Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 13:35   #181
Bilo je 3.3 miliona Njemaca na zadnjem popisu Cehoslovacke u periodu 1938-1940, kad je bio popis.Svi su bili Sudeten Deutsch

Danas imas u Ceskoj 50 000 Njemaca.Iako Njemci se smiju sa Cesima, i kazu da su to izgubljeni Njemci, poseci Ceha ispod brka, vidjet ces dva Njemca

rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:52   #182
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
Bilo je 3.3 miliona Njemaca na zadnjem popisu Cehoslovacke u periodu 1938-1940, kad je bio popis.Svi su bili Sudeten Deutsch

Danas imas u Ceskoj 50 000 Njemaca.Iako Njemci se smiju sa Cesima, i kazu da su to izgubljeni Njemci, poseci Ceha ispod brka, vidjet ces dva Njemca

To se vidi i u nogometnoj reprezentaciji Češke: Marek Heinz, Hubschman, Koller
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 03:46   #183
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Zašto? Zato jer su prijeratna općina Derventa i općina Modriča imale srpsku relativnu većinu. zato jer je Gradačac imao apsolutnu bošnjačku a Brčko relativnu bošnjačku. Odžak i Orašje su imali apsolutnu hrvatsku a Bos. Šamac i Bos. brod relativnu hrvatsku većinu.

Na onoj Vance-Owenovoj karti za Posavinu su sela sa zapada općine Derventa izdvojena da bi preostatak općine dobio hrvatsku većinu.

Kad se pogleda okupirani dio općine Bos. Šamac, bez sela koja su ostala slobodna i oslonjena na Orašje onda je i taj okupirani dio sa srpskom apsolutnom većinom, a nisam siguran da li je i izdvajanje par sela iz Bos. Broda promijenilo odnos u preostatku u korist Srba.

kad bi želio biti zloban onda bih rekao da su neka sela nakačena Daytonom na Odžak upravo zato da bi se smanjio udio Hrvata u Brodu i Šamcu...


Inače 8 općina Posavine koju mi percipiramo kao hrvatsku je imalo u nekom prosjeku 40% Hrvata, 30% Srba i 30% Bošnjaka...


Evo popis 1991.

Bos Brod 41% H, 34% S, 12 M, sam grad je imao 31% S i 29% H te 17% M
Bos Šamac 45% H, 42% S, 7% M, a sam grad 35% M, 28% S i 13% H

Derventa 41% S, 39% H, 13% M, a sam grad 32% M, 25% H i 25% S
Modriča je imala 35 tisuća ljudi od čega 10 tisuća Hrvata i 10500 Muslimana te 12500 Srba...


Očito da Derventu i Modriču teško možemo prodati pod isključivo hrvatske, a da se malim promjenama granica općina Bos. Brod i bos. Šamac i one mogu napraviti tako da postanu većinom srpske.

Zanimljivo da su nekako tako i promijenjene granice Orašja i Odžaka...

Nisu oni u Daytonu samo tako vukli granice...
ma sve je to ok ali trebalo bi potpuno zanemarit općine jer su granice općina u 50ak godina jugo vlasti uvijek mjenjane na štetu hrvata, tako da bi trebalo zanemarit općine i gledat naselja u većini i tako dijelit. jer od save pa sve do općine doboja prostire se desetak župa i to je bio homogeni teritorij s hrvatskom većinom
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 04:18   #184
[QUOTE=pilot babo;6756331]Nije bas tako...

I Hrvati su od RS dobili Odzak. U Odzaku je prije rata zivljelo 15.000 - 20.000 Hrvata, a u Mrkonjicu, Sipovu i Ribniku samo 2.000.

Prema tome, i Hrvati su dobro prosli u razmjeni...





