Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 13:15   #201
poz
može pitanje ...
mali mi ima 8 godina i još nismo imali kozice no nisam ihni ja imala i jako me strah!
razmišljala sam o cjepivu ali svi mi se smiju i blijedo gledaju čak i doktorica jer da se cijepe ljudi koji su jako bolesni ili ti ga imunološki loše...ali ja ih se stvarno bojim pogotovo kad čitam posljedioce kod velikih ljudi..imam 28 godina!
šta mislite o cjepivu ?da li djeluje? i koliko kšta? i gdje ga ima za nabavit kod moje doktoricenema!!!
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:06   #202
Vodene kozice

Ne mogu naći nigdje temu s ovim nazivom, pa pitam iskusne mame. Kako izgleda početak vodenih kozica? Ne mogu nigdje naći sliku. A voljela bih baš vidjeti kako to izgleda, pogotovo početni stadij. Mali mi sutra treba u vrtić, a ima neke tri bubuljice(ne znam kako bi ih nazvala), onako crvene, ništa posebno, nisu vodenaste. Nema temperaturu, ni bilo kakve druge simptome.
domibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:58   #203
vodene kozice počinju kao crveni prištići koji ubrzo dobiju vodenasti vrhić. mogu i većinom jesu biti popračeni temeraturom, u većini slučajeva balgo povišenom. Ono što je mnogima nepojmljivo- vodene kozice su zarazne u fazi inkubacije( period od infekcije do izbijanja simptoma koji traje oko 14 dana). dakle dijete možće zaraziti u periodu dok se niti ne zna da ima kozice. Danas sečešće koristi hipermanganova kupka, ali po mojem iskustvu je tekući puder s dodanom manjomkoličinom anestetika super rješenje, iako malo neobično izgleda. Anestetik ublažuje svrbež.Najveći broj izbijenih prištića bud ena predjelu genitalia i oko prepona, vlasište no mogu se pojaviti svugdje pa i u usnoj šupljini, vlasištu.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:44   #204
Question vodene kozice

Quote:
domibo kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći nigdje temu s ovim nazivom, pa pitam iskusne mame. Kako izgleda početak vodenih kozica? Ne mogu nigdje naći sliku. A voljela bih baš vidjeti kako to izgleda, pogotovo početni stadij. Mali mi sutra treba u vrtić, a ima neke tri bubuljice(ne znam kako bi ih nazvala), onako crvene, ništa posebno, nisu vodenaste. Nema temperaturu, ni bilo kakve druge simptome.
jel jesu vodene kozice?
ivanayyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:17   #205
Inkubacija traje oko 14 dana, ali može trajati i do 21 dan. Osoba je zarazna 2 dana prije izbijanja osipa pa sve dok svi 'plikovi' ne prijeđu u kraste, tj. dok se ne osuše. Bolest se prenosi kapljično. Početak izgleda kao mali prištići sa vodenim vrhom ili baš kao plikovi.
Iz mog iskustva: dan prije pojave temprerature ( možda čak i 2 dana) javio mi se plik na vratu. Bilo mi je užasno.....(imala sam 18 godina)
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:03   #206
Moje iskustvo s kozicama,bili smo na moru sa rodbinom,nj.curica dan prije puta dobila plikic,tako da smo 10 dana bili zajedno na moru,mislila sam,neizbjezno je,pa su se cak kupali u istom bazencicu.Ja cekam,cekam,a ono nema kozica.2.put u vrticu,vladale kozice,a moji opet bez kozica.Mozda je zasluzno dojenje,mozda ne...ali nije ih bilo.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 20:33   #207
Vodene kozice i bebe!

