Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 23:41   #3921
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
forumaši moji..ovih dana mi stvarno teško. Imam stalno suicidne misli...ali ne želim ici na psihijatriju jer sam vec previše puta bio primljen upravo zbog toga,pa se bojim da ce mi stavit onu luđačku majicu te me prisilno ostavit na odjelu. neznam kaj da radim. A na termin kod shrinka moram cekat mjesec i pol NAJMANJE !
Nemoj brijat gluposti i odi po pomoc...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 20.09.2012., 11:08   #3922
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
forumaši moji..ovih dana mi stvarno teško. Imam stalno suicidne misli...ali ne želim ici na psihijatriju jer sam vec previše puta bio primljen upravo zbog toga,pa se bojim da ce mi stavit onu luđačku majicu te me prisilno ostavit na odjelu. neznam kaj da radim. A na termin kod shrinka moram cekat mjesec i pol NAJMANJE !


Odi na hitnu da ti mjenja u terapiji nesto ako moras toliko cekat
Da nisi ni pomislio......
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Old 21.09.2012., 00:17   #3923
ljudi... šta se dogodi ako se popije 2 čaše vina, i nakon 5 sati jedan zan , il neku drugu tab u najmanjoj dozi? znam da se s time ne smije piti alkohol, ali neznam dal ima kakve nuspojave ako se popije malo, i male doze tablete nakon par sati..a ne unutar 1 sata npr..ima li netko iskustva?
tincyy is offline  
Old 21.09.2012., 15:21   #3924
pogledao sam mnoge druge njegove motivacijske govore i uvijek se nakon toga usjecam sretno kao malo dijete.

evo vam o čemu govorim

http://www.youtube.com/watch?feature...5QihhshDQ&NR=1




uživajte
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 21.09.2012., 17:36   #3925
VELAFAX I WELLBUTRIN

Velafax rules!!Wellbutrin Hard house generetion Is sex ok?
__________________
Gledaj gdje Bogoslužimo J.D.Morrison
dorina.maja is offline  
Old 21.09.2012., 20:59   #3926
Quote:
dorina.maja kaže: Pogledaj post
Velafax rules!!Wellbutrin Hard house generetion Is sex ok?
Da! Velafax rules ali ne i Wellburtin ! Ja ga popio i bilo mi je tako užasno da sam htio povratiti,mozak mi je davao signale da stalno nešto radim ! Užas ! Nisam mogao mirno sjediti i još poprata žgaravica....Nikad više !!!!
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 21.09.2012., 21:22   #3927
Quote:
tincyy kaže: Pogledaj post
ljudi... šta se dogodi ako se popije 2 čaše vina, i nakon 5 sati jedan zan , il neku drugu tab u najmanjoj dozi? znam da se s time ne smije piti alkohol, ali neznam dal ima kakve nuspojave ako se popije malo, i male doze tablete nakon par sati..a ne unutar 1 sata npr..ima li netko iskustva?
ma brijem nis posebno.nije bas preporucljivo ali....
moze te eventualno puknut brze to vino
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Old 22.09.2012., 03:46   #3928
foruaši moji još sam pod dojmom.Bilo je super vceras!bar meni
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 22.09.2012., 04:30   #3929
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
foruaši moji još sam pod dojmom.Bilo je super vceras!bar meni
Ma o cemu ti to i kakve to veze ima s psihofarmacima?

Btw, nemoj se uvrijedit, ali da nemas ti mozda BPD? Bas mi iz tvojih postova isijava neka BPD vibra.
Opća opasnost is offline  
Old 22.09.2012., 18:17   #3930
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ma o cemu ti to i kakve to veze ima s psihofarmacima?

Btw, nemoj se uvrijedit, ali da nemas ti mozda BPD? Bas mi iz tvojih postova isijava neka BPD vibra.
objasni mi tocno sto i kako osoba s BPD radi ? kako provede dan ? koji su simptomi ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 22.09.2012., 18:31   #3931
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
objasni mi tocno sto i kako osoba s BPD radi ? kako provede dan ? koji su simptomi ?
Evo ti malo kopipejsta, osobnog iskustva nemam, niti sam do svoje tvrdnje dosla nekim sistematicnim zakljucivanjem. Radi se cisto o intuiciji…

Simptomi borderline poremećaja
1. Očajnički pokušaji da se izbjegne napuštanje od drugih ljudi (bilo ono stvarno ili samo zamišljeno)
2. Nestabilni i intenzivni interpersonalni odnosi, koji se za borderlinera izmjenjuju između ekstremnog idealiziranja drugih ljudi (obično kad oni ispunjavaju njihova očekivanja) i ekstremne devaluacije (obično kad se borderliner razočara u nekom). To je taj crno-bijeli način razmišljanja koji borderlineri imaju, nema sredine nego su sve ekstremi. Netko je ili divna osoba ili gad.
3. Poremećaj identiteta: nejasna slika o sebi
4. Impulzivnost u najmanje dva područja koja su potencijalno autodestruktivna (npr. ovisnost o shoppingu, seksu, drogama, rizična vožnja automobilom, napadi prežderavanja)
5. Ponavljajuća suicidalna ponašanja popraćena odgovarajućim gestama ili prijetnjama, te samoozljeđujuće ponašanje (rezanje itd.)
6. Afektivne promjene raspoloženja (obično iz super dobrog raspoloženja u totalnu depresiju – opet ekstremi) i osjetljivost na vanjske situacije (npr. intenzivne depresije, strah, čije faze traju od par sati pa do par dana)
7. Kroničan osjećaj unutarnje praznine
8. Neprikladan, intenzivan bijes ili teškoće savladavanja bijesa (npr. izljevi bijesa, konstantan bijes itd.)
9. Prolazna paranoja za koju je trigger najčešće stres ili teški simptomi disocijacije (osjećaja nestvarnosti)

Dijagnoza borderline poremećaja
Imate li u duljem periodu 5 od 9 navedenih simptoma onda je vjerojatno da imate i granični poremećaj ličnosti.


