Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 15:00   #7021
Quote:
farmirzs kaže: Pogledaj post
Jel zna netko koji bi bio ekvivalent u Njemačkoj hrvatskoj tituli "prvostupnika javne uprave" ili koji bi bio prijevod na njemački....
Hvala
Der Bachelor Öffentliche Verwaltung
signum is offline  
Old 15.10.2012., 16:53   #7022
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Der Bachelor Öffentliche Verwaltung
hvala
farmirzs is offline  
Old 16.10.2012., 11:54   #7023
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Der Bachelor Öffentliche Verwaltung
Prije bih rekla: Bachelor im öffentlichen Dienst a to je nekaj poput Beamter im öffentlichen Dienst ako se ne varam.....
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 16.10.2012., 13:26   #7024
Pozdrav svima. Ja sam ovdje vec skoro godinu dana. Pisala sam A1, polozila ga, prosla cuda da dobijem vizu i nedavno je i to rijeseno. Sad bih trebala polagati ispit da mi odrede koliko sati cu morati ici na taj Integrationskurs. Zanima me je li tko vec to polagao i kako izgleda uopce taj ispit?

Pozz
__________________
...budna sanjam da snovi duze traju...u svakoj prici samo ti si mi na kraju...
SilverAlex is offline  
Old 16.10.2012., 16:05   #7025
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Prije bih rekla: Bachelor im öffentlichen Dienst a to je nekaj poput Beamter im öffentlichen Dienst ako se ne varam.....
Ne, Dienst = služba, a Verwaltung=uprava

A uostalom pogledaj na ovom linku npr.

http://www.fernstudieninstitut.de/index.php?id=6292
signum is offline  
Old 17.10.2012., 09:04   #7026
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Ne, Dienst = služba, a Verwaltung=uprava

A uostalom pogledaj na ovom linku npr.

http://www.fernstudieninstitut.de/index.php?id=6292
Ok, ispricavam se....opet sam nekaj naucila.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 17.10.2012., 12:43   #7027
ima li itko informaciju pri dobivanju vize za rad u Njemackoj, da li ovi iz veleposlanstva provjeravaju da li osoba koja podnese zahtjev za vizu ima kredite koji nisu otplaceni, i da li to moze utjecati na ishod za dobivanje vize..
hvala unaprijed.
Sandra1100 is offline  
Old 17.10.2012., 14:41   #7028
Quote:
SilverAlex kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ja sam ovdje vec skoro godinu dana. Pisala sam A1, polozila ga, prosla cuda da dobijem vizu i nedavno je i to rijeseno. Sad bih trebala polagati ispit da mi odrede koliko sati cu morati ici na taj Integrationskurs. Zanima me je li tko vec to polagao i kako izgleda uopce taj ispit?

Pozz
Ovo bi i mene zanimalo, uskoro me sve to ceka. SilverAlex, znas li ti kada tocno trebas polagat taj ispit?
Buba51 is offline  
Old 17.10.2012., 16:19   #7029
Quote:
Sandra1100 kaže: Pogledaj post
ima li itko informaciju pri dobivanju vize za rad u Njemackoj, da li ovi iz veleposlanstva provjeravaju da li osoba koja podnese zahtjev za vizu ima kredite koji nisu otplaceni, i da li to moze utjecati na ishod za dobivanje vize..
hvala unaprijed.
Nista takvoga ne provijeravaju ako se radi viza na 6mj.
dejan358 is offline  
Old 17.10.2012., 16:25   #7030
Quote:
dejan358 kaže: Pogledaj post
Nista takvoga ne provijeravaju ako se radi viza na 6mj.
A ako se radi o vizi na 18 mj.?
Sandra1100 is offline  
Old 17.10.2012., 23:28   #7031
Quote:
Sandra1100 kaže: Pogledaj post
A ako se radi o vizi na 18 mj.?
isto tako ja sam je radio i nista ne pitaju
dejan358 is offline  
Old 18.10.2012., 13:28   #7032
Mene zanima ima li u toj Njemackoj klokana na ulicama. Tu kod mene, u Bavarskoj, nema ni jednog.
Yokohama is offline  
Old 19.10.2012., 22:05   #7033
Poslali me po ulaznu vizu u Zagreb!!!! ´sad smo dosli kod neke druge gospode i kaze onda da ovaj koji nas je do sada primao valjda to nije znao... pa sta onda tamo radi??

Imam jos jedno pitanje? kad ste isli u zagreb po ulazu vizu... jell mogu ja to sama ici il mora i muz sa mnom?

zvala sam danas tamo da pitam al tamo ni zive duse!!!
tinaa is offline  
Old 20.10.2012., 10:24   #7034
Quote:
Buba51 kaže: Pogledaj post
Ovo bi i mene zanimalo, uskoro me sve to ceka. SilverAlex, znas li ti kada tocno trebas polagat taj ispit?
Mozes to polagat svaki cetvrtak, bar ovdje gdje sam ja. Od 10-17 sati.

