima vjerojatno. A što se gutanja govana tiče, meni osobno bi recimo puno prihvatljivije bilo preživljavati od skupljanja boca nego si dozvoliti da se neki isfrustrirani idiot iživljava na tebi na nekom loše plaćenom poslu, pa da se onda idem pred njim dokazivati kako bih možda u budućnosti nekad i napredovao na neki bolji posao. Svatko ima svoj način razmišljanja.
Na čemu temeljiš svoj dojam u stupanju u radni odnos, a da pri tome nikada nisi imao doticaja s istim?

Imaš li ti zaposlenike?
someonesomewher is offline  
Old 28.12.2016., 13:43   #2475
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Svi troškovi od 18. godine života nadalje, od smještaja, hrane, odjeće, itd...
Te iste troškove imaš i do 18. godine., jer i do 18. godine te se školuje, zar ne?
U čemu su troškovi različiti do 18 i nakon navršenih 18?

Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Jest, mali postotak najboljih i sa najvećim ocjenama.
Nešto si pobrkao.
"Mali postotak najboljih i s najvećim ocjenama" ne samo da ne plaća direktno obrazovanje, nego još i dobiva stipendiju.

Quote:
Kod ostalih to ide otprilike, u najmanju ruku 5 godina studiranja pod uvjetom da se sve položi u roku, a kod većine to nije tako
To je problem te većine.

Quote:
nego se oduži na 6-7 godina, pa množi 7 godina sa barem 1000 eura školarine, dklae već smo na 7000 eura, plus uzdržavanje u tih 7 godina školovanja, ispadne barem još toliko, i eto nas već kod cifre od minimalno 14.000 eura potrošenih na nečije školovanje. To nije nasljedstvo? I pazi sad ovo, ta se osoba zaposli, i govori poslije, ja sam sve stekao samostalnim radom, jesi k sinko moj ti sve stekao samostalno, laži nekog drugog.

Računica ti je falična do razine neupotrebljivosti. Morat ćeš je jako dovesti u red da bi imalo smisla razgovarati o njoj.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 28.12.2016., 13:49   #2476
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Te iste troškove imaš i do 18. godine., jer i do 18. godine te se školuje, zar ne?
U čemu su troškovi različiti do 18 i nakon navršenih 18?


-Stipe
Nakon 18. god su veći.
blort is offline  
Old 28.12.2016., 13:52   #2477
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Na čemu temeljiš svoj dojam u stupanju u radni odnos, a da pri tome nikada nisi imao doticaja s istim?

Imaš li ti zaposlenike?
Nemam. I rekao sam već da krug ljudi među kojima se ja krećem nisu nikakvi top menadžeri, liječnici, i slični za koje vjerujem da imaju odlične radne uvjete, već ljudi koji rade za minimalac ili malo iznad toga kao konobari, trgovci, i slično, u tom krugu sam i odrastao, tom staležu radničke sirotinje su pripadali i moji roditelji, i od svih tih ljudi gotovo pa svatko nije zadovoljan sa onime što radi i doživljava to kao nužno zlo tek da se ima od čega živjeti, i još onda pritom ih se na tom poslu maksimalno i iskorištava. Zajebi to, i skupljanje boca je bolje od toga.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 28.12.2016., 13:57   #2478
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
...
Totalno kužim averziju prema radu za bilo kakvog šefa, isti sam. Svoj posao sam započeo s posuđenim alatom (doslovno do šerfcigera), u frendovoj garaži (molim da me se ne pita, a što ako frend nema garažu, jer je odgovor, onda bih to napravio u dnevnoj ili bakinoj sobi, s nožem i vilicom), i s 2,8% znanja potrebnih za to.

U raspravi se polariziralo oko dva ekstrema, da se ništa eto ne može osim raditi u nekoj firmi, ili da se može ako ti padne gotov frizeraj u krilo, i tvoj stav da se sve može ako si se spreman odreći dovoljnog broja stvari.

Sve košta. Košta rad za šefa, koštaju novci, košta odricanje. Bitna pitanja su, što si to kupuješ, koliko ti to treba, koliko košta, i na kraju ono što većina previđa, koliko je to trajna vrijednost.

Na žalost, dok smo bili mali, nitko nam nije rekao da je najveći i najvažniji resurs kojeg imamo vrijeme. To je nešto do čega svatko treba sam doći. Isto tako, rijetko koga se naučilo odgođenoj gratifikaciji, i tome da su njeni rezultati uvijek veći od onih koje možeš dobiti odmah.

Ekipa ne vidi trud u tome što si bio na zobi, i zato to ne može cijeniti. Isto tako, većina ne kuži što bi sa svojim vremenom, kako ga pretvoriti u novac, osim u ponuđenim modelima poso-kuća, a i puno više im nego tebi treba privid sigurnosti.

Zadnje uređivanje Jar-jar : 28.12.2016. at 14:15.
Jar-jar is offline  
Old 28.12.2016., 13:58   #2479
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Nakon 18. god su veći.
Pozbrajaj ih, sa 16 i s 18, da vidimo računicu.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 28.12.2016., 14:00   #2480
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Imaš li ti zaposlenike?

A vi ostali poslodavce?

13.55. Svi ste svoji gazde, radite popodnevnu, na porodiljnom ste ili ste pak informatičari koji tak i tak moraj biti uz komp iako taj tren nemaju nekog konkretnog posla pa ono trla baba lan da joj prođe dan?

Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Nemam. I rekao sam već da krug ljudi među kojima se ja krećem nisu nikakvi top menadžeri, liječnici, i slični za koje vjerujem da imaju odlične radne uvjete, već ljudi koji rade za minimalac ili malo iznad toga kao konobari, trgovci, i slično, u tom krugu sam i odrastao, tom staležu radničke sirotinje su pripadali i moji roditelji, i od svih tih ljudi gotovo pa svatko nije zadovoljan sa onime što radi i doživljava to kao nužno zlo tek da se ima od čega živjeti, i još onda pritom ih se na tom poslu maksimalno i iskorištava. Zajebi to, i skupljanje boca je bolje od toga.
Kako tko. Ako se smatra potplaćenim čovjek nije zadovoljan. To ne znači da ljudi ne daju maksimum na poslu ili da ih pohvala ne veseli ili da se ne nadaju nečem boljem. Inače bi valjda svi skupljali boce i otpad da se tu da bolje zaraditi i ako je stvar u tome da je posao nužno zlo samo da bi se kupila hrana i poplaćali računi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger