Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 19:39   #21
Čitam raspravu i konkretno me zanima spajanje Motorole defy ( 2.2.2 i rootana) na iPad 3 wi fi bez 3G. Ako neko zna dali je moguće i ako je da me malo prosvijetli. Cijelo popodne čačkam po Googlu, ali mi ne uspijeva. Hvala.
bbbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 02:25   #22
Treba ti neki wifi tethering apk...iako, ako me sejćanje dobro služi nekako mi se čini da tako nešto defy već ima (neka hotspot aplikacija)...ako ne, ima ih na google playu, neke zahtjevaju root neke ne.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:07   #23
Hvala na pomoći, našao sam tu aplikaciju na motoroli oko ponoći i bio jako ponosan na sebe. Defy je nema u Wireles&networks meniju kao neki drugi modeli već je među originalnim aplikacijama.Pozdrav.

Zadnje uređivanje bbbojan : 26.06.2012. at 09:13.
bbbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:51   #24
Kad smo vec na ovoj temi.... iz iskustva vam preporucam koristenje USB kabla. Inace sada se spajam prek BT na S3370GT , gdje mi je manji ping , nego WiFi na S5570 (cca 300ms vs 500ms na 3G). WiFi tethering je jednostavno postaviti, ali nije ni tesko upisati *99# u postavke dialinga.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 09:51   #25
Da li se ta priča posebno naplačuje odnosno da li se u slučaju spajanja laptopa na internet preko mobitela plaća neka dodatna naknada ili samo internet promet?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 12:21   #26
Samo internet promet.
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 10:21   #27
Kako se spojiti bežično sa Samsung smartphone-a na laptop. Preko Samsung Kies-a ili? Naime preko Kies-a sam se spojio USB kablom na laptop. Da li se mogu spojiti i Wifi budući da se bluetooth spajanje ne podržava na Samsungu (barem tako piše u Kies-u)? Koji je postupak?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:06   #28
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Kako se spojiti bežično sa Samsung smartphone-a na laptop. Preko Samsung Kies-a ili? Naime preko Kies-a sam se spojio USB kablom na laptop. Da li se mogu spojiti i Wifi budući da se bluetooth spajanje ne podržava na Samsungu (barem tako piše u Kies-u)? Koji je postupak?
Skini si aplikaciju KIES Air a ako želiš sa lapom wifi preko moba na net imaš u postavkama da mob bude wifi acess point za laptop i sve radi od prve
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:26   #29
@neodoljivi1
Nadam se da znas da kad koristis mobitel kao hotspot (internet -> wi-fi konekcija na PC) ti jako brzo isprazniti bateriju pa moras imati punjac blizu.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 11:46   #30
Skinuo sam KIES Air na mob, ali se neće spojiti na laptop. Naime kad mi izbaci IP adresu ja ju upišem u browser na laptopu ali se ne želi spojiti? Gdje se nalazi u postavkama da mob bude wifi acess point za laptop?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 12:41   #31
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Skinuo sam KIES Air na mob, ali se neće spojiti na laptop. Naime kad mi izbaci IP adresu ja ju upišem u browser na laptopu ali se ne želi spojiti? Gdje se nalazi u postavkama da mob bude wifi acess point za laptop?
Ideš u postavke...onda klik na dijeljenje i mobilna pristupna točka ....naravno wi fi mora biti ukljućen .....mobilna pristupna točka isto ....prvo spajaš mob i lap sa wifi .....na mobu će se pojavit šifra za WPA 2 koju na lapu moraš upisat.....tek kada si to to spojio možeš sa browserom sa lapa preko KIES AIR i ip adrese pristupit mobu! Jer da bi to radilo mora mob biti "access point" i postojat wi fi veza ( šifrirana tj zatvorena) .....onda u browseru ip od moba....jednostavno zar ne?
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 14:50   #32
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ideš u postavke...onda klik na dijeljenje i mobilna pristupna točka ....naravno wi fi mora biti ukljućen .....mobilna pristupna točka isto ....prvo spajaš mob i lap sa wifi .....na mobu će se pojavit šifra za WPA 2 koju na lapu moraš upisat.....tek kada si to to spojio možeš sa browserom sa lapa preko KIES AIR i ip adrese pristupit mobu! Jer da bi to radilo mora mob biti "access point" i postojat wi fi veza ( šifrirana tj zatvorena) .....onda u browseru ip od moba....jednostavno zar ne?
Znači prvo idem na postavke čega, KIES AIR-a ili laptopa ili moba? Možeš točno pobrojati i napisati u koje postavke i gdje (laptop ili mob ili KIES AIR) idem?

