Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 18:09   #41
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Kako mislis deklariraju?Nije mi poznato da se itijedna navijacka grupa oglasila u javnosti s nekin dopison u vezi politickog opredjeljenja, ali u principu tocno je da se taj nacionalni naboj prilicno manifestira i ocit je medju navijackin grupama(osim W.A.).Kao prvo, tribas uzet u obzir da je u ovoj anketi glasalo dosta nenavijaca, par puta na onon topicu Bandic vs Josipovic bi se pitalo likove kojoj grupi pripadaju, pa kad bi skuzili da je samo za navijace, odu ca s topica.Druga stvar je ta sta unutar navijackih skupina imas siroku lepezu ljudi razlicitih politickih opredjeljenja(konkretno poznan ljude u svojoj grupi koji glasaju za SDP, a znan ljude koji glasaju za HCSP, A-HSP i sl.), koji kad dodje obljetnica oluje, bljeska, spomen pada Vukovara, poruke Kati Soljic, apsolutno svi stoje iza tih poruka.Dakle, vecina tih ljudi se smatra domoljubima, ali ocito to domoljublje poimaju na razlicit nacin, i kad dodju izbori, oni jednostavno glasaju za potpuno oprecne opcije.
Slažem se s tobom skoro u svemu, pogotovo s ovim poboldanim.

Ali malo kurim.
 
Old 13.01.2010., 18:11   #42
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Kako mislis deklariraju?Nije mi poznato da se itijedna navijacka grupa oglasila u javnosti s nekin dopison u vezi politickog opredjeljenja, ali u principu tocno je da se taj nacionalni naboj prilicno manifestira i ocit je medju navijackin grupama(osim W.A.).Kao prvo, tribas uzet u obzir da je u ovoj anketi glasalo dosta nenavijaca, par puta na onon topicu Bandic vs Josipovic bi se pitalo likove kojoj grupi pripadaju, pa kad bi skuzili da je samo za navijace, odu ca s topica.Druga stvar je ta sta unutar navijackih skupina imas siroku lepezu ljudi razlicitih politickih opredjeljenja(konkretno poznan ljude u svojoj grupi koji glasaju za SDP, a znan ljude koji glasaju za HCSP, A-HSP i sl.), koji kad dodje obljetnica oluje, bljeska, spomen pada Vukovara, poruke Kati Soljic, apsolutno svi stoje iza tih poruka.Dakle, vecina tih ljudi se smatra domoljubima, ali ocito to domoljublje poimaju na razlicit nacin, i kad dodju izbori, oni jednostavno glasaju za potpuno oprecne opcije.
Ovo je dobar odgovor. Glavno da svi vole Hrvatsku svako na svoj način (i mislim da se oko nekih bitnih stvari svi slažu), a za koga glasaju je manje bitno. To je stvar izbora pojedinca.
Identity is offline  
Old 13.01.2010., 18:11   #43
Quote:
Wheat kaže: Pogledaj post
Ili u okolici Vukovara, većinske srpske općine Negoslavci, Trpinja ili Borovo otprilike 85-15 za Josipovića, a većinsko Hrvatske kao Lovas, Ivankovo ili Tovarnik cca 65-35 za Bandića?
U prvom krugu je u Negoslavcima i Trpinji Bandić dobio najviše od svih 12, a u Borovom selu je bio egal s Josipovićem...

A onda se slikao s Merčepom.
 
