Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2011., 23:29   #1541
današnji edit.....

__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama

Zadnje uređivanje viking dr. : 21.09.2011. at 23:38.
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 08:27   #1542
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
današnji edit.....
Po meni je malo premal ovaj prednji dio ispred pecare jer mislim da će te toplina vatre otjerat od tuda.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:29   #1543
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Po meni je malo premal ovaj prednji dio ispred pecare jer mislim da će te toplina vatre otjerat od tuda.
ima ga metar i po...meni dosta....
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 17:11   #1544
Mislim da je to dosta, ali kad ispada tako lijepo i precizno, nozda da razmislis o struji koju mozes staviti u stup i mozes imati saltere za svijetlo - štekere, samo da se smanje kablovi kasnije.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 20:44   #1545
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Mislim da je to dosta, ali kad ispada tako lijepo i precizno, nozda da razmislis o struji koju mozes staviti u stup i mozes imati saltere za svijetlo - štekere, samo da se smanje kablovi kasnije.
nije loša ideja....
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 23:40   #1546
mali nastavak radova,malo ide sporije jer se ima drugih poslova na zemlji....

__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:52   #1547
Quote:
kovač kaže: Pogledaj post
Stara Gradiška- pijaca oko 32 eura, bolji i jeftiniji nisam vidio nigde



http://s0.mojalbum.com/6076450_17400...n/19061077.jpg
Samo zbog točne informacije, nije Stara Gradiška nego Gradiška, Stara Gradiška je u HR a ovdje se radi o Gradiški koja je u BIH.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 23:59   #1548
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Samo zbog točne informacije, nije Stara Gradiška nego Gradiška, Stara Gradiška je u HR a ovdje se radi o Gradiški koja je u BIH.

Imaš pravo Mačak, jebiga malo sam se zaj... Stvarno je pijaca u Gradišci. Meni je pravo da kažem najbolji motor barem vizuelno koji sam več vidio na forumu onaj što ga proizvodi i prodaje preduzeče TEHNOVAR tu negde oko Samobora, ali je puno skuplji, ovaj moj je stvarno jeftin i efikasan, a i nije baš daleko iz HR, pijaca se nalazi odma iza granice i ima dosta tih gurmanskih predmeta: sačeva,kotliča,motora,ražnjeva i sve je povoljnih cijena...
kovač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:12   #1549
evo nekoliko slika moje pečenjare.....
http://www.slike.hr/slika/935-d4ad1.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/955-3d5b3.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/028-08362.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/130-40697.jpg.html
ipetro24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 18:56   #1550
Smile

DOBRO IZGLEDA IPETRO24.NIJE LOSE
lika001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:22   #1551
hm,Poslao bi sliku od mog kamina, ali ne znam ja sam bolji za zidanje nego za kompom.
lika001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 12:33   #1552
ove žice i nadžbukne utičnice/kutije su mi katastrofa, pečenjara ok
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:10   #1553
kako peći pizu u pečenjari

Pokušao sam peči pizu u pečenjari ispod peke. Potpuni fijasko! Radi se o klasičnoj zidanoj pečenjari, kakva je i večina na forumu. Da li netko ima kakva iskustva?
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:08   #1554
u slučaju da se pizza stavlja direkt na cigle, znači bez posude da bi se lijepo ispekla i ispod i gore treba dugo zagrijavati pod pečenjare, ja ne radim na taj način jer se ne isplati za 1-2 pice potrošiti tolko puno drveta, složim ju u posudu, posudu stavljam na mali stalak/tronožac, u jednom kutu ložim vatru i samo žar stavljam ispod i gore na poklopac

u slučaju da je peka gusnata odispod stavljam malo više dok se ne zagrije posuda, a poslije manje da se ne skuri pizza
ako je posuda od onog tankog lima onda treba više paziti kolko se odispod stavljam jer se brzo zagrije

uglavnom gore na poklopac se može staviti žara dosta, samo treba paziti kolko se ispod stavlja

ni meni prvi put nije ispalo kak spada jer se skurila od previše žara odispod al su zato slijedeće bile mljac...evo sad sam gladan od same pomisli haha
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 14:01   #1555
nastavak gradnje....



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 15:09   #1556
Quote:
lovelus kaže: Pogledaj post
Pokušao sam peči pizu u pečenjari ispod peke. Potpuni fijasko! Radi se o klasičnoj zidanoj pečenjari, kakva je i večina na forumu. Da li netko ima kakva iskustva?
Ja sam naprotiv dobro uspio ispeći prvu pizzu ispod peke. Ispod imam šamotnu ciglu, ispod nje 5 cm kvarcnog pijeska, naložim vatru sa lanjskom bukovinom, otprilike odu one 2 kante od jupola nasjeckane 2x2 cm ( opet otprilike) vatra gori nekih pola sata, možda koju minuticu duže dok se ne napravi žar, razgrnem žar u stranu, očistim i ispušem cigle i pizzu odmah na cigle, poklopim sa kovanom pekom , gore stavim žar i za 5-6 minuta je najljepše pečena, za svaku sljedeću treba po 1 minuta više pečenja. Sa tom vatrom ispečem 5 komada. Napominjem da pizze moraju (kada se makne poklopac i pečena pizza ) u što kraćem vremenu opet pod peku, znači nova pizza spremna prije nego što je prethodna gotova. Idući vikend ako vrijeme dopusti planiram ponovno peći pa se nadam da budem poslikal i stavil kak meni ispadne...
Lijepi pozdrav svima!
zagorec01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 20:41   #1557
popodnevni nastavak....


i pogled straga.....


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:33   #1558
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
nastavak gradnje....
Pedantno je mala riječ za ovo kaj ti radiš. Ovo bude tak dobro izgledalo kad bude gotovo da ga bude šteta pošteno zadimiti i zamastiti

offtopic, bil sam nedavno u kampu Slapić, taj cijeli kraj je raj na zemlji
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 18:23   #1559
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Pedantno je mala riječ za ovo kaj ti radiš. Ovo bude tak dobro izgledalo kad bude gotovo da ga bude šteta pošteno zadimiti i zamastiti

offtopic, bil sam nedavno u kampu Slapić, taj cijeli kraj je raj na zemlji
trudim se da bude što bolje.....
a što mi se nisi javio,ja ti živim par sto metara od kampa.....pa da te propeljam kroz moj kraj...
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 00:38   #1560
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
trudim se da bude što bolje.....
a što mi se nisi javio,ja ti živim par sto metara od kampa.....pa da te propeljam kroz moj kraj...
Hvala ti na pozivu, budem sigurno drugi put kad idem, ali ti se prethodno javim da se dogovorimo kad ti odgovara

Ove kvadre (blokove) na pečenjari budeš žbukal ili planiraš obući s nekim kamenom ili sl?
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.