Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 10:56   #121
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Neptunov tip

Oči su karakteristične, a ako se malo bolje u njih zagleda.....u njima se može pročitati sva patnja i tuga ovog svijeta. Svaki pravi Neptunovac ima (što se pogleda tiče) i jednu malu tajnu, a zove se: "Pogled k'o da si ubio malog zeca". Taj pogled vješto rabe samo ciljano...tj. kada žele izazvati suosjećanje i empatiju od druge strane.
ajme, ovo za oči je istina
inače imam jako prodoran pogled ali kad god nešto trebam, okice vješto "iskoristim", a standardna povratna informacija je: "pa kako bih ti odbio/la kad me gledaš tako s tim velikim okama" (ljudi čak krenu i tepati )
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:26   #122
Kada sam otvarala ovaj topic za Neptuna sam zamislila njega, a na TV-u kao da su me čuli i prošli tjedan pustili njegov film. Pa ću iskoristiti priliku i malo opširnije opisati jednog istinskog Neptunovca.

Luc Besson:



Iako izgledom više podsjeća na beskućnika, nemojte dati da vas nemarni izgled zavara, to je samo..... Neptunovac. Riječ je o poznatom francuskom režiseru, producentu i scenaristu.


Lucov ASC je na samom kraju raka, a u tom znaku se nalazi i njegov mjesec (12. polje) pa je mjesečev znak u njegovoj karti pored Neptuna jako naglašen. Njegovo lice s podbradkom je mekano, okruglo (utjecaj mjeseca) i natečeno kao i cijelo tijelo....on je prava pravcata voda.


Kada je radio Peti element, to je sličilo "tajnom projektu". Glumci su potpisali posebne ugovore u kojima su se obavezali na šutnju k'o ribe....jer je Lucu stalo da sve do premijere ne iscuri ni jedna bitna informacija o filmu. Međutim, iako su njegovi filmovi inspirativni (Nikita je inspirirala da naprave istoimenu seriju), te iako je Peti element napravio najveći komercijalni uspjeh u njegovoj karijeri, djelo koje bih izdvojila iz njegova opusa je svakako....Big Blue. Film karakterizira i odlična glazba koja u svakoj sceni vjerno prati film, da je jednako naglašena kao i sama radnja filma.


Luc je kao dijete dosta vremena proveo na Jadranu/Grčkoj i igrom sudbe nije postao profi ronioc jer su mu roditelji bili instruktori ronjenja (imao je nesreću).

Lucov Big Blue priča biografsku priču Jacques Mayol-a, svjetskog prvaka u slobodnom ronjenju. Tako iskrenu Neptunovsku priču može ispričati samo netko tko ima Neptuna duboko u sebi.


Film je ljubavna priča, ali Mayolova ljubav nije spolna. On je zaljubljenik u morske dubine. Cijeli život roni, a svjetovni život je samo okvir koji mu služi da bi se mogao posvetiti onom što voli. Za njega je svaki "ulazak" svojevrsni "trans" u kojem doseže svoj istinski mir. I kada na kraju filma dosegne najveću dubinu koju je ikada do tada ljudsko biće uspjelo, on se taj put odluči ne vratiti na površinu. Prepušta se dubini i podvodnom svijetu, čime se simbolički spaja s beskonačnim ambisom iz kojeg smo svi potekli....

I bila je cijela peripetija oko završetka tog filma, jer su ameri tražili da napravi hepi end, jer ne kuže da taj film ima hepi end.

A upravo to djelo je inspiriralo i našu djevičicu... Kristijana Curavića.

Iako film ima puno humora, on je specifičan i "ljudski", a još jedna Neptunovska karakteristika koja se snažno provlači kroz cijeli film je tako karakteristična vodena depresija.

A Luc....kao pravi Neptunovac proriče stvarnu sudbinu, jer je Mayol na žalost prije nekoliko godina oduzeo sebi život.



Danas se Luc posvetio tajnoj ljubavi svih Neptunovaca....piše priče za djecu i kaže da neće više režirati filmove. Osnovao je zakladu i namjerava se posvetiti humanitarnom radu, te pomagati siromašnim Francuzima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:11   #123
ajd da ja probam...
znak - strijelac
ASC - lav
mjesec - bik
mars - lav (radi mi kvadrat s mjesecom)
saturn - djevica
venera - strijelac
pluton - vaga
sunce - strijelac (naravno), u trigonu sa saturnom, opoziciji sa jupiterom, trigonu sa kironom, trigonu s MC (ovan), konjukciji s merkurom i venerom.
sunce i pluton imaju aspekt kvintila.

