Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 12:01   #81
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
moja zena slaze se dobro sa mojom obitelji. I sa bratom tako da joj tu nista ne mogu prodati.

Najgore mi je sto cesto razmisljam i zelim da mi umre mama jer samo njeno prisustvo njena energija prosto isisava sve snage iz mene. Ne znam da li je neko ista tako pomislio ? Pre godinu dana sam ubedio nju i njenu kosinicu to jest sina koji je imucan da platimo mama turisticki Pariz. Otisle su na pet dana i vratile se zive i zdrave. Potom posto leti ima drugaricu iz detinjstva koja zivi u Budvi provodi po mesec dana na moru gde se temeljno revitalizuje i dodje jos jaca rekao sam im da se provozaju starim putom od Cetinja do Kotora koji je pun serpentina bez ograda i ja sam tamo isao da se biciklam pa znam. I nista. Otisle su i bilo im je super, a slale su mi wazzup kako jedu Njegosku prsutu. Nista se ne moze.

mesec dana se regenerisala D vitaminom, a ja sam jedva sklepao 10 dana u grckoj i naravno dete i zena su me jasili.

Sa bratom sam ispao narocito glup. Najpre sam ga ogovarao kod mome kako on vodi nedolican zivot u Nemackoj i kako nema ni kuceta ni maceta i ona me jos vise mrzi zbog toga. Tu sam dobro lupio o precku tj vratnicu jer kad bolje razmislim sta i ako se on ozeni, pa se i njegova zena umesa, a mama je uvek na njegovoj strani. Bolje je dakle nek se provodi sa tim bestijama veca sansa da ubode sidu ili tako sto, pa nek vidi onda ko je bolji sin.

Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.
makni se ti od mame, svoj dio dobit ces tek kad umre i ako umre prije tebe ..a brat ce naravno trazit svoj dio, nemoj nasjest na price da nece..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 02.01.2017., 12:04   #82
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
Ali eto moja zena tvrdi da nam je stan mali sto je tacno. Stan ima 44 kvadrata i jednoiposoban je. Sa klincem vec postaje guzva jer on je sve veci i uskoro ce morati imati zasebnu sobu, a onda ja i zena moramo u dnevnu. U NS cene stanova su prilicno ujednacene i ne postoji jeftiniji kvart recimo gde bi uzeli za iste pare veci stan.

Ja sam joj objasnio da ja jednostavno nemam i ne znam otkuda da nadjem novac i da nam je jedina sansa taj udeo. Onda sam joj rekao da eto, moja strategija sa majkom nije dobra i mozda sam bio malo grub jer ja sam ipak muskarac i zasto ona sa njiom kad se vec tako lepo slazu (sto je svakako dobro) nebi onako kao zena izokola i umilno objasnila kako stvari stoje. No, ona kaze da se ne zeli mesati jer otac ju je savetovao da to ne cini posto smo mi majka i sin i kako god da se posvadjamo to cemo ostati a ona moze samo izvuci deblji kraj !

Dakle, moja majka hoce da budem savrsen sin nista nikad ne trazim i dvorim je. Evo prvi je januara a ja umesto da negde uivam morao sam hitno do nje jer joj ne radi kotlic i sada nema majstora, a pije lekove i onda mokraca smrdi a ne moze pustiti vodu a lavor je tezak... uzas uzas uzas....

Zena trazi da rodim stan...

Brata liboracku...
Je li fakat smak svijeta ako ti i žena odete u dnevnu?
I meni je bilo premalo mjesta, odnosno, mom djetetu je bilo premalo mjesta i dnevnu smo pretvorili u veliku dječju sobu.
Nemamo dnevnu. I živimo čisto dobro bez nje.
Zapravo, ako usporedim život bez dnevne u stanu koji sam si sama stvorila i život s dnevnom koju bi mi pomogla stvoriti moja majka, bez dnevne živimo-pre dobro i pre-sretno.

Što se tiče "strategija", to ne samo da je ljigavo, nego je uzaludno. Da je tvoja stara imala namjeru prodati stan i pomoći ti na bilo koji način, već bi ti pomogla.

