Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 20:46   #21
Cura ti radi u pripizdini gornjoj i cijeli tjedan voza auto. Ti ideš na posao kako? S tramvajem, biciklom, pješice, na rolama?
Imaš svoje novce - kupi auto. Ako sada popustiš, uvijek će ti tako biti i ona će uvijek nalaziti neki razlog zbog kojeg ti nećeš sebi moći priuštiti ništa, jer je sve drugo važnije nego tvoje potrebe.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:10   #22
Ako razmišljate kao par i ako ti normalno voziš njen auto kad je slobodan onda je totalno besmisleni trošak kupovati drugi auto dok još nemati ni djece ni ništa.

Ne razumijem savjete kupi auto, nemoj nju slušat, to je tvoja odluka i tvoji novci; pa ako ste u vezi i planirate dugoročni zajednički život, suludo je o takvom ogromon trošku sebično odlučit... Ili bi možda svima koji djele takve savjete bilo u redu i da ona spizdi cijelu svoju plaću na odjeću i putovanja i onda njega žica za hranu i benzin, ne znam...

Btw, polovnih autiju imaš i za tisuću, dvije eura, kud odmah na 6, 7....

Btw, budući ti cura nije jedna od blentavih tuka koja misli da muškarac mora imati auto, inače nije pravi muškarčina i kavalir, možda si naišao na super pametnu i racionalnu curu i trebao bi se truditi zadržati ju i možda njoj prepustiti da vodi vaše zajedničke financije...

Btw, budući bi ona tu lovu potrošila na organiziranje velike svadbetine, možda ipak nisi, ne znam...
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:59   #23
Quote:
marija.z kaže: Pogledaj post
Ja bih iz inata kupila neki nabrijani sportski auto koji nema ni suvozačevo sjedalo

Daj kupi auto
pa to jedino bolid da kupi/formulu. pa nek onda dođe u pripizdinu po nju a ona nema gdje sjesti

kao što gore netko primjeti, pa cura je ekonomična i razumna. ali onda opet ona bi na svadbu potrošila 5k-10k eura, pa onda i nije. zapravo od svadbe očekuje povrat i poklone a od auta imaš samo:

trošak
trošak
i onda opet trošak
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 00:04   #24
Auto je potreba,a ne hir.
Samo razlog koni navifis je glup:auto bi imao jer si musko..svasta..
Ja sam zena, a znam da mi je auti npr trebao zbog posla,stedila,kupila..
Takodjer,sve drugo sto ona navodi, ciji je to prioritet? VAS ili NJEN?
Ti reci da je tebi auto takodjer uz te..
Moze se ona bunit i svadjat koliko hoce,tvoje pare,tvoja odluka..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 10:32   #25
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
A jesi li ikad razmislio o tome da cura možda ima pravo? Objektivno,treba li vam drugi auto?

Argument za kupnju drugog automobila - da ona ne troši svoj i da ne troši benzin ne drži vodu.

Doduše,ona isto ne zvuči kao najracionalnija osoba spremna na kompromis. Je li takva i oko drugih stvari? Jer realno,ako si možete to priuštiti i ako ti je toliki gušt imati auto,svaka razumna osoba bi bila ok s time. Očito si je ona listu prioriteta i vrijeme izvršenja istih malo drugačije posložila.
da to je bas zvebeze adut, ako nioj treba na posao tokom tjedna a tebi ne onda vam stvarno ne treba auto
ako bi koristio svoj umjesto njenog kad negdje idete skupa, onda ti ne treba auto.
i sto neko rece "A ako ti ona ne dozvoli da ti nekud ideš postojećim vozilom sam bez nje, onda imate drugih problema, a ne auto."
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:05   #26
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post

