Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 20:26   #261
eh, da jos i da dodam - godinama sam koristala Elocom losion (samo po potrebi) i bio mi je super (ide na lijecnicki recept), ali je kortikosteroid..pa sam se jednom prilikom odlucila probat jedan lijek iz onih reklama u novinama. Kupila sam COLOSTRUM - DERMACELL kremu. Savrseno!!!!!! Ne samo da nema veze s kortikosteroidima niti antibioticima, nego je blaga i fino mirisi. Stvarno valja isprobat. Kosta oko nekih 120kn ali ima 100ml (za razliku od onih gluposti koje sam prije trosila po 5ml a koji su isto kostali ).
Ne mogu naci kontakt broj ali ugl se po novinama reklamira. Proizvodac: Medosan. Uvoznik za RH: Bio Clinica, Nova Gradiska
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 06:47   #262
jel netko probao rocutane kao riješenje za seboreju

dakle jel netko probao rocutane, trebao bi smanjiti masčenje kose.
to bi trebalo pomoći poprilično kod masne seboreje.
darkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 12:36   #263
Imam problem sa seborejom vec tri, cetri godine. Imam suvu kozu , a usput imam i alergiju na znoj. Sve se to povremeno pojavljuje nista strasno ali me nervira. Na vise mjesta sam procitao sta u ovakvim slucajevima valja , a sta ne valja da se jede, pa vas molim ako vam nije tesko da napisete sta da jedem obavezno, a sta da izbjegavam
Negdje pise da su jaja prezdrava, na drugim mjestima ih kunu… Pa riba valja, te ne valja.
Nisam uspio nista konkretno o ovome da nadjem na forumu pa ne zamjerite ako je neko vec o tome pisao.
Unaprijed hvala.
resident123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:40   #264
uzrok seboroičnog dermatitisa