Reci ti ženi neka traži svoje roditelje da vam daju nešto novaca ili nek ona utuži svoje. Ako ništa drugo, barem nužni dio.

Gledaj, žao mi te je, stojiš između dvije vatre dok se boriš s vjetrenjačama, a kamo se okreneš tamo te peče. Stara ti neće pomoći, a žena će ti kokodakati da stvoriš veći stan.

Zašto si išao majci popraviti kotlić? Mogao si joj dati br. tel. majstora i mogao je netko drugi popraviti kotlić.
To što si išao iz bojazni da bi ako je odbiješ mogla pripisati svoj dio tvom bratu, to je druga stvar - to je ono o čemu sam ti već pisala, dok si god koncentriran da ćeš nešto dobiti od nje toliko dugo ona ima moć nad tobom i ti nemaš svoj mir.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.01.2017., 12:09   #83
Quote:
Zašto si išao majci popraviti kotlić? Mogao si joj dati br. tel. majstora i mogao je netko drugi popraviti kotlić.
To što si išao iz bojazni da bi ako je odbiješ mogla pripisati svoj dio tvom bratu, to je druga stvar - to je ono o čemu sam ti već pisala, dok si god koncentriran da ćeš nešto dobiti od nje toliko dugo ona ima moć nad tobom i ti nemaš svoj mir.
Heheee, ovo je bilo u centar.
Koliko je samo tu neiskrenosti i licemerja.

Ona zna da je u poziciji, pa ucenjuje, tera sina da joj bude sluga, a on, da ne bi izvisio za nasledstvo, prinudjen je da joj glumi roba i da u tisini moli boga da ona umre.
Ili da kuje planove da joj pomogne u tome.

Sta mislis da mami predlozis jedan safari u nekoj savani?
ccaterpillar is offline  
Old 02.01.2017., 12:10   #84
Da brata boli kurac a uredno ce poslije doc po svoj dio, ti si morao otic popravit kotlic (slicnu situaciju ima moj muz) to je ljudski ipomiri se s tim , ne kaze se uzalud ocemo dijelit ko braca il popola , braca nikad ne dijele pošteno jbg takav je zivot...priskoci ponogni roditelju moras po zakonu al distanca i znaj da ces dijelit na kraju
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 02.01.2017., 12:10   #85
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
mozemo mi da prezivimo, mislim preziveli bi smo i bez icega kao sto ima ljudi bez icega pa zive.

Ali eto moja zena tvrdi da nam je stan mali sto je tacno. Stan ima 44 kvadrata i jednoiposoban je. Sa klincem vec postaje guzva jer on je sve veci i uskoro ce morati imati zasebnu sobu, a onda ja i zena moramo u dnevnu. U NS cene stanova su prilicno ujednacene i ne postoji jeftiniji kvart recimo gde bi uzeli za iste pare veci stan.

Ja sam joj objasnio da ja jednostavno nemam i ne znam otkuda da nadjem novac i da nam je jedina sansa taj udeo. Onda sam joj rekao da eto, moja strategija sa majkom nije dobra i mozda sam bio malo grub jer ja sam ipak muskarac i zasto ona sa njiom kad se vec tako lepo slazu (sto je svakako dobro) nebi onako kao zena izokola i umilno objasnila kako stvari stoje. No, ona kaze da se ne zeli mesati jer otac ju je savetovao da to ne cini posto smo mi majka i sin i kako god da se posvadjamo to cemo ostati a ona moze samo izvuci deblji kraj !

Dakle, moja majka hoce da budem savrsen sin nista nikad ne trazim i dvorim je. Evo prvi je januara a ja umesto da negde uivam morao sam hitno do nje jer joj ne radi kotlic i sada nema majstora, a pije lekove i onda mokraca smrdi a ne moze pustiti vodu a lavor je tezak... uzas uzas uzas....

Zena trazi da rodim stan...

