Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 12:45   #241
Quote:
FBella95 kaže: Pogledaj post
pozz
ja sam pila b kompleks od natural wealtha i imala sam strasno puno mlade kose za manje od mj.dana ali sam imala malih problema sa tenom.E sad,htjela bi probati neke druge tablete.Jeli neko imao iskustva sa das gesunde plus tabletama iz dm-a? jesu li stvarno dobri Merz vitamini i koliko kostaju?
vidila sam reklamu za solgar skin,nails and hair vitamine,ima neko iskustva s tim?
unaprijed hvala
imala sam ti ja taj solgar, pila sam ih par mjeseci i prestala, ja sam ih pila iz razloga sto imam slabu kosu i nokte, i pila sam ih bez nekih rezultata, prestala sam ih uzimat... nokti su mi se i dalje listali i pucali a kosa i koza kakve su i bile..
ima li tko iskustva sa Ducray Anacaps pliiiiz.....
cisto sumnjam da nitko nije
__________________
Moje srce pripada samo jednoj osobi - meni :D !
PerfectBitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 13:41   #242
Subrina recept

ne znam jesam na dobroj temi ili ne, nek modovi premjeste ako fulam..

uzela sam ove gore navedene proizvode prije jedno pola godine ( od hmelja su, šampon i losion koji se trlja u vlasište nakon pranja kose, dakle na mokru kosu, koštaju u dmu sve skupa oko 50kn)
nisam ih bila uzela baš baš zbog bržeg rasta ( mada je to bila veeeelika želja s moje strane) već sam ih uzela jer mi je kosa zapala u neko mutavo razdoblje di opada toooliko puno da možeš komotno napravit nekoliko vlasulja ( čudim se da još i imam neš na glavi )
ugl. koristila sam taj šampon i losion neka dva, dva i pol mj ( koliko su trajali, prala kosu 2 puta tjedno) i mogu vam reći da su mi odlično pomogli! nije više opadala ko prije ( piše na njima i da je protiv opadanja i za brži rast) a i narasla je stvarno rekordnom brzinom.. već za božić sam ju ošišala nekih 4-5cm daju izravnam.
preporučam vam, pročitala sam već negdje da su cure to hvalile pa se evo pridružujem pohvalama
__________________
Tell me what you want to hear, Something that will light those ears, Sick of all the insincere, So I'm gonna give all my secrets away.....
dajna23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 23:26   #243
Evo ima skoro 2 mjeseca da koristim das gesunde iz dm-a pa da vam se javim. Teško mi je odrediti koliko mi je kosa narasla jer se ne farbam, ali da raste brže nego što bi inače - da! I po tom pitanju sam jako zadovoljna.
Nažalost, moja kosa i dalje puca i mislim da ću se morati pomiriti s tim da je jednostavno takva, što god probala Zanimljivo kod moje kose šta izgleda dosta zdravo (ne kuzim kako) pa eto, bar se ne vidi!

Zaključak je da ove tablete definitivno preporučujem svim curama koje žele obnoviti svoju kosu i vjerujem da će im pomoći. Čak i za kosu koja patološki puca poput moje, jer nismo svi isti i vjerujem da bi tablete većini pasale, iako po tom pitanju meni nisu uspjele previše pomoći.

