Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 23:12   #1
jedrilica Bruce Roberts 434

Pozdrav za sve dobre ljude

Planove sam kupio,kupio sam i brodske limove,nasao sam i shkver za praviti ali sam u zadnjih nekoliko dana dobio informacije koje se medju sobom ne vole.Da li imate neku informaciju da li je neko radio tu jedrilicu i kakva se pokazala.Molim jos jednom za pomoc.
Dragan,Zemun
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 09:29   #2
Quote:
isti kaže: Pogledaj post
Pozdrav za sve dobre ljude

Planove sam kupio,kupio sam i brodske limove,nasao sam i shkver za praviti ali sam u zadnjih nekoliko dana dobio informacije koje se medju sobom ne vole.Da li imate neku informaciju da li je neko radio tu jedrilicu i kakva se pokazala.Molim jos jednom za pomoc.
Dragan,Zemun
Kakve informacije koje se medju sobom ne vole?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 09:40   #3
Poznajem ljude koji su po Bruce Roberts planovima izgradili dvije 36ice, nikakvih problema nije bilo.....ako imaš kakvih podpitanja slobodno na PM.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:40   #4
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Poznajem ljude koji su po Bruce Roberts planovima izgradili dvije 36ice, nikakvih problema nije bilo.....ako imaš kakvih podpitanja slobodno na PM.

Hvala za odgovor
konkretno problem se javio iz razloga da ne poznavanja samih brodova.Mi ovde na Dunavu imamo tradiciju vezanu za reku i ona se u puno toga razlikuje od svega na moru.Ja imam zelju napraviti jedrilicu,kojom bih,ako da Bog,u leto 2011 krenuo Savom,Dunavom uz vodu do Atlantika pa dalje u krug.Ocekujem pomoc i savet svih vas sa mora i za to bi bio zahvalan i u buduce.
Da li je izbor modela 434 dobar?
Da li ta jedrilica pokazuje neke skrivene mane koje se uocavaju tek kasnije?
Da li je tacno da se puno valja po uzduznoj osi?
Da ne duzim vise.
Pozdrav
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:56   #5
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kakve informacije koje se medju sobom ne vole?
Hvala za odgovor

Nemir mi prave "strucnjaci" a ima ih svuda,da taj brod "ima tamo neki"i nije dobar a drugi mi kaze da je njegov prijatelj iz Biograda sa njime isao oko sveta i tako od jutra do veceri,dok imam novca za placati piva.
Pomozite vasim iskustvom.Ljudi sa mora su za nas sa Dunava ,prave face.
Hvala
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 00:06   #6
Previše je brodova građeno po Robertsovim nacrtima da bi oni imali neke velike, posebne mane. Da i imaju, Roberts bi ih bio doradio. Mislim da se ne trebaš puno brinuti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 00:59   #7
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Previše je brodova građeno po Robertsovim nacrtima da bi oni imali neke velike, posebne mane. Da i imaju, Roberts bi ih bio doradio. Mislim da se ne trebaš puno brinuti.
vrlo korektna primjedba.
dodao bih još da takva uzdužna kobilica može stvarati malo problema pri vožnji krmom ( unatrag ) jer je površina kobilice višestruko veća od površine kormila, pa dok brod "ne uhvati" kobilica hoće preuzeti ulogu kormila.
dakle prijedlog je staviti " lignja" kobilicu, koja bi ujedno bila i dublje uronjena, a samim tim brod bi bolje bio izbalansiran, te bi se manje ljuljao po uzdužnoj osi.
inače da to ne bi doživio kao problem, ljuljanje se jednostavno ublažava izvlačenjem genoe ili floka.
u konačnici, ma to je provjeren brod. samo daj
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:29   #8
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Previše je brodova građeno po Robertsovim nacrtima da bi oni imali neke velike, posebne mane. Da i imaju, Roberts bi ih bio doradio. Mislim da se ne trebaš puno brinuti.
Hvala