Unaprijed zahvaljujem
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:39   #33
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Znači prvo idem na postavke čega, KIES AIR-a ili laptopa ili moba? Možeš točno pobrojati i napisati u koje postavke i gdje (laptop ili mob ili KIES AIR) idem?

Unaprijed zahvaljujem
Ideš prvo u postavke MOBITELA! ...kod mene je galaxy S3 pa ću ti opisat kako je kod mene!

i u bežične mreže ima za odabrat KIES PREKO WIFI ... kad klikneš da to uključiš piše ti na dnu ..UNESITE xxxxxxxxxx u sva WPA POLJA ( na laptopu ili desktopu) i to je to !

Tada je mob i lap spojen s Wifi zaštičenom bežičnom vezom .......tek tada možeš sa browserom pristupit mobitelu ( mada i ne trebaš jer iz KIES AIR programa možeš pristupiti svim područjima mobitela osim postavkama)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:30   #34
Sve to sam napravio ali se ne želi spojiti. Mob je Galaxy Ace.
Očito mi nešto nije dobro podešeno na laptopu budući da kada stisnem na pretraživanje wireless-a ništa ne nalazi!? Da li netko zna kako se postavljaju postavke na HP laptopu da mogu vidjeti dostupne wireless mreže?

Unaprijed hvala
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:56   #35
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Sve to sam napravio ali se ne želi spojiti. Mob je Galaxy Ace.
Očito mi nešto nije dobro podešeno na laptopu budući da kada stisnem na pretraživanje wireless-a ništa ne nalazi!? Da li netko zna kako se postavljaju postavke na HP laptopu da mogu vidjeti dostupne wireless mreže?

Unaprijed hvala
Nema što se pretraživat, kad na lapu uključiš WiFI on izlista sve vidljive mreže ili uređaje u postavkama mobitela za wifi moraš postavit da bude vidljiv .....ako ti laptop doma ide na router preko wifi moraš tu vezu prekinut da bi spojio mob i laptop!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:34   #36
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Nema što se pretraživat, kad na lapu uključiš WiFI on izlista sve vidljive mreže ili uređaje u postavkama mobitela za wifi moraš postavit da bude vidljiv .....ako ti laptop doma ide na router preko wifi moraš tu vezu prekinut da bi spojio mob i laptop!
Mislim da je u tome problem. Imam spojen laptop preko wifi. Kako da to ugasim. Samo na disable. Ali mi kad idem na view all wifi networks ne nalazi ništa, pa ni moju mrežu kada je uključena!? Da li treba nešto poštelati u postavkama i kako?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 20:29   #37
neodoljivi- strpi se malo i pričekaj odgovor (ovo nije servis da ti se mora odgovoriti u sekundi)
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 23:39   #38
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Mislim da je u tome problem. Imam spojen laptop preko wifi. Kako da to ugasim. Samo na disable. Ali mi kad idem na view all wifi networks ne nalazi ništa, pa ni moju mrežu kada je uključena!? Da li treba nešto poštelati u postavkama i kako?
Pa zar baš moraš dobit sve nacrtano? U Windowsima na onoj traci dolje odeš na Wifi i prekineš!

A router ti je vjerojatno naštiman da bude mreža nevidljiva...

Dobio si smjernice i sad se sam malo igraj i eksperimentiraj, a ako i dalje ne ide nađi nekoga tko se kuži da složi!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 04:31   #39
Jel mi može neko pomoć imam sony xspira miro i želio bi preko njega na net za komp al nezz hitno :-)
nikica1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 10:24   #40
Imas Easytether aplikaciju ali ako ces koristiti za https (npr. gmail) onda nije besplatna!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.