Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 23:20   #61
lo lo lo, ultras salerno, možda se vrate u 2 ligu.

za laku noć, http://www.youtube.com/watch?v=J7hThrChvdU
inaće je ovo donji dio tribine,imaju veliki stadion, klub koji zaslužuje prvu ligu.
ima 5-10 godina su imali gostovanje od 15 000 u rimu i 30 000 u napoliju?????

evo kolika je to tribina - http://www.youtube.com/watch?v=3pshD...eature=related
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:25   #62
Quote:
kinko kaže: Pogledaj post
lo lo lo, ultras salerno, možda se vrate u 2 ligu.

za laku noć, http://www.youtube.com/watch?v=J7hThrChvdU
inaće je ovo donji dio tribine,imaju veliki stadion, klub koji zaslužuje prvu ligu.
ima 5-10 godina su imali gostovanje od 15 000 u rimu i 30 000 u napoliju?????

evo kolika je to tribina - http://www.youtube.com/watch?v=3pshD...eature=related
Ma, meni su ti žabari gadljivi. Mali nalizani kepeci.
Normala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:45   #63
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
aha, on je samo "nepokolebljiv" po prirodi


da...irr su nešto bili dobri s delijama,ako se dobro sićam bili su i na grobu arkanu,grobari su dobili po njonji kad su bili u rimu.
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:57   #64
Quote:
Irriducibili kaže: Pogledaj post


da...irr su nešto bili dobri s delijama,ako se dobro sićam bili su i na grobu arkanu,grobari su dobili po njonji kad su bili u rimu.
bili su i neki Romini sa Srbima, brijali na neko fašističko savezništvo, a klub im originalno ljevičarski ma nabijem ih sve! kak neki kažu: samo Dinamo, samo Hrvatska!
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:39   #65
Malo da se maknemo od Arkana

SKINS INTER (1987-1990)

Frakcija koja je u samo 3 godine postala strah i trepet Apenina, kako?


Ekipa totalnih manijaka koji su ludovali i radili nerede gdje god bili i nisu se bojali nikoga.

Osamdesetih godina prošlog stoljeća skinheads scena u Milanu doživila je procvat, pa nakon godina divljanja po gradu i razbijanja Nigerijaca, Ganaca, Marokanaca, komunista i Kineza odlučili su se preselit na stadion u nadi za većom dozom adrenalina. Bili su zaluđeni fašizmom i ljubavi prema Interu koji je oduvijek vukao desnoj orjentaciji.




Prvi dolazak na stadion 6.svibnja 1987.(inter-cremonese,coppa italia)

Dolazili su na Meazzu i ranije, ali ovo je prvi put da su objesili transparent. Transparent je na sebi imao natpis SKINS te nacrtanu fascio sjekiru (sjekira s 2 oštrice, simbol fašizma) i kukasti križ

Vođa grupe je Paolo Coliva ''armiere'', a njemu uz bok Duilio Canu,Massimiliano Bergomi,Luca Ceccarelli te ''Metallica''. Svi navedeni su imali debele dosjee za napade,nasilje i razne nerede na stadionu i izvan njega. Svi su izdržavali zatvorske kazne.

Coliva je u zatvoru umro od predoziranja, optužen za pokušaj ubojstva mladoga komunista. Mnogi ultrasi ih nikad nisu priznali kao ultrase nego kao kriminalce i kokainomane. Zanimljivo je da većina skinsa nisu bili socijalni slučajevi,uglavnom sinovi bogate milanske više klase koji su iz obijesti i dosade postali nasilnici i narkomani.




Neki događaji vezani uz grupu

1987. skinsi u centru nereda na Piazzi Cavour u Comu. Nakon sukoba sa domaćima (fossa lariana) demoliraju centar grada. Šteta je ogromna, prvi put su na svim naslovnicama.

1988. neposredno nakon utakmice Ascoli-Inter prolaze ispod curve domaćih. Tuča je neizbježna, veliki su neredi, a jako malo policije.
Ascolani su izvukli deblji kraj, skinsi su krivi za smrt Nazarena Filippinija, jednoga od osnivača Sbn74. Inače, Ascolani su tada bili mala i kompaktna ekipa pa su doma bili super jebeni. tu su loše prolazili gotovo svi.

1988. policija primorava skinse da maknu svastiku koju minjaju za simbol buldoga koja u jednoj ruci ima bokser a u drugoj pivu.

