Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 10:30   #41
Quote:
Emilly2 kaže: Pogledaj post
E svaka ti cast,na jednom forumu su me ispljuvali sto sam tvrdila ovo boldovano,i jos mi analizirali moju natalnu da mi objasne kako ne trebam da se bavim astrologijom zato "lupam gluposti".
To je samo pokazatelj kako ljudi "reaguju" kada ni sami ne znaju da objasne neku informaciju-kad neko nema sta da ponudi(mislim na znanje)onda se brani pljuvanjem po drugima.
Drago mi je sto imam priliku da ovo cujem od nekoga ko zna sta govori..
Hvala na komplimentu Vidim i zašto ti se desilo to što kažeš, osobe s Merkurom u Ribama često dolaze u situaciju da se njihove riječi izvrću ili krivo tumače, u diskusijama često mogu biti izazvani da opravdaju svoj stav ili mišljenje jer se Merkur u Ribama ponekad nespretno izrazi i njegovi argumenti više spadaju u domenu intuicije nego logike i činjenica. Srećom imaš dobre aspekte na Merkura 120 Jupiter koji uvećava sposobnost procjene i zaključivanja, daje dobru argumentiranost; ovaj 120 Pluton iako stoji u linku tvoje natalne ne bih uzela jer je orbis prevelik. Merkur 90 Uran, a taj Uran na Asc je asepkt na koji moraš pripaziti odnosno 'ispeci pa reci', sigurno često 'ispališ' neku tezu ili misao od silnog uzbuđenja (Uran na asc u Strijelcu) i naleta informacija u vlastitom umu. Inače i ja imam taj Merkur u Ribama 120 Jupiter i 120 Uran, ali nažalost i 90 Neptun - ovaj me aspekt više usmjerio na tarot, imam i 0 Mars mogu bit oštar sugovornik al Merkur u Ribama ipak ublažava tu situaciju....
Ti se itekako nastavi baviti astrologijom jer imaš sve predispozicije za to. Al da nebih otišla suviše off topic....nego reci mi, baš me interesira, što ti je donio tranzitni Uran na natalnom Merkuru pred par godina, prvi susret s astrologijom možda?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 14:54   #42
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Hvala na komplimentu Vidim i zašto ti se desilo to što kažeš, osobe s Merkurom u Ribama često dolaze u situaciju da se njihove riječi izvrću ili krivo tumače, u diskusijama često mogu biti izazvani da opravdaju svoj stav ili mišljenje jer se Merkur u Ribama ponekad nespretno izrazi i njegovi argumenti više spadaju u domenu intuicije nego logike i činjenica. Srećom imaš dobre aspekte na Merkura 120 Jupiter koji uvećava sposobnost procjene i zaključivanja, daje dobru argumentiranost; ovaj 120 Pluton iako stoji u linku tvoje natalne ne bih uzela jer je orbis prevelik. Merkur 90 Uran, a taj Uran na Asc je asepkt na koji moraš pripaziti odnosno 'ispeci pa reci', sigurno često 'ispališ' neku tezu ili misao od silnog uzbuđenja (Uran na asc u Strijelcu) i naleta informacija u vlastitom umu. Inače i ja imam taj Merkur u Ribama 120 Jupiter i 120 Uran, ali nažalost i 90 Neptun - ovaj me aspekt više usmjerio na tarot, imam i 0 Mars mogu bit oštar sugovornik al Merkur u Ribama ipak ublažava tu situaciju....
Ti se itekako nastavi baviti astrologijom jer imaš sve predispozicije za to. Al da nebih otišla suviše off topic....nego reci mi, baš me interesira, što ti je donio tranzitni Uran na natalnom Merkuru pred par godina, prvi susret s astrologijom možda?
Uh,ne secam se,ja se od skoro bavim astrologijom,toliko intezivnih dogadjaja u mom zivotu da ne zanm sta je konkretno.Pre tri god.otprilike sam srela svog prvog duhovnog majstora,ne znam da li se bas to odnosi na taj tranzit,ali mi je donelo promenu "filozofije"(za koju se ispostavilo da me gurnula u jos dublji ambis),znas,svako sebi dozvoljava da se igra ljudskim zivotima..
Pa sam prosle godine nakon ovog PL tranzita preko NE0MO srela drugog majstora koji cudo od coveka i opet promena "filozofije,u totalno drugom smeru.
Inace,u pravu si za ME u ribama i za Ur na ASC-ovo je apsolutno tacno,cak sam se i nasmejala dok sam citala tvoj post,cesto mi se to desava,a nisam znala da je to zbog Ur.
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:25   #43
Quote:
...U natalu je sve vidljivo, treba znat pročitat...
Ovo jednostavno nije točno, u ovakvo složenoj rečenici... postoje dvije kategorije događaja u životu osobe i to oni događaji koje je "odredio" natal kao sigurne i druga kategorija događaja koja se dešava tijekom života a nije unaprijed određena natalom , ali su posljedice takvog zbivanja određene natalom... to je osnovna razlika... dakle postoje događaji koji nisu vidljivi u natalu ali su posljedice ovisne o položaju planeta u natalu, odnosno, posljedice su ograničene natalom ...

