Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2021., 20:47   #1
Skijanje

Dakle, nakon što je skijaška sezona 2020. prekinuta krajem drugog mjeseca i nakon što većina alpskih skijališta nije radila 2020/21, ove godine bi stvari trebale biti bolje.
Prošle sezone većina se snalazila po BiH, gdje je sve bilo manje više normalno, a od ozbiljnih skijališta Europe radila je samo Švicarska...
Za ovu sezonu po najavama (opet) samo Švicarci neće tražiti ausweis, dok će ostali raditi samo uz predoćenje istog. Bosna, Srbija itd. naravno da neće ništa tražiti.
Zaključak - nije idealno, ali puno puno bolje nego lani.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2021., 11:45   #2
Nisam bas siguran da Svicarci nece traziti green pass (ppstoje najave da hoce). Bosanci vjerojatno nece.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2021., 17:59   #3
https://hr.n1info.com/svijet/na-skij...obvezna-maska/
Ovu vijest od Hine su prenijeli mnogi - samo maska za zatvorene žice. To i nije neka važna vijest, jer treba do švicarske preći dosta granica... Isto tako će za povratak i iz BiH vjerojatno trebati potvrda. Nisu izbori ovu zimu.
U austriji se prvo neglečersko skijalište otvara baš za hrvatski praznik u četvrtak 18.11. - Obertauren. Poveže se s petkom i eto lijepi produženi vikend, ako uopće tada bude dovoljno hladno....
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2021., 21:05   #4
To je neka novija vijest. Prije par tjedana su najavljivali covid potvrde kao uvjet za pristup skijalistima. Nadam se da su se stvarno predomislili, ali treba nekako doci do tamo
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2021., 21:28   #5
mi smo ljetos bez beda skijali u austriji, u gondolama treba imati masku, a za ulazak u restorane covid putovnicu (i to su bas kontrolirali). al za terase ne.

nadam se da ce zima biti ok i da ce barem nesto raditi... da skupimo vise od dan i pol skijanja za razliku od prosle godine
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 12:51   #6
Eh, ljetos je svuda bilo opustenije. Pitanje je sto ce biti sa sezonom buduci da brojke svuda vrtoglavo rastu.
Ako nista, bit ce opet Jahorina. Realno, skijaliste nije lose, bolje je i vece od Krvavca. Ove godine ce biti i bolje (nova staza, nocno na jos jefnoj stazi, nova gondola, sesterosjedeznica..).. jedino sto je to skijaliste meni premalo za 6 dana skijanja.
Plus su cijene i hrana.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 18:19   #7
Skijalište za 3 dana max, ako si i malo bolji skijaš.
Najveća mana jahorine je nepredvidljivo vrijeme. Kao da je planina magnet za oblake, kad dođe magla u gornji dio možeš samo plakat...
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 22:07   #8
Po meni, 2 max.. ali ajde, prosle zime je posluzila i za 6 dana skijanja
Cuo sam to za vrijeme. Kad smo mi bili, 6 dana je sunce przilo, bez oblacka i magle. Jedini problem tog vremena je bila - temperatura. Po danu je isla i preko 10°C, mozda i do 15°C.
Ali ajd, bar je bilo lijepo suncano.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 17:53   #9
Od 15.11. austrija ne priznaje testiranje kao dozvolu za skijanje, test nije dovoljan za ausweis. Sljedeći potez će biti ukidanje i preboljenja. U najboljoj tradiciji Adolfa H.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 19:19   #10
SKIJANJE 2021/22

Nece to uvesti. Ali za 2G umjesto 3G nece priznavati 2 doze ako je proslo vise od 9 mjeseci, nego ce zahtjevati i booster dozu

Skijanje je moguce, al koristenje zicara i ulazak u zatvorene prostorije (hotele, restorane) ne

Inace, za razliku od ljetos - sada se u gondolama mora imati ffp2 maska, ne moze vise biti obicna medicinska.

Zeli netko povoljno kupiti opremu za turno?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 19:24   #11
Što je s djecom, na koliko godina su spustili?
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 19:33   #12
Sta sad,uvode ili ne ,ili je to osobno misljenje
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 19:54   #13
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Što je s djecom, na koliko godina su spustili?

Austrija i dalje ima djecu do 12 bez icega, a za starije ce jos vidjeti kako sastaviti mjere, to jos nije doneseno. U prijelaznom razdoblju iducih par tjedana ce priznavati i prvu dozu + test. Pravila su stupila na snagu danas i primjenjuju se za zatvorene stvari (smjestaj, restorani, kulturne manifestacije, skijalista itd)

Slovenija je spustila granicu sa 15 na 12 godina za slobodan ulazak
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 21:55   #14
SKIJANJE 2021/22

Austrija doviđenja…..tko je bio, bio je…!

Inače nisu ništa tražili nigdje, čak nisu ni puno na maskama inzistirali kao prošle godine…..mislim da je nama exyu jedino gdje ćemo ove godine skijat.
danko.duric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 23:33   #15
I eventualno Ch.
Austrijanci su s ovom vlascu zapeli na mjerama koje su besmislene, ali od njih nece odustat jer bi inace priznali da otpocetka krivo rade. Imaju srece (njihova vlast) sto su Austrijanci poslusni pa ce im sve proci. A oni koji zive od skijaske sezone, koga briga. Pocet ce se opet bavit stocarstvom.

Mozda nesto bude i od Francuske. BiH ce definitivno profitirat. Jahorina je prosle godine imala rekordnu sezonu, a za ovu su dodatno (jako puno) ulozili. Steta sto nije vece skijaliste s duzim stazama, bilo bi to sasvim dobro skijaliste za 7 dana skijanja (bez da dobijes osjecaj da su istim stazom prosao 50x). Infrastruktura je bolja nego na Slo skijalistima, cijene sasvim prihvatljive...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 09:26   #16
Stvarno Jahorina ima respektabilan broj i stanje žičara…..! A polako i cijene….!
danko.duric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 19:52   #17
Danas na Moelltalu ljudi koliko hoces… svi zele iskoristit ova zadnja dva dana. Pregledavaju svi potvrde i svi se fakat drze ffp2 maski. Distance nema, guzva ko u dobra stara vremena I karta 29€
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 20:59   #18
Skijanje je postalo slalom između lockdowna, mekog lockdowna + samoizolacije,
s vise ili manje testiranja…..!

Btw kupovao sam karte u listopadu, ski amade godišnje i negdje oko 10.10. su poslali mail da se godišnje ne prodaju, budući da moraju s vladom nešto dogovarati…..dosta pošteno da ih nisu samo uvalili pa se ti nateži poslije.
danko.duric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2021., 11:45   #19
Ima kakvih nagovještaja o Italiji i skijaškoj sezoni?
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2021., 13:41   #20
Mislim da italija sigurno ide, nemaju oni baš prostora za još jednu zajebanciju, mislim financijskog prostora. Protokol za skijašku sezonu je dogovoren s vladom prije dva mjeseca i toga će se držati. Već se polako otvaraju neka skijališta. Ove naše agencije koje su planirale izlete u austriju su sve prebacili na italiju (kronplatz).
Naravno da se sada ništa ne može planirati unaprijed kao prije, meni je opcija italija (dolomiti ski) ili francuska (val thorens).
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.