Brata liboracku...
Eto jesam ti rekao da ćeš se tako mekan naći između čekića i nakovnja, između dvije nezadovoljne žene kojima si ti krivac za sve loše u životu, između žene i majke. Dakle umjesto da žena bude ljuta na svekrvu (obično je to slučaj) ona je ljuta na tebe jer si "nesposobno muško koje nije u stanju brinuti se o njenoj guzici i roditi stan" a mater ti je stara sebična žena koja bi da odjebeš ženu i ližeš njezinu guzicu. Ti ćeš dragi moj krepat između njih dvije, ako im pustiš uništit će te. Žene znaju biti jako zle i sklone manipulaciji, isisat će ti život kroz tanku slamku, onako te lagano ubodu u srce i sišu i sišu a ti polagano propadaš...

Ženi postaviti granice, za veći stan para nema, moramo se snaći, hoćeš veći stan pitaj u oca, majke, moli u crkvi milodare ili rintaj brže više, jače, ti daješ koliko god možeš i više nego treba.
Majku stjeraj u neku stvar, nabijoj na nos da ćeš 30 godina čekati svoj dio i da trenutno nemaš para za toaletni papir a ne da se brineš o njoj, neka si pronađe lovu odnekud, tebi su džepovi prazni....
Ti moraš isplivati iz te situacije gdje te boksaju sa obje strane, izgorjeti ćeš stari i otići kvragu, žene će te upropastiti ako ne postaviš granice. Vidim da si dobar čovjek koji se ne snalazi, ne bi ti htio inzistirati na tom udjelu, zapravo i nije tako velik, nego te je stisnulo te žena, te majka, te kredit i našao si priliku da malo odahneš u tom dijelu nekretnine. Činjenica je da majka neće prodati stan, podjeliti se nećete do njezine smrti, dakle gledaj sebe i ženi začepi usta.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 02.01.2017., 12:11   #86
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
moja zena slaze se dobro sa mojom obitelji. I sa bratom tako da joj tu nista ne mogu prodati.

Najgore mi je sto cesto razmisljam i zelim da mi umre mama jer samo njeno prisustvo njena energija prosto isisava sve snage iz mene. Ne znam da li je neko ista tako pomislio ? Pre godinu dana sam ubedio nju i njenu kosinicu to jest sina koji je imucan da platimo mama turisticki Pariz. Otisle su na pet dana i vratile se zive i zdrave. Potom posto leti ima drugaricu iz detinjstva koja zivi u Budvi provodi po mesec dana na moru gde se temeljno revitalizuje i dodje jos jaca rekao sam im da se provozaju starim putom od Cetinja do Kotora koji je pun serpentina bez ograda i ja sam tamo isao da se biciklam pa znam. I nista. Otisle su i bilo im je super, a slale su mi wazzup kako jedu Njegosku prsutu. Nista se ne moze.

mesec dana se regenerisala D vitaminom, a ja sam jedva sklepao 10 dana u grckoj i naravno dete i zena su me jasili.

Sa bratom sam ispao narocito glup. Najpre sam ga ogovarao kod mome kako on vodi nedolican zivot u Nemackoj i kako nema ni kuceta ni maceta i ona me jos vise mrzi zbog toga. Tu sam dobro lupio o precku tj vratnicu jer kad bolje razmislim sta i ako se on ozeni, pa se i njegova zena umesa, a mama je uvek na njegovoj strani. Bolje je dakle nek se provodi sa tim bestijama veca sansa da ubode sidu ili tako sto, pa nek vidi onda ko je bolji sin.

Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.


Imaš li ti još ikoga u životu?
Želiš da ti majka umre, zavidiš rođenom bratu i ogovaraš ga pred tom istom majkom koju bi da možeš pregrizao.

"Dete i žena su te jašili" dok je tvoja majka uživala u odmoru? Jesi joj ga ti platio?

Sve to zbog usrane 1/6 stana koji je netko drugi stvorio.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.01.2017., 12:14   #87
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post


Imaš li ti još ikoga u životu?
Želiš da ti majka umre, zavidiš rođenom bratu i ogovaraš ga pred tom istom majkom koju bi da možeš pregrizao.

"Dete i žena su te jašili" dok je tvoja majka uživala u odmoru? Jesi joj ga ti platio?