zato sam i naveo na prethodnoj stranici onaj primjer gdje je ženi odstranjen jajnik a da Ve u natalu ničim nije bila ugrožena, a svejedno se zbilo odstranjivanje jajnika, pošto u natalu nije bio vidljiv problem takve vrste , bez problema sam odredio kad se zbio taj događaj (doslovno sam rekao - jedina mogućnost za takvo nešto ako se to zbilo tada i tada) i naravno da je to bilo tada kad sam naveo, jer u suprotnom nešto nebi valjalo ili horoskop ili podaci...

Prema tome samo praktični primjeri su jedini dokaz može li nešto bit ili ne ,a ne samo teorija, koja jest točna, no varira od primjera do primjera...

To ti je isto kao kad netko slomije ruku ili nogu a nema pokazatelja u natalu... ali u određenom trenutku u životu može mu se i to desiti ( naleti kakav tranzit, i / ili progresija i/ili solar... ) nećeš mu valjda reći da laže da je slomio kost...

Natal u biti određuje skoro sve , no ne na način kako se misli da je sve zapisano u njemu ( u doslovnom smislu) , već na način da ograničava ili dozvoljava da neka pojedina planeta ili skupina njih u određenom trenutku ( tranzitu) učini nešto ili ne učini, odnosno koliko može učiniti u nekom momentu ( dakle natalni položaj planete u tranzitu i položaj tranzitirane planete ), a sam izgled natala može pokazati određeni rizik u određenoj dobi života osobe, odnosno, u kojoj dobi taj rizik je velik ili nije velik.
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:35   #44
saša ja vjerujem da se u natalu sve vidi, međutim jedina je razlika koliko je netko kvalitetan astrolog da to vidi u njemu. a to je opet pitanje ideološkog opredijeljenje prema determinizmu i fatalizmu i stupnju njegova prihvaćanja.

ja smatram da je 70 posto stvari u horoskopu definitivno određeno kod 85 posto ljudi.

Postoje međutim ljudi kod kojih transcedentne energije preuzmu kontrolu i oni doslovno preuzimaju svu svoju sudbinu u ruke i tu je svaka astrološka analiza manjkava.

put volje tada postoje slobodan i beskrajana, zakoni svemira se sužavaju, i astrolog kao instrument kao simbol kozmosa malo tu može učiniti. Kad bi i tada mogao predvidjeti bubudućnst - bio bi Bog.

Einstein je ipak bio u krivu : Bog se ipak kocka
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:48   #45
Ne pričam ovdje o determiniranosti, niti slobodnoj volji... već konkretno o konkretnim događajima u životu, postoje oni koji su na neki način "determinirani" odnosno grubo rečeno, natal se "obvezao" na neke stvari, i na ona isto tako bitna zbivanja u životu koja se dogode tijekom života a nisu direktno prikazana u karti, ali su vidljiva indirektno kao, recimo, neki bitniji tranziti tijekom života
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 18:05   #46
tranziti su samo derivacija natala. ništa u tranzitu bez natala nema.

ali moram priznati da sam dijelom i na tragu tvojeg razmišljanja i mislim da ima osnove.

samo bih to naveo kao rijetku iznimku da se takve stvari događaju.

negdje je eksitacija veća a negdje jača a u rijetkim slučjevima je njen potencijal jači od snage cijelog natalnog horoskopa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:18   #47
Nije baš to toliko rijetko... hoćeš reći da si svako bitnije zbivanje našao u natalu, bez da si pratio tranzite?

problem je to što su nekad tranziti vrlo gadni, i samo položaji planeta u natalu mogu izvući iz kritične situacije...

I ovdje se potvrđuje ( ono što smo pisali na susjednom topiku) da je astrologija nedjeljiva, kompaktna, cjeloviti sistem, i teško se može gledati samo natal, ili bilo što drugo, već sve zajedno je suovisno jedno o drugom...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:26   #48
slažem se !

