Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 21:04   #1
Imati jedno ili više djece?

Dragi roditelji

zanima me vase misljenje zasto ste se odlucili za drugo dijete,trece dijete...,a zanima me i zasto ste se odlucili za samo jedno dijete.

Danas kada se sve planira,mi smo isplanirali prvo dijete koje je tu i sve super,medjutim planiramo i drugo dijete ali nekako to odugovlacimo (obaveze,financije,stanovanje...) pa se bojim da nece biti nista od toga.

Ajde da cujemo vas koji imate jedno dijete ili vise njih...

Pozdrav
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:11   #2
Ja sam uvijek htjela imati dvoje djece a on troje.
Imamo ih dvoje, ponekad nam se čini da ih je 5, njega je prošla volja za trećim. Pitam se zašto.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:14   #3
Mi imamo jedno,dosta puta pomislim i zadnje,a ponekad si mislim pa i drugo dijete ne bi skodilo,pa opet jedno,pa opet drugo....

Tija,super ti je ovaj bebac (mada sam ti to vec napisao)
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:40   #4
Imam prijateljicu koja je jedinica i frendice smo od malena . Uvijek je, gledajući brata i mene, cvilila da bi htjela brata ili sestru. Ona sad ima curku, ja imam curku i muškarčinu, voljela bih da i ona ima dvoje.
Relativno kasno smo imali i jedno i drugo dijete, ali nismo stali na prvom, uvijek sam govorila da ako budem imala priliku, necu dozvoliti da mi je dijete "samo". Mm bi još djece - ha, ha, meni je dvoje skroz dosta - taman!

Da, mislim da financije ne bi trebale biti presudne u planiranju, sve to s vremenom dođe na svoje mjesto.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:40   #5
Meni je uvijek bila zelja imati najmanje troje. I stalno mastam o trecem (jos jednoj curi ), mada jedno su zelje, a drugo mogucnosti. Zivimo u zemlji gdje niko od nas dvoje nema nikoga najblizeg, nekoga ko moze bar na trenutak pripaziti djecu, malo priskociti, pomoci... Ja sam se odrekla posla i posvetila maksimalno djeci, jer raditi, i stizati djecu odvoditi i dovoditi u skolu, a opet gledati bas da ne sjede po cijeli dan po raznoraznim ustanovama, da jedu kvalitetno, da provode slobodno vrijeme kvalitetno,je jako tesko. Tako da cekam jos par godina da djeca malo odrastu, pa da se malo posvetim i sebi. Trece dijete bi znacilo prolongiranje svega toga jos koju godinu. Znacilo bi odmah i veci stan, vece finansijske obaveze..Zelimo im priustiti dobro obrazovanje, a to jako puno kosta. Tako da cemo ostati, na zalost, "samo" na dvoje djece. A imati jedno, bar nama, nikad nije dolazilo u obzir. Nego rass, prihvati se posla i ne razmisljaj puno. Sto vise djecjeg smjeha u kuci, vise radosti. Vjeruj mi.

nesto ti meni previse cesto komentiras ovog tijinog bebaca

Zadnje uređivanje Modesti : 09.10.2007. at 13:29.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:18   #6
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
Nego rass, prihvati se posla i ne razmisljaj puno. Sto vise djecjeg smjeha u kuci, vise radosti. Vjeruj mi.
Pa to bar nije neki veliki posao,mislim ,veci posao je ,a to me i muci kada dodje drugo dijete,tada pocinju brige (a i sa jednim su brige),kod mene isto nema nikog da cuva klince,pa onda netko treba bit sa njima....ma boli glava...

A polako otkucava sat za drugo dijete...bar mi tako supruga veli...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:20   #7
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
nesto ti meni previse cesto komentiras ovog tijinog bebaca
hm...sta si sa time htjela reci al...hm

I zasto svi vele da je najbolje kad je razlika u rodjenju prvog i drugog djeteta otprilike 3 godine,kao vele da nije dobro kad je velika razlika u godinama?