Sve to zbog usrane 1/6 stana koji je netko drugi stvorio.
Predivno za pročitati zar ne
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 02.01.2017., 12:14   #88
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Heheee, ovo je bilo u centar.
Koliko je samo tu neiskrenosti i licemerja.

Ona zna da je u poziciji, pa ucenjuje, tera sina da joj bude sluga, a on, da ne bi izvisio za nasledstvo, prinudjen je da joj glumi roba i da u tisini moli boga da ona umre.
Ili da kuje planove da joj pomogne u tome.

Sta mislis da mami predlozis jedan safari u nekoj savani?
ne ne dijete mora po zakonu pomoc roditelju, sto je blize to naravno je podloznij etome, ako je brat negdje dalje pa se tako izvuce..uglavnom pomiri se ponavljam , situaciju rijesit neces, neces dobit vise od brata,m mozda cak i on dobije vise, nego se pobrini da si doma rijesis ..majci pomogni kolko mozes al nek ne utjece previse na tvoj zivot..druge nema
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 02.01.2017., 12:17   #89
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Je li fakat smak svijeta ako ti i žena odete u dnevnu?
I meni je bilo premalo mjesta, odnosno, mom djetetu je bilo premalo mjesta i dnevnu smo pretvorili u veliku dječju sobu.
Nemamo dnevnu. I živimo čisto dobro bez nje.
Zapravo, ako usporedim život bez dnevne u stanu koji sam si sama stvorila i život s dnevnom koju bi mi pomogla stvoriti moja majka, bez dnevne živimo-pre dobro i pre-sretno.

Što se tiče "strategija", to ne samo da je ljigavo, nego je uzaludno. Da je tvoja stara imala namjeru prodati stan i pomoći ti na bilo koji način, već bi ti pomogla.

Reci ti ženi neka traži svoje roditelje da vam daju nešto novaca ili nek ona utuži svoje. Ako ništa drugo, barem nužni dio.

Gledaj, žao mi te je, stojiš između dvije vatre dok se boriš s vjetrenjačama, a kamo se okreneš tamo te peče. Stara ti neće pomoći, a žena će ti kokodakati da stvoriš veći stan.

Zašto si išao majci popraviti kotlić? Mogao si joj dati br. tel. majstora i mogao je netko drugi popraviti kotlić.
To što si išao iz bojazni da bi ako je odbiješ mogla pripisati svoj dio tvom bratu, to je druga stvar - to je ono o čemu sam ti već pisala, dok si god koncentriran da ćeš nešto dobiti od nje toliko dugo ona ima moć nad tobom i ti nemaš svoj mir.
ne mogu nista da ucinim u stanu jer mi je kuhinja izmedju dnevne i spavace sobei nikakv pregrada ne pomaze, a hodnik na koji izlaze sobe je mali fala bogu pa su ato sobe prostrane. Mi svi spavamo u spavacoj gde ja i zena imamo bracni krevet, a ispred njega je krevetac. Jedva sam je ubedio da tako bude jer on se stalno plasila "sta ce biti ako se mali probudi i vidi nas da se seksamo". Jedva sam je ubedio da beba nista ne kapira. E ali sad je mali vec 4 godine i naravno dosta kapira i ona sad kaze da nema gde da vodi ljubav. Moaram kao manijak da idem u dnevnu sobu i grcim se kao neki srednjoskolac na klupi ili u autu i ona naravno ne moze da se opusti jer se boji da ce mali izaci i uhvatiti nas......

tako da jedino kad vodimo ljubav je jutro. ja obucem i odnesem malog u jaslice i onda imamo sat i po vremena za seks i da je odvezem na posao i posle sebe. Naravno da nema mnstrc, da je raspolozena, da nije suva jer je ponedeljak i tako sve nesto....