Old 13.01.2010., 18:27   #44
Quote:
Irriducibili kaže: Pogledaj post
a ovo
[[/IMG][/URL]
to si skupljao neko vrijeme ili popadalo odjednom..? po salovima zakljucujem (mozda se varam) da nije bio neki uligan susret?
__________________
"Emancipate yourselves from mental slavery, none but ourselves can free our minds!"
al rijeka is offline  
Old 13.01.2010., 18:40   #45
Quote:
Identity kaže: Pogledaj post
Ovo je dobar odgovor. Glavno da svi vole Hrvatsku svako na svoj način (i mislim da se oko nekih bitnih stvari svi slažu), a za koga glasaju je manje bitno. To je stvar izbora pojedinca.
to nema nikakvog smisla; ja kažem da je hrvatska iznad svega, a to kaj sam glaso za radu leskovca je manje bitno i stvar izbora pojedinca?
političari su predstavnici određene ideologije ili političkog usmjerenja, neki od njih (većina u našem slučaju) su istinskom domoljubu neprihvatljivi i glasanjem za iste se dokazuje ili prirodna ignorantnost (biranje manje smrdljivog govna, na što niko nije imun) ili kvazidomoljublje, tj. povođenje za većinom.
__________________
otac mi je Dinamo, majka mi je Hrvatska
1pura2pandura is offline  
Old 13.01.2010., 20:05   #46
Quote:
1pura2pandura kaže: Pogledaj post
to nema nikakvog smisla; ja kažem da je hrvatska iznad svega, a to kaj sam glaso za radu leskovca je manje bitno i stvar izbora pojedinca?
političari su predstavnici određene ideologije ili političkog usmjerenja, neki od njih (većina u našem slučaju) su istinskom domoljubu neprihvatljivi i glasanjem za iste se dokazuje ili prirodna ignorantnost (biranje manje smrdljivog govna, na što niko nije imun) ili kvazidomoljublje, tj. povođenje za većinom.
Politicki san desno opredjeljen, naravno u tradicionalnon poimanju svega onoga sta desnica predstavlja.Nisan ni ustasa, ni nacist, ni fasist, nego jednostavno domoljub.I razmislja san vise puta o pitanju koje je Spitka postavija, i u onon postu je odgovor koji mi se nametnija ka najlogicniji.Ti si uzeja stvarno radikalan primjer Rade Leskovca, za kojeg cisto sumnjan da bi bija navijacki uzor, ali pokusaj svatit da neko moze volit svoju zemlju i glasat za SDP.Ja prvi ne volin tu stranku, ni ono sta ona predstavlja, i bija bi najsritniji da se provede lustracija, pa da se zbog nedostatka clanova ugase i HDZ i SDP.Medjutin, neko nece gledat SDP kroz prizmu povijesti, nego kroz recimo socijalni aspekt, ili jednostavno ka jedini pravi rival HDZ-u u koji se razocara.Sad mozda parin ka neciji odvjetnik, ali stvari nisu crno-bile(ili bolje crno-crvene), i daleko od toga da su svi koji ce SDP-u dat glas partizanski unuci, ili ne znan sta.
Vilaja is offline  
Old 13.01.2010., 20:12   #47
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Politicki san desno opredjeljen, naravno u tradicionalnon poimanju svega onoga sta desnica predstavlja.Nisan ni ustasa, ni nacist, ni fasist, nego jednostavno domoljub.I razmislja san vise puta o pitanju koje je Spitka postavija, i u onon postu je odgovor koji mi se nametnija ka najlogicniji.Ti si uzeja stvarno radikalan primjer Rade Leskovca, za kojeg cisto sumnjan da bi bija navijacki uzor, ali pokusaj svatit da neko moze volit svoju zemlju i glasat za SDP.Ja prvi ne volin tu stranku, ni ono sta ona predstavlja, i bija bi najsritniji da se provede lustracija, pa da se zbog nedostatka clanova ugase i HDZ i SDP.Medjutin, neko nece gledat SDP kroz prizmu povijesti, nego kroz recimo socijalni aspekt, ili jednostavno ka jedini pravi rival HDZ-u u koji se razocara.Sad mozda parin ka neciji odvjetnik, ali stvari nisu crno-bile(ili bolje crno-crvene), i daleko od toga da su svi koji ce SDP-u dat glas partizanski unuci, ili ne znan sta.
Istina,ali mislin da za HNS je to pravilo
Boxs is offline  
Old 13.01.2010., 20:28   #48