Quote:
Unborn kaže: Pogledaj post
Ima li koji dermatolog koji lijeci UZROK dermatitisa a ne POSLJEDICU koju on stvara? ...
ima li koji dermatolog koji problemu pristupa sa te strane a ne prodavanjem skupih kremica?
Nema tog dermatologa koji liječi uzrok seboroičnog dermatitisa, zbog jednostavnog razloga: točan mehanizam nastanka je nepoznat. Pristup liječnika je zato raznolik, od onih sućutnih koji vam žele pomoći lijepom riječi i ublažavanjem patnje, pa do onih koristoljubivih koji zloupotrebljavaju ljudsku nesreću da za sebe izbiju kakvu korist. Liječnici su ljudi, kao i svi ostali.
Još nisam naišao na liječnika koji bi mi rekao: Za tu bolest nema lijeka, idite kući, ne mogu vam pomoći.
Ivan Akoide is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 15:47   #265
Quote:
Ivan Akoide kaže: Pogledaj post
Još nisam naišao na liječnika koji bi mi rekao: Za tu bolest nema lijeka, idite kući, ne mogu vam pomoći.
Ok, da, nitko to jos nije rekao direktno ali svaki obzirni lijecnik bi trebao reci kako seboreji nema lijeka u smislu da nestane u potpunosti, ali da se mogu lijeciti (citaj: ublaziti) simptomi razlicitim kremicama, mastima itd.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 15:51   #266
Quote:
resident123 kaže: Pogledaj post
Negdje pise da su jaja prezdrava, na drugim mjestima ih kunu… Pa riba valja, te ne valja.
Nisam uspio nista konkretno o ovome da nadjem na forumu pa ne zamjerite ako je neko vec o tome pisao.
Ja sam ugl cula da treba izbjegavati masnu hranu (sto bi zapravo i inace u zivotu trebalo tako da ti ta informacija mozda nece puno znaciti)
Jednom sam vec naglasila kako klima djeluje na seboreju - kontinentska klima mi pogorsa stanje, dok mi je na Jadranu, mogu reci, stanje super
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:46   #267
Ja imam puno godina i duuuugo sam se borila sa seborejom na vlasištu i licu. Liječili su me i liječnici opće prakse i dermatolozi (izgledalo je povremeno tako strašno da su pomišljali da je alergija pa su mi davali injekcije Sinopena. Užas!
Uglavnom, nakon svih šampona i raznih oronazola - ljekarnica mi je preporučila jednu dermokozmetičku liniju Avene. Ljudi moji, spasila sam se i to na očigled svoje okoline - kako radne tako i obiteljske. Dakle, bez umivanja - samo termalna voda. Čišćenje losionom za netolerantnu kožu, dnevna hidratantna krema za netolerantnu kožu i Diroseal zelena krema za noć. I to je sve. Ne košta puno u odnosu na sve druge kreme, preparati nemaju luksuzno pakiranje, nemaju mirisa... Uglavnom, već tri godine to neprestano koristim. Momentalno imam jednu malu fazu pogoršanja i to zbog početka sezone grijanja a puno sam u zatvorenom prostoru. Međutim, samo malo češće upotrebjavam termalnu vodu i prolazi.
Iste probleme ima i moj sin i koristi isto što i ja.
Uostalom, pitajte u ljekarnama, imaju i neke propagandne materijale a ima i na internetu
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 19:23   #268
a koji sampon?
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 19:40   #269
Kelual DS, ali samo kratko vrijeme - dok se ne riješiš peruti - sve pište u uputi - nako toga održavam običnim H&S ili bilo koji dobar jeftiniji šampon protiv peruti za normalnu upotrebu.
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:11   #270
jooooj... H&S nikad ne koristim. preagresivan mi je =( samo me pece vlasiste od njega. koristim fructis protiv peruti.
hvala za savijet. pokusat cu s tim samponom sto si rekla =)
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:18   #271
...meni se crvenilo javlja samo kad se obrijem..valjda nadrazim kozu,i taj se sebum jace proizvodi..ako je to uopce sebum,jer kad mi brada naraste 2mm i dalje,nema nicega...nista me ne pece,nista ne gori...javlja mi se na podrucju brade,pogotovo mi je vrat dva dana nakon brijanja crven,poslije nista...kakvom kremom,uljem ili bilo cime mogu to kontrolirati?
__________________
Daddy's Gonna Pay For Your Crashed Car
watch more tv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:45   #272
Ne znam. Mislim da samo imas osjetljivu kozu. Ako te ne svrbi i ne javljaju se krastice, onda mislim da nije rijec o seboreji
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:52   #273
magla,kiša,uglavnom velika vlažnost još više pogoršava stanje jer se gljivice tada jako brzo razvijaju.....pogotovo to osjetim kad mi par kapi kiše padne na vlasište....poslije peruti kolko hoćeš i svrbeži....
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 02:02   #274
Wink