Kako ovo riješiti i kako da joj objasnim da ne želim biti bez auta i da je to nešto oko čega neće biti kompromisa?
To se riješi tako da:
- ili kupite još jedan dakle drugi (manji, ekonomičniji) automobil ukoliko vam financije dopuštaju, svjesni da vam za održavanje, gorivo i gubitak vrijednosti treba u prosjeku 2000 kn po vozilu. Dakle na kraju mjeseca ne možete uštedjeti za kikiriki i tako ćete u toplini vozila svog provesti sljedeće godine života..
- da se uspijete dogovoriti da oboje podjednako koristite jedan automobil prema nekakvom tjednom rasporedu a za ostatak vremena se snalazite kako možete (jer kao vozilo nam je prijeka potreba pa ga moramo imati)
- da prodate i taj jedan automobil i vozite se javnim prijevozom, svjesni da vam tako ostaje bar 1000 kn svaki mjesec u džepu. Na kraju godine imate za lijepo putovanje recimo 10 dana u Pariz

Ukoliko sve tri alternative igraju a ne možete se dogovoriti, neka presudi sreća, stavite tri varijante u šešir i izvucite jednu.

Ukoliko ni to ne igra, vrijeme je da se raziđete jer ste realno dvije egoistične nefleksibilne budaletine bez ikakve budućnosti pa nema smisla da budete skupa. Netko drugi bi se na vašem mjestu tukao nogom u gujicu od sreće jer si to može priuštiti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:17   #27
Recimo da uzmeš auto koji troši 6 litara na 100 km i da prelaziš s njim 700-800 km mjesečno. To ti je oko 500 kn gorivo.
Uračunaj u to 200 kn za registraciju i osiguranje.
Uračunaj 100 kn za gume, pranje, mirisni borić.

Dakle dobiješ trošak od 800 kn mjesečno.

A to ti je sve bez popravaka i bez cijene samog auta - dakle 10 000 kn godišnje! E sad auto stariji od 5 godina svake godine ima neki kvar - evo moj je star 6 godina moram neke remene mijenjat. Puk - 2000 kn.
Dakle minimalno 2 mjeseca godišnje ćeš raditi za auto. Ako ti je to OK, to je tvoja odluka.

Ako je pitanje - kako da curu uvjeriš da kupiš auto - jednostavno joj reci da si čvrsto odlučio i da ni ti nju nisi pitao kada je ona kupovala svoj.
Samo onda još jednom razmisli da li si spreman za brak, djecu , kućenje ili bi radije trošio na sebe i svoje gušte. Mislim nije bed, samo razmisli dobro o prioritetima u ovom trenu.

Ako je pitanje da li da kupiš auto - moj odgovor je da ne kupujete drugi auto ako vam stvarno nije nužan, jer to će vam se popeti na trošak od 20 000 kn godišnje samo za aute.

To da ti ne koristiš auto koji ona nije kupila sigurno nije istina - godišnji odmori, vikedni, odlazak u shopping - kladim se da idete tim autom.

U trenutku kada nemate svoju nekretninu, kada se spremate imati bebu (dakle ona će bit na porodiljnom i imati bitno manja primanja) . jednostavno je neracionalno kupiti drugi auto ako stvarno nije nužno.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:55   #28
Imam ja autić za njega, ewo:
http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktu...truju/1891155/
https://www.youtube.com/watch?v=__lrZjWdOoo

Ovih autića po Rimu imaš kao govana.. najbitnije od svega vozi a ne troši ništa...ima i sportska varijanta:
https://www.youtube.com/watch?v=RyS1LnDodu8
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 10:34   #29
U većem i prometno dobro povezanom gradu paru bez djece jedan auto je savršeno dovoljan, ukoliko oboje ne rade daleko od mjesta stanovanja, na nekoj nedostupnoj lokaciji, kamo ništa ne vozi.