Samo dodes, bez termina i odmah ti ga daju pisat, a rekli su mi da traje izmedu sat i pol i dva.
__________________
...budna sanjam da snovi duze traju...u svakoj prici samo ti si mi na kraju...
SilverAlex is offline  
Old 20.10.2012., 10:25   #7035
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
Poslali me po ulaznu vizu u Zagreb!!!! ´sad smo dosli kod neke druge gospode i kaze onda da ovaj koji nas je do sada primao valjda to nije znao... pa sta onda tamo radi??

Imam jos jedno pitanje? kad ste isli u zagreb po ulazu vizu... jell mogu ja to sama ici il mora i muz sa mnom?

zvala sam danas tamo da pitam al tamo ni zive duse!!!
Ja sam u Zagreb isla sama.
__________________
...budna sanjam da snovi duze traju...u svakoj prici samo ti si mi na kraju...
SilverAlex is offline  
Old 20.10.2012., 11:54   #7036
Quote:
SilverAlex kaže: Pogledaj post
Mozes to polagat svaki cetvrtak, bar ovdje gdje sam ja. Od 10-17 sati.

Samo dodes, bez termina i odmah ti ga daju pisat, a rekli su mi da traje izmedu sat i pol i dva.
Hvala na odgovoru. Taj ispit dugo traje, ja mislila oni malo provjere i gotovo . Ja tek iduci ponedjeljak zovem skolu, pa da vidim sta ce mi reci, jos niti jednu nisam izabrala, pojma nemam ni koju cu
Buba51 is offline  
Old 20.10.2012., 12:11   #7037
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
Poslali me po ulaznu vizu u Zagreb!!!! ´sad smo dosli kod neke druge gospode i kaze onda da ovaj koji nas je do sada primao valjda to nije znao... pa sta onda tamo radi??

Imam jos jedno pitanje? kad ste isli u zagreb po ulazu vizu... jell mogu ja to sama ici il mora i muz sa mnom?

zvala sam danas tamo da pitam al tamo ni zive duse!!!
Znaci ipak te salju u Zagreb po vizu. Uglavnom dodjes tamo sama sa svojom putovnicom. Uzmu ti putovnicu i kazu da se vratis u 14 sati da je pokupis. Viza traje 3 mjeseca, i u tom roku se moras prijaviti u Njemackoj itd.
Ja sam se neki dan prijavila na adresi u njemackoj, otisla se prijavit za zdravstveno, bila u u redu za strance, dobila neke papire za popunit (slicne onima koje popunjavas za vizu u ZG ) i rekli mi neka si izaberem neku skolu za jezike jer sam to obavezna, pa da im javim. Papire im moram poslat postom, skupa sa biometrijskom fotografijom jer im moja iz Hrvatske nije bila dobra. I da, moram tu vizu platiti 110 eura. Takav je proces kod mene bio, mozda i tebe sav taj proces doceka, a mozda i ne
Buba51 is offline  
Old 21.10.2012., 17:34   #7038
Lijep pozdrav

Ako ima netko ovdje tko je otišao na postdiplomski doktorski studij u Njemačku, molim lijepo da mi se javi u inbox. Zainteresirana sam jako pa da čujem dojmove/moguće probleme itd.

Hvala unaprijed
deprived_soul is offline  
Old 22.10.2012., 19:24   #7039
zanima me za dobivanje vize za učenje jezika da li ima negdje gdje mogu vidjeti koja škola pruža najmanje 18 sati učenja njemačkog tjedno u munchenu? i da li na temelju svoje diplome prvostupnik javne uprave mogu dobit vizu za gostujuće radnike za rad u restoranu u njemačkoj?
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Old 24.10.2012., 00:46   #7040
Quote:
goran777 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, jel bio možda netko na ovom interview-u za medicinske seke i teh. koji se održavao preko HZZ-a, održavao se 11 i 12.9 ja mislim, nisam stigao papire na vrijeme predati, zakasnio 3-4 dana i pederi mi nisu htjeli uzeti.
Radi se o zapošljavanju u Njemačkoj preko Njemačke drzavne agencije za zapošljavanje medicinskog osobla. Il tak nekak?
Gorane, ja sam bila na selekciji preko hzz i u 3 mj i sad u 9 mj. u 3 mj. nisam prosla, jer sam bila kod nekog lika na intervju-u koji ako ne znas odgovorit na jedno pitanje, te ne pusti. sad u 9 mj. je sve ok bilo, i prosla sam.sad cekam da mi se jave sa njemackog ZAV-a i idem za njemacku, ako Bog da. prati stranicu od hzz uvijek objave oko 20-ak dana ranije do kad je vrijeme za predaju papira.
Sandra1100 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.