Samo trebamo navest da su ta područja u drugom svijetskom ratu sustavno očišćena od hrvata. nestajala su cijela sela u četničkom pokolju (mrkonjić, šipovo, drvar, glamoč, grahovo). nećemo se pravit sad da tu nije nikako bilo hrvata
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 04:35   #185
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Jesi li čuo za skraćivanje fronta? Čuo sam od dosta ljudi da su se povlačili prema Banjaluci bez borbe.
samo sumnjam da su skraćivali front kod važne elektrane za banja luku. skraćivali bi na drugom mjestu.nevažnijem. hrvati su išli u ofenzivu jer u BL je tad već bio kaos i da amerika nije zaprijetila zračnim napadima pitanje dana je kad bi pala BL. kolone civila već su kretale prema istoku iz smjera BL.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:16   #186
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ovo što pišeš jednostavno nema veze s istinom, puno stvari je tu izostavljeno/prešućeno, i koga uopće zanimaju pojedina sela s 500 stanovnika? Hrvati većina u Zalužanu, mislim, big thing A Laktaši koji su točno 60 puta veći i gdje Hrvata ima 7%, oni nisu bitni
Ne misliš valjda da su zbog toga ta područja etnički hrvatska... Postojala su hrvatska sela, ali ni približno Hrvati nisu bili većina na tom području, sad ću ti pronaći rezultate popisa, pa ćeš vidjeti da realna mapa puno drukčije izgleda...
Kad bi bilo tako kako ti pričaš, malo drukčije bi rat u BiH izgledao, a i drukčija bi bila konačna "podjela".
Gdje su ti Laktaši u popisu naseljenih mjesta?
sad kažeš da nisu hrvati bili na tom području pa onda kažeš da nije bitno. pa nemoj mjenjat temu. vidi se da nisi upućen. dio općne laktaši je isto tamo gdje se spaja s općinom BL pretežno hrvatski. mislim da pričaš o stvarima o kojima nisi upućen.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:19   #187
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Izvoli i pravu entičku mapu iz 1991. iz vjerodostojnog izvora (OHR) pa malo uporedi sa smijurijom koju si ti stavio, a prema kojoj je riječ montaža smiješna

Pusti ti srpske sajtove, nekako više vjerujem OHRu, ali i na toj srpskoj itekako ima većih razlika u odnosu na mapu koju si ti stavio A i srpska je prepuna laži, dosta općina nema apsolutnu većinu nijednog naroda, a po njima su to pojedini slučajevi. Pogledaj malo na OHRu kolika područja su u "up to 50%"
Osim toga, 1981. je po postocima Hrvata u BiH bilo više nego 1991., apsolutni broj je tu negdje.
ova karta nije po naseljima nego po općinama a općinske granice su mjenjane svako malo u mnogim općinama, samo da se razbije hrvatska većina. podjelu treba gledat po naseljima a ne po općinama jer općine su krojene politički na štetu hrvata. bilo je već govora o tome prije na ovom forumu
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:25   #188
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
To je točno, međutim, ova prva karta je pretjerana. Istina je i da su Muslimani većinom živjeli po gradovima, ali po ovoj prvoj karti ispada da je gledano po količini teritorije gdje su većina, hrvatsko i srpsko seosko stanovništvo podjednako što zaista nije istina. Srpska karta je malo realnija, iako je iz 1981. godine, a 1991. se zastupljenost Hrvata mogla samo smanjiti.
Još jedna stvar koja mi je sad zapela za oko, na prvoj karti je skoro pola općine Bihać hrvatsko (južni dio)? Na srpskoj karti je to poprilično drugačije.
nemožeš mješat kartu po općinama i po naseljima. pravi primjer za to je općina tuzla gdje na općinskoj karti muslimani čine većinu a po količini teritorija hrvatska sela zauzimaju najveći dio općine. pa nije to teško shvatiti. nemoj mješat kruške i jabuke
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:30   #189
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Naravno da bi, ali kakve veze ima moja želja s ičim? Ovo je povijest a ne želje i pozdravi, a Neum u drugoj državi je posljedica iste te povijesti, a ti si rekao da nema zemlje sa sličnim odvojenim dijelom, ja sam ti dao za primjer samo 2 najveće, pa opet Rusija ne traži da joj se pripoje Latvija i Litva kako bi povezala svoj odvojeni dio s maticom.

Ako ćemo tjerati mak na konac u povijesnom smislu, nisam siguran ali mislim da Neum nikada niti nije bio u sastavu Hrvatske, osim u NDH. Ti imaš neki drugi podatak?
To što tamo žive Hrvati, nećemo biti kao Srbi pa zbog toga proglašavati to Hrvatskom, da takvu teoriju počnu Židovi, cijeli svijet bi se mogao nazvati Izraelom.
isto kao što je neum i druga područja odvojen može kad tad biti pripojen. pa ovdje se granice mjenjaju svakih 50god
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:38   #190
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Od svih ovih mapa, Neum je bio u Hrvatskoj samo u Banovini Hrvatskoj 1939. koja nikad u praksi nije ni zaživjela, i u NDH čiju suverenost i samostalnost, nadam se, ne trebam komentirat.
po toj tvojoj logici ni zagreb onda nije bio nikad u hrvatskoj osim od 1991 na ovamo
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:39   #191
Vidim da voliš odgovarati na postove stare par mjeseci/godina, ali Neum nikad nije odvojen od bilo kakve Hrvatske.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:03   #192
Quote:
To je točno, međutim, ova prva karta je pretjerana. Istina je i da su Muslimani većinom živjeli po gradovima, ali po ovoj prvoj karti ispada da je gledano po količini teritorije gdje su većina, hrvatsko i srpsko seosko stanovništvo podjednako što zaista nije istina. Srpska karta je malo realnija, iako je iz 1981. godine, a 1991. se zastupljenost Hrvata mogla samo smanjiti.
Još jedna stvar koja mi je sad zapela za oko, na prvoj karti je skoro pola općine Bihać hrvatsko (južni dio)? Na srpskoj karti je to poprilično drugačije.

