Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2014., 00:16   #41
2001. i 2002. kad sam tamo radila imali su u ponudi 2 vrste salata, jedna samo s povrcem, druga s povrcem i jajima i da, koristili su palmino ulje. I moje su informacije takodjer provjerljive u arhivima iz tog doba. Prihvacam mogucnost da im se repertoar otada promijenio (ne bih znala jer ih zaobilazom u sirokom luku), ali ne prihvacam tvoju optuzbu da sirim dezinformacije zato jer su me malo placali. Kao sto ti je netko gore vec rekao, ponestaje ti "strucnih" argumenata pa se sad vec sluzis ovakvim niskim udarcima.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 00:33   #42
Meni je jasno da sam si sama kriva. Uletila sam u ovu raspravu glavom o zid.

I sad se bezveze nerviram oko pizdarije.

Odradila sam neko vrijeme u branši. Ne mogu reći da je bilo ugodno i ako imam što zamjeriti Mekdonaldsu i sličnima, to je onda način na koje se odnose prema svojim zaposlenicima.

Razlaz sa bivšim poslodavcem mi nije bio ugodan i posljedice osjećam i danas, 4 mjeseca nakon prestanka radnog odnosa.
No svejedno mislim da nije pametno širiti dezinformacije, strašiti roditelje i općenito vjerovati u teorije zavjere.

Iza sebe imam cijelu plejadu stručnih ljudi koji mogu doći na temu i potvrditi stvari o kojima pišem, isto kao i deskreditirati vaše nervozne prozivke, samo što su pametniji pa se samo meni smiju preko privatnih poruka jer sam uletila grlom u jagode.

Sastojci Mekdonaldsove hrane mogu se vidjeti u njihovim restoranima i na njihovim službenim stranicama i na taj su način dostupni bilo kome, kao što po zakonu i moraju biti. Te liste podležne su kaznenom progonu i strogim kaznama, što članci na dnevno.hr nisu.
Također, obzirom da znam nešto o kontroli kvalitete, te standardima koji su implementirani u velikim lancima brze hrane, odgovorno tvrdim da je higijena na razini koju većina prosječnih restorana u RH može samo sanjati.

Mekdonalds, KFC, Burger King, Pizza Hut i slični jesu izrabljivači radne snage i prljavi kapitalisti, ali tvrditi da podvaljuju išta više doli masne i ugljikohidratima iznimno bogate hrane je glupost.

Imajući to na umu, ni jednog roditelja ne bi trebalo biti strah ako odluči nekoliko puta godišnje počastiti svoje dijete odlaskom u McD, dok god se ostatak vremena dijete hrani raznovrsnom, svježom i zdravom hranom, bogatom nutrijentima i u umjerenim količinama.

Over and out.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 08:27   #43
rasprava je dvosmjerna vrsta komunikacije u kojoj strane razmijenjuju argumente i pri cemu se tvrdnja "ti siris dezinformacije" ne moze smatrati argumentom. Podsjetila si me na onu Linićevu repliku "gospodine ministre, Vi lažete!". Postoje ljudi stariji od tebe, koji su bili u struci prije tebe i vidjeli stvari koje ti nisi, sto ne znaci da se one nisu desile, kao sto ti tvrdiš.
Ja nisam antiglobalist koji se pocetkom listopada nabacuje crnim balonima u McD-ovim poslovnicama, i nisam ni u jednom casu tvrdila da im higijena nije na nivou, jer jest - razdoblja kad nema posla oko musterija tamo se ne provode u čik pauzi vec čisteći i lašteći svaki kutak pa prema tome ne kenjam da cete umrijeti niti ne pricam da se u hamburgere stavljaju stvari koje padnu na pod, jer i to znam da takve stvari idu na otpis, ali ukljucila sam se u raspravu kao roditelj koji ima malo vise informacija od drugih roditelja, roditelj koji je stao s druge strane pulta pa samim time ne vodi djecu tamo.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:24   #44
Kladim se da bi se kod većine ovih koji ponosno viču "Ne bih ja nikad dijete vodila u Mekić, to sve tamo otrovi!!!!1111!!", u frižideru i špajzi, između ostalog, pronašli margarini, naresci, hrenovke, meso iz supermarketa, grickalice, bomboni, sokovi, čoko namazi, pahuljice, bijelo brašno i njegovi nus produkti, vegeta ...