Kad ljudi sa graničnim poremećajem ličnosti osjećaju da se za njih brine, čine se osamljenima i napuštenima, često im treba pomoć zbog depresije, zloupotrebe tvari, poremećaja ishrane i lošeg postupanja u prošlosti. Međutim, kad se osjećaju napuštenima od voljene osobe njihovo se raspoloženje dramatski mijenja.
Često pokazuju neprimjerenu i jaku srdžbu koju prati ekstremna promjena njihovog pogleda na svijet, na sebe same i na druge, a kreće se od crnog na bijelo, od mržnje do ljubavi ili obratno, ali nikad nisu neopredijeljeni. Ljudi sa graničnim poremećajem ličnosti koji se osjećaju napuštenima i samima mogu se pitati postoje li oni uistinu (tj. ne osjećaju se stvarnima). Mogu postati očajnički lako razdražljivi, upuštajući se u nepromišljeno često mijenjanje partnera ili zloupotrebu droga. S vremena na vrijeme su tako udaljeni od stvarnosti da imaju kratke epizode psihotičkog mišljenja, paranoje i halucinacija.

Ljude sa graničnim poremećajem ličnosti obično vide obiteljski doktori, imaju sklonost čestog odlaženja doktoru sa ponavljanim krizama ili nejasnim pritužbama , ali često ne slijede preporuke za liječenje. Granični poremećaj ličnosti je i najčešći poremećaj ličnosti koji liječe psihijatri, jer ljudi sa tim poremećajem nemilosrdno traže da se neko za njih brine.
Opća opasnost is offline  
Old 22.09.2012., 18:44   #3932

O BPD-u postoji čitava tema i vjerujem da se tamo mogu dobiti zadovoljavajuće informacije. Ovo je tema o psihofarmacima, lijepo molim da to imate na umu i da je se držite.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 22.09.2012., 22:29   #3933
Maloprije doša s hitne,tj. sa psihijatrije kad mi psihijatar samo povecao quelapin na 200 i normabel 3x na dan.Dobro da mi nije dao Zeldox..koji je ovdje toliko degradiran i popljuvan od strane forumaša

ah moji normići 3x na dan ,naravno plavi.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 23.09.2012., 01:04   #3934
Plavi je 10mg ako se ne varam...dakle, prilicno si naslepan vec na njega,ceka te veselje
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 23.09.2012., 12:36   #3935
zoloft pijem oko desetak dana po 25 mg , čini mi se da se lošije osjecam nego prije nego sto sam počela? a šta ce bit kad i ako pređem na 50 mg, nekako kao da postajem depresivna, nista mi se neda, najradije bi ostala cijeli dan u krevetu..hm, ne znam
vegga is offline  
Old 23.09.2012., 13:12   #3936
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Plavi je 10mg ako se ne varam...dakle, prilicno si naslepan vec na njega,ceka te veselje
ma ja njih jedva osjetim. Vec sam se toliko navikao na njih
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 23.09.2012., 13:15   #3937
@opća Nemam ja border niti ono drugo.te simptome koje si nabrojao uopce nemam niti neke ni ne razumijem.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 23.09.2012., 16:39   #3938
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
@opća Nemam ja border niti ono drugo.te simptome koje si nabrojao uopce nemam niti neke ni ne razumijem.
Okej, bilo bi i cudno da ga imas, a da to sam ne znas, tj. da ti ga nitko od lijecnika nije dijagnosticirao do sada. Pitala sam cisto iz znatizelje.

Sto se tice psihofarmaka, trenutno nemam puno za napisati on topic, osim da sam nedavno potpuno prestala piti i antidepresive i anksiolitike i antipshihotike, ali sam nekim cudom ipak u sasvim ok stanju. Cudna sam ja biljka, ocito...
Opća opasnost is offline  
Old 23.09.2012., 16:44   #3939
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
ma ja njih jedva osjetim. Vec sam se toliko navikao na njih
Pa to ti i velim, ugl na skidanju(koje ti ne gine) ces imati gadnim problema...

Ja proso taj dio i radje bi se ubio nego ponovo.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 23.09.2012., 17:09   #3940
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
zoloft pijem oko desetak dana po 25 mg , čini mi se da se lošije osjecam nego prije nego sto sam počela? a šta ce bit kad i ako pređem na 50 mg, nekako kao da postajem depresivna, nista mi se neda, najradije bi ostala cijeli dan u krevetu..hm, ne znam
I ja sam pila Zoloft, to su mi bili prvi antidepresivi i nisu mi pomogli, naprotiv, bilo mi je ovako kao i tebi. Pila sam ih mjesec, dva, i skinula se bez problema, i prešla na nove (ne sjećam se točno koji su bili u pitanju).
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.