Meni se čini da je dominantna vatrena nota, veliki sam hedonista (bik) ali mislim da me saturn u djevici "kontrolira". lav mi daje, barem tako to vidim, onu jednu "dominantnu" notu, ne prolazim nezamjećeno...strijelac mi daje tu neku razigranost, vesele i dobre oči.
Volim sport (mars i strijelac...)
jel moguće da mars u kvadratu s mjesecom uzrokuju probleme s težinom? Naime, to mi je boljka - moram se zbilja truditi da održim težinu jer se lako debljam. trenutno sam vitka ali moram jako paziti na to.

Jesam dobro protumačila?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:07   #124
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Evo baš me zanima:

sunce u ovnu 2. dekada
ASC škorpion, asc u konjukciji sa uranom
neptun u prvoj kući u strijelcu
konjukcija sunca i merkura
venera u biku opozicija s uranom
mars u lavu
mjesec u raku 8.kuća trigon s uranom

jako me zanima zašto se debljam bez pol frke?
hvala
Tvoja osnovna kombinacija je ovan/škorpion, dakle dupli Mars. Ljudi s jako naglašenim Marsom imaju osjetljivu spolnu žlijezdu koja je zadužena za regeneraciju i ako pravilno ne funkcionira nastaje neravnoteža. Ili kako kaže Dupor "pretvara materijal u energiju". Dakle, nedovoljno seksa.

Nadalje, Mjesec je u raku što je pozicija spore probave.
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
ne nemam jupitera u 1. kući, samo neptun

i ljubitelj sam slanog

zanima me fizički izgled nadala sam se da će mi fish odgovoriti
A vjerojatno i pikantnog.

Problemi s kilažom su obično kombinacija Mjeseca i Jupitera. A znak koji najviše ima veze s "pupanjem" je bik kao što je zvonkaaa napisala.

Pa da podebljam napisano....ljudi koji imaju dominantnog bika rade velike oscilacije u težini. Pošto vole hranu prirodno se debljaju, a kako su spori i temeljiti (fiksni su) dugo im treba da se odluče na skidanje kila. Do tada se pak poprilično nataloži, pa je bik u stanju dobiti 20 i isto toliko skinuti, a onda jopet. I tako ta bitka traje cijeli život.

P.S. Koliko sam vidjela iz navedenog imaš naglašenog Urana.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:13   #125
Eto čitam ja čitam i moram priznati da si nisam uspjela skužiti koji sam tip.

Nekad mi se čini venerin, zbog asc u biku, merkura u biku i vladara venere u raku, te mjeseca u vagi (opet je venera vladar), ali me zbunjuje 1. kuća sa suncem i saturnom koji mi se čine dosta bitni.

Ali bit će da sam ipak venerin. Najviše planeta je u znakovima kojima vlada venera. Dva u biku i 2 u vagi. S dosta jakim utjecajem onog saturna u 1. kući u blizancima... ponekad.

Ali i opet, nekako nisam baš sigurna da je to najbitniji pokazatelj. Mislim da sam pomalo i merkurov tip. Hm...
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:17   #126
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Eto čitam ja čitam i moram priznati da si nisam uspjela skužiti koji sam tip.

Nekad mi se čini venerin, zbog asc u biku, merkura u biku i vladara venere u raku, te mjeseca u vagi (opet je venera vladar), ali me zbunjuje 1. kuća sa suncem i saturnom koji mi se čine dosta bitni.

Ali bit će da sam ipak venerin. Najviše planeta je u znakovima kojima vlada venera. Dva u biku i 2 u vagi. S dosta jakim utjecajem onog saturna u 1. kući u blizancima... ponekad.

Ali i opet, nekako nisam baš sigurna da je to najbitniji pokazatelj. Mislim da sam pomalo i merkurov tip. Hm...
Da se nadovežem još. Mislim da mi je mjesec u vagi u 6. kući jako bitan u horoskopu. Jer je vrh t-kvadrata preko kojeg se sve lomi. I ako pogledam moj život i stvari koje su mi do sada obilježile život, upravo taj mjesec ih simbolizira. Što bih onda mogla reći da su ti aspekti vjerojatno najjači. Doduše, ako se ne varam, negdje sam pročitala da se važnost aspekata mijenja tijekom života. Neki aspekt može biti jači i bitniji u 1. polovici života, dok drugi opet može biti u drugoj.