Razmisljao sam da nadjem i ljubavnicu, ali sugurno bi me otkrila a onda po zakonu u Srbiji zavrsio bi na ulici a sa ratom alimentacijom a sina bi mi vaspitavao njen ljubavnik...
Arni is offline  
Old 02.01.2017., 12:18   #90
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
ne ne dijete mora po zakonu pomoc roditelju, sto je blize to naravno je podloznij etome, ako je brat negdje dalje pa se tako izvuce..uglavnom pomiri se ponavljam , situaciju rijesit neces, neces dobit vise od brata,m mozda cak i on dobije vise, nego se pobrini da si doma rijesis ..majci pomogni kolko mozes al nek ne utjece previse na tvoj zivot..druge nema
Gluposti, po zakonu joj ne sme uskratiti nuznu pomoc, sto bi u praksi znacilo ako se zadesi pored nje kad je strefi slog postace nedostojan nasledja ako joj ne pomogne i ne odveze je u bolnicu, ili bar pozove hitnu pomoc, a ne da joj titra i da joj popravlja vodokotlice da ova ne bi placala majstora..
ccaterpillar is offline  
Old 02.01.2017., 12:20   #91
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
moja zena slaze se dobro sa mojom obitelji. I sa bratom tako da joj tu nista ne mogu prodati.

Najgore mi je sto cesto razmisljam i zelim da mi umre mama jer samo njeno prisustvo njena energija prosto isisava sve snage iz mene. Ne znam da li je neko ista tako pomislio ? Pre godinu dana sam ubedio nju i njenu kosinicu to jest sina koji je imucan da platimo mama turisticki Pariz. Otisle su na pet dana i vratile se zive i zdrave. Potom posto leti ima drugaricu iz detinjstva koja zivi u Budvi provodi po mesec dana na moru gde se temeljno revitalizuje i dodje jos jaca rekao sam im da se provozaju starim putom od Cetinja do Kotora koji je pun serpentina bez ograda i ja sam tamo isao da se biciklam pa znam. I nista. Otisle su i bilo im je super, a slale su mi wazzup kako jedu Njegosku prsutu. Nista se ne moze.

mesec dana se regenerisala D vitaminom, a ja sam jedva sklepao 10 dana u grckoj i naravno dete i zena su me jasili.

Sa bratom sam ispao narocito glup. Najpre sam ga ogovarao kod mome kako on vodi nedolican zivot u Nemackoj i kako nema ni kuceta ni maceta i ona me jos vise mrzi zbog toga. Tu sam dobro lupio o precku tj vratnicu jer kad bolje razmislim sta i ako se on ozeni, pa se i njegova zena umesa, a mama je uvek na njegovoj strani. Bolje je dakle nek se provodi sa tim bestijama veca sansa da ubode sidu ili tako sto, pa nek vidi onda ko je bolji sin.

Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.
ovo sam preskocila...uf teske rijeci i nije lijepo a zena ti je mudrica..fino s familijom a tebe jebe ko majmuna, popricaj ti sa zenom, pa moj muz isto pomaze majci koja isto nece da proda veliki stan, a on isto ima cak 2 brat arasuta po svijetu..pa ja imam razumijevanja i treba joj pomoc , ona mu je majka ..jebemu..pa to je samo par kvadrata jebenog stana , saberi se ..ako zena nije sad zadovoljna , neces joj nikad udovolit, zenu postuj al i majci moras pomoc!!! jebo stanove!!
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 02.01.2017., 12:21   #92
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post

Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.
Nije se ništa urotilo protiv tebe nego si generalno zajebao stvar (nemaš kičmu) i dotukla te je ta borba između dvije žene, izgubio si totalno kompas pa ti svakakve ludosti padaju na pamet umjesto da i ženu i majsku skineš sa kurca (to ti najgore ide).
Htio bi da ti majka umre, zbog čega, jer je sebična stara žena, pa ona te je rodila i odgojila čovječe, o čemu pričaš. Jest na nju si ljut ali nije normalno tako razmišljati... I to zbog čega? Sam si odabrao ženu, sam si se odlučio na kredit, sam si dopustio da te žena jebe i traži više para preko tvojih leđa. To su tvoje greške i tvoji problemi. Trebao si udariti šakom o stol i jednoj i drugoj reći dosta!
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 02.01.2017., 12:23   #93
Vjerujem da mama manipulira tobom, ali nisi ni ti cvijeće.