Quote:
Ivan Akoide kaže: Pogledaj post
Nema tog dermatologa koji liječi uzrok seboroičnog dermatitisa, zbog jednostavnog razloga: točan mehanizam nastanka je nepoznat. Pristup liječnika je zato raznolik, od onih sućutnih koji vam žele pomoći lijepom riječi i ublažavanjem patnje, pa do onih koristoljubivih koji zloupotrebljavaju ljudsku nesreću da za sebe izbiju kakvu korist. Liječnici su ljudi, kao i svi ostali.
Još nisam naišao na liječnika koji bi mi rekao: Za tu bolest nema lijeka, idite kući, ne mogu vam pomoći.
To si dobro napisao točan mehanizam je nepoznat! Evo lagano kročim u 3. godinu otkako se borim protiv seboreje. Mogu vam samo reći da sam dobio potpuno drugačiju sliku o seboreji i zašto vam dermatolozi nemogu niti će ikad moći nekom pomoći jer nemaju razumijevanje kako funkcionira cijeli sustav iznutra nego su samo fokusirani na kožu i u tome je cijeli problem, jer nema toga liječnika koji bi problem sagledao u cjelosti. Problem seboreje i sveg ostalo je unutra a ne izvana na koži.
Za sve koji su na početku upoznavanja ovog stanja (da stanje nije bolest!) mogu samo reći okanite se dermatologa jer vam neće pomoći da se izlječite nego samo da ublažite muke. Borim se sam s tim zadnje 2 godine (jer sam prvu izgubio slijepo slušajući dermatologe) i kad pogledam gdje sam bio onda a gdje sam sad i imam osjećaj da se bližim rješenju.
Mogu vam reći natuknuti sljedeće zaključke da rješenje nije jeftino jer se radi "generalka" probavnog sustava i balansiranje hormona na prirodnu razinu i sve to na prirodan način!. Sad bi netko mogao napisati da lupetam i pišem gluposti al evo primjer vezano uz hormone samo da vam natuknem što vam želim reći, recimo zanimljivo pitanje zašto djevojke koje su imale ili prišteve i loš ten nakon uzimanja kontracepcijski pilula odjednom sve super? Zbog hormona! Slično se događa i ovdje samo je dosta složenije. A ono prvo za probavu pa i sami ste tu na forumu zaključili da prehrana igra veliku ulogu, samo što je ovdje kod seboreje sve kontra; vaša probava igra ulogu a ne ono što jedete!
Zato nema te čudotvorne kreme koja bi to rješila, a one koje se koriste samo ubijaju bakterije i prisilno suzbijaju upalu!

Crvenilo na licu kontroliram sa kremom sensibio DS (ima isključivo prirodne sastojke) i to je napredak jer kad se sjetim u početku sam bio ovisnik o fluacet gelu i kortikosteroidima za lice (oranazol krema i sl.). A šampone da ne spominjem koje sam koristio, oranazol, elution, sqaphne, ducray selegel, kertyol.... i sve to uz mazanje s fluacetom i drugim steroidima! Čudim se da uopće imam kosu!
A sad obični fructis il bilo koji drugi, h&s, bilo šta dosta mi samo da s njim isperem kosu svaki drugi-treci dan i to kratko bez da moraš držat 5min i to samo jedanput! A sa ds namažem tanko (samo malo da navlažim kožu) jednom na dan! Ponekad kad jako izbije (2x mjesečno) namažem plavom niveom i sve 5 a crvenilo se skoro ni ne vidi.
Moj mali savjet za kraj je da U POTPUNOSTI izbacite RAFINIRANI šećer (čokaladice tipa mars, kolače i drgo) i uzimajte šećer isključivo iz voća, jedna jabuka na dan čini čuda, dalje ne mješajte 2 ili više šampona (tipa ovaj je za perut, ovaj je regenerator, ovaj za sjaj bla bla bla, industrija vam LAŽE) znači odlučite se za jedan i držite ga se, jer nije problem da on ne djeluje nego vi se morate mjenjat!!!! Pijte samo vodu, znači nema gusti sokova i cole i koje čega, to vam je već 50% rješenja, i znam da izgleda strašno (isuse ovaj nije normalan) ali to je cijena zdravlja i svih nelagoda koje seboreja s sobom nosi (o kojima nitko ne govori)!Tako je meni bilo na početku ali sam čvrsto odlučio da si ne želim priuštit čekajnje u čekaonici za dermatologa sa crvenilom na licu kao da imam gubu i kad vidim druge tamo koji čekaju u dubini sebe znam da ondje ne pripadam, ne želim više svima objašnjavati, tipa joj šta ti je to crveno!?, ne želim više na kortikosteroide i ne želim više na one kancerogene šampone koji spaljuju kožu i kosu. Naravno glavu gore nema posustajanja!