Zelio bih dobiti sto vise sugestija pre nego uzmem brusilicu u ruke.
Svi znamo za slucaj koji nam se desi kada nesto zavrsimo i onda se vidi da bi trebalo nesto ispraviti.Dajte mi sve predloge sto uciniti od starta jer cu ja brod voziti sa svima vama
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:35   #9
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
vrlo korektna primjedba.
dodao bih još da takva uzdužna kobilica može stvarati malo problema pri vožnji krmom ( unatrag ) jer je površina kobilice višestruko veća od površine kormila, pa dok brod "ne uhvati" kobilica hoće preuzeti ulogu kormila.
dakle prijedlog je staviti " lignja" kobilicu, koja bi ujedno bila i dublje uronjena, a samim tim brod bi bolje bio izbalansiran, te bi se manje ljuljao po uzdužnoj osi.
inače da to ne bi doživio kao problem, ljuljanje se jednostavno ublažava izvlačenjem genoe ili floka.
u konačnici, ma to je provjeren brod. samo daj
Pozdrav
Kao sto mi je dao savet "slucajni turist" a i ti "sealion" slazem savete na jedno i nadam se s`proleca startam.
Vidite kod prijatelja ili na osnovu vasih osobnih iskustava sta da menjamo u odnosu na original a sve sa ciljem da lakse i lepse plovimo oko sveta.
Na brodu su dobro dosli svi normalni i pozitivni.Budale stop.
pozdrav
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 21:44   #10
koju varijantu planiraš raditi a,b ili c?
meni osobno je najlipša c varijanta radi pilot haus. boli te briga jeli kiša ili sunce - imaš krov nad glavom a i salon koji ima prekrasan pogled na okolinuu.
i moram priznati da je iznenađenje da u zemunu neko radi takav brod. mislim da češ do crnog mora ipak morati bez jarbola, a i opcija sa lignja kobilicom zbog većeg gaza može stvarati problem ( možda ). ne poznam dunav
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:21   #11
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
koju varijantu planiraš raditi a,b ili c?
meni osobno je najlipša c varijanta radi pilot haus. boli te briga jeli kiša ili sunce - imaš krov nad glavom a i salon koji ima prekrasan pogled na okolinuu.
i moram priznati da je iznenađenje da u zemunu neko radi takav brod. mislim da češ do crnog mora ipak morati bez jarbola, a i opcija sa lignja kobilicom zbog većeg gaza može stvarati problem ( možda ). ne poznam dunav

Zemun i Beograd imaju oko 20000 registrovanih plovila ali je organizacija na nivou kamenog doba.Dunav je uzasno brza reka,oko 7 km/h,i problem je vezati pontone ,koji prave vez.
Do sada he napravljeno 20-tak jedrilica,od toga 5 velikih,preko 40 f,ali se svi drze sebe i verovatno ih je sram jer se radi puno gresaka.
E zato sam Vas pozvao u pomoc.Ljudi iz Dalmacije vise znaju jer su na moru.
Nasao sam coveka sa privatnim obrtom,dobrom halom,iskustvom iz izrade slepova(1000 t) i ima sve masine i prese.Nije radio jedrilicu i posteno kaze da ce poslusati sve sugestije i tada opet racunam na ljude dobre volje i sa iskustvom da me savetuju,kao da rade sebi.Posto radim sa biciklima ,znam da je moguce uraditi vrhunski bajk,istih perfomansi,a za tri puta manje novca.To bih zeleo i sa ovom jedrilicom.Ne bi da placam porez na neznanje.
pozdrav
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 07:16   #12
Ja ne bih davao savjete jer sam potpuni amater, diletant. Samo se pitam nije li to prevelik brod. Hoćeš li voditi veliko društvo sa sobom? Ja se ne bih usudio upuštati u nešto od preko tridesetak stopa. Da ne spominjem troškove. Oprema za brod od četrdesetak stopa bit će triput skuplja nego za onaj od tridesetak. A bogami će ti i skupo naplaćivati svagdje svaku uslugu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:58   #13
Nadovezao bi se na Emericzy-a, to je veliki brod i trebaš iskusnu posadu za upravljanje. S koliko ljudi si mislio krenuti na putovanje?
Ako si čitao knjige poznatih moreplovaca vidio si da su neki krenuli u dvoje i nisu puno izdržali skupa i obično je vlasnik dalje nastavio sam (Šutej, Muršič).