Mami želiš da umre, bratu da pokupi sidu, a sve zato što se nemaš kad seksat sa ženom, ukratko.
Salammbo is offline  
Old 02.01.2017., 12:24   #94
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Vjerujem da mama manipulira tobom, ali nisi ni ti cvijeće.

Mami želiš da umre, bratu da pokupi sidu, a sve zato što se nemaš kad seksat sa ženom, ukratko.
Ima kad, nego nema gde...
ccaterpillar is offline  
Old 02.01.2017., 12:24   #95
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Vjerujem da mama manipulira tobom, ali nisi ni ti cvijeće.

Mami želiš da umre, bratu da pokupi sidu, a sve zato što se nemaš kad seksat sa ženom, ukratko.
Tako ispada na koncu, zalosno ali istinito gdje se čovjek dovede...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 02.01.2017., 12:30   #96
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Heheee, ovo je bilo u centar.
Koliko je samo tu neiskrenosti i licemerja.

Ona zna da je u poziciji, pa ucenjuje, tera sina da joj bude sluga, a on, da ne bi izvisio za nasledstvo, prinudjen je da joj glumi roba i da u tisini moli boga da ona umre.
Ili da kuje planove da joj pomogne u tome.

Sta mislis da mami predlozis jedan safari u nekoj savani?
I moja majka je imala fiks ideje, svako malo joj je trebalo raditi na dvorištu i popravljati nešto. Za dvorište i polja bih joj rekla da je stvarno strašno što sada kada je tako vruće mora raditi nešto vani.
A za sve popravke za koje je zvala muža sam imala pun bunt vizitki majstora na koje bih ju uputila.

Doduše, kada se razboljela, rekla sam da može računati na pomoć, ako joj nedostaje novaca da ću joj uskočiti.

Moj dio mi ne moće uzeti, a njen ne želim i ne pada mi na pamet da me zbog nekoliko cigli/hektara/eura napravi svojim robom koji će skočiti kako se njoj prohtje.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.01.2017., 12:43   #97
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
....

Razmisljao sam da nadjem i ljubavnicu, ali sugurno bi me otkrila a onda po zakonu u Srbiji zavrsio bi na ulici a sa ratom alimentacijom a sina bi mi vaspitavao njen ljubavnik...
jel' se ti šališ?


Quote:
Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.
urotio si se sam protiv sebe - pun si bijesa prema svima jer ne žive onako kakko bi ti htio
baja is offline  
Old 02.01.2017., 12:49   #98
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
I moja majka je imala fiks ideje, svako malo joj je trebalo raditi na dvorištu i popravljati nešto. Za dvorište i polja bih joj rekla da je stvarno strašno što sada kada je tako vruće mora raditi nešto vani.
A za sve popravke za koje je zvala muža sam imala pun bunt vizitki majstora na koje bih ju uputila.

Doduše, kada se razboljela, rekla sam da može računati na pomoć, ako joj nedostaje novaca da ću joj uskočiti.

Moj dio mi ne moće uzeti, a njen ne želim i ne pada mi na pamet da me zbog nekoliko cigli/hektara/eura napravi svojim robom koji će skočiti kako se njoj prohtje.
Imao bih i ja da kazem ponesto na tu temu. Posto sam ono, hiperaktivan, i dosta se razumem u popravke i sredjivanja stana (zivela skromnost), onda su me, posto su me fino izradili da stan od ocevine kupe na bratovo ime, tj. bratu, angazovali da sredjujem taj stan (jeftinije nego placati majstore), da krecim, gletujem, farbam, popravim neka cuda od bele tehnike koja godinama nisu radila i drzali smo ih u podrumu, da bismo izdali kompletno opremljen stan (namerno u mnozini jer je tako majka govorila).
Moje pristajanje na to je bilo shvaceno, kao aha, evo ga on i dalje misli da ce da dobije nesto ovde, vidi ga kako je zapeo konjski. Brat jedva da je i prismrdeo tu, imao je posla u firmi (kao da sam ja bio dokon).
I na kraju, od svega toga je ostalo samo prebacivanje, sta mislis ti, zapeo si tu, zinulo ti dupe da se sto pre izda stan da bi i ti dobio deo kirije, a? Malo ti je sto izdajes svoj stan a zivis pod mojim krovom itd...