Ne bi valjda toliko srali po McDonaldsu ni oni koji dijete hrane samo prvoklasnom bijelom ribom i bio eko povrćem uzgojenim na himalajskim pašnjacima , a kada po njegovoj "štetnosti" kenjka netko tko napuni prosječnu potrošačku košaricu u našem supermarketu je naprosto urnebesno ...

I naravno da Petri Panu nitko nije kontrirao ikakvim konkretnim znanstveno provjerenim argumentom već se nabacuje linkovima populističkih dokumentaraca...

Dajte se prvo informirajte malo o nutricionizmu i o načinu na koji funkcioniraju i kontroliraju se te globalne kompanije pa na temelju nekakvih činjenica kreirajte mišljenje, nemojte samo tupo gutati svaku bedastoću koju vam servira 24 sata i turske sapunice. Nije to dobar primjer djeci.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:38   #45
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
To je nešto u rangu one legende o tome kako coca cola izgriza želučanu stijenku.
Stavi jaje u cocacolu pa javi rezultat
A možeš i wc njome očisitt usput ak imaš kamenca

Što ne znači da nikad ne pijem coca colu, ali da su laži ovo što se piše - nisu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:45   #46
Koliko ja vidim nije se niti javio nitko tko jede na tjednoj bazi u MCD i još k tome vodi djecu
Svi mi odemo povremeno ili rjeđe
Ak mi se već jede junk food odem na kvalitetni hambi u Rougemarin
Na poslu su mi jednako udaljeni i MCD i Rougemarin, u Rougemarinu sam gablec jela 3 put a u MCD ni jednom
Kad i jedem tamo jedem isključivo BigMac jer mi on jedini dovoljno zamaskira taj smrdljivi miris mesa
Jer to meso - smrdi kad ga makneš iz onog svega, jebi ga
Moja pljeska doma ne smrdi
Meni je to dovoljno argumenata

Ista stvar je sa svim ostalim fast foodovima, nije MCD tu jedini loš

Ne jedem ni one pečene piceke iz Konzuma i sličnih pečenjara jer kao prvo ne vjerujem da ih peru prije pečenja (da da znam da ih ni ne trebaju prat al recite to mom mozgu) a i oni mi smrde
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:55   #47
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
I naravno da Petri Panu nitko nije kontrirao ikakvim konkretnim znanstveno provjerenim argumentom već se nabacuje linkovima populističkih dokumentaraca...
Ne treba mi dokumentarac da mi kaže da ono što poslužuju u Meku i sličnim restoranima nema ni približno okus hamburgeru ili nugetsima koje ja napravim kod kuće.
Niti čovjek treba biti posebno pametan da zaključi da ne može biti zdravo ništa od čega se dobije spužvasto/gumirani komad "mesa".
Ne čitam "populističke članke ni časopise", dovoljan mi je moj osjet okusa.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 10:34   #48
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
margarini, naresci, hrenovke, meso iz supermarketa, grickalice, bomboni, sokovi, čoko namazi, pahuljice, bijelo brašno i njegovi nus produkti, vegeta
kužim sve al bijelo brašno? zakaj je bijelo brašno nezdravo?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:09   #49
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kužim sve al bijelo brašno? zakaj je bijelo brašno nezdravo?
Nije nezdravo u smislu da će ti naštetiti zdravlju. Zapravo, ništa od ovih nabrojanih namirnica (osim biljnih masti), kao ni McDonaldsova hrana, neće naštetiti zdravlju ukoliko se s njom ne pretjeruje i takve namirnice ne postanu baza i glavnina prehrane, već ukoliko se ona ukomponira u raznoliku, kvalitetnu i balansiranu prehranu koja zadovoljava sve makro i mikro nutrijente.