Da li je netko imao iskustvo da nakon cijepljenja protiv drugih zaraznih bolesti beba dobije vodene kozice?
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:01   #208
koliko ja znam od cjepiva ne može dobit vodene kozice. Vjerojatno se zarazila od nekog. Kolika je beba?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:06   #209
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
koliko ja znam od cjepiva ne može dobit vodene kozice. Vjerojatno se zarazila od nekog. Kolika je beba?
Da, i ja znam da se ne može dobiti od tog cjepiva samo me je strah hoće li biti većih komplikacija kad uz virus vodenih kozica ima i ove druge viruse unešene cjepljenjem. Ima 6 mj.
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:12   #210
ne bi ti znala reći,pitaj pedijatricu. Mada mislim da ne bi trebalo biti problema,ali nemoj me držati za riječ ipak pitaj pedijatricu. Držite se
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:23   #211
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ne bi ti znala reći,pitaj pedijatricu. Mada mislim da ne bi trebalo biti problema,ali nemoj me držati za riječ ipak pitaj pedijatricu. Držite se
I mi se nadamo, hvaja na pomoći
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:06   #212
Ima li još netko da zna nešto o tome?
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 12:22   #213
Quote:
krizia kaže: Pogledaj post
poz
može pitanje ...
mali mi ima 8 godina i još nismo imali kozice no nisam ihni ja imala i jako me strah!
razmišljala sam o cjepivu ali svi mi se smiju i blijedo gledaju čak i doktorica jer da se cijepe ljudi koji su jako bolesni ili ti ga imunološki loše...ali ja ih se stvarno bojim pogotovo kad čitam posljedioce kod velikih ljudi..imam 28 godina!
šta mislite o cjepivu ?da li djeluje? i koliko kšta? i gdje ga ima za nabavit kod moje doktoricenema!!!
mislim da ti je ovo jako pametna ideja i nadam se da ćeš ustrajati u njoj
ja sam imala isto lošeg iskustva s doktorima po pitanja "znanja" oko v.kozica (moja nije znala da mogu napravit pretragu na antitijela Varicellae Zoster!?!)
sada sam trudna, i ako (daj, Bože) ih ne dobijem u nekom međuvremenu, namjeravam se cijepiti nakon što rodim da zaštitim sebe i bebača
a vjerojatno i nakon nekog vremena cijepila bih i bebača---
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:37   #214
Moji su klinci u osnovnoj i među rijetkima su koji nisu prebolili vodene kozice. Dobila sam preporuku od frendice da ih cijepim jer je ona eto svoje već odavno. Međutim jedini liječnik kojem potpuno vjerujem- moja kuma, kaže da je to nepotrebno, jer cijepljenje ima smisla samo za prevenciju teških bolesti sa ozbiljnim posljedicama, a vodene kozice u djetinstvu zasigurno ne spadaju u tu kategoriju, one su samo izrazito neugodne za prebolit. U biti prema njenom tumačenju, ispada da je cijepljenje stvar komoditeta, kao da se riješimo neugodnosti i gnjavaže za tih 15 dana dok ne prođu jer vodene kozice nisu nikakva ozbiljna bolest.
__________________
la la la
kantafor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:45   #215
Quote:
kantafor kaže: Pogledaj post
Moji su klinci u osnovnoj i među rijetkima su koji nisu prebolili vodene kozice. Dobila sam preporuku od frendice da ih cijepim jer je ona eto svoje već odavno. Međutim jedini liječnik kojem potpuno vjerujem- moja kuma, kaže da je to nepotrebno, jer cijepljenje ima smisla samo za prevenciju teških bolesti sa ozbiljnim posljedicama, a vodene kozice u djetinstvu zasigurno ne spadaju u tu kategoriju, one su samo izrazito neugodne za prebolit. U biti prema njenom tumačenju, ispada da je cijepljenje stvar komoditeta, kao da se riješimo neugodnosti i gnjavaže za tih 15 dana dok ne prođu jer vodene kozice nisu nikakva ozbiljna bolest.
ne volim takve stavove... ako i jest stvar komoditeta i SMANJENJA RIZIKA da se kasnije razvije u tešku upalu pluća i sl. komplikacije, ZAŠTO NE?
mislim, stvar je izbora... da ne pričam koliko bih ja bila sretna sad u trudnoći da sam ranije znala da sam se navrijeme mogla cijepiti... (lupam se po glavi stalno), čak sam mjesec dana bila doslovce zatvorena u kući zbog epidemije oko mene
a što si stariji, to je gore...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:04   #216
LIJEČNICI NA NETU!!! (ILI ONI KOJI ZNAJU)
da li znate što bi li se (lošeg) moglo desiti da se osoba cijepi protiv vod. kozica, ako je već imuna? (ne zna je li preboljela, a bitno je da ne dobije)
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:37   #217
Mrzim ih, mrzim, mrzim, mrzim (kozice, naravno).
Karantena kod nas traje od 30.12. prvo ih je starija princeza(4,5 god) dobila i sve je prošlo relativno brzo i lako.
Nakon točno 14 dana dobila ih je i mlađa (20 mj). Ima ih milijon, po očima,jeziku,grlu.5 dana temp 38-39, niti jede niti spava.
Jadna si je u svom tom bunilu razgrebla jednu kozicu na vratu i u roku 24 sata prenjela na još 3 okolne kozice tako da sada ima krasticu preko pola vrata.
naravno,sve se upalilo. U pon smo bili kod pedijatrice i dobili Klavocin sirup i Betrion mast za mazanje. I, pazite sad, Rinolan sirup koji smanjuje svrbež. I stvarno pomaže,dva dana ga pije i nijednom se nije posvrbila.

Pitam sad ja vas (a pitat ću i pedicu u pon na kontroli) ako već postoji sirup koji djeci olakšava taj svrbež, zašto se u startu ne daje pa da se izbjegnu ovakve situacije kao kod nas.
S nama je u izolaciji kod pedice bio i jedan dječačić koji je (kada je njegova mama čula od nas) odmah tražila taj sirup i dobila ga.

Da li sta i vi ostali znali za taj sirup i da li ga je i vama pedijatar dao?
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:44   #218
znam samo da Rinolan nije za djecu mlađu od 2 godine..

vidi tu više
http://www.plivazdravlje.hr/pda/?sec..._menu2=&id=232
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:59   #219
Rinolan je antihistaminik koji je indiciran kod alergijskih bolesti tako da kod vodenih kozica nema indikacije za propisivanje. Kako je kod vas došlo do komplikacije, pedica je pribjegla tom rješenju. Svaki lijek nosi rizik kod primjene tako da svaki lijek treba primjenjivati u strogo određenim slučajevima.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 17:47   #220
Znam, čitala sam upute iz sirupa. Piše da kod djece mlađe od 2 god učinkovitost i neškodljivost još nije utvrđena.Ali se i doziranje lijeka određuje prema tjelesnoj težini pacijenta.
Isto tako piše da Rinolan sirup (uz ovo što je Cattleya napisala) pomaže i kod kožnih promjena kao što su svrbež, crvenilo i intenzitet osipa. Ma ne znam, sad ti budi pametan.

Srećom da se pojave samo jednom u životu (najčešće) pa se tješim. Mislim da je meni gore nego njoj.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.