1990. na utakmici Inter-Napoli skinsi se ističu transparenon:
Hitler,con gli ebrei anche i napoletani! (hitleru,sa židovima i napolitanci!)
godinama prije ove utakmice događali su se krvavi uvodi za ovaj dan,
transp.skinsa ''droga e terroni piaghe d'italia'' (droga i južnjaci pošasti italije) te ''il tricolore non cancella l'odore'' (trobojnica ne briše smrad) te tuče s Napolitancima 87. i 89. također 89. U disku u Riminiju Napolitanci su nožem ubili Interova skinsa pa je i to pridonilo tenzijama.

Taj 05-02-90 dan je jednoga od najlegendarnijih tal. tuča uopće,okrutnost sudara interovih skinsa i fedayn Napoli snimile su sve talijanske televizije. Grupe su se odlično pokazale, neki govore bolje su prošli Interisti, neki govore Napolitanci a u stvari to je najmanje važno. Činjenica da se taj sukob i dalje prepričava među tal.ultrasima. po tada tek dovedenome zakonu 55 skinsa (i neki boysi) se kažnjavaju ''diffidama'', zabranama gledanja utakmica na stadionima.
http://img168.imageshack.us/img168/4332/skins2cf3.jpg

To je početak kraja ove grupe. Uza sve zabrane i uhićenja te masovni pritisak policije zadnji put se pojavljuju 21.10.1990 na utakmici Inter-Pisa.
Gašenju grupe je najviše pridonilo neslaganje sa boysima koji su imali potporu ostatka curve. ex-skins, ili ono preostalo od njih, osniva 91. kratkotrajnu grupu Shining a 97. grupu Zona Nera koja se ujedinjuje sa grupom Irriducibili,i danas ''najcrnijon'' od svih. Poznati su još po sukobima sa Genoanima u Genovi te Romanistima i u Rimu i u Milanu međutim o tome bi se dalo napisat sto strana. Danas ih je većina umrla od droge ili su po zatvorima,a oni preostali su većinom daleko od stadiona.

http://img168.imageshack.us/img168/6...aw3yv51gr3.jpg
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:08   #66
IRRIDUCIBILI nastaju 1985. godine dok godinu dana kasnije dio njih "SKINS" napuštaju tribinu zbog svade s ostalim grupama i represijom od strane posebne policije (DIGOS ).1992. godine nakon odvajanja grupe "SNAKES" , Irriducibili konacno postaju temeljna grupa sjevera koja zauzima svoje mjesto, kojima se 1997. pridružuje grupa "ZONA NERA" koju cine 20 tak militantnijih navijaca te pritom njihov simbol postaje "Muttley" popularni pas iz crtanih filomova ( porucnik Draguljce Naglašavaju kako su njihova politicka gledišta desno orijentirana, kako im je pivo najdraže pice, slušaju OI muziku. Od protivnika najviše ne podnose Milan, Juve i Fiorentinu, Romu, Napoli, Bresciu i Bolognu. U bliskim su odnosima s Lazialima odnosno s njihovim grupom istog naziva.
liedshow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:54   #67
Quote:
Irriducibili kaže: Pogledaj post


da...irr su nešto bili dobri s delijama,ako se dobro sićam bili su i na grobu arkanu,grobari su dobili po njonji kad su bili u rimu.
da.ovi su ih namamili u sacekušu.bacili im kost,grobari se zaletili i naletili na minu.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:55   #68
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
bili su i neki Romini sa Srbima, brijali na neko fašističko savezništvo, a klub im originalno ljevičarski:rolleyes: ma nabijem ih sve! kak neki kažu: samo Dinamo, samo Hrvatska!
ne znam za klub,al navijaci rome spadaju u desno orjentirane skupine.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:17   #69
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
ne znam za klub,al navijaci rome spadaju u desno orjentirane skupine.
Nebi se složio. Romine navijače je teško svrstati u bilo koju orjentaciju, naime Curva Sud je podjeljena na više skupina od kojih je Fedayn lijevičarski orjentirana, A.S.R Ultras desno, dok su Boys, Tradizione Distinzione, Ultras Primavalle i Ultras Romani apolitični i nedeklarirani. Tako da je podjela odprilike pola-pola.

Inače je u zadnje vrijeme dosta teško odredit orjentacije u grupama jer su dosta mješane među sobom što se politike tiče.

