Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2011., 14:28   #9041
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
I mene isto interesira što kažu forumaški stomatolozi na tu temu!
možda je peroksid odstranio nešto pigmenta s površine zuba ali ne sve pa zub već nakon prvog ispiranja peroksidom izgleda bjelji.Ali to je samo površno skidanje pigmentiranih naslaga i to ne do kraja,sličan efekat se može dobiti pastama za zube koje u sebi imaju peroksid i na kojima najčešće piše"whitening".Ali ni peroksid ni te paste ne skidaju pigment do kraja niti dubinski izbjeljuju zube.Za potpuno skidanje pigmenta potrebno je pjeskarenje a pravo izbjeljivanje zubi ovim metodama neće se nešto značajno postići
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 23.04.2011., 14:46   #9042
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
I mene isto interesira što kažu forumaški stomatolozi na tu temu!
Prvo prikazani sistem je toliko jednostavan, da bi ga se vjerovatno već neko prije sjetio od silnih miljona ljudi koji su izbjeljivali zube.

Ne ćini li vam se da ispiranje usta sa 3% hidrogenom može imati neke negativne posljedice?

Cilj izbjeljivanja zubi je staviti djelotvornu količinu "hidrogena", tamo gdje treba djelovati i samo tamo.
Iz toga razloga i ne možete izbjeliti zube pastom za izbjeljivanje ili vodicom za izbjeljivanje zubi.
Mene također interesira kako je završio kućni eksperiment, posebno kako izgleda zubno meso i sluznica usne šupljine, te što je sa okusnom osjetljivošću, nakon nekoliko dana korištenja 3% hidrogena.
xx23 is offline  
Old 23.04.2011., 20:58   #9043
Molim dežurne zubariće za savjet!Moj dragi užasno hrče već godinama, pa sam vidjela da neki zubari u gradu izrađuju neku udlagu silensor. Dali to zbilja pomaže?
val 7 is offline  
Old 23.04.2011., 21:43   #9044
Quote:
val 7 kaže: Pogledaj post
Molim dežurne zubariće za savjet!Moj dragi užasno hrče već godinama, pa sam vidjela da neki zubari u gradu izrađuju neku udlagu silensor. Dali to zbilja pomaže?
Ovisi koji je uzrok hrkanja. Najmjerodavniji za dijagnozu uzroka hrkanja je otorinac.
Chain is offline  
Old 24.04.2011., 12:23   #9045
PA peroxid je jak oxidans, ako vec izbjeljuje zube onda i "topi" caklinu...
grizli is offline  
Old 25.04.2011., 11:54   #9046
Paradentoza

Imam 20 godina, prije mjesec dana sam bila na snimanju zuba i ustanovljena mi je paradentoza. Nikome nije jasno kako je to moguće u mojoj dobi, a osobito zato jer imam izvrsne zube, i kvalitetom i estetikom. Povlačenje desni je već započelo iako nemam plaka, osjećam svrab, laganu bol i trnjenje. Zanima me zna li netko u kojem stadiju se radi presađivanje kosti i koliko košta. Povlačenje imam na svim zubima, a najviše na prednjima. Čitala sam dosta, uvijek rezultira gubljenjem zuba, a meni se čini da mi dosta brzo napreduje.
Higijenu zuba održavala sam redovno, nisam imala upale desni ni nikakve naznake dugotrajnije. Jedan zub mi je krvario tijekom pranja otprilike 2 mjeseca prije nego što sam posumnjala na paradentozu, ali mislila sam da je iziritirano meso od zubnog konca.

Savjeti su dobrodošli, kao i preporuke. Inače sam iz okolice Osijeka pa ako netko zna dobrog parodontologa neka preporuči.

Hvala.
formaldehida is offline  
Old 25.04.2011., 11:59   #9047
Mislim da će prije presađivanja zuba parodontolog ipak pokušati održavati stanje koliko god može. Ja imam paradentozu već godinama, koristim onu zubnu pastu parodontax i još mi nisu ispali zubi, mada su neki malo klimavi. Inače, moraš četkati zube i pustiti da jako krvari zubno meso jer se tako ono jača.
Mooney is offline  
Old 25.04.2011., 14:27   #9048
molim savjet, ako netko zna nešto više o ljuskicama za zube (veneers, ako se ne varam)
imam 30 godina i malo krive prednje gornje zube.
osim toga, nisu baš dobre kvalitete, ali redovito idem stomatologu, pa nisu zapušteni, samo ne izgledaju lijepo.
moja doktorica mi je rekla da mi za ispravljanje ne preporučuje fiksni aparatić, zbog te loše kvalitete zuba, a to treba dugo nositi... uglavnom, od toga sam odustala.