Kod bijelog brašna (kruha, mlinaca, tjestenine,...) se radi o praznim, brzim ugljikohidratima, "očišćenim" od svih korisnih stvari. Oni nisu štetni sami po sebi, iskoristiti će i njih tijelo za energiju, ali ako netko bazira prehranu na tome, neće unositi dovoljno potrebnih nutrijenata. Za kvalitetne ugljikohidrate postoje mnoge žitarice i grahorice; tipa zobi, slanutka, leće, ječma, prosa, integralnih (manje prerađenih) verzija riže i tjestenina, itd...

Zato mi je smiješno što će se netko zgroziti na ideju da klinci pojedu nugetse i pomfrit u Mekiću, ali će im onda doma servirati, recimo, jedan tipični kontinentalni ručak gdje će kupit piceka u trgovini koji se hranio tko zna čime i držao tko zna gdje, obilno ga natrljati vegetom (pojačivaći okusa FTW ), uvaljati u brašno i mrvice, spržiti u dubokom ulju i uz to servirati masne mlince. I biti ponosan jer je klincu servirao domaći obrok za razliku od onih "groznih" roditelja koji odvedu djecu tu i tamo u McDonald's, a nije svjestan da će tijelo dešifrirati ta dva jela kao gotovo identično kvalitetna jer su nutritivno jednako (bes)korisna.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.

Zadnje uređivanje Ace of Diamonds : 24.02.2014. at 12:34.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:45   #50
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Zato mi je smiješno što će se netko zgroziti na ideju da klinci pojedu nugetse i pomfrit u Mekiću, ali će im onda doma servirati, recimo, jedan tipični kontinentalni ručak gdje će kupit piceka u trgovini koji se hranio tko zna čime i držao tko zna gdje, obilno ga natrljati vegetom (pojačivaći okusa FTW ), uvaljati u brašno i mrvice, spržiti u dubokom ulju i uz to servirati masne mlince. I biti ponosan jer je klincu servirao domaći obrok za razliku od onih "groznih" roditelja koji odvedu djecu tu i tamo u McDonald's, a nije svjestan da će tijelo dešifrirati ta dva jela kao gotovo identično kvalitetna jer su nutritivno jednako (bes)korisna.
Ma to uopce nije - tipicno.
Uz pohanog piceka ne idu mlinci. Nego krumpir. Pomfri. (ok, moze i na kriske)
A mlinci idu uz onog iz pecnice (ili mikrovalne,) gdje se sva njegova masnoca ocijedi...pa onda u to uvaljas mlince.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:57   #51
Uz pohanog piceka ide rizi-bizi, nemate pojma
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:04   #52
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Uz pohanog piceka ide rizi-bizi, nemate pojma
Htjela sam dodati ...da moze i riza, ali nekako mi se cinilo da bi slani przeni krumpir u ovu pricu ipak bolje sjeo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:26   #53
O'te k vragu, sad bih dušu dala za jedan veliki, slasni, masni pečeni krumpir ... Ok, za cijeli protvanj takvih ...

Ali da, imate pravo, i mi najčešće uz pohano imamo rizi bizi. Mlinci idu uz pečenku.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:36   #54
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ma to uopce nije - tipicno.
Uz pohanog piceka ne idu mlinci. Nego krumpir. Pomfri. (ok, moze i na kriske)
A mlinci idu uz onog iz pecnice (ili mikrovalne,) gdje se sva njegova masnoca ocijedi...pa onda u to uvaljas mlince.
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Uz pohanog piceka ide rizi-bizi, nemate pojma
uz pohanog piceka ide pire krumpir!
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:39   #55
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
uz pohanog piceka ide pire krumpir!
Hm...no dobro.
Izgleda da ide sve....ali masni mlinci sigurno ne...jer nemaju od cega biti (dovoljno) masni, a ako nisu masni ...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:52   #56
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
O'te k vragu, sad bih dušu dala za jedan veliki, slasni, masni pečeni krumpir ... Ok, za cijeli protvanj takvih ...

Ali da, imate pravo, i mi najčešće uz pohano imamo rizi bizi. Mlinci idu uz pečenku.


Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
uz pohanog piceka ide pire krumpir!
neeeeeeeeeeeeee... pire ide uz špinat i šnicle na naglo

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Hm...no dobro.
Izgleda da ide sve....ali masni mlinci sigurno ne...jer nemaju od cega biti (dovoljno) masni, a ako nisu masni ...
ako nisu masni nisu ni slasni








i ode tema nizbrdo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:09   #57
Sad kad se neki mc'stalker sjeti mc'mlince napraviti

Masni mlinci
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:12   #58
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Stavi jaje u cocacolu pa javi rezultat
A možeš i wc njome očisitt usput ak imaš kamenca

Što ne znači da nikad ne pijem coca colu, ali da su laži ovo što se piše - nisu
stavi jaje u želudac pa javi rezultat.
jab rekla da je želučana kiselina jača od coca cole, pa ju ipak imamo u sebi.

kako bi tek prali wc sa želučanom...ah, pa da, bilo je priča o wecejima po srednjim školama di su curke povraćale da budu tanke, pa progrizlo cakline školjki.

mekdonalds hrana u usporedbi s prosječnim hrvatskim menijem nije puno gora.
prosječna hrvatska obitelj kupuje na sniženjima hranu upitne kvalitete, daje djeci smokije, voćne i čoko jogurtiće i miti ih slatkišima.

u školama je krenuo projekt kojim bi svako dijete dobilo u školi barem jednu voćku tjedno.
ponovit ću
jednu.voćku. tjedno.

mekdonalds i pojačivači okusa, koji vjerujem da postoje u hrani, kao uostalom i u smokiju, pecivima, i većini pripremljene hrane, su manje opasan moment, ako nisu svaki dan na stolu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:34   #59
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
stavi jaje u želudac pa javi rezultat.
jab rekla da je želučana kiselina jača od coca cole, pa ju ipak imamo u sebi.

kako bi tek prali wc sa želučanom...ah, pa da, bilo je priča o wecejima po srednjim školama di su curke povraćale da budu tanke, pa progrizlo cakline školjki.

mekdonalds hrana u usporedbi s prosječnim hrvatskim menijem nije puno gora.
prosječna hrvatska obitelj kupuje na sniženjima hranu upitne kvalitete, daje djeci smokije, voćne i čoko jogurtiće i miti ih slatkišima.

u školama je krenuo projekt kojim bi svako dijete dobilo u školi barem jednu voćku tjedno.
ponovit ću
jednu.voćku. tjedno.

mekdonalds i pojačivači okusa, koji vjerujem da postoje u hrani, kao uostalom i u smokiju, pecivima, i većini pripremljene hrane, su manje opasan moment, ako nisu svaki dan na stolu.
Slažem se, al je Petra pan stala u njihovu obranu kao da su maltene Eko sever
A nisu. točka.

vezano uz coca colu - ne znam zašto onda dugotrajon i često konzumiranje može izazvati cirozu jetre i slične koje kakve boleštine kad je tak benigna

da da, može to i alkohol i druge pizdarije, ali oni nisu dostupni djeci od rođenja nadalje a coca cola i ostali gazirani napitci jesu

i tu je problem - što su te pizdarije dostupne djeci, što su lijepo upakirani i djeca ih žele a roditelji ne selektiraju što i kako im daju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:47   #60
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Sastojci u Mekovoj hrani nisu ništa drugačiji od onih u hrani kuhanoj doma.
Ako se doma pripremaju krumpirići, hamburger i popije pola litre kole, neće biti ništa zdravije nego u Meku.
pa ako uzmes smrznute pljeskavice, smrznuti pomfri i pakirano hambi pecivo koje ima rok od 3 mjeseca, svakako da je to identicna stvar.


inace, ne "vodim" dijete u mekdonalds, bili smo mozda 3-4 puta ukljucujuci rockase. s time da je ona jela samo krumpirice jer je hambi bljak
od dva posjeta meku godisnje nikom nista nece biti.
veci je problem prehrana djece kuci, ono sto redovito jedu, o vrticima da ne pricam.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.