Nije Muslimani, nego Bosnjaci.I imam, samo jedno pitanje za tebe.Da, li si ti ikada bio u Bihacu.

Hrvati su imali tri sela na Pljesevici, sumi 10 km zapadno od Bihaca.Kakva, Hrvatska sela u Bihacu?I imali su gradsko naselje Kralje, odakle su Hrvati pustili Turke da udju u Bihac 1592, zauzvrat je obecano da se nece mjenjati etnicka struktura Kralja.I tako je i ostalo, do dana danas



http://bs.wikipedia.org/wiki/Demografija_Biha%C4%87a


Srpska sela su katuni, sa 100 tinjak stanovnika.Uglavnom, pogledaj popis.Pogledaj Bosnjacka sela i stanovnistvo.Zato sto su Bosnjacka sela u dolini Bihackog polja, i na plodnim ravnicama, dok su Srpska i Hrvatska sela u Sumi.Znam dobro Bihacki kraj.Pitanje je znas li ti.Izgleda da ne znas





Quote:
opcina Tuzla
povrsina opcine : 331 km2

povrsina naselja s hrvatskom vecinom :127 km2
povrsina naselja s muslimanskom vecinom : 76 km2
povrsina naselja sa srpskom vecinom : 85 km2
povrsina grada Tuzle :43,4 km2

Sa vaseg Hrvatskog foruma.Pitanje je kako 44 000 stanovnika od 83 770 nije apsolutna vecina.I sto se tice neke vecine.Simin Han, Caklovici Gornji i Kovacevo Selo su Bosnjacka naselja danas.Dragunja Donja, bivse katolicko selo, je Bosnjacko danas.Tako, price, da Bosnjaci zive u gradovima, vise ne leze.Izgleda, opametili se neki
totenham23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:06   #193
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Vidim da voliš odgovarati na postove stare par mjeseci/godina, ali Neum nikad nije odvojen od bilo kakve Hrvatske.
nisam prije vidio i zato odgovaram. šta ima veze što je bilo prije par mjeseci ako je još uvijek aktualno.
a po toj logici ni zagreb nije bio u hrvatskoj jer bio je u A-U pa u raznim jugoslavijama itd...dubrovačka rep uvijek je bila dio hrvatskog nacionalnog korpusa
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 01:51   #194
Sa vaseg Hrvatskog foruma.Pitanje je kako 44 000 stanovnika od 83 770 nije apsolutna vecina.I sto se tice neke vecine.Simin Han, Caklovici Gornji i Kovacevo Selo su Bosnjacka naselja danas.Dragunja Donja, bivse katolicko selo, je Bosnjacko danas.Tako, price, da Bosnjaci zive u gradovima, vise ne leze.Izgleda, opametili se neki[/QUOTE]

žive i u selima ali ako se pogleda 1991 onda 43%muslimana koliko ih je tada bilo (ako ne brojimo udio u jugoslovenima) nije sigurno zauzimalo 43%teritorija bih.
npr. općina grahovo( oko 8000 uglavnom srba) je površinski veća od grada sarajeva(ne mislim na sarajevske općine) i ona je označena srpski a onako velik broj muslimana zbio se na području sarajeva kojem je udio u ukupnoj površini mali. to nije teško zaključiti i zato neznam zašto svi muslimani to ignoriraju. mislim da se prave ludi a znaju o čemu se radi
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:56   #195
Da, li si ti ikada bio naprimjer u Grahovu ili samo prolazio kraj njega.Pola opcine Grahovo cine dvije planine:Sator i Dinara.A, Srpska sela su u sumi, literarno.Bosnjaka nije bilo u Grahovu, zato sto nisu zeljeli da zive tamo.Zar stvarno mislis, od Otomanske vlasti, kada su Bosnjaci imali podredjen polozaj, da su htjeli da zive u sumi.Mozda jeste tako, da stare konverte, primjer Bjelasnice i Konjica, ali ne i Grahova.Cazin, Kladusa, tamo nema Srpskog sela.Buzim.Bihac, skoro isto tako.Sarajevska regija ima 1280 km2 povrsine, i uglavnom sva je Bosnjacka


