Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 02:15   #1
Kolika je razlika u godinama između vas i vašeg partnera?

ona 30, on 41.. Jel vam to ok?

negdje sam pročitala da žene kojima je krajnji cilj brak i djeca - da preferiraju starije muškarce , jer je veća vjerojatnost da se oni žele skrasiti koji imaju 35+ npr., nego neki mlađi.

čast iznimkama, netko od 25 je zreliji od nekog drugog od 35, ali generalno gledano - tako je.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:28   #2
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
ona 30, on 41.. Jel vam to ok?

negdje sam pročitala da žene kojima je krajnji cilj brak i djeca - da preferiraju starije muškarce , jer je veća vjerojatnost da se oni žele skrasiti koji imaju 35+ npr., nego neki mlađi.

čast iznimkama, netko od 25 je zreliji od nekog drugog od 35, ali generalno gledano - tako je.
sa tim godinama koje si navela-mi smo se upoznali.
samo što nisam imala dojam da biram-starijeg muškarca.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:37   #3
da, nisam ni ja imala takav dojam kad sam ovoga jednoga srela. izgleda ko da mu je 34-35 maximalno. sportaš.
al vidim i njušim nekako da je čovjeku cilj osnovati obitelj tako da - mislim da je došao kraj gubljenju vremena s balavcima od koji su neki čak i moji vršnjaci - tužno.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:38   #4
Ja 27 on 30
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:41   #5
40 godina i nije neka starost ali imaj na umu da u 50-im krecu zdravstveni problemi,manje ili vise ozbiljni za vecinu ljudi


osjetit ces da godine rade svoje u 50-im,i hoce li ti to smetat?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:49   #6
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
da, nisam ni ja imala takav dojam kad sam ovoga jednoga srela. izgleda ko da mu je 34-35 maximalno. sportaš.
al vidim i njušim nekako da je čovjeku cilj osnovati obitelj tako da - mislim da je došao kraj gubljenju vremena s balavcima od koji su neki čak i moji vršnjaci - tužno.
dobro.među nama je bila razlika 10 godina,startali smo sa nešto manje
nego si navela-ali nikome nije bio cilj ostvariti obitelj-samo zbog godina,
i to još u samom startu.samo u ovoj situaciji o kojoj pričaš,
kome smeta gubljenje vremena sa vršnjacima?
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:53   #7
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
40 godina i nije neka starost ali imaj na umu da u 50-im krecu zdravstveni problemi,manje ili vise ozbiljni za vecinu ljudi


osjetit ces da godine rade svoje u 50-im,i hoce li ti to smetat?
zdravstveni problemi mogu biti i sa manjim godinama-
mislim,zašto tako postavljati stvari-ne percepiramo nekog samo po godinama
i zdravstvenim problemima koji mogu doći.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:57   #8
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
dobro.među nama je bila razlika 10 godina,startali smo sa nešto manje
nego si navela-ali nikome nije bio cilj ostvariti obitelj-samo zbog godina,
i to još u samom startu.samo u ovoj situaciji o kojoj pričaš,
kome smeta gubljenje vremena sa vršnjacima?
ma ne mislim doslovno gubljenje vremena s vršnjacima, čak mi se duže vrijeme i sviđao lik moje godište, 6 mj.mlađi ali vidim ja da sam pored njega - kao da sam mu mama. I po stavima i po sveme.
Nema to baš smisla. Prijatelji - DA, i to jako dobri, ali tu sve staje.
partner mora biti ozbiljniji i htjet nešto od života napraviti, a ne samo misliti kako će se igrati/zabavljati.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 03:04   #9
Ja 49, A žena 45.
Da ,osjećam promjene vrimena, vid mi je do prije par godina bija savršen, a sada mi triba teleskop za pročitat novine. Osjeti se ta kriza srednjih godina (jednostavno osjetiš da ne možeš više "potegnit" kao nekada) Sex je i dalje fala bogu ok. Nije svaki dan, ali bude jednom u 10 dana, i dalje je sasvim kvalitetan, možda upravo iz razloga šta nije svaki dan kao nekada...Nismo više toliko mladi, ali uvjeren sam da i stare godine kada se dvoje ljudi lipo slažu, da onda tek dolazi ono najbolje
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 07:34   #10
ja 32, on 46...
nije ciljano to ispalo tako, ali s vremenom sam sve starije ljude birala za veze, zadnji je bio isto godište kao i ovaj...godinama daleko bliže mojoj mami nego meni...

ali s obzirom na to da se uglavnom družim s ljudima iz generacija mojih staraca, ne čudi me ni ovo...
mislim da godine nikad nisu bile problem, već ono što je u glavi...ok, vidi se neka razlika, najviše u tome što on pamti vremena u kojima ja nisam bila ni u planu...pa kad se spominju filmovi koji su gledani i slične stvari, shvatiš da nisi odrastao u istom "dobu"...

fizički izgleda dobrano mlađe, zdravlje je ok, pašemo si u svemu, čemu onda komplicirati?
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 08:59   #11
Kada je neka značajnija razlika u godinama među partnerima, neminovno je da imaju iste želje glede životnih ciljeva/ potomstva itd.
Lakše je kad je partner stariji jer oni seljački rečeno nemaju rok trajanja. Mi žene imamo, biologija je takva.
Između nas je 8godina razlike.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:01   #12
Između mog dragiše i mene je šest mjeseci razlike i svaki put kad je on ima veću brojku, do mog rođendana mi kenjka sa "Eh kad sam ja bio u tvojim godinama"

Osobno mi godine nisu predstavljale problem, dobro jedino u onim situacijama kada se za klinku od 16 zagrije lik od 25. Kad klinka dođe u neke svoje dvadesete, te godine se "smanjuju" pa razlika od 9 godina i nije više toliko velika kada su oboje u dvadesetima. Naravno, sve ovisi o mozgu i zrelosti.