čula sam za ljuskice koje se stavljaju na zube, pa me zanima koliko to košta, kakav je konačni rezultat (koliko prirodno izgleda), koliko je trajno, imate li neke preporuke, kod koga je najbolje otići...?

+ jesam li ja uopće kandidat za nešto takvo - guglala sam, pa mi se čini da je to dobro rješenje kad treba popuniti razmake i sl. a moj problem je da mi je jedan prednji zub (jedinica) uvučena u odnosu na ostale.

hvala
lil_blue is offline  
Old 26.04.2011., 10:00   #9049
Molim savjet, donja 6-ica mi je pokvarena, ne znam da li je proces odnosno granulom u pitanju, nadam se da nije.

Da li se zub može spasiti endodontskim zahvatom (endodoncija) ako je npr.
a) granulom (proces)
b) živac zuba stradao

Hvala unaprijed
Ivan455 is offline  
Old 26.04.2011., 11:03   #9050
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Molim savjet, donja 6-ica mi je pokvarena, ne znam da li je proces odnosno granulom u pitanju, nadam se da nije.

Da li se zub može spasiti endodontskim zahvatom (endodoncija) ako je npr.
a) granulom (proces)
b) živac zuba stradao

Hvala unaprijed
Može se spasiti u oba slučaja. Idi odmah kod stomatologa. Da bi se saznalo jel se radi o granulomu, morat ćeš napraviti rtg sliku zuba. Sretno!
Daisy28 is offline  
Old 26.04.2011., 11:05   #9051
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Molim savjet, donja 6-ica mi je pokvarena, ne znam da li je proces odnosno granulom u pitanju, nadam se da nije.

Da li se zub može spasiti endodontskim zahvatom (endodoncija) ako je npr.
a) granulom (proces)
b) živac zuba stradao

Hvala unaprijed
pokvarena...a na osnovu cega zakljucujes da je u pitanju zivac ili neki proces u pitanju?
imas neku sliku? vec je prije radeno nesto u neposrednoj blizini zivca? vec dugo vremena fali pola zuba???
Chain is offline  
Old 26.04.2011., 15:08   #9052
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
pokvarena...a na osnovu cega zakljucujes da je u pitanju zivac ili neki proces u pitanju?
imas neku sliku? vec je prije radeno nesto u neposrednoj blizini zivca? vec dugo vremena fali pola zuba???
Danas sam slikao zube, pa sada čekam da mi stomatolog pogleda sliku.

Zub mi je pokvaren ima mjesec dana, kada se odlomio komadić zuba (otprilike 1/7 zuba) uslijed karijesa.
Nadam se da nije proces u pitanju. Stomatolog me poslao na slikanje i rekao da će slijedeći put staviti lijek.

Ne znam što je u pitanju, nadam se da se može popraviti. Ako sam u pravu, kada se stavlja lijek, živac zuba se zapravo umrtvljuje (ako ispravno mislim). Da li da potražim mišljenje drugog stomatologa?

Unaprijed zahvaljujem.
Ivan455 is offline  
Old 26.04.2011., 16:03   #9053
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Danas sam slikao zube, pa sada čekam da mi stomatolog pogleda sliku.

Zub mi je pokvaren ima mjesec dana, kada se odlomio komadić zuba (otprilike 1/7 zuba) uslijed karijesa.
Nadam se da nije proces u pitanju. Stomatolog me poslao na slikanje i rekao da će slijedeći put staviti lijek.

Ne znam što je u pitanju, nadam se da se može popraviti. Ako sam u pravu, kada se stavlja lijek, živac zuba se zapravo umrtvljuje (ako ispravno mislim). Da li da potražim mišljenje drugog stomatologa?

Unaprijed zahvaljujem.
pa uzmi sliku i skeniraj ju...onda stavis ovdje i dobijes jos nekoliko misljenja a ne samo jos jedno....
Chain is offline  
Old 26.04.2011., 17:04   #9054
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
pa uzmi sliku i skeniraj ju...onda stavis ovdje i dobijes jos nekoliko misljenja a ne samo jos jedno....
Hvala, nisam uspio attachirati sliku ovdje na forum, ali sam je uploadao na site.

Sliku možete pogledati ovdje (samo kliknite na link ili kopirajte donji link s desnom tipkom miša Copy i Paste u address bar od browsera):

http://www.pikipimp.com/gallery/view_image/58373713

Molim za savjet.

Unaprijed zahvaljujem
Ivan455 is offline  
Old 26.04.2011., 17:20   #9055
samo određeni dio zubi( vjerojatno samo jedan zub) mi je osjetljiv na toplo/ hladno, i to samo nekada. karijes? pitam jer se užasavam zubara pa idem tamo samo ako je prijeko potrebno.
ajriš is offline  
Old 26.04.2011., 17:32   #9056
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Hvala, nisam uspio attachirati sliku ovdje na forum, ali sam je uploadao na site.

