Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 14:08   #1121
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
tvoja mama je poremećena sadistica i trebalo ju je zatvoriti.
A ne, to je preblago. To što bi takvima trebalo raditi zakoni (nažalost) više ne dozvoljavaju.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 21:27   #1122
Ponašanje roditelja prema svom djetetu

Pozdrav svima,

Prvi puta sam ovdje i pišem ovako nešto na forum. Ime mi je Nikolina, imam 21 godinu i živim na selu. Ovu sam temu pokrenula jer više ne znam da li sam ja u svojoj obitelji problem ili moji roditelji. Ne znam više kome da se izjadam ili obratim pa ću tu napisat i nadam se da će mi barem netko malo pomoć. Bit ću potpuno iskrena. U svojih 21 god života dobila sam od roditelja sve i ništa. nisam bila nešto baš sjajno dijete kao moja starija sestra niti u školi niti sa uspjesima. Ne znam gdje točno započeti ali eto u ovih 21 god života dobila sam batina bila kriva ili ne. Za neke batine priznajem da sam kriva, ali za neka brutalna premlačivanja kao npr nisam se javila na mob jer sam bila 2 min dalje od kuće. Pitam se dns da li je to normalno? bila sam vrlo živahno dijete sa velikim planovima. Volim svoje roditelje ali nekako sve manje. Svaki dan sam dobivala večinom od mame pogrdne riječi (npr. "kurva", "glupačo", "kozo" ,"ništa koristi") i naravno šamarčine ili sa remenom. Ne znam da li zbog svih tih šokova i mojih suza koje sam isplakala sam u svojoj sobi u mraku mogu krivit njih danas zbog migrena koje imam svakodnevno kada se živciram koja mi je otkrivena u četvrtom srednje te gastritisa. Srednju sam prolazila sa vrlo dobrim upisala sam foi te radim sezonski i dalje vidim u njihovim očima da me ne cijene niti približno ko sestru čak niti ne tražim to od njih samo da se ne deru na mene i ne vrijeđju me. Ne znam što da radim, kako da se više ponašam jer bilo što da napravim ne valja nikome. Promijenila sam 3 dečka ni jedan im nije valjao mama je svakog izvrijeđala, moje društvo ne valja kaže da su svi oni luzeri kao i ja. I tako svaki dan. pokušala sam s njom razgovarati na sve moguće načine rekla je da će se promijeniti ali ona očito ne razmisli poslije razgovora samnom nikada ,dođu dani da je ok ali brzo se promijeni. kada sam joj spomenula da želim obitelj i upitala je da li će mi uskočiti tu i tamo u pomoć rekla je "nema šanse to će biti tvoje dijete i šta bi ja tebe trpjela cijeli život tu doma da još i tvog muža hranim". Teško mi je svaki dan sam zatvorena u svoja četiri zida sobe izlazim van jedino ako tko od prijatelja dođe po mene auto rijetko kada dobim i jedem od stresa u posljednje vrijeme 2 puta dnevno jer se bojim opće izaći iz sobe i bilo šta zatražiti, reći , napraviti. Iskreno ja više ne znam da li sam ja toliko loša ili šta se dešava to. Da li da potražim pomoć kod psihijatra ? Ne znam šta da radim više ovo za mene nije više normalno da se tako vlastita majka ponaša prema svojoj kćeri koju vrijeđa iz dana u dan i ne vidi šta mi radi.
Ni Na 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:04   #1123
Završi faks, potraži posao, makni se i javljaj se čestitkom za Božiće i rođendane. U međuvremenu, ako možeš, svakako potraži i stručnu pomoć, da. Ne, vrijeđanje, premlaćivanje i ponižavanje nisu normalno ponašanje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 23:34   #1124
Imas temu na podforumu Psihologija Otrovni roditelji. Puno ljudi je prozivjelo slicna iskustva, mislim da je najgore zatvoriti se u sobu od svijeta i prepustiti takvim likovima da te maltretiraju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 20:19   #1125
Mislim da je ovdje negdje bila i tema naslova "Kad odrasteš kod roditelja koji te ne vole".
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.