I tu sam shvatio da sto si bolji, oni su sve gori, da je to jedna vrsta iskrivljene svesti.

Tada sam i ja odreagovao kontrom, prestao sam da placam racune za majcin stan.

Usledila je, posle njene konsultacije sa komsijom koji nije pravnik, ali ono, poput majoneza je, u sve se mesa, usledila je tuzba za iseljenje zbog nemogucnosti zajednickog zivota, pisana na njegovoj pisacoj masini.
Posle sam cuo da se ona kod tog komsije "podrobno" raspitivala o tome da li ja, posto sam dao naslednicku izjavu kakvu sam dao, da li mogu nesto da uradim, ili je ona pobedila.
Posto je dobila informaciju da je ona vlasnik svega, da je naslednicka izjava neopoziva, usledila je tuzba sa njene strane...

Ali eto, nije se dobro raspitala, ja posle toliko istrazivao da sam mogao da doktoriram na tu temu, nasao pregrst presuda gde izravno pise da je podnosenje tuzbe za iseljenje poklonodavca razlog za opoziv poklona...

Da ne pominjem tu nadmoc koju je iskazivala kao vlanica stana, te price kako je ona mene ovaoliko skolovanog i obrazovanog prevarila, preveslala itd, da ne pominjem to drzanje kad smo se par puta sreli na nekim proslavama kod rodbine, drzanje koje je zracilo osionoscu..

A kako se tek sve to promenilo posto je dobila tuzbu za opoziv poklona posle par meseci, u kakvu se to sludjenost pretvorilo, i kakvo bulaznjenje na sudu, u kakvo nenormalno ponasanje pred rodbinom, dok je jos bilo nekih kontakata sa njenom rodbinom.

Da se coveku smuci..
ccaterpillar is offline  
Old 02.01.2017., 12:52   #99
u čemu je točno problem? želio bi izbacit majku i da ti i žena živite u tom većem stanu? pitaj ženu da ti njeni roditelji osiguraju veći stan, predloži joj to
blagotebi is offline  
Old 02.01.2017., 13:05   #100
Ružno je kad novac stane na put između ljubavi sina i majke. Ta žena ga je rodila, odgajala, mijenjala pelene, zajedno s ocem financirala barem dva desetljeća, vjerojatno i tri,.. a on bi sad da ona umre samo zato da dobije novac s kojim bi ispunio želje svojoj supruzi (ili svoje želje, svejedno).

Zar nije bolje da i on ode u Njemačku raditi kao što je to njegov brat napravio i zaboravi na tih 16% (kao što je i njegov brat zaboravio). Ali iako bi rado uživao u bratovom novcu, očito mu nije baš milo otići u nepoznato i raditi. Lakše je prodati nasljedstvo.

Na majčinom mjestu bi, ako je već moralo biti tako, našao nekog tko će isplatiti sinove u zamjenu za stan, s tim da ona ima pravo plodouživanja. Znači dok je živa, nitko je ne može izbaciti iz stana. Nakon što umre, stan pripada osobi koja je isplatila sinove.

ps. time ne želim reći da je majka primjer razumne osobe, dapače, često sam svjedok slučajeva takvih nerazumnih staraca koji vjeruju da im netko želi uzeti imovinu, ili da će ih svi napustiti nakon što dobiju što žele i time naprave kontra efekt jer djeca u pravilu ne prihvate dobro takve ucjene pa ih odjebu i odu svojim putem. Na kraju starci dobiju imovinu koja im ne može dati ono što žele. O tome sam pisao prije par mjeseci vezano uz porez na nekretnine, mislim da bi taj porez u tom slučaju napravio pozitivan korak, starci bi radije pripisali imovinu koja im nije potrebna, nego plaćali porez na nju.
Guud is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.