Ako nije tajna, koliki ti je budžet za izgradnju i opremanje broda?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 10:09   #14
Quote:
isti kaže: Pogledaj post
Zemun i Beograd imaju oko 20000 registrovanih plovila ali je organizacija na nivou kamenog doba.Dunav je uzasno brza reka,oko 7 km/h,i problem je vezati pontone ,koji prave vez.
Do sada he napravljeno 20-tak jedrilica,od toga 5 velikih,preko 40 f,ali se svi drze sebe i verovatno ih je sram jer se radi puno gresaka.
E zato sam Vas pozvao u pomoc.Ljudi iz Dalmacije vise znaju jer su na moru.
Nasao sam coveka sa privatnim obrtom,dobrom halom,iskustvom iz izrade slepova(1000 t) i ima sve masine i prese.Nije radio jedrilicu i posteno kaze da ce poslusati sve sugestije i tada opet racunam na ljude dobre volje i sa iskustvom da me savetuju,kao da rade sebi.Posto radim sa biciklima ,znam da je moguce uraditi vrhunski bajk,istih perfomansi,a za tri puta manje novca.To bih zeleo i sa ovom jedrilicom.Ne bi da placam porez na neznanje.pozdrav
Da još malo napišem, cijena trupa ti je max. 30% cijene gotovog broda tako da ušteda nije tolika kolika se čini...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:59   #15
vrlo bitna stavka: brod nikad nije prevelik, može jedino " falit po metra pa bi bija taman "
druga je stvar ekonomska mogućnost.
brod od 43 stope je brod zaista visokog komfora i uživanja, daje dobar osječaj sigurnosti, ali dok on zaplovi, mislim da je potrebna velika kesa novčića.
što se tiče upravljanja brodom, moja dica (2 ) žena i ja bez problema vozimo beneteau 57, tako da to ne vidim kao problem, već više kao strah od nepoznatog. kad skužiš malo brod postane ti tih 43 stope sasvim normalno
pretpostavljam da je tip dobro izračunao troškove samogradnje, a ako misli izlazit na velika mora onda mora upotrebljavati vrhunsku opremu koja naravno i košta vrhunski, a dodatni trošak izaziva i ugradnja dobre elektronske opreme koju ne moraš imati na zatvorenim morima, ali na oceanu bez toga ne možeš i ne smiješ
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 13:36   #16
Slažem se da svakom brodu "fali metar" ali ako nisi siguran kakvu ćeš posadu imati (a prema iskustvima drugih i oni 100% su otpali) ja bih napravio brod kojim ako zatreba mogu lakše sam upravljati tako da bi se ograničio na 10 metara.
I ne bih uspoređivao ljetno krstarenje Jadranom sa brodom namijenjenim za čarter i put oko svijeta.
Tako mislim da bi si graditelj prvo trebao postaviti pitanje- koliko ljudi?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 14:11   #17
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Slažem se da svakom brodu "fali metar" ali ako nisi siguran kakvu ćeš posadu imati (a prema iskustvima drugih i oni 100% su otpali) ja bih napravio brod kojim ako zatreba mogu lakše sam upravljati tako da bi se ograničio na 10 metara.
I ne bih uspoređivao ljetno krstarenje Jadranom sa brodom namijenjenim za čarter i put oko svijeta.
Tako mislim da bi si graditelj prvo trebao postaviti pitanje- koliko ljudi?
Hvala za kontakt