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Politicki san desno opredjeljen, naravno u tradicionalnon poimanju svega onoga sta desnica predstavlja.Nisan ni ustasa, ni nacist, ni fasist, nego jednostavno domoljub.I razmislja san vise puta o pitanju koje je Spitka postavija, i u onon postu je odgovor koji mi se nametnija ka najlogicniji.Ti si uzeja stvarno radikalan primjer Rade Leskovca, za kojeg cisto sumnjan da bi bija navijacki uzor, ali pokusaj svatit da neko moze volit svoju zemlju i glasat za SDP.Ja prvi ne volin tu stranku, ni ono sta ona predstavlja, i bija bi najsritniji da se provede lustracija, pa da se zbog nedostatka clanova ugase i HDZ i SDP.Medjutin, neko nece gledat SDP kroz prizmu povijesti, nego kroz recimo socijalni aspekt, ili jednostavno ka jedini pravi rival HDZ-u u koji se razocara.Sad mozda parin ka neciji odvjetnik, ali stvari nisu crno-bile(ili bolje crno-crvene), i daleko od toga da su svi koji ce SDP-u dat glas partizanski unuci, ili ne znan sta.
statut i program svake stranke pišu stručnjaci, dakle u teoriji 90% hrvatskih stranaka nam želi zlatnu sreću. kaj misliš kolko sdp-ovih glasača zna sdp-ov socijalni program? većinom se svodi na to da se za sdp glasa ili iz ideoloških razloga ili zato da hdz ne pobjedi. slično vrijedi za hdz, sam kaj oni nemaju ideološko naslijeđe nego ime koje je stvorio državotvorac. uzet ću sad na pik sdp jer mi se ne da o svakom pisat, a i ne trebam, sve se zna samo što se ne želi znat.. uglavnom, pokušavam reć da mi je teško predočiti domoljuba koji glasa za stranku, čije je kompletno vodstvo na prošlim izborima, koji su bili itekako gusti, uvjereno u pobjedu, pred očima čitave javnosti, kamerama hrt-a počelo pjevati od vardara pa do triglava, druže "tito" mi ti se kunemo i sl.
hej, klicati državi iz koje smo krvavo platili izlazak, a sutra dan pričat o nekoj budućnosti? ma kojoj budućnosti? držati sliku josipa broza u svojim prostrijama, koji ima Bog-zna-kolko oduzetih života na duši, a istovremeno pozivati na toleranciju i pravdu? fuj. domoljub ne žmiri na takve stvari bez obzira kolko programa donijeli.
__________________
otac mi je Dinamo, majka mi je Hrvatska
1pura2pandura is offline  
Old 13.01.2010., 20:44   #49
A ljevičari nisu domoljubi? Desničar bi treba bit konzervativniji, imat skepsu prema homoseksualnin brakovima, najćešće malo stariji i imućniji od ljevičara bit, volit klasičnu umjetnost više od moderne i tako dalje...I sad kakve jebene veze to ima s domoljubljen?
may 68 is offline  
Old 13.01.2010., 20:44   #50
Quote:
1pura2pandura kaže: Pogledaj post
statut i program svake stranke pišu stručnjaci, dakle u teoriji 90% hrvatskih stranaka nam želi zlatnu sreću. kaj misliš kolko sdp-ovih glasača zna sdp-ov socijalni program? većinom se svodi na to da se za sdp glasa ili iz ideoloških razloga ili zato da hdz ne pobjedi. slično vrijedi za hdz, sam kaj oni nemaju ideološko naslijeđe nego ime koje je stvorio državotvorac. uzet ću sad na pik sdp jer mi se ne da o svakom pisat, a i ne trebam, sve se zna samo što se ne želi znat.. uglavnom, pokušavam reć da mi je teško predočiti domoljuba koji glasa za stranku, čije je kompletno vodstvo na prošlim izborima, koji su bili itekako gusti, uvjereno u pobjedu, pred očima čitave javnosti, kamerama hrt-a počelo pjevati od vardara pa do triglava, druže "tito" mi ti se kunemo i sl.hej, klicati državi iz koje smo krvavo platili izlazak, a sutra dan pričat o nekoj budućnosti? ma kojoj budućnosti? držati sliku josipa broza u svojim prostrijama, koji ima Bog-zna-kolko oduzetih života na duši, a istovremeno pozivati na toleranciju i pravdu? fuj. domoljub ne žmiri na takve stvari bez obzira kolko programa donijeli.
1. bold: ovo i mene smeta, mojem djedu i baki su mućki pobijeni mnogi pripadnici šire i uže obitelji od strane tita i njegovih nakon 2.svj. rata koji većinom niti nisu bili ustaše i oni su doslovce bili u predinfarktnom stanju nakon tog performansa od dotičnih. ne kužim čemu te predstave kad su i oni svjesni da u 21. stoljeću to ne prolazi, pogotovo ne u eu