Iako sam recimo, primijetila (sad ne znam jel se ja vrtim sa takvim ljudima ili me takve babe sreću na šoru) ali je ok ako je mužjak stariji od ženke, to je ono, ok i pohvalno. Ali je recimo malo neugodna (?) situacija ako se u razgovoru spomene da je ženska starija od svog partnera... stara koka, baba devojka... štaveć. Jeste li naišli na takve fenomene?
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:02   #13
on je mlađi od mene 2 godine .. ja 23 on 21
lexipedia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:10   #14
Kod nas je razlika 4 godine i jos koji mjesec. Uglavnom sam bila sa vrsnjacima, a najveca razlika u plusu mi je bila sa prvim deckom- 6 godina , a u minus 1,5 (mada mi nije bilo svejedno jer mi je slagao da je mladji samo par mjeseci, a godinu precutao- kako ja sa skoro punih 20 mogu biti sa nekim od 18)

Zadnje uređivanje Ertrinken : 21.11.2016. at 11:31.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:24   #15
Ja imam 31, za mjesec dana 32, on je neki dan proslavio 39. rođendan. 7 godina razlike!

Prije sam bila opterećena s tom razlikom, nisam se mogla zamisliti s nekim tko je više od 3,4 godine stariji od mene i eto mi ga sad! Nikakav problem.
Bitno da se osobe dobro slažu i upotpunjuju se
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:53   #16
Uopće niste cool.
Mm je jednu godinu mlađi od mene.:cougar:

Iskreno, ne kužim kad žene govore da generalno muškarci ispod 35 bježe od braka i obveza. Moja iskustva su bila dijametralno suprotna. Nakon 25-te su me skoro svi vršnjaci prosili
Nikad nisam morala tražiti starije jer oni kao jedini žele nešto ozbiljno.
Btw. totalno glupi razlog za ciljano traženje starijih tipova.
Da ne pričam kako zvuči proračunato...i pomalo očajno.

Što se same razlike u god tiče, po meni je najbolje biti s vršnjakom, par god gore, dolje, svejedno. Sve iznad 10 god mi je tu mač. A opet da sam se zaljubila i poželjela zajednicu s nekim starijim tipom, ne bi me niti malo bilo briga koliko ima godina.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:51   #17
Nažalost, uvijek sam imala neutemeljene predrasude prema mlađim dečkima.
Nikad mi ženidba nije bila cilj, niti sam čak razmišljala o njoj ali na mlađe sam uvijek gledala kao na balave.
Priznajem, imala sam predrasude u dvadesetima.
Sad kad sam u tridesetima na vršnjake više ne gledam kao na nezrele.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:18   #18
Moj je 8 godina mlađi.
Iskustva sa starijima su mi, uz časne iznimke, bila takva da su ili bili gore od bilo koje bridezille (želja da se brže bolje skrase s prvom koja ih želi jer eto, red je), ili su ponašanjem i razmišljanjem bili bliže tinejdžerima nego 30+ godišnjacima.
Bolju polovicu nisam tražila ciljano po godištu na osobnoj, ali se potrefila za nas dobra kombinacija
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:51   #19
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Kada je neka značajnija razlika u godinama među partnerima, neminovno je da imaju iste želje glede životnih ciljeva/ potomstva itd.
Lakše je kad je partner stariji jer oni seljački rečeno nemaju rok trajanja. Mi žene imamo, biologija je takva.
Između nas je 8godina razlike.
Itekako imaju "rok trajanja" baš kao i mi. Tehnički, stariji muškarac može imati dijete, ali je daleko veća mogućnost autizma, downovog sindroma, nasljednih bolesti, psihičkih bolesti, bipolarnog poremećaja itd.

A to da stariji ne bježe od obaveza je bulšit. Ako netko ima preko 40 i samac je čitav život, teže će se taj odlučiti na brak i/ili djecu nego netko od 30-ak.

A i sve više ih ima problema s ED u tim godinama tako da, ne vidim zašto bi netko od plus 40 bio veća prilika od plus 30. Dakako, kad se zaljubiš, sve je to tako nebitno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:20   #20
Ja imam 30 godina, djevojka 21. Zajedno smo skoro 3 godine i super se slažemo.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da žene kojima je krajnji cilj brak i djeca - da preferiraju starije muškarce , jer je veća vjerojatnost da se oni žele skrasiti koji imaju 35+ npr., nego neki mlađi.

čast iznimkama, netko od 25 je zreliji od nekog drugog od 35, ali generalno gledano - tako je.
Generalno gledano, ovo je apsolutno neutemeljeno. Viđao sam se i s mlađim i sa starijim djevojka i iz mog iskustva, godine nemaju nikakve veze sa željom za brakom. Udavača ima svih dobnih skupina.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.