Ideja,koja me vodi,je da organiziram putovanje koje bi kao prvi cilj imalo da nas sve skupa emancipuje i da pokazem da su ovde prvo dobri ljudi a tek posle sve ostalo.Kada kazem ovde,mislim na zemlju koja mi je draga,koju su rasturili i u kojoj nikada nisam imao problem.Ja nemam neko posebno iskustvo sa morskim brodovima ali brzo prihvatam novo.Planiram da na brodu uvek bude 3-6 ljudi a ako polude na putu(pokazu pravi karakter(na muci se poznaju junaci)),da mogu da nastavim i sam.Planove od 434 vec imam ali ako saveti budu takvi da sam se pokazao glup i brz,onda da nabavimo i nesto manje.SustinA JE da ja to zelim i da cu uspeti.Jako mi je vazan momenat rada sa raznim ljudima koji su korektni.Ipak smo svi mi socijana bica ali su neke od nas zajebali mama i tata i rekli im da vrede vise od drugih.Svi koji nisu imali problema sa roditeljima,u odgoju,su dobro dosli i ,obecavam,nece se pokajati.
Dragan
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 14:16   #18
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
vrlo bitna stavka: brod nikad nije prevelik, može jedino " falit po metra pa bi bija taman "
druga je stvar ekonomska mogućnost.
brod od 43 stope je brod zaista visokog komfora i uživanja, daje dobar osječaj sigurnosti, ali dok on zaplovi, mislim da je potrebna velika kesa novčića.
što se tiče upravljanja brodom, moja dica (2 ) žena i ja bez problema vozimo beneteau 57, tako da to ne vidim kao problem, već više kao strah od nepoznatog. kad skužiš malo brod postane ti tih 43 stope sasvim normalno
pretpostavljam da je tip dobro izračunao troškove samogradnje, a ako misli izlazit na velika mora onda mora upotrebljavati vrhunsku opremu koja naravno i košta vrhunski, a dodatni trošak izaziva i ugradnja dobre elektronske opreme koju ne moraš imati na zatvorenim morima, ali na oceanu bez toga ne možeš i ne smiješ
Jurim sponzore koji ce pokriti razliku u velicini broda.Verujem da cu to odraditi,jer do sada niko nije organizovao tour sa polaskom i povratkom u BGD.Ako jos i uspijem da napravim medjudrzavni dogovor na promociji potencijala u turizmu R Srbije i R Hrvatske,i 434 ce mi biti malen.Za sada mi jedino ne nedostaje entuzijazam i dobra volja.
isti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 14:28   #19
Dragan- lijepa i plemenita ideja!

Za takav projekt i toliku posadu onda mislim da je 434 dobar izbor.
I sretno sa sponzorima!
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 14:45   #20
Zvuči plemenito, ali za uvjete na morima pomalo idealistički. Egzotične luke ovog svijeta nagledale su se idealističkih posada koje su se u uvjetima plovidbe zakrvile na nož i raspale. To je jedna od najčešćih priča prekooceanskog jedrenja.

Puno je tu gadnih faktora, počevši od prisile da ljudi jedan drugome sjede u krilu i grle se (da malo -- ali sasvim malo -- karikiram). I to ne bilo kakvi ljudi. Pitomi ljudi, skloni suradnji i kompromisima, rijetko kada osjete poziv da jedre na daleka mora. Na plovidbe idu individualisti ćoškastih karaktera. Teško se takvi ljudi slažu na dulji rok.

A plovidba nije zajebancija. U plovidbi, samoj po sebi, nema ništa plemenito. To je 50% dosadan i zajeban, a jako, jako odgovoran posao. Na brodu nema mjesta demokraciji. I tako dalje.

Otvoreno želim reći da sam jako zabrinut nad tvojim planovima. Oni baš nikakve veze s realnošću prekooceanske plovidbe nemaju. S idejama koje ti ovdje iskazuješ, prikupit ćeš posadu koja je točno dijametralno susprotna posadi kakvu za to putovanje trebaš. Oprosti što ti udaram po lijepim idejama, ali čine mi se opasne.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.