2. bold: ovo isto mogu posvjedočit i također mi nije jasno

i ovaj josipovićev ispad i milanovićevi drugovi i drugarice, pa svako malo pozivaju na gledanje u budućnost umjesto u prošlost, šta je tim ljudima

znam da je kampanja i sve ali ipak previše je...
 
Old 13.01.2010., 20:50   #51
Quote:
may 68 kaže: Pogledaj post
A ljevičari nisu domoljubi? Desničar bi treba bit konzervativniji, imat skepsu prema homoseksualnin brakovima, najćešće malo stariji i imućniji od ljevičara bit, volit klasičnu umjetnost više od moderne i tako dalje...I sad kakve jebene veze to ima s domoljubljen?
tako je to na zapadu, tamo se najviše svađaju oko prava na pobačaj i sličnih tema. kod nas ipak neke druge teme donose glasove, nadam se ne zadugo.
 
Old 13.01.2010., 20:51   #52
A to je opet stvar dodvoravanja ogromnon broju neodlučnih ljudi koji smatraju da je nekad bilo bolje. Bilo je bolje vraga, bili su oni mlađi nije to sad tematika....Na koga da se orijentiraju u kampanji kad HDZ ima zacementiran određen broj birača koji će glasat za njih i to redovito-šta je najbitnije, makar pokrali državu još 7 puta i pogazili ono šta su pričali dok su bili oporba 15 puta. SDP i nije baš u takvoj poziciji njihovi rezultati više ovise o želji ljudi za promjenon u određenon momentu i šta je veći odaziv birača veća je šansa da će SDP ostvarit bolji rezultat
may 68 is offline  
Old 13.01.2010., 20:52   #53
gledate na domoljublje samo kroz prizmu politike a to je pogrešno jer politika simplificira pojam domoljublja

jel stjepan radić za vas bio domoljub?

99,9% ljudi s ovog podforuma će odgovorit NARAVNO, a ako pogledaš njegov politički put svatit ćete da sve to šta ste napisali u prijašnjim postovima gubi smisao...

paljenje mađarske zastave, časopisi hrvatska misao i srpski književni glasnik, "guske u magli", seljačka internacionala, ministar prosvjete u pašićevoj vladi, oporbena koalicija sa svetozarem pribičevićem, nebrojeni zatvori itd... i na kraju podmuklo ubijen od srpske ruke. ko gleda sa strane reć će - jebate patak koji nedosljedan političar koliko je samo ideologija i strana prominio, a u biti nikad nije promino ni jednu jedinu stranu...uvik i samo dobrobit hrvatske!

političke stranke nisu mjerilo domoljublja, čovik je mjerilo domoljublja - livi, desni, crveni, zeleni, žuti, gornji, donji, mali, veliki...ako mu je motiv za ulazak u politiku bio prvenstveno da pomogne svom narodu onda je domoljub.
__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is offline  
Old 13.01.2010., 20:52   #54
Quote:
maZGa_ kaže: Pogledaj post
tako je to na zapadu, tamo se najviše svađaju oko prava na pobačaj i sličnih tema. kod nas ipak neke druge teme donose glasove, nadam se ne zadugo.
A te teme donose glasove jer su ljudi maloumni i zadojeni raznoraznin sranjima...dosta je prolistat topic bandić vs josipović i upise nekih tamo
may 68 is offline  
Old 13.01.2010., 20:53   #55
Quote:
may 68 kaže: Pogledaj post
A ljevičari nisu domoljubi? Desničar bi treba bit konzervativniji, imat skepsu prema homoseksualnin brakovima, najćešće malo stariji i imućniji od ljevičara bit, volit klasičnu umjetnost više od moderne i tako dalje...I sad kakve jebene veze to ima s domoljubljen?
http://www.youtube.com/watch?v=4l5g-U4SiY8

Ne branim ja HDZ,daleko je to od onog HDZ-a što je nekada značio i nekada bio,ali ovo mi je sasvim dovoljno da nikada toj bagri ne dam glas.
Sad ne znam jel su im to neki viđeniji ljudi ili pak indijaneri koju samo "blamiraju" stranku.
 
Old 13.01.2010., 20:57   #56
jel moguce da u prostorijama sdp-a drze sliku tita???jel to sigurno,ima ko kakvu sliku,jer mi je to jednostavno nezamislivo
kartel is offline  
Old 13.01.2010., 21:03   #57
Quote:
may 68 kaže: Pogledaj post
A te teme donose glasove jer su ljudi maloumni i zadojeni raznoraznin sranjima...dosta je prolistat topic bandić vs josipović i upise nekih tamo
jednostavno je, na njima (svim političarima) je da prestanu drobit o tim temama jer dok ne prestanu ljudi će se palit na te stvari. al neće prestat jer im (ni jednima ni drugima) to ne odgovara, što manje strasti to više kritičkog gledanja na njihova djela i to manje glasova.

Quote:
kartel kaže: Pogledaj post
jel moguce da u prostorijama sdp-a drze sliku tita???jel to sigurno,ima ko kakvu sliku,jer mi je to jednostavno nezamislivo
nisam siguran dal još uvijek, ali prije cca 2 godine su u prostorijama sdp-a novi zagreb istok u naselju središće na prvom katu držali sliku na južnom zidu. najvjerojatnije je i danas drže. sliku nemam, za ostale prostorije ne znam.
 
Old 13.01.2010., 21:31   #58
Quote:
Mikhail Bakunin kaže: Pogledaj post
gledate na domoljublje samo kroz prizmu politike a to je pogrešno jer politika simplificira pojam domoljublja

jel stjepan radić za vas bio domoljub?