Bosnjaka je 52%, i oni su zivjeli na oko 90% teritorije Bih, s tim, da danas drze 32%
totenham23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 17:46   #196
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
nisam prije vidio i zato odgovaram. šta ima veze što je bilo prije par mjeseci ako je još uvijek aktualno.
a po toj logici ni zagreb nije bio u hrvatskoj jer bio je u A-U pa u raznim jugoslavijama itd...dubrovačka rep uvijek je bila dio hrvatskog nacionalnog korpusa
Ne pričaj gluposti, Zagreb je oduvijek bio u okviru Hrvatske, bez obzira pod kim Hrvatska i kada bila, dok Neum nije bio nikad, jel zaista ne kužiš razliku? Dubrovačka Republika je Dubrovačka Republika, a ne Hrvatska republika. Nikakve veze s Hrvatskom ona tada nije imala. Nakon Napoleona ona je pripojena Dalmaciji, ali Neum tada već dugo nije bio u sastavu Dubrovačke Republike.

Kakav hrvatski nacionalni korpus pobogu? Jel znaš vrijeme postojanja Dubrovačke Republike?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:16   #197
Quote:
pilot babo kaže: Pogledaj post
Prvo, ja sam Srbin.
Mrkonjic, Sipovo, Ribnik i Jezero (Jajce) su srpske oblasti koje je okupirala Hrvatska. Hrvati nijesu na gubitku ako je to vraceno tamo dje i pripada - Republici Srpskoj.
Kak ovaj priča, čovjek bi pomislio da tzv. rs postoji tisućama godina.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:50   #198
Quote:
totenham23 kaže: Pogledaj post
Da, li si ti ikada bio naprimjer u Grahovu ili samo prolazio kraj njega.Pola opcine Grahovo cine dvije planine:Sator i Dinara.A, Srpska sela su u sumi, literarno.Bosnjaka nije bilo u Grahovu, zato sto nisu zeljeli da zive tamo.Zar stvarno mislis, od Otomanske vlasti, kada su Bosnjaci imali podredjen polozaj, da su htjeli da zive u sumi.Mozda jeste tako, da stare konverte, primjer Bjelasnice i Konjica, ali ne i Grahova.Cazin, Kladusa, tamo nema Srpskog sela.Buzim.Bihac, skoro isto tako.Sarajevska regija ima 1280 km2 povrsine, i uglavnom sva je Bosnjacka


Bosnjaka je 52%, i oni su zivjeli na oko 90% teritorije Bih, s tim, da danas drze 32%
znam otprilike kakav je to kraj.ja samo govorim da se ne treba mješat površina s brojem stanovnika a ne govorim gdje su muslimani htjeli ili nisu htjeli živit
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:53   #199
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti, Zagreb je oduvijek bio u okviru Hrvatske, bez obzira pod kim Hrvatska i kada bila, dok Neum nije bio nikad, jel zaista ne kužiš razliku? Dubrovačka Republika je Dubrovačka Republika, a ne Hrvatska republika. Nikakve veze s Hrvatskom ona tada nije imala. Nakon Napoleona ona je pripojena Dalmaciji, ali Neum tada već dugo nije bio u sastavu Dubrovačke Republike.

Kakav hrvatski nacionalni korpus pobogu? Jel znaš vrijeme postojanja Dubrovačke Republike?
ti pričaš gluposti. još ćeš reći da se je Marin Držić izjašnjavao kao srbin. daj molim te ne pričaj svašta. 10 ljudi ti stavi dokaze i ti sad razvijaš neku teoriju koju samo ti kužiš. još ćeš reći da dubrovčani nisu bili hrvati i da su se sami pohrvatili. volio bi kad bi to u dubrovniku rekao pa da vidimo kako bi to ispalo
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 06:22   #200
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
još ćeš reći da dubrovčani nisu bili hrvati i da su se sami pohrvatili. volio bi kad bi to u dubrovniku rekao pa da vidimo kako bi to ispalo
Siguro bi se lijepo i nezaboravno proveo.
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.