Zadnje uređivanje CroMan132 : 23.11.2008. at 02:05. Reason: greška
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:58   #275
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
mogu samo reći okanite se dermatologa jer vam neće pomoći da se izlječite nego samo da ublažite muke.
.......
A šampone da ne spominjem koje sam koristio, oranazol, elution, sqaphne, ducray selegel, kertyol.... i sve to uz mazanje s fluacetom i drugim steroidima! Čudim se da uopće imam kosu!
A sad obični fructis il bilo koji drugi, h&s, bilo šta dosta mi samo da s njim isperem kosu svaki drugi-treci dan i to kratko bez da moraš držat 5min i to samo jedanput! A sa ds namažem tanko (samo malo da navlažim kožu) jednom na dan! Ponekad kad jako izbije (2x mjesečno) namažem plavom niveom i sve 5 a crvenilo se skoro ni ne vidi.

U potpunosti se slazem!!!!!!!!!!
Samo sto sam ja malo duze hodala od jednog do drugog pa petog dermatologa... Bolnica, privatnici, ljekarne... sve... a opet nista!!!
Ugl, ja ne koristim ds. Ne znam jel na bazi kortikosteroida????
No..ja sam ove godine kupila COLOSTRUM - DERMACELL kremu. Savrseno!!!!!! Ne samo da nema veze s kortikosteroidima niti antibioticima, nego je blaga i fino mirisi. Stvarno valja isprobat. Kosta oko nekih 120kn ali ima 100ml.
Ne mogu naci kontakt broj ali ugl se po novinama reklamira. Proizvodac: Medosan. Uvoznik za RH: Bio Clinica, Nova Gradiska
Vrijedi pokusati jer je meni stvarno super!!!
Bas kao i ti - perem kosu s fructisom protiv peruti i super se odrzava, ali ako ponekad izbije onda ta dermacell krema i super!! Nema simptoma iducih dana
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:02   #276
DS nije na bazi kortikosteroida nego prirodni sastojci. Inače bioderma proizvodi najzdravije proizvode, kolko to oni mogu biti u farmaciji.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:07   #277
mi pricamo o krem, jel da!?
a postoji li DS sampon?
koliko kostaju ti proizvodi?
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:59   #278
Da o kremi, točan naziv ti je Bioderma Sensibio DS. Košta ti oko 100kn
Imaš i njihove šampone al su neučinkoviti totalka puno lošiji od fructisa a koštaju oko 80kn.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:30   #279
a prakticki mi dodje ista cijena kao i moja dermacell
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:05   #280
bokić!

Seboreju imam već nekih 6-7 god., isprobala sam sve uzduž i poprijeko. Sad malo o mome iskustvu: Prvo sam počela koristit Asebon šam., od njega je bilo trenutno poboljšanje, ali se je opet seboreja vrattila, onda sam uzela Receptov šamp. no on mi ništa nije pomogao, zatim Vichy, od cca 70 kn, to mi je isprva djelovalo, ond a opet sve po starom. Onda kupila u ljekarni Ducray (fran.) jednom oprala kosu i više nikad. Toliko mi je iziritirao vlasište, da sam rekla više NIKAD! I opet bacila 70-80 kn. Onda kupila neki kamen u Ilici (onaj mirisni dučančić) na prirodnoj bazi s tim da se to malo protrlja po vlasištu, odstoji pola sata i tek tad mogu prati kosu. Dobro, ta stvar je ok, ali i dalje imam problem šampona!! U međuvremenu pokupovala u ljekarnama koješta, nešto na svoju ruku, nešto na nagovor onih teta, i nikakav poseban rezultat. Da ne duljim, pokušala sam i nekim čajevima, masl. uljem, koprivom i ne znam čime, i to je malo ublažilo simptome, no NISU NESTALI. Trenutna opcija mi je kaduljin šampon od Bioaromatice i Eucerinov, znači kombiniram ta dva. Nažalost, istina je da se to ne može izliječiti, no ako kažem da stres, kava, alkohol itd. to stanje pogoršavaju, to vjerojatno znate i sami, zar ne!!!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.