99,9% ljudi s ovog podforuma će odgovorit NARAVNO, a ako pogledaš njegov politički put svatit ćete da sve to šta ste napisali u prijašnjim postovima gubi smisao...

paljenje mađarske zastave, časopisi hrvatska misao i srpski književni glasnik, "guske u magli", seljačka internacionala, ministar prosvjete u pašićevoj vladi, oporbena koalicija sa svetozarem pribičevićem, nebrojeni zatvori itd... i na kraju podmuklo ubijen od srpske ruke. ko gleda sa strane reć će - jebate patak koji nedosljedan političar koliko je samo ideologija i strana prominio, a u biti nikad nije promino ni jednu jedinu stranu...uvik i samo dobrobit hrvatske!

političke stranke nisu mjerilo domoljublja, čovik je mjerilo domoljublja - livi, desni, crveni, zeleni, žuti, gornji, donji, mali, veliki...ako mu je motiv za ulazak u politiku bio prvenstveno da pomogne svom narodu onda je domoljub.
slažem se; lijevo i desno su apstraktne kvalifikacije s nejasnim definicijama.
osim ovog sa radićem. rodoljub da. domoljub ne baš.
koga interesira historija hrvatske XX.st. zna da je radićevo geslo bilo "s beogradom uvijek, pod BG nikad" i da ni u kojem kontekstu nije spominjao hrvatsku izvan kraljevine juge, već samo za ravnopravniji položaj, ali samo i jedino unutar kraljeve srboslavije...

p.s. da, imaju i u prostorijama središnjice, zaš je to čudno? pa to je u ovoj državi sasvim legalno.. najljepši trg u zg nosi njegovo ime. bivši predsjednik je čak za njega reko da je udario temelje današnje hrvatske...
__________________
otac mi je Dinamo, majka mi je Hrvatska
1pura2pandura is offline  
Old 13.01.2010., 22:16   #59
Ja kao malo stariji.Normalno da vi mlađi gledate sdp isto kao domoljubnu stranku.Ja koji sam živia u ono doba volia bi da postoji prava domoljubna ljevica.Ili da postavim drugačije da izumru ljudi i razmišljanja iz onog sustava i onda će ona po meni bit politički neopterećena stranka.Ako oni i danas drže titinu sliku i pjevaju od vardara pa do triglava nema razlike u mentalitetu.Naša desnica je totalno nesposobna.Ona u ovoliko godina demokracije nije bila u stanju niti napraviti jedan dnevni list ili tv postaju.Normalno kad im veliku većinu čine preobučeni i naglo osviješčeni iz bivšeg sustava.Josipović sad ima šansu uzet mlade ¸školovane za savjetnike.Ako uzme klijentelu koju guraju novinari opet sve isto
Bastard Paveliću je predlagano da oformi gerilu u Dalmaciji za borbu protiv Talijana.Čak je smijenio generala Židova Tomislava Rolfa koji se ubio na Blajburgu zbog ispada prema Talijanima.Francetić mu je poručio" poglavniče¸moji crnci su samo meni vjerni i samo smrt će me zaustavit da se pridružim tamošnjim partizanima u borbi protiv Talijana koji su ništa bolji od četnika jer pale i uništavaju našu domovinu¸a ja kao rodoljub ne mogu to više podnijeti"Ubrzo mu se srušio avion
sidrun is offline  
Old 13.01.2010., 22:23   #60
Quote:
1pura2pandura kaže: Pogledaj post
slažem se; lijevo i desno su apstraktne kvalifikacije s nejasnim definicijama.
osim ovog sa radićem. rodoljub da. domoljub ne baš.
koga interesira historija hrvatske XX.st. zna da je radićevo geslo bilo "s beogradom uvijek, pod BG nikad" i da ni u kojem kontekstu nije spominjao hrvatsku izvan kraljevine juge, već samo za ravnopravniji položaj, ali samo i jedino unutar kraljeve srboslavije...

p.s. da, imaju i u prostorijama središnjice, zaš je to čudno? pa to je u ovoj državi sasvim legalno.. najljepši trg u zg nosi njegovo ime. bivši predsjednik je čak za njega reko da je udario temelje današnje hrvatske...
Slazen se s tvojin upisom, nego kad si spomenija Titov trg u Zg, nesto drugo me zanima, znas li ti, ili iko ovdi je li tocno da je pocasni gradjanin Zagreba Vuk Stefanovic Karadzic?
Vilaja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.