Inter, Siena, Lazio i Verona se mogu deklarirati kao desnica, jer nemaju ljevičarskih frakcija, dok se iz istog razloga Atalanta, Genova, Livorno, Ternana i Venezia mogu deklarirati kao lijevo orjentirani. Ostali su uglavnom neutralni.

Ovi navedeni se gledaju kao desničari/ljevičari zato jer među sobom nema sukoba orjentacionog mišljenja, odnosno recimo od 6 grupa 2 su desne, ostale neutralne, pa se tako došlo do zaključka da su recimo Interisti desnica. Slično je i s ostalima.

Ne znam da li sam pravopisno točno napisao imena grupa, sorry ak nisam
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:33   #70
meni se svidaju ascolijevi navijaci (mislim da su desno orijentirani) zbog stvarno dobrog navijanja...

http://www.youtube.com/watch?v=XdVoaJ6_374

http://www.youtube.com/watch?v=Y930nz9Q_YY
liedshow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:22   #71
Quote:
liedshow kaže: Pogledaj post
meni se svidaju ascolijevi navijaci (mislim da su desno orijentirani) zbog stvarno dobrog navijanja...

http://www.youtube.com/watch?v=XdVoaJ6_374

http://www.youtube.com/watch?v=Y930nz9Q_YY

dobri su kad pogledaš kolika je to regija, al kad pogledaš da su to sve videa iz dvi sezone booma-a, borba za prvu ligu i ulazak u samu. a nakon toga krah, radi represije. prinapuvani su. imali su sad od dvi grupe šetnje po gradu.
ove sezone, nema ih nidi. 2 sezone ne ćine laste.
iako ima jebačkih klipova to je drugi razred tal. ultrasa.

oni su desničari puno veći od irr-a, imali su par krpi di pod svoje smatraju dio dalmacije i istru.sve grupe desno, glavno in je sbn74 - setembre bianconero.
udarni transparent in je fenomenalan.
kao što rekoh, 2 sezone bolesne, ostalo na razini aramde.
ascoli - ancona , dva manja grada puna mržnje jedni spram drugih al i to je opalo. čeka se da budu u istoj lgi, odavno nisu se susreli.
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:26   #72
http://www.youtube.com/watch?v=Y9YooJ_LpXU

vidi,vidi gusara!!!

hehehhe. padova - bbb. dobitna konbinacija.
 
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:58   #73
Roma je kao klub uvijek bio klub bogatijih Rimljana, ajmo reć starosjedioca, ljevičara i Židova. Mussolini ih nije volio, al 1942 plješće kad osvajaju naslov ispred njegovog Lazia, jer "veliki talijanski narod je jedan", tj. treba mu potpora svih. ovo kaj se trenutno događa je da je Rim desničarski grad, kaj je i razumljivo zbog silne tradicije (Rimsko Carstvo vladari svijeta i sl.) i time se razlika Roma:Lazio svodi na porijeklo (gradelo), kaj je opet glupo jer Roma ima puno navijača u okolnim lučkim gradovima tipa Civitavecchia za koju ste sigurno čuli i u kojoj možete vidjeti očito koketiranje Rome i ljevičarstva (grafiti). (svaka sličnost sa Hrvatskom je slučajna)
mene zanima kak to misliš da je Inter "naginjao desno", kad je njegovo ime bilo trn u oko il Duce-a, te ga je i promijenio? Internazionale= međunarodni , otvoren svima, tolerantan,...

da se razumijemo, svaki oblik fašizma je opasan, a za nas posebno talijanski fašizam i zato sam uvijek bio veliki fan Rome, al očito neki njihovi imaju neki svoj film kaj smo vidjeli na transparentima "Dalmatia" i "Istria", te ponovnim desnicama u Madridu...

http://www.lamiaroma.it/cartellasalv...UltrasRoma.jpg
http://www.repubblica.it/2007/02/sez...5991_31270.jpg
http://www.corederoma.net/download/c...i_tifosi25.jpg

nije mi se dalo tražit bolje slike, a ove s Dalmacijom i Istrom su objavljene u originalnoj temi "Navijači", 1. str.

p.s. ova zadnja slika mi je vrh, kakav idiot moraš bit za ovakvu poruku
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 09:55   #74
ide ti dio bojsa svaku veću utakmicu u rim s romanima. pa lipo se ubaci kad voliš romu.