Istina ili?
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:55   #127
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
ajd da ja probam...
znak - strijelac
ASC - lav
mjesec - bik
mars - lav (radi mi kvadrat s mjesecom)
saturn - djevica
venera - strijelac
pluton - vaga
sunce - strijelac (naravno), u trigonu sa saturnom, opoziciji sa jupiterom, trigonu sa kironom, trigonu s MC (ovan)

Meni se čini da je dominantna vatrena nota, veliki sam hedonista (bik) ali mislim da me saturn u djevici "kontrolira". lav mi daje, barem tako to vidim, onu jednu "dominantnu" notu, ne prolazim nezamjećeno...strijelac mi daje tu neku razigranost, vesele i dobre oči.
Volim sport (mars i strijelac...)
jel moguće da mars u kvadratu s mjesecom uzrokuju probleme s težinom? Naime, to mi je boljka - moram se zbilja truditi da održim težinu jer se lako debljam. trenutno sam vitka ali moram jako paziti na to.
U kojem polju je Mars, 1. ili 12.-tom?

Strijelci imaju prilično brz metabolizam, rado galopiraju i ne zadržavaju se dugo na jednom mjestu (sloboda zove), ali lavovi i bikovi su hedonisti, pa znaju zasjest'. Tako da u tvojoj osnovnoj kombinaciji 2 od 3 (lav i bik) su fiksni te stvari s kilažom idu sporo. Mjesec u biku je trom i puten. Na kojem stupnju je tvoj Mjesec?


Inače kvadrat Mjeseca i Marsa je više zadužen za nepažnju i sklonost ozljedama.
Quote:
Jesam dobro protumačila?
Jesi ....aj’ sada zaroni mrvicu dublje.



Evo i natuknica da ti pomognem

- Kažeš da ti se čini da je dominantna vatrena nota…što ti u izgledu daje ta "vatrena nota"?

- Osnovna kombinacija je strijelac/lav. Strijelac noge, a lav glavurda. Kako to vidiš kod sebe?

- ASC je ključan factor za izgled. Kako se vidi dominacija tvog lava na licu?

- Gdje se nalazi vladar (Jupiter), tj. kakve aspekte on čini? Što ti to govori?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:24   #128
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

- ASC je ključan factor za izgled. Kako se vidi dominacija tvog lava na licu?


Ovo mi je jako zanimljivo i baš bih voljela naučiti to tumačiti, ali sam sad malo zbunjena. Pričamo o tipovima po planetama, pa sad po znakovima. Dominacija lava, znači li to dominacija sunca?

Znači znak su noge, a ASC glava. Zanimljivo.
U mom primjeru: ASC bik (venera) - lice okruglo, rupice na obrazima, smeđe oči i kosa (rekla Fish da zemlja tome naginje) - znači štima
ZNAK blizanci - noge najbolje oblikovani dio tijela, što bi moglo odgovarati blizancima koji su uglavnom vitki

Al još uvijek nisam baš sigurna kojem bi tipu pripadala. Nekako imam feeling da se u meni bore dva. Jedan je sigurno venera, a drugi je neki intelektualni jer stalno nešto mozgam i analiziram.

Btw, nisam sad sigurna, jesu stavljene slike nekih venerinih tipova?
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:26   #129
evo da i ja probam na svom primjeru, dakle moji planeti su ovako postavljeni:

Sun - Sagittarius 22°26'49 in house 8 direct
Moon - Leo 6°21'22 in house 4 direct
Mercury - Sagittarius 24°37'36 in house 8 direct
Venus - Aquarius 3°33'42 in house 10 direct
Mars - Virgo 29°18'03 in house 6 direct
Jupiter - Scorpio 3°15'23 in house 6 direct
Saturn - Libra 20°18'34 in house 6 direct
Uranus - Sagittarius 1°42'49 in house 7 direct
Neptune - Sagittarius 24°29'35 in house 8 direct
Pluto - Libra 26°18'46 in house 6 direct
True Node Cancer 22°42'48 in house 4 direct


u podznaku sam bik i to, na 7 stupnju

dakle vladar je venera, koja je u kvadratu s ascedentom i jupiterom u opoziciji s mjesecom (fiksna kvaliteta jako izražena)

sunce mi je u strijelcu s još 3 planeta
jupiter u škorpionu, znači vladar je mars
a mars je u djevici, a merkur se opet vraća u strijelca