No čim se odmaknemo od Zagreba ili Rijeke, teško je bez auta. Rijetko voze busevi, preskup je prijevoz, ne možeš nigdje ostati kasno, pola mjesta uopće nije povezano...
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:48   #30
Mi imamo jedan auto trenutno,no vecinom smo morali imati dva..
Jer smo radili u potpuno razlicitim gradovima,s potpuno razlicitim radnim vremenom plus je tu i prijevoz djeteta...
I sad npr muz ako prijedje na novo radno mjesto, uopce nije povezano s nadim gradom,vectek iducim..
Brusina je u pravu,ako se ide u unutrasnjost od Zg sve manje je povezano izmedju gradova..
A o selima pogotovo..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:47   #31
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
U većem i prometno dobro povezanom gradu paru bez djece jedan auto je savršeno dovoljan
Dovoljno da dvoje ljudi ne ide na posao u isto vrijeme, ili da rade u različitim dijelovima grada i eto ti potrebe za 2 automobila.

Činjenica je da uvijek protiv auta sere onaj koji se vozi.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 14:06   #32
Ha, jebemu, ako su u najmu, može se preseliti blizu posla barem jednog od to dvoje.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:28   #33
Kupi auto. Jednom se živi!
neharnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 07:47   #34
Ako vam ne trebaju dva auta ,neka ona proda svoj auto i taj novac uloži u navedene prioritete.

Pa vrijedi i obratna matematika ,zar ne ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:09   #35
Ja sam shvatila da tebi auto nije nužan za dnevnu potrebu (do posla i nazad). U tom slučaju te ne razumijem iz prostog razloga koji su drugi napisali. Rekao si da imaš plaću veću od 5000 kn i da zaslužuješ svoj auto.

Ok, idemo daljnjom matematikom - netko je izračunao da je auto 2000 kn trošak. Ja bi uz to pribrojila onih 6-7k eura (onaj sitniš koji si rekao). To ti je cca 50000 kn. Pa na to porez i penje ti se cifra na 55000 kn + ono što svi zaborave - računaj minimalno 5000-10000 kn popravaka u startu jer NITKO ne prodaje potpuno očuvan i popravljen auto.

Recimo da smo došli do 60000 kn samo za imati auto. I sad na to pribroji ovih 2000 kn mjesečno za regularno održavanje i bengu (na 12 mjeseci je to 24000 kn).

Sveukupno - tebe će tvoj auto u prvoj godini izaći 84000 kn. Imam dojam da ti je to i više nego tvoja GODIŠNJA zarada. Samo zato da budeš muško.

I inače, ja i moj zaručnik smo zajedno kupili prvi auto (kada smo zarađivali cca. 14000 kn). To je bio auto od 1500eur. Za par godina smo taj prodali i kupili puno skuplji auto - 5.000 eur. Iako su nam mjesečna primanja cca. 20.000 kn. I svi naši frendovi tako rade pa imam dojam da je to češća opcija kada je prvi auto vrijednost do 2-3.000eur. I imamo možda 2-3 puta mjesečnu potrebu za dva auta, ali tada riješimo to s taksijem i sl. službama.
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:14   #36
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ako vam ne trebaju dva auta ,neka ona proda svoj auto i taj novac uloži u navedene prioritete.

Pa vrijedi i obratna matematika ,zar ne ?
Vrlo inteligentno rješenje. Imaju jedan auto i on želi dva. Pa predlažeš da nemaju niti jedan. O bože.... I onda se čudim zašto nas žene prate neke predrasude.
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 19:48   #37
Kupnja auta i problem

Quote:
BarbieH kaže: Pogledaj post
Vrlo inteligentno rješenje. Imaju jedan auto i on želi dva. Pa predlažeš da nemaju niti jedan. O bože.... I onda se čudim zašto nas žene prate neke predrasude.



Nešto si krivo pokopčala.
Nisam znala da moram naglasiti da neka ON kupi auto ,a ona svoj proda ; budući ONA tvrdi da im ne trebaju dva auta- i zahtjeva od NJEGA da ON ulaže svoj novac umjesto u auto ,u navedene druge prioritete .

