Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 09:18   #1
Život u dvoje - troškovi kućanstva

Planiram zajednički život s dečkom sredinom ove godine, pa me čisto zanima koliki su troškovi života u dvoje?
oboje radimo, on 3500 kn, ja 4500 kn plaća, živjeli bi u stanu od njegove bake kojeg je ona do nedavno iznajmljivala podstanarima (dakle davali bi joj možda 100 eura, cca zajedno što je svakako povoljnija opcija od podstanarstva).o pit
Dakle, nismo podstanari.
Nedostaje nam vlastiti automobil kojeg planiramo također u skorijoj budućnosti kupiti, po mogućnosti bez kredita ili uz minimalan kredit od možda godinu dana.

Znam da su takvi prihodi za dvoje ljudi više no dovoljni, ali ja sam tip koji je štedljiv i uvijek ako može koju kunu ostaviti sa strane i "sakriti" ju od sebe - tako ću i napraviti..... za budućnost, za djecu, za štogod! Ali - ono što mene zanima je koliki su otprilike troškovi života u dvoje u ovakvoj situaciji u kakvoj smo mi i kako vi i vaš partner živite po pitanju financija?! hvala
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:09   #2
S obzirom da idete u bakin stan,mislim da cete itekako ustedjeti i da bi vam podstanarstvo puno vise izmuzlo..
S pametnim raspolaganjem mislim da se mozete se pokriti ali dal ce vam bas ostati,sumnjam..
Mi smo na pocetku zivjeli u kući,s primanjima kao vi,rezije oko 1500kn i funkcioniralo je..
Onda sam ja izgubila posao i ostala na 1600kn porodiljnog-bome je bilo na knap..

Troskovi zivota u dvoje sve ovisi kako ste sposobni rasporediti,sta su vam prioriteti i da li je on kao i ti stedljiv...

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:28   #3
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
ali ja sam tip koji je štedljiv i uvijek ako može koju kunu ostaviti sa strane i "sakriti" ju od sebe - tako ću i napraviti..... za budućnost, za djecu, za štogod!
škrtičino. štedljivi na tom su i na svim drugim poljima štedljivi... bože sačuvaj me štedljivih proračunatih mozogva koje samo gledaju ušparat negdje koju kunu i misle da su jako sposobni i ne donosi mi ih u život. hvala
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:41   #4
5-6 tisuća je sasvim dovoljno za tekuće troškove bez investicija, uključujući i nešto zabave i godišnji, te tekuće obnavljanje garderobe. Baš se raspitujem za neki osrednji autić, ne sasvim nov, i to ti je 700-800 Kn s nešto malo učešća, na recimo 3-4 godine.
Ali, sve puno ovisi o stilu života. Moja sestra je recimo u fazi zdrave hrane i to ju košta dvostruko od uobičajenog snabdjevanja po trgovačkim centrima. Ono, zna ime svake svinje, krave i pileta valjda, privatne mesnice, ekološko povrće, bučino ulje, kruh od cjelovitog zrna, prirodna kozmetika ... Takve stvari postaju problem s plaćama koje spominješ. Ili markirana odjeća, česti izlasci, ulaznice za renomiranije događaje ....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:39   #5
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Planiram zajednički život s dečkom sredinom ove godine, pa me čisto zanima koliki su troškovi života u dvoje?
oboje radimo, on 3500 kn, ja 4500 kn plaća, živjeli bi u stanu od njegove bake kojeg je ona do nedavno iznajmljivala podstanarima (dakle davali bi joj možda 100 eura, cca zajedno što je svakako povoljnija opcija od podstanarstva).o pit
Dakle, nismo podstanari.
Nedostaje nam vlastiti automobil kojeg planiramo također u skorijoj budućnosti kupiti, po mogućnosti bez kredita ili uz minimalan kredit od možda godinu dana.

Znam da su takvi prihodi za dvoje ljudi više no dovoljni, ali ja sam tip koji je štedljiv i uvijek ako može koju kunu ostaviti sa strane i "sakriti" ju od sebe - tako ću i napraviti..... za budućnost, za djecu, za štogod! Ali - ono što mene zanima je koliki su otprilike troškovi života u dvoje u ovakvoj situaciji u kakvoj smo mi i kako vi i vaš partner živite po pitanju financija?! hvala
Za život u dvoje:

Hrana 2000kn
Režije 1000kn
Higijenske potrepštine (prašak, kozmetika i slično) 1000kn
Odjeća 500kn
Slobodne aktivnosti, izlasci, kave 1000kn
--------------
Ukupno 5500 kn mislim da je nekakav minimum u dvoje pod uvjetom da ne živiš kao sirotinja