Zadnje uređivanje Modesti : 09.10.2007. at 13:29.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:38   #8
ja bi 4-ero...ako situacija bude dopuštala toliko će ih biti...i ako Onaj gore ima iste planove kao i ja

a sad ovo o razlici...nema idealnog...nekima je mala razlika ispala odlična, nekima veća, nekima je sa dvoje male djece preteško i savjetuju ne tako malu razliku.....

ja osobno želim da budu 3-4 godine razlike, da bar u nečem bude samostalan prije nego dobijemo 2. jer neznam kak bi izašla na kraj sa dvoje (s obzirom da je Miho takav kakav je...preživahan i stalno traži pažnju......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:47   #9
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja bi 4-ero...ako situacija bude dopuštala toliko će ih biti.........
Bas to i mene muci...ako situacija bude dopustala,jer kako znas da situacija dopusta?Jel situacija ima veze sa drugim djetetom iako ti zelis imati drugo dijete,a situacija ne dopusta??????????
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 23:07   #10
ja imam jedno dijete i nije mi problem da imam samo nju, ali muž mi je jedinac, a moj brat živi dosta daleko pa bi jadna bila sama, bez bliže rodbine zato bi voljela imati još bar jedno dijete
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 23:08   #11
mislila sam na to da ne želim imat 4-ero ako živim u stanu od 40 m2.....gdje da ih sve potrpam al ozbiljno...ako budemo u mogućnosti pružit im bar da su 2 u sobi to mi je ok..al da smo svi u jednoj neznam kak bi to izveli (iako znam da i više ljudi bude u jednoj sobi, al to ne želim svojoj djeci)......to navodim kao primjer..

tak da situacija nema veze sa 2. al ima sa 3. i 4.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:23   #12
a ja sam punih 6 godina mislila da zelim samo jedno dijete a onda se jedno jutro probudih i pomislih da zelim jos jedno..i tako muz u cudu al posluso me naravno...a kad sam pocela javljat prijateljicama ne znam koji komentar od kojeg je bio smjesniji..ustvari sve su galamile jer su mislile da im lazem..ipak sam 6 godina govorila kako nema sanse ni najmanje da rodim...i nisam pozalila ni trena samo volila bi da me netko prije nagovorio na to..
a trece..? ..a to stvarno nema sanse
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:24   #13
i da cudo bude vece nije se primilo 4 mj vec do jednom i sad ima rodjendan 2 dana poslije starije seke
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:28   #14
posto sam ja jedinica uvjek mi je bila zelja imat 3djece.bila sam ljubomorna kad bi vidila bracu i sestre kako se igraju,a kad odrastu imaju jaci oslonac,posjecuju se...
moj muz bi htio dvoje al valjda cemo se nekako dogovorit
mislim da je najbolja razlika medju djecom oko 3g.jer sam citala da djeca u toj dobi lakse prihvacaju drugo djete dok je najkriticnija 5.godina gdje se javlja ljubomora.ja namjeravam drugo kad barbi bude imala 1,5-2g.sto znaci da bi rodila kad bari budu 2,5-3g.
ako netko ima mogucnosti i sredstava zasto ne imati vise djece?
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:39   #15
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek htjela imati dvoje djece a on troje.
Imamo ih dvoje, ponekad nam se čini da ih je 5, njega je prošla volja za trećim. Pitam se zašto.


Inače, ja mogu Mandy potpisat. I ja bi ih četvero, al za razliku od nje ja nisam tako mlada paaaa...prošo voz
A sve da se i potrudimo, značilo bi da narednih par godina ne radim ništa nego samo rađam i stojim doma s klincima...a to mi se baš i neda, odnosno, želim i radit nekog vraga, imam neke profesionalne ciljeve i tako to, jel....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:44   #16
iskreno sumnjam da bum imala više djece. trenutno je tak, a i ja ionako padam s nogu od obaveza...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:57   #17
nisam planirala drugo dijete.
bila sam zapravo vec zapala u izvjesnu "krizu identiteta" kad se dogodilo. bas dogodilo. najgore od svega je sto nisam bila sretna sto se dogodilo. umjesto svog onog uzbudjenja i pozitive, ja sam brinula...

naravno da je vrjeme donijelo svoje, imam mazu nad mazama i danas bih najradije to vrijeme vratila unazad da mu nadoknadim i tih 8, 9 mjeseci, jer tako nesto, takva ljubav...to je nemjerljivo

curke, ako planirate-divno, onda znate kud cete s emocijama, ali ako vam se "zalomi" nemojte se dovesti u situaciju da zalite za propustenim vremenom. kad jednom prihvatite i odlucite ljubite od prvog dana.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 05:59   #18
I ja ih imam dvije, 2 godine je razlika i super je za sada. Bilo mi je malo teze prvih par mjeseci ali sad nam je vec puno lakse. Oduvjek sam htjela imat vise djece i sad me svako malo uhvati zelja za jos jednom bebicom a manja mi je tek skoro pa godinu dana. Da imam mogucnosti, financijske, obiteljske i ine imala bi ih petero.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 07:22   #19
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
hm...sta si sa time htjela reci al...hm
nista rass, osim da ti se izgleda u zadnje vrijeme puno vrte bebaci po glavi, to sam mislila
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 08:19   #20
...prvo neplanirano...ali svako slijedeće planski...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.