inače venera mi je u 10. kući

prema svim ovim tipovima koje si Fish, ti napisala mislim da sma mješanac venerinog i neptunovog tipa
venara u licu, pogotovo zbog ovog blago-telećeg pogleda, oči su mi najizraženije na licu, podočnjake imam od malena (to je upliv neptuna)
crte lica mi nisu krupne iako su blage, kao ni ništa drugo na licu, koje je pravilo i ovalno, čak imam manji nos i manja usta
ljudi mi redovito daju manje godina nego imam, je sam jedna od onih koje u srednjim 20-ima pitaju za osobnu kada kupujem cigarete

a građa mi je nekako pljunuto neptunovska s jako izraženim strukom (nisi ništa napomenula za struk kod neptunovaca)

tako da ne znam kojim putem da 'dođem' do te kombinacije

a vidiš, ako je moj znak (strijelac) zadužen za izgled nogu, a sunce mi je u konjukciji s neptunom...to bi moglo dosta toga objasniti
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:35   #130
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Ovo mi je jako zanimljivo i baš bih voljela naučiti to tumačiti, ali sam sad malo zbunjena. Pričamo o tipovima po planetama, pa sad po znakovima. Dominacija lava, znači li to dominacija sunca?
U sunčani tip se ubraja tip lava. Međutim sam tip može imati više karakterističnih podvrsta, ako je vladar dva znaka, kao npr. Venera (tip bika i tip vage) ili Jupiter (tip strijelca i tip ribe), itd.
Quote:
Znači znak su noge, a ASC glava. Zanimljivo.
Ne, nije znak noge. To sam napisala za strijelca jer je kod tog znaka fokus u nogama (bedreni dio).

ASC je naviše fokusiran na glavu i lice, ali u nekim slučajevima ako postoji dominacija na drugom dijelu natalne karte, onda to na neki način odvlači pozornost s ASC tj. lica.

Zbog toga astrolozi uvijek naglašavaju kako treba gledati cijelu kartu, jer je svako pitanje pa tako i ovo u vezi izgleda, samo kut pod kojim se karta promatra. A ako se gleda izolirano ne dobiva se prava slika.
Quote:
Btw, nisam sad sigurna, jesu stavljene slike nekih venerinih tipova?
Nisu, ali budem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:46   #131
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

- Kažeš da ti se čini da je dominantna vatrena nota…što ti u izgledu daje ta "vatrena nota"?

- Osnovna kombinacija je strijelac/lav. Strijelac noge, a lav glavurda. Kako to vidiš kod sebe?

- ASC je ključan factor za izgled. Kako se vidi dominacija tvog lava na licu?

- Gdje se nalazi vladar (Jupiter), tj. kakve aspekte on čini? Što ti to govori?
dala si mi posla
pa da prionem...
luna 18 tor 58' 27''
(neznalica sam ali ne znam što znači onaj broj 18 )

mars je retrogradni, u ASC (lav), prvo polje, 0' 52''
vatrena nota - pa mislim da zračim seksipilom (malo mi neugodno tako pričati o sebi )
glavurda - imam plavu kosu, smeđe duboke, velike oči s dugim trepavicama... naglašene jabučice, ali četvrtastu čeljust (ako se ne varam, dosta je tu lava, zar ne?)
noge - i u mojim najvitkijim fazama, mogu se pohvaliti pozamašnim bedrima noge su mi istrenirane, nisam sklona celulitu, maratonski sam tip, ali nažalost noge mi nemaju 2 metra i definitivno neću nikada biti twigy tip što se bedara tiče.
općenito imam izdržljivo tijelo i volim ga mučiti
Jupiter mi se nalazi u raku. Iskreno ne znam što nosi. retrogradni je, u opoziciji s suncem, merkurom i venerom (svadljiv neki planet )
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:33   #132
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Doduše, ako se ne varam, negdje sam pročitala da se važnost aspekata mijenja tijekom života. Neki aspekt može biti jači i bitniji u 1. polovici života, dok drugi opet može biti u drugoj.

Istina ili?
Dobro mi je ovo tvoje "negdje sam pročitala".

Natalna karta nije statična. Sve oko nas je u stalnom procesu mijenjanja, a mi smo u neprestanoj interakciji sa svim oko sebe. I nema nikakve podjele na prvu i drugu polovicu života.