Sliku možete pogledati ovdje (samo kliknite na link ili kopirajte donji link s desnom tipkom miša Copy i Paste u address bar od browsera):

http://www.pikipimp.com/gallery/view_image/58373713

Molim za savjet.

Unaprijed zahvaljujem
poveći karijes u pitanju(otprilike pola krune zuba) i najvjerojatnije zahvaćen živac(čini mi se i nešto upalnog procesa oko stražnjeg korjena).Kod petice loše punjenje kanala.Zub se može spasiti jer mu je korjen dobar samo treba izliječiti korjenske kanale,dobro napuniti i eventualno staviti keramičku krunu da ga ojača
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 26.04.2011., 19:18   #9057
Quote:
Paraklet kaže: Pogledaj post
poveći karijes u pitanju(otprilike pola krune zuba) i najvjerojatnije zahvaćen živac(čini mi se i nešto upalnog procesa oko stražnjeg korjena).Kod petice loše punjenje kanala.Zub se može spasiti jer mu je korjen dobar samo treba izliječiti korjenske kanale,dobro napuniti i eventualno staviti keramičku krunu da ga ojača
Zahvaljujem na odgovoru.

Stomatolog mi je rekao da će mi staviti lijek (napomena: nije još vidio slike).
Da li smatrate da je potreban lijek (recimo ako je došlo do živca)?

Hvala unaprijed
Ivan455 is offline  
Old 26.04.2011., 19:19   #9058
ZUJANJE U GLAVI

prije kojih 2 mj sam pooravljala prednje zube, i tamo mi je zubarica rekla da imam jako osjetljivo zubno meso. Prije mjesec i pol mi je počelo zujati u glavi, visoka frekvencija koja se samo ponekad stiša. Svi su to pripisivali vratnoj kralježnici, a MR je pokazala da je s tim dijelom priče sve ok (ne stvara mi to šum u glavi) iako nije baš osobito super. Ponekad sam osjećala i povišenu temperaturu, kao da gorim iznutra pred gripu. Na glavi kao da mi je nekakav teret...
Ja sam stalno sumnjala da je u pitanju "nešto" s zubima, dok nisam jučer (nakon što mi je 2 dana zviždilo u glavi kao ludo) namazala zubno meso GENGIGELOM. I kao da mi se zujanje smanjilo. Danas je bilo skroz tiho.
Moje pitanje je da li je zbilja moguće da je ovo zujanje u glavi posljedica upaljenog zubnom mesa??!!!
brar is offline  
Old 26.04.2011., 22:53   #9059
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
prije kojih 2 mj sam pooravljala prednje zube, i tamo mi je zubarica rekla da imam jako osjetljivo zubno meso. Prije mjesec i pol mi je počelo zujati u glavi, visoka frekvencija koja se samo ponekad stiša. Svi su to pripisivali vratnoj kralježnici, a MR je pokazala da je s tim dijelom priče sve ok (ne stvara mi to šum u glavi) iako nije baš osobito super. Ponekad sam osjećala i povišenu temperaturu, kao da gorim iznutra pred gripu. Na glavi kao da mi je nekakav teret...
Ja sam stalno sumnjala da je u pitanju "nešto" s zubima, dok nisam jučer (nakon što mi je 2 dana zviždilo u glavi kao ludo) namazala zubno meso GENGIGELOM. I kao da mi se zujanje smanjilo. Danas je bilo skroz tiho.
Moje pitanje je da li je zbilja moguće da je ovo zujanje u glavi posljedica upaljenog zubnom mesa??!!!
Na žalost zujanje u glavi se ne može povezati sa upalom zubnog mesa niti sa nekim mogućim problemima sa zubima.
Jedini stomatološki problem koji bi teoretski mogao biti povezan sa zujanjem je teški poremečaj stomatognatog sustava, koji za posljedicu ima pritisak kondila tmz na retikularnu zonu pa time posljedično na slušni kanal itd itd.

Mislim da je Vaš problem ipak u djelatnosti otorine ili neurologije.
xx23 is offline  
Old 26.04.2011., 22:57   #9060
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.

Stomatolog mi je rekao da će mi staviti lijek (napomena: nije još vidio slike).
Da li smatrate da je potreban lijek (recimo ako je došlo do živca)?

Hvala unaprijed
nema tog lijeka koji ce ovo lijeciti....
vadenje zivca, punjenje kanala a dalje je vec drugi par carapa
"lijek" koji bi on tebi stavljao je otrov a ne lijek...stoga...zivac ti ide vanka
Chain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.