Blaški je tu pogodio u srž.

ima teških tranzita koji ne donesu ništa a neki slabiji donesu katastrofu. zato ja često gledam progresivni horoskop.

to ti je ona šema, kada dvije progresivne planete koje natalno već tvore neki aspekata, pa bio on i sporedan = naprave neki aspekt u u progresivnom horoskopu prva faza je završena. tada se traži ili dispozitor jedne od ove dvije ili jedna ili druga planeta u tranzitu koja će napraviti aspekt prema jednoj od ove dvije progresivne i događaj se dogodi.

teškoće tumačenja se događaju kod mlakih tipov Ge, Vi, Sa, i Pi, ako mars i sunce nisu istaknuti tada tu nema neke fatalnosti i neizmjenjivosti.

ali ti ne mogu reći da sam nekada baš našao na anomaliju tumačenja kod kardinalnih tipova gdje su mars i srodne planete dosta jake.

mislim da se ipak sve može vidjeti u pravilu, sve ono što se ne može je iznimka od pravila koje treba istraživati.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:57   #49
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

ima teških tranzita koji ne donesu ništa a neki slabiji donesu katastrofu. zato ja često gledam progresivni horoskop.
O tome ti upravo i pričam ... procjena težine aspekta... zaista težak aspekt na natal je kritičan i ostavlja posljedice, pa makar natal ne govorio o tome...

Zato naizgled ispada ovako kako si napisao, što je međutim kriva procjena tranzita , i u krajnjoj liniji i samog natala... ovo jednostavno ne stoji, već je direktni kiks astrologa...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:59   #50
aha ti hoćeš reći da tranzit može donijeti nešto što nije navedeno u natalu.

e to je jako zanimljivo i ja sam o tome razmišljao mada zasad nisam daleko stigao ali vjerujem da hoću.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 23:11   #51
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post

Što se događaja tiče, rekao bih da tranziti na AC IC MC Desc. nisu bitni iz razloga što su to fiktivne točke... više kao aktivacija same kuće kroz koju prolazi neki tranzit.
slažem se sa ovim,ne osjetim tranzite preko ac-a i mc-a u prim. i sekundarnim direkcijama.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:00   #52
Tercijarne progresije

Ima li nekoga ko ume da mi objasni po kom principu rade?
Sreda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:21   #53
Kod mene rade i progresije i tranziti, samo sto su mi drugi tumacili nekako "naopako": npr tranzit SA kroz 12 kucu su mi tumacili kao sledi ti uzas i "spremi se" a ja upisala psihologiju, upoznala starijeg tipa, imala para...sve to vreme Sa mi kvadrirao MA i JU iz 12 kuce... A evo sad mi je JU na SO a para nema tj ulazim u sve veci minus i za skolu i za kiriju i uopste...
Nisam bas sigurna da astrolozi znaju kako ce koji tranz.delovati na nekog.
(a posebno ne ja, pocetnik sa oskudnim znanjem) ...
__________________
moj natal : http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:28   #54
Quote:
zelena dolina kaže: Pogledaj post
Kod mene rade i progresije i tranziti, samo sto su mi drugi tumacili nekako "naopako": npr tranzit SA kroz 12 kucu su mi tumacili kao sledi ti uzas i "spremi se" a ja upisala psihologiju, upoznala starijeg tipa, imala para...sve to vreme Sa mi kvadrirao MA i JU iz 12 kuce... A evo sad mi je JU na SO a para nema tj ulazim u sve veci minus i za skolu i za kiriju i uopste...
Nisam bas sigurna da astrolozi znaju kako ce koji tranz.delovati na nekog.
(a posebno ne ja, pocetnik sa oskudnim znanjem) ...
Tranzitni Jupiter na tvoje natalno Sunce nema nikakve veze s financijama. Tebi je Sunce u 5.polju ljubavi, djece i stvaralaštva i vlada ti 11.poljem društva i organizacija...
Kad si upisala psihologiju, da nije na tr.Jupiter 0 Merkur koji ti vlada 9-tom?
Nit Jupiterovi tranziti nužno donose novac, nit Saturnovi tragediju...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 16:51   #55
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Tranzitni Jupiter na tvoje natalno Sunce nema nikakve veze s financijama. Tebi je Sunce u 5.polju ljubavi, djece i stvaralaštva i vlada ti 11.poljem društva i organizacija...
Kad si upisala psihologiju, da nije na tr.Jupiter 0 Merkur koji ti vlada 9-tom?
Nit Jupiterovi tranziti nužno donose novac, nit Saturnovi tragediju...
slazem se, Nije JU bio u konjukciji kad sam upisala sa ME ali je bio u 4 polju na 12stepeni a ME mi je na 24....
ja sam cak utripovala da ce mi JU doneti trudnocu tj nadala se
ali ni frajera na vidiku ...
ali eto nadam se da ce mi solar za 2010 godinu http://www.dodaj.rs/?3U/6k/1ix8Mpg/solar10.gif
doneti trudnocu ako gledamo da MO na AC i SA kao vladar 5 polja moze to dati... a pri tom u direkcijama za ovu godinu imam vE60MA i MA120SA
http://www.dodaj.rs/?2W/11H/43EZnwRb...-progresij.gif