Ali u našim životima postoje ciklusi koji se podudaraju kod svih individua. Ovako je to lijepo napisao Duporčić:

Rađamo se kao Sunce/Mjesec, velika glava, manje tijelo. Nakon toga dolazi djetinjstvo doba Merkura...majmunskog nemira i dječije zantiželje.

Pubertet je doba Vage kada se tijelo budi, hormoni prorade. Slijedi ga doba snage, uzbuđenja i Marsa.

Srednje doba je Jupiter...tijelo se zaobljava, javlja uspon, zrelost i upliv morala. Nakon toga tijelo se polako suši jer nastupa starost i doba Saturnove mudrosti.

A u starosti se se ponekad javi čangrizavost Urana, senilnost Neptuna i….smrt Plutona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:41   #133
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
luna 18 tor 58' 27''
(neznalica sam ali ne znam što znači onaj broj 18)
18 je stupanj, 58 minuta i 27 sekundi.
Quote:
mars je retrogradni, u ASC (lav), prvo polje, 0' 52''
A na kojem stupnju je onda ASC kada je Mars tako na samom početku lava?
Quote:
vatrena nota - pa mislim da zračim seksipilom (malo mi neugodno tako pričati o sebi ) )
Vatreni zrače energijom i vitalnošću. Strijelac žarom, a lav svijetlom (dostojanstvom i čašću).

Seksipil je pitanje Venera/Mars. A seksualnost je odlika Marsa, ako je vampovskog tipa onda Plutona.
Quote:
glavurda - imam plavu kosu, smeđe duboke, velike oči s dugim trepavicama... naglašene jabučice, ali četvrtastu čeljust (ako se ne varam, dosta je tu lava, zar ne?)
Da to je pravi lav.
Quote:
noge - i u mojim najvitkijim fazama, mogu se pohvaliti pozamašnim bedrima noge su mi istrenirane, nisam sklona celulitu, maratonski sam tip, ali nažalost noge mi nemaju 2 metra i definitivno neću nikada biti twigy tip što se bedara tiče.
Ma što te briga, barem možeš galopirati i....njihihihiii...
Quote:
Jupiter mi se nalazi u raku. Iskreno ne znam što nosi.
Doprinosi okruglosti, homogenosti, dobroj prokrvljenosti i mekanosti cicki.
Quote:
retrogradni je, u opoziciji s suncem, merkurom i venerom (svadljiv neki planet )
Jesi li sigurna da su u opoziciji (pitam jer je to nestandardna opozicija)? Jupiter je za tebe važan jer je vladar tvog znaka pa mu moraš posvetiti veću pažnju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:45   #134
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
(nisi ništa napomenula za struk kod neptunovaca)
Neptunovke imaju struk, sjeti se žene-sirene.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:52   #135
Još jedan Neptunovac:


Dragan Lukić - Luky:


Luky ima posve opozitan ASC od Luca Bessona, jer je njegov podznak u znaku jarca, te je ovo dobar primjer kako ASC mijenja izgled.

Iako su obojica Neptunovci...."blagog izgleda", Luc je s naglašenim Mjesečevim tipom sav zaobljen, a Luky osim anđeoskih očiju, ima izraženu mršavost, koščatost i gard. Voli "crni image" i image samotnjaka, što ukazuje na znak Saturna. Saturna je istaknuo i izborom bradice. Koliko je Luc nemaran u izgledu, toliko je Luky promišljen.

Primjetila sam da dosta Neptunovaca voli obrijati glavu (manje trenje, pa bolje klize...valjda ), pa se tako i Luky odlučio na tu soluciju.


Splitski kantautor tipični je predstavnik Neptunova tipa, koji u glazbenim vodama plovi poput ribe. Samozatajan je i iako je producirao i dugo svirao za druge glazbenike (Đavoli, TBF, Daleka obala, Urban, Dvornik, Oliver....) trebalo je dosta vremena da izađe njegov samostalni album. Ne zato što nije imao inspiraciju...već zato jer je to pitanje Neptunovskog senzibiliteta & pojma savršenstva. Osim toga Neptunovci ne vole dugu izloženost, više vole biti u sjeni.