Automobil ne kupujte ako mislite što uštedjeti, na gorivo ćeš spičkati bar 1000kn mjesečno (ako prelaziš 15 000 km godišnje) a održavanje, registracija, pad vrijednosti te košta još toliko, dakle zaokruži na 2000kn mjesečno minimalno

Stan, najam jednosobnog koliko-toliko solidnog stana je oko 300 Eura, dakle 2200kn

To su ti današnji temeljni troškovi života jedne dvočlane obitelji koja živi čisto onako solidno, solidno se hrani i ima za povremeni izlazak, kavu i marendu i neki 10 godina star gradski automobil... (cca 1000 Eura + stanarina)
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:42   #6
Mi zivimo sa ukupno 6000kn mjesecno (trenutno ja nemam posao)
Ne placamo najam (stan je od njegovih roditelja), na rezije nam ode cca 1000 kn, cca 1000 stavljamo na stednju ( ovisi jesmo li bili dobri taj mjesec ili ne ).
Od ostalih 4000 zivimo, mogla bih reci solidno. Ubiti, zvuci strasnije nego sto jest.

Pokrijes se koliko si dug. S tim da napominjem, mi smo poceli zivjeti skupa jos kao studenti, a financije su nam bile manje (SC+roditelji). Zahvaljujuci menzama i ostalim studentskim blagodatima, tada smo stedili jos vise nego sada pa se pozamasna svota stednje stvorila od koje onda danas, po potrebi, financiramo izvanredne kvarove i sve sto ne ulazi u "redovno funkcioniranje".

Da li je to zivot kakav zelimo? - Nije
Da li bi mogli zivjeti tako da moramo? - Bi
Ali eto, trudimo se popravit situaciju i putem uzivat u tome sto imamo
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..

Zadnje uređivanje Rafee : 31.01.2017. at 13:20.
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:53   #7
Režije 1000 kn samo? Blago vama! Nama bez plina bude 1000 kn. Moji starci žive u manjem stanu, pa su im režije zimi oko 2300.

Ne znam, meni se sve ove cifre čine prilično male. Ali da se može, kad se mora, može se.

Računaj da ako uzimate auto, to nije samo kredit, tu su i trošarine, benzin, osiguranje, gume i nepredviđeni kvarovi. Samo za benzin izdatak može biti i preko 1000 kn. Opet, ovisi gdje živite i koliko ćete se voziti.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:54   #8
Imaš na gospodarstvu temu o tome koliko je novca potrebno za normalni život. Svodi se na - što više to bolje. Imate sreću da vam je stanarina simbolična. Ako vam auto stvarno nije hitno potreban,manite se toga. Radije ušteđevinu držite za slučaj nužde.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:11   #9
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Režije 1000 kn samo? Blago vama!
Mislim da je ovo upuceno meni, pa evo da obrazlozim (cak sam za odgovor izvukla placene rezije za prosli mjesec )

dakle za 12.mj, Zagreb

Holding 246,21kn
HEP 163,88kn
Plin 184,46kn
HRT 80,00 kn
pricuva 132,34 kn
= 806,89kn

Na to dodaj maxTV i 50kn mjesecno bon za moj mobitel i eto.. oko cca 1000kn (kako kad)

Ne znam koliko vi placate rezije, ali sam zadovoljna iznosom svojih

s tim da su mi u proslom stanu (dok nisam zivjela s njim nego s cimericom) rezije bile cca 600kn ukupno za obe

EDIT: doduse, radi se o 12 mj pa smo dio njegovog godisnjeg proveli u njegovih staraca (hmm ako se ne varam radilo se o 8 dana)
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:19   #10
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo upuceno meni, pa evo da obrazlozim (cak sam za odgovor izvukla placene rezije za prosli mjesec )

dakle za 12.mj, Zagreb

Holding 246,21kn
HEP 163,88kn
Plin 184,46kn
HRT 80,00 kn
pricuva 132,34 kn
= 806,89kn

Na to dodaj maxTV i 50kn mjesecno bon za moj mobitel i eto.. oko cca 1000kn (kako kad)

Ne znam koliko vi placate rezije, ali sam zadovoljna iznosom svojih
Holding su voda i odvoz smeća?

Nisam ja kritizirala, nego, čudim se. Meni je to utopija.

Mi plaćamo bez plina oko 1000 kn, a plin nas dođe puno više nego ovo. Ali, ok, meni je to podnošljivo, dok, recimo, uopće mi nije jasno ovo s mojim starcima.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:26   #11
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Holding su voda i odvoz smeća?

Nisam ja kritizirala, nego, čudim se. Meni je to utopija.