btw.. ako nekog interesuje imam super knjigu o progresijama:
http://www.dodaj.rs/f/F/j2/U0aIuX9/k...metodpresk.pdf
__________________
moj natal : http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 00:38   #56
jel netko zna nešto više o converse direkcijama, ne znam kako se to prevodi, konverzivne direkcije?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:32   #57
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
jel netko zna nešto više o converse direkcijama, ne znam kako se to prevodi, konverzivne direkcije?
konverzne. Sve prediktivne metode (tranziti, solari, lunari, direkcije itd) se mogu raditi i konverzno-unazad. Recimo, zanima te solar za 20-tu godinu života i umjesto da pogledaš solar za 20-ti rođendan, pogledaš 20 godina unazad od svog rođenja. Isto vrijedi i za direkcije. Recimo metoda dan za godinu, nek je osoba rođena 15.7., u direkcijama 5.-ta godina života bi bila predstavljena 20.7. iste godine, konverzivno je to 10.7.
Dakle sve se računa unazad.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:03   #58
hvala ti Saradonija
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 12:20   #59
Zanima me sledece.
Naime znam za prediktivne metode klasicne tipa stepen za godinu, sekundarne, tercijalne, itd.

Ali da li se neko bavio razlikom izmedju primarnih direkcija odnosno stepen za godinu, solarnog luka i pravih primarnih direkcija ekvatorijalnog luka uzimajuci u obzir oblikticku ascenziju, deklinacije, rektascenzije, itd. Zanima me kolika bude razlika u stepenima odnosno godinama. Npr. Kod mene po primarnim Sunce konj. Venera ce egzaktno biti negde naleto ako racunamo stepen za godinu...po solarnom luku je vec bila egzaktna konjukcija...a po ovom ekvatorijalnom koliko ce se to razlikovati u stepenima odn. godinama.

ja i matematika smo davno zaratile
interglossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:51   #60
Quote:
interglossa kaže: Pogledaj post
Zanima me sledece.
Naime znam za prediktivne metode klasicne tipa stepen za godinu, sekundarne, tercijalne, itd.

Ali da li se neko bavio razlikom izmedju primarnih direkcija odnosno stepen za godinu, solarnog luka i pravih primarnih direkcija ekvatorijalnog luka uzimajuci u obzir oblikticku ascenziju, deklinacije, rektascenzije, itd. Zanima me kolika bude razlika u stepenima odnosno godinama. Npr. Kod mene po primarnim Sunce konj. Venera ce egzaktno biti negde naleto ako racunamo stepen za godinu...po solarnom luku je vec bila egzaktna konjukcija...a po ovom ekvatorijalnom koliko ce se to razlikovati u stepenima odn. godinama.

ja i matematika smo davno zaratile
ovako, razlika između metode stupanj za godinu (primarna direkcija) i metode solarnog luka:
- u primarnoj direkciji sam naziv metode ti govori, jedan stupanj predstavlja jednu godinu života. Svi elementi natala se kreću brzinom od 1° za godinu, što znači da ukoliko te zanima npr. 40-ta godina života, pomaknut ćeš sve planete za 1° x 40, dakle za 40°.
- kod solarnog luka, potrebno je individualno izračunati dnevni hod Sunca na dan rođenja, koji je kod svakog drukčiji, nije teško izračunat pogledaj u efemeride točni položaj Sunca na dan rođenja, i dan poslije rođenja i oduzmi veću vrijednost od manje...dobit ćeš 'solarni luk'....ta vrijednost, koja može bit 0°58, ili više...odgovara jednoj godini života, pa naprimjer ukoliko te zanima 40-ta godina života, 40 x npr.0°58 = 38°40 i ovo je vrijednost koju dodaješ na natalne planete...
Dakle, razlika u događaju koji proizlazi iz primarne direkcije i solarnog luka može biti i do 3 godine.

Što se tiče ekvatorijalnih lukova - viša matematika.
na ovom linku ima knjiga koja se time bavi, i Robert de Luce je to obradio ako se ne varam...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.