Svojim albumom oživio je klasičnu Neptunovu bajku kroz djevojčicu-vilu Araritu odjevenu u siromašnu haljinu, s vjenčićem od cvijeća u kosi i vilinskim štapićem u ruci. Njegovi spotovi su bajkoviti i stilizirani, a inzistira na cjelokupnom dojmu, pa je tako pri prezentaciji tog albuma upriličio cijelu predstavu s djevojčicom i svim pripadajućim djelovima svoje priče. Čudan izbor za 21. stoljeće, posebno za muško biće i Hrvatsku. Tko se ne kuži u astrologiju i ne poznaje Neptunovsku spiku mogao pomisliti da s njim nešto nije u redu.

Pokušava otvoriti i humanitarnu zakladu za djecu – Ararita, a prije nekoliko mjeseci je zaklada napokon i upisana u registar.

Pa kao i Luc, Luky u većini svojih pjesama govori o moru kao npr. pjesma simboličkog naziva - Vinča san more....
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:53   #136
fish, da li pluton i mars u škorpionu utječu na nekakav vamp i pomalo mračan look? iako nemam ništa protiv laganih i lepršavih haljinica i altruizma, ipak se najbolje osjećam u što užim i kraćim haljinama napadnih boja ili leopardovog uzorka i svojim imageom volim djelovati iznenađujuće i šokantno na publiku i tako to (pitam se gdje se u sve to uklapa ona niježna riba)
jesu za to krivi pluton i mars i možda asc strijelac?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:02   #137
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
fish, da li pluton i mars u škorpionu utječu na nekakav vamp i pomalo mračan look? iako nemam ništa protiv laganih i lepršavih haljinica i altruizma, ipak se najbolje osjećam u što užim i kraćim haljinama napadnih boja ili leopardovog uzorka i svojim imageom volim djelovati iznenađujuće i šokantno na publiku i tako to (pitam se gdje se u sve to uklapa ona niježna riba)
jesu za to krivi pluton i mars i možda asc strijelac?
Da. Škorpioni vole vampirski look (crno/crveno) i look fatale.

Mračan izgled je pitanje Saturna, a leopardovi i ostali ini uzorci mačaka su pitanje Sunčeva tipa lava.

P.S. Jesi li ti napokon načistu s podznakom, hoću reći jel' to sada 100%?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:13   #138
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da. Škorpioni vole vampirski look (crno/crveno) i look fatale.

Mračan izgled je pitanje Saturna, a leopardovi i ostali ini uzorci mačaka su pitanje Sunčeva tipa lava.

P.S. Jesi li ti napokon načistu s podznakom, hoću reći jel' to sada 100%?
Hvala
Ne mogu biti načisto i ne može to biti 100% jer jedan astrolog kaže mi jedno, a astrodienst drugo.
Prepoznajem se u svim karakteristikama škorpiona, čak u tolikoj mjeri da se više osjećam škorpionkom nego ribom. Imam i neke karakteristike strijelca, idealizam i ljubav prema slobodi, ali to mi je logičnije objasniti kroz svog naglašenog vodenjaka, nego kroz asc.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:19   #139
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dobro mi je ovo tvoje "negdje sam pročitala".
Ma sve sam ja to pročitala u astrološkim knjigama. Imam ih dosta, mislim da si čak ti preporučila negdje te knjige, one što imaju 4 dijela, sve su crne sa slikicama simbola na njima.
Ali, štos je u tome što ja nisam astrologiju proučavala više od 10 godina (sad sam opet malo počela zbog ovog podforuma ), pa sam zaboravila gdje sam što točno pročitala. Imam i astrološki riječnik i još nekoliko knjiga, ali se zbilje više ne sjećam gdje što spada.
A na žalost, knjige trenutačno nisu u istoj državi kao i ja, tako da mi je sada ovaj forum izvor znanja.

I moguće da mi se stvari miješaju zbog duge neaktivnosti, pa mi nemoj zamjeriti.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 13:35   #140
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
A na kojem stupnju je onda ASC kada je Mars tako na samom početku lava?


Jesi li sigurna da su u opoziciji (pitam jer je to nestandardna opozicija)? Jupiter je za tebe važan jer je vladar tvog znaka pa mu moraš posvetiti veću pažnju.
1. ASC 10 leo 50'
2. pa natalnu sam izvukla s astro.com i u onoj tablici s lijeve strane su aspekti planeta. i kada gledam jupiter, on ima 3 opozicije - sunce, merkur i venera.

a zanimljivo je da mi je pak saturn u čak 3 trigona (sunce, merkur i venera) i sekstilu s jupiterom.

jupiter mi je u sekstilu s chironom i MC, i u Sesquiquadratu sa uranom.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.