Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 13:57   #161
Quote:
vedizzle kaže: Pogledaj post
...
Btw, morat ću zvat szk da vidim točno za prijelaz tarife, zvao sam u centar pa su mi rekli nešto tipa da vjerojatno ima neko ograničenje koliko dugo trebam koristiti ovu tarifu da bih promijenio na neku drugu (i tu se navodilo "vjerojatno godinu dana") a meni je ugovor na godinu, tko će im ga znat...

Mislim da ti odmah možeš priječi na nove tarife jer su jednostavno nove ako kužiš, samo je pitanje koliko to košta na slijedećem računu, mene sa 10 na 15GB 100kn kažu

a btw na starim ni ne možeš aktivirati noćnu a ni koristiti tih 64kbps poslije paketa for free, znači zaračunava ti se 0.29lp po megabajtu iako je normalna brzina

pih mogao sam raditi u vipu koliko lupam šteta što u moje vrijeme školovanja nije bilo mobitela a bogme ni interneta pa nisam znao za to zanimanje hehe
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 21:31   #162
1. kolko košta vip usb modem za mobilni internet ako se potpisuje ugovor na 12 mjeseci? najjeftinija varijanta uređaja.

2. može li se uzeti mobilni vip carnet bez da se kupuje modem i potpisuje ugovor dulji od 12 mjeseci?

3. bi li vip mobilni internet radio preko usb modema od tele2?

4. može li se negdje na internetu, u oglasnicima ili na ebayju kupiti usb modem s kojim bi vip mobilni internet radio?

5. može li se samo kupiti vip start paket sa brojem tj sim karticom i onda ta sim kartica ubaciti u 'nevip' usb modem i na taj broj uzeti pretplatu na vip mobilni internet?

nadam se da kužite na šta ciljam, imam prava na carnet još godinu dana, ako potpišem ugovor s vipom na 24 mjeseca, godinu dana ću morati plaćati previsoku cijenu tj ratu pretplate i neću je moći raskinuti.

ne želim platiti puno para za to smeće od modemčića, a po njima na stranici košta 750kn bez ugovora, a kad prebacim na ugovor od 12 mjeseci ne osvježi mi se cijena tj ne znam koliko onda taj uređaj košta, a kada je ugovor 24mjeseca onda je 9kn uređaj.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 21:44   #163
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
1. kolko košta vip usb modem za mobilni internet ako se potpisuje ugovor na 12 mjeseci? najjeftinija varijanta uređaja.
99 kn.

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
2. može li se uzeti mobilni vip carnet bez da se kupuje modem i potpisuje ugovor dulji od 12 mjeseci?
Da.

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
3. bi li vip mobilni internet radio preko usb modema od tele2?
Samo ako ga otključaš.

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
4. može li se negdje na internetu, u oglasnicima ili na ebayju kupiti usb modem s kojim bi vip mobilni internet radio?
Može.

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
o njima na stranici košta 750kn bez ugovora, a kad prebacim na ugovor od 12 mjeseci ne osvježi mi se cijena tj ne znam koliko onda taj uređaj košta, a kada je ugovor 24mjeseca onda je 9kn uređaj.
Možeš uzeti prepaid za 199 kuna pa uzmeš na pretplatu bez ugovora i tu SIM karticu onda ubaciš u taj modem koji si dobio u prepaid paketu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 21:54   #164
Ajmo carnetovci ja sa obične pretplate šutim, inače btw koji ulet čovječe?

jedino ću napisati da bilo koji otključani modem možeš sa vipovim vmc ili vmb ili tvorničkim softwareom recimo zte ili ne znam huawei koristiti na vipu,

prepaid data mislim da neće ići kao pretplata ja sam ga imao pa sam svejedno dobio drugi sim pretplatnički,

a stick ovaj sporiji e173 (do 7.2Mb/s DL / 5.76Mb/s UL) košta za carnet:

http://img191.imageshack.us/img191/9422/izrezakn.jpg

dok ja napisao izbacilo me sa foruma, a sada kasnim, ali kada sam već brljavio red je i da objavim
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 11:46   #165
pa kako onda to izvest:

a) otključat tele2 usb modem
b) nabavit vip mobile carnet sim karticu na pretplatu bez potpisivanja ugovora?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:40   #166
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
pa kako onda to izvest:

a) otključat tele2 usb modem
b) nabavit vip mobile carnet sim karticu na pretplatu bez potpisivanja ugovora?
pa mislim da možeš dat na otključavanje modem tamo di i mobitele otključavaju

a šta se tiče pretplate bez ugovora - odeš u vip kažeš da imaš svoj stick i da samo želiš broj na pretplatu ali bez ugovorne obveze i to je to; iako ugovorna obveza je 3 mjeseca korištenja pretplate, pa nakon toga ak želiš lako raskineš (ovo sve govorim iz vlastitog iskustva)
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:07   #167
A može otključati preko neta zavisi od modela ukuca u google ime modela how to unlock, ili slično ja sam oba svoja zte tako otključao

ako već neće dati 9kn da bude obavezan godinu ili dvije
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:23   #168
Većina (ili možda čak i svi) Huawei usb modemi se daju otključati preko kalkulatora, npr. yobbgsm.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:46   #169
Molim pomoć:

Laptop je Compaq mini CQ10,instaliran je vodafone mobile stick verzija 9.4.6.
Kod pregleda ne nudi ni jednu dostupnu vezu...
Zapravo kod local area connection javlja network cable unplugged?
Probao sam disable pa enable = ništa.
Promjenio usb port = ništa
Os je windows xp sp3
Jedino javlja u Vodafone Mobile Connect Lite softveru da je otkriven mobilni uređaj i non stop blinka plava lampica.
U device manageru je sve uredno instalirano (ethernet,wireless)
Znači svi driveri na kompu su instalirani.
Nije moj komp,frend je zamolio da pogledam.
Bio je u vipu i tamo mu vele da je do laptopa problem...
Hvala
zocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:59   #170
Quote:
zocu kaže: Pogledaj post
Kod pregleda ne nudi ni jednu dostupnu vezu...
Zapravo kod local area connection javlja network cable unplugged?
To je u redu, tako i treba biti.
Spajanje na internet se vrši u Vodafone Mobile Connect Lite softveru.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:02   #171
Enejblaj stick u vmc-u pod upravljanje uređajima ako nije kvačica probaj je staviti, mora biti zeleni kvadratić pored

ethernet i wireless nemaju blage veze s time to su tri vrste pristupa net-u, preko kabla, w-lana i mobilne mreže, bitno je da su uredno instalirani driveri od vodafonea pod modem i mrežni prilagodnik u device manageru i da nema žutih uskličnika

http://img202.imageshack.us/img202/6777/izrezakh.jpg

ako neće tu ukloni uređaj pa ga od tuda i probaj dodati, i enejblati

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 07.09.2011. at 00:21.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:21   #172
Sve je ok u device manageru i pod modem i pod mreža.
U upravljanju uređajima dakle u vmcu mi pokazuje Vodafone Mobile Broadband Modem (ZTE) uređaj, kvačica je na primarni ali nemogu stavit kvačicu na status-aktivno?
Pod uredi također ne mogu birati i označiti postavke mreže (umts,gprs,edge)
Sve je zasivljeno i neda odabir.?
zocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:25   #173
Editirao sam ili ga ukloni pa dodaj ili ga izvuci restartaj lap čekaj da digne windowse pa ga onda uštekaj i gledaj u vmc-u pod upravljanje uređajima da li je stavio kvačicu i da li je aktivan tj. zelen

ne možeš staviti kvačicu na status aktivno on sam stavi zeleno kada je aktivan ako nije zelen nije aktivan, zato i napiše da je kao kabl odspojen

treća mogućnost deinstaliraj drivere u device manageru, pod modem i mrežni prilagodnik sve od vodafone, restartaj pa uštekaj da ponovno povuče drivere, pa ponovno pogledaj da li je aktivan

da ne da ti odabir mreže kada uopće nije aktivan he he

sorry što ovako editiram jer radim tri stvari istovremeno, nadam se da ću i ovakav pomoći

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 07.09.2011. at 00:34.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:39   #174
Izvadio sam stick,restartao win,pokrenuo vmc,uklonio uređaj iz tablice,uštekao ponovno stick,našao ga pod vodafone mobile broadband modem (zte) kao i uvijek no ništa od aktivnog statusa..?

Probao i treću opciju točno onako kako si napisao no ništa opet.
Imam ga pod upravljanje uređajima,status opet neaktivan ali mi sad na glavnom prozoru pod mobilne veze piše traženje uređaja..
Prije ga je našao...
Mislim da ću ja fendu reći da ode u vip i nek mu to srede ili nek im hiti to sve u bulju

Zadnje uređivanje zocu : 07.09.2011. at 00:49.
zocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:48   #175
Sve korake koje znam sam napisao, jedino bi trebao brojčano označiti model bojim se da nisu odgovarajuči driveri u upotrebi probaj neku drugu verziju vmc-a potražiti, ili vmb 10 tj. vodafone mobile broadband umjesto connect, ili ako je lite verzija potraži full verziju tog vmc-a, koji je to uopće model zte u pitanju piše otraga na sticku?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:51   #176
Model je K3565-z.
Verzija je lite,probat ću ujutro još tu 10-ku skinut.
Javim sutra ak još uspijem štogod.
Hvala
zocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:55   #177
Hm da ponekad baš gnjavi, možda ga ne može pronači jer nije uštekan baš u onaj port na kojem je instaliran, zbog točno određenih COM portova,

ne znam neka proba u vip-u samo bojim se teško prije ćeš riješiti problem da skineš full verziju vmc-a ako je samo lite sa sticka to ponekada radi probleme ili da skineš i instaliraš vodafone mobile broadband 10, zašto? zato što većina njih u vip centru to uopće ne koristi u praksi pa nemaju pojma, teorija je jedno a praksa nešto sasvim drugo
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 01:03   #178
Daj pričekaj moment budem ti ja sada uploadao full verziju vmc-a za koju znam da radi sa tim stickom, ali prije toga sa revo uninstalerom makni potpuno lite van i drivere iz device managera

http://www.speedyshare.com/files/30210404/DISK1.rar

eto tu je full verzija koja mora raditi jer radi na mom starom zte k3565-z

bilo bi i prije da nije forumskog 503 errora

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 07.09.2011. at 01:16.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 01:48   #179
ha ha nema spavanaj noćas!
Upravo sam desetku pola sata drobio i ništa, baš ništa.
Sve isto ko i prije,verzija je od cca 75 megi.
Ova tvoja je valjda neka druga,baš je skidam...

Ne radi...
Sve isto sranje.
Bacam kroz prozor!!

Zadnje uređivanje zocu : 07.09.2011. at 02:04.
zocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 02:55   #180
A mora raditi ako kod mene radi, i ta koju sam uploadao (a vidiš na mome screenshotu da je aktivno da radi), i full vmb 10, nešto ne radiš dobro, nemoguće da baš ništa ne radi, jedino ti ostaje da reinstaliraš windowse pa odmah instaliraš full vmc ili full vmb

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 07.09.2011. at 03:00.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.