Mi plaćamo bez plina oko 1000 kn, a plin nas dođe puno više nego ovo. Ali, ok, meni je to podnošljivo, dok, recimo, uopće mi nije jasno ovo s mojim starcima.
Nisam mislila da si kritizirala

Pa da, holding je voda plus smece (po novijem jel)

Ne moram ti ni govoriti da se zbog ovakvih akontacijskih rata svako 6 mjeseci molimo Bogu da nas srcani ne strefi kada otvorimo kuverte HEPa, plina i Holdinga.. Ali, stednja tome i sluzi.. kad nam krivo/umanjeno rate posalju da se izvanredno pokrijemo ako ima problema sa rezijama

Za sada sljaka, i sestomjesecni obracuni vecinom nisu prestrasni

EDIT: sto je s tvojim starcima ne znam, izolacija?
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:36   #12
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Holding su voda i odvoz smeća?

Nisam ja kritizirala, nego, čudim se. Meni je to utopija.

Mi plaćamo bez plina oko 1000 kn, a plin nas dođe puno više nego ovo. Ali, ok, meni je to podnošljivo, dok, recimo, uopće mi nije jasno ovo s mojim starcima.

Što bi značilo da se za toliko više i komodaš. Ona grije samo dnevni a ti griješ cijeli kupleraj...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:45   #13
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ona grije samo dnevni
True
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:09   #14
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo upuceno meni, pa evo da obrazlozim (cak sam za odgovor izvukla placene rezije za prosli mjesec )

dakle za 12.mj, Zagreb

Holding 246,21kn
HEP 163,88kn
Plin 184,46kn
HRT 80,00 kn
pricuva 132,34 kn
= 806,89kn

Na to dodaj maxTV i 50kn mjesecno bon za moj mobitel i eto.. oko cca 1000kn (kako kad)

Ne znam koliko vi placate rezije, ali sam zadovoljna iznosom svojih

s tim da su mi u proslom stanu (dok nisam zivjela s njim nego s cimericom) rezije bile cca 600kn ukupno za obe

EDIT: doduse, radi se o 12 mj pa smo dio njegovog godisnjeg proveli u njegovih staraca (hmm ako se ne varam radilo se o 8 dana)
Zavidim ti i ja..
Nama su rezije znale biti ihaaj visoke
Grijanje :700-1000kn
Pricuva:360
Voda:100
Struja:170
Komunalno:70
Slivne vode+grad: 72
Hrt 80..

S tim da vise nemamo vrtic,koji je bio 600kn tako da su nam znale rezije biti i do 2.500n..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:11   #15
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post

dakle za 12.mj, Zagreb

Holding 246,21kn
HEP 163,88kn
Plin 184,46kn
HRT 80,00 kn
pricuva 132,34 kn
= 806,89kn
Kaj je , od navedenih stavaka, grijanje?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:25   #16
Grijanje je jako varijabilna stavka tako da nisu čudni užasno veliki rasponi cijena.
Nije isto je li kuća ili stan, 60 ili 160 kvadrata, kakva je izolacija...

U najnajgorim zimskim mjesecima nam je bilo 330kn. Malo manje od 60 kvadrata stan, nas dvoje.
Grijem k'o sumanuta, češće mi zna biti vruće nego hladno.
Ni taj mjesec nam režije svejedno nisu prešle 1000kn (sve skupa s internetom), a kamoli ostatak godine.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:29   #17
Ok, jasno da sve varira, ovisno o kvadraturi prostora , o izlaciji, o našim preferencijama i navikama..... no zbilja mi je stavka Plin = 184 kn malecna.

Ajde, vidim da su gore pisali da se grije , valjda je tako, samo jedna prostorija. Ako je tako, onda je moguće.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:33   #18
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ok, jasno da sve varira, ovisno o kvadraturi prostora , o izlaciji, o našim preferencijama i navikama..... no zbilja mi je stavka Plin = 184 kn malecna.

Ajde, vidim da su gore pisali da se grije , valjda je tako, samo jedna prostorija. Ako je tako, onda je moguće.
Pa nama bi prosjek ispao možda tako nešto (muž vodi brigu o ražijama pa ja znam samo okvirno).
Velim 330kn mjesec kad je doslovno radilo danonoćno.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:59   #19
mrafica; super....to je lijepo.

Kod nas jednostavno ne može biti tako; naš račun za plin je; max do 1000 kn. Najčešće u ovih par najhladniih mjeseci, kao što je bio 12est ; to je cifra od 650 do 800 kn. I ne grije se danonoćno; postavljen je tajmer s obzirom da nas i nema doma određeni dio dana.

Grije se prostor od 80 kvadrata.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:12   #20
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Što bi značilo da se za toliko više i komodaš. Ona grije samo dnevni a ti griješ cijeli kupleraj...
A, pa nisam u Dalmaciji da se ne grijem na minus deset .
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.