inače nemaju neki romini ultrasi pretenziju porukama za hrvatskon, jer jug je tribina ujedninjena pod okriljn imena asr ultras, a tu djeluju grupe ka fedayn,ultras romani itd...
dakle svaka koreografija, poruka, i ostalo se međusobno dogovoraju, a mnogi uradci imaju potpis asr ultras.
nisu neki nego svi. na ovoj slici nisu dignute desnice, nemaju običaj oni to dizat.
a na ogradi se vidi kuakasti lipo,bogami.

to odakle si prepisa ili ti je neko reka o romanima i musoliniju je donekle točno, al moraš znat da se to odonsi na dio rominih navijača a cucs nastaju ja mislin 1970, tako nešto, kasnije se raspadaju i dile. i dana danas je spomenik musoloniju kraj norda od 60.tak metri hehehe.

pusti naziv inter - utras su desničari, imaš ekipe iz slučaja zoro - rasitsti pravi i to je to.
 
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 11:34   #75
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
mene zanima kak to misliš da je Inter "naginjao desno", kad je njegovo ime bilo trn u oko il Duce-a, te ga je i promijenio? Internazionale= međunarodni , otvoren svima, tolerantan,...
Inter je iz drugih razloga dobio to ime, koje je bilo mjenjano i u Ambrosiana FC. To ime(Inter) ima veze s osnivačima kluba, bili su stranci. Boys SAN i Viking su ti Interove grupe koje su ekstremna desnica, među ostalim grupama nema lijevice, a stoposto ti je da su navijači desnica, nisam mislio da klub ko klub naginje desno, nego navijači.
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 12:28   #76
Jel itko ovdje spomenuo podizanje Hrvatske zastave od strane Irriducibila u znak isprike zbog poruke Arkanu, nekoliko utakmica za redom je visila na ogradi? Svi ste samo našli srat po toj poruci...
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 12:33   #77
Pa kad ta poruka i je za srat po njoj, a kasnija isprika pokazuje samo kolko su dečki glupi, čini mi se da bi stavili bilo šta na tribinu samo ako se plati. Ma ti Lazijevi navijači su jebeni plaćenici

Da li po tebi veličanje ratnog zločinca i ubojice stotine Hrvata nije za osudu?
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 15:45   #78
Quote:
kinko kaže: Pogledaj post
ide ti dio bojsa svaku veću utakmicu u rim s romanima. pa lipo se ubaci kad voliš romu.

nisu neki nego svi. na ovoj slici nisu dignute desnice, nemaju običaj oni to dizat.
a na ogradi se vidi kuakasti lipo,bogami.
bijah, vidjeh...

ovu sliku sam ovak samo nabacio jer mi se nije dalo tražit ove najnovije iz Madrida di dio ekipe (manjina, ne svi) drži desne ruke u zraku nakon prolaza Rome dalje i tak pozdravlja igrače. btw, ak bolje pogledaš na ovoj slici vidiš par ljudi koji imaju samo desnu u zraku.

nije prepisan tekst, nego moji dojmovi i kolko sam čuo od ovih i onih
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:57   #79
Quote:
VEKO32 kaže: Pogledaj post
Pa kad ta poruka i je za srat po njoj, a kasnija isprika pokazuje samo kolko su dečki glupi, čini mi se da bi stavili bilo šta na tribinu samo ako se plati. Ma ti Lazijevi navijači su jebeni plaćenici

Da li po tebi veličanje ratnog zločinca i ubojice stotine Hrvata nije za osudu?
Je, ali isto tako isprika sa držanjem Hrvatske zastave pola sezone zaslužuje spomen, a svi ste se nasrali na njih i na tu jebenu poruku. I mi smo dignuli poruku za HDZ, kaj to znači da bumo navek bili HDZ-ovci? Nemoj biti debil...
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 17:06   #80
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Je, ali isto tako isprika sa držanjem Hrvatske zastave pola sezone zaslužuje spomen, a svi ste se nasrali na njih i na tu jebenu poruku. I mi smo dignuli poruku za HDZ, kaj to znači da bumo navek bili HDZ-ovci? Nemoj biti debil...
neke stvari se nikad ne mogu zaboravit
ako neka grupa digne poruku podrske srpskom agresoru zbog kojeg je mnogo ljudi ginulo onda je to teski kretenizam a sta su oni drzali zastavu nasu pola sezone nista mi ne znaci,bolje bi bilo da iopce nisu dizali onu poruku

i ne usporeduj poruku hdz sa porukon arkan
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.