Je li sada jasnije ?

jer ako nije ne znam šta ću ,obzirom nisam likovno nadarena da pojasnim još jednostavnije.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 19:52   #38
Quote:
BarbieH kaže: Pogledaj post
Vrlo inteligentno rješenje. Imaju jedan auto i on želi dva. Pa predlažeš da nemaju niti jedan. O bože.... I onda se čudim zašto nas žene prate neke predrasude.
haha pa sad si sama sebi predrasuda
lara je naravno mislila da on KUPI auto koji zeli a a ko se ona buni da im ne trebaju dva neka ona proda SVOJ, pa im ostaje samo njegov
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:57   #39
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Evo ovako, problem je recimo banalan. Ona i ja, u vezi cca 5 godina, zaručeni. Uglavnom se vrlo dobro slažemo, povremeno se zakačimo oko gluposti, što vrlo brzo prođe. Sve donedavno dok se nismo ozbiljno zakačili oko jedne stvari.

Ona završi faks prije dvije godine i prošlo ljeto od vlastite ušteđevine kupi auto, štedjela je za to već duže i treba joj jer radi u pripizdini, a ne želimo se preseliti iz grada i dobro joj dođe za put do posla. Auto je u potpunosti platila od štednje, nema kredita ni leasinga.

Problem nastaje unazad mjesec-dva kad meni nakon završetka faksa, pola godine traženja posla i godinu dana "stručnog usavršavanja" konačno biva ponuđeno normalno radno mjesto i koliko-toliko normalna plaća.

Problem je u tome što si želim kupiti auto i to ništa bijesno nego nešto polovno za 6-7 tisuća eura najviše. Da imam auto, da mogu lakše ići negdje, da imam(o) koliku toliku slobodu i ako idemo negdje na izlet, duge staze itd. da ona ne troši na benzin niti da troši svoj auto. I zato jer ne znam ni jednog jebenog muškog koji ima skoro 30 godina, plaću iznad 5000 kn mjesečno pa da nema auto. Nije mi statusni simbol, ali u jednu ruku je simbol odrastanja i mobilnosti, hebiga. Što god drugi mislili o tome.

Ali ne.

Auto se ne može kupiti jer:

-već imam(o) auto (tj. ona ga ima i vozi ga samo po jednim te istim rutama, a i neovisno o tome ja ne mogu koristit auto dok je kod nje, što je većina tjedna)
- jer unatoč tome što bi ti NAJVIŠE GODINU DANA štedio za auto, imaš nešto štednje i kupio bi nešto rabljeno:
-sada ipak djeca moraju biti prioritet (jedna godina je problem!)
-sada ipak troškovi vjenčanja moraju biti prioritet (jedna godina je problem!)
-ipak budući kredit za stan mora biti prioritet (jedna godina je problem!)

Svaki put kad spomenem da ću kupiti auto, odmah završi svađom i argumentima da šta će nam dva auta, što ćeš trošit na to, što će tebi auto.

Kako ovo riješiti i kako da joj objasnim da ne želim biti bez auta i da je to nešto oko čega neće biti kompromisa?
realno, uzimas auto samo zato sto "svaki muskarac iznad 30 i sa placom iznad 5000kn mora imati auto". sto je tebi problem kupiti auto poslije vjencanja? sto ti ne pricekas godinu?
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:42   #40
Ti sa ovakvim razmišljanjem, sigurno živiš u Apsurdistanu.
Svi znamo kakav je tamo mentalitet
Tamo ljudi idu u dugove i kredit, samo da bi se hvalili kako i oni imaju auto.
Ali pogledaj malo dalje, i šire, i vidjet ćeš poslovnjake koji na posao idu, pazi ti sad ovo, nadam se da sjediš - vlakom 😲😱😏
Da, vjerovao ili ne, nemaju svi auto, bez obzira što si ga itekako mogu priuštiti.
Nadalje, ako te toliko brine šta će selo lajat, probaj si sa tim njihovim mišljenjem kupiti auto - mislim da oboje znamo šta ćeš dobit, tj, nećeš 🙄😉
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.