I da, koštaju oko 20kn tako da vrijedi pokušati!
porculan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 13:08   #244
Koke, ja pijem gesunde plus iz Da, pivski kvasac od Wealtha i Fitovalove kapsule zajedno, a sad idem napravit tonik od ružmarina (kupila 100g u Encianu na Kvatriću), radim maske i pakunge svako toliko jer sam ovisnik o preparativnoj i homemade kozmetici.
Dakle ili će mi kosa narast do besvjesti, ili ću se pretvorit u čudovište.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:49   #245
evo da ja kazem svoja iskustva..pustam kosu vec godinama..a s obzirom da sam se blajhala a jos sam i kovrcava, na glavi uzas koj je stajao do ramena i nece dalje..skupila snage,ošišala se na bob,pofarbala se u smeđe..koristim sampone bez sulfata i njegujem vrhove..kosa mi je vec narasla duze nego sto je bila prije šišanja na bob..ne farbam se,kosa mi je vec 70% prirodne boje,a vrhovi svijetlo smeđi (ko balayage izgleda) ne susim fenom,pijem solgar vitamine,stavljam ulje psenicnih klica,kokosovo i et ulje ruzmarina i cedra atlasa jednom tjedno,i NE susim kosu fenom sto je natezi dio..treba imat vremena,zivaca i naviknut se na drugaciji stil..drzim fige svima za sto uspjesnije pustanje imam neki filing da bi ovaj put mogla uspijet
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:00   #246
Rast kose je genetski preodređen, i raste o 0,5cm do 2cm u mjesecu. To ne možeš prevariti pa makar nosio uteg zavezan za kosu. I sva ta sranja za ubrzali rast su novac bačen kroz prozor. Manjak željeza može izazvati opadanje kose a biotin je opčenito dobar za kosu, nokte i kožu. Može pomoči da kosa bolje raste nakon gubljenja kose i da kosa opčenito djeluje zdravlije, čvršće, što može pozitivno biti za vrhove koji postanu puniji i automatski djeluju duži, ali kosa raste iz tjemena, tako da.... Brzinu rasta zaboravite.
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 02:24   #247
Zna li netko može li se i gdje online naručiti Merz, a da dostavljaju i izvan hr? Nisam u hr i neću još neki vrijeme biti, a ponestalo mi je :/
iluminic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 08:59   #248
Ako si u nekoj razvijenoj zemlji mogla bi pitati u ljekarni da li ima...a ako si ne znam gdje pokušaj Amazonom (www.amazon.de/uk/us...nešto blizu tebe), tamo ima svašta pa možda i to.
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 10:52   #249
Quote:
Olga kaže: Pogledaj post
Rast kose je genetski preodređen, i raste o 0,5cm do 2cm u mjesecu. To ne možeš prevariti pa makar nosio uteg zavezan za kosu. I sva ta sranja za ubrzali rast su novac bačen kroz prozor. Manjak željeza može izazvati opadanje kose a biotin je opčenito dobar za kosu, nokte i kožu. Može pomoči da kosa bolje raste nakon gubljenja kose i da kosa opčenito djeluje zdravlije, čvršće, što može pozitivno biti za vrhove koji postanu puniji i automatski djeluju duži, ali kosa raste iz tjemena, tako da.... Brzinu rasta zaboravite.
to definitvno nije istina jer sam vidjela na svoje oci sto se moze napraviti pravilnim odabirom eteričnih ulja i baznih ulja koja ubravaju rast kose..i to ne samo na sebi vec mnogim ljudima s kojima sam ucila aromaterapiju..samo treba znat sto se radi i kako..naravno ne govorim o neznam kakvim brojkama..ali da se vidi ucinak da..pogotvo kod zena koje su se farbale..moze se ali moras bit strpljiv i dosljedan..ako imas zdravo tijelo i potrebne vitamine,minerale kosa ce bit zdravija,brze ce rast,bit jaca..mislim da se ipak moze utjecat naravno ne govorim o 5cm u mjesec dana
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 13:42   #250
Jedno je poticati korijene da kosa "opet" raste ako je kvazi prestala rasti jer su vrhovi u takvoj banani da slamaju uvijek na istome mjestu, a drugo je forsirati brži rast. Ali svakome svoje
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:11   #251
Quote:
Olga kaže: Pogledaj post
Jedno je poticati korijene da kosa "opet" raste ako je kvazi prestala rasti jer su vrhovi u takvoj banani da slamaju uvijek na istome mjestu, a drugo je forsirati brži rast. Ali svakome svoje
e negdje sam na nekoj temi procitala da si naisla na nekakav forum za dugu kosu pa ako mozes u poruke posalt kakav link bila bi zahvalna
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:59   #252
Quote:
Olga kaže: Pogledaj post
Ako si u nekoj razvijenoj zemlji mogla bi pitati u ljekarni da li ima...a ako si ne znam gdje pokušaj Amazonom (www.amazon.de/uk/us...nešto blizu tebe), tamo ima svašta pa možda i to.
U ljekarnama nema, vec sam se raspitivala, ali nisam se sjetila amazona. Hvala puno!
iluminic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:55   #253
curlysue25, to, radi se o njemačkome forumu: "www.langhaarnetzwerk.de" i super je ako znaš švapski...aili ima i kao longhaircommunity (nisam ziher jel ide koji minus jer sam samo tamo, na švapskom forumu, naletjela na taj naziv)...i super je, ima svšata o uljima (koja ja fakat ne koristim...) i savjetima kako njegovati kosu a možeš i vlastiti projekt uključiti u sve to...da ono....slikaš koserdu svaku malu pišeš kako ju njeguješ dok ne dođeš do rezultata koji želiš...
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 20:05   #254
Quote:
Olga kaže: Pogledaj post
curlysue25, to, radi se o njemačkome forumu: "www.langhaarnetzwerk.de" i super je ako znaš švapski...aili ima i kao longhaircommunity (nisam ziher jel ide koji minus jer sam samo tamo, na švapskom forumu, naletjela na taj naziv)...i super je, ima svšata o uljima (koja ja fakat ne koristim...) i savjetima kako njegovati kosu a možeš i vlastiti projekt uključiti u sve to...da ono....slikaš koserdu svaku malu pišeš kako ju njeguješ dok ne dođeš do rezultata koji želiš...
jooj a za njemacki sam idiot..nis budem ovo na eng malo proguglala cini se zanimljivo..hvala ti
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 12:59   #255
Thumbs up

E sad cu ja vama nekaj rec Rast kose ima svoje faze ali da ga se moze itekako potaknut, moze. Sto ja koristim i uspijeva:
svaki dan po jedna tableta Gesunde plus, Fitovala i dvije pivskog kvasca. Na taj nacin kosa dobiva dovoljno vitamina B i A, omega kiselina, cinka i proteina sto je esencijalno za rast i zdravlje.
Zatim, svaki dan po 3 cajne zlicice sjemenki lana...Imate u konzumu i bio&bio ducanima one organske cijele u samljevene sjemenke, svejedno je...Mijesam s jogurtom, posipam po tijestu, ubacim u musle...kako god, al pojedem.
To + puno vode je izvrsno za njegu i hranjenje kose iznutra, sto je najvaznije.
Sto se tice preparata, Subrina recept i NE MIJENJAT sampone non stop.Nijedan nije caroban i treba im vremena za rezultat, to je ko dijeta.
Drugu i trecu stvar mozete same doma.
Tonik za poslije svakog pranja koji se ne ispire: u pola litr vode staviti 3-4 cajne zlice suhe koprive i isto toliko ruzmarina. Kad se ohladi, mora bit ful tamno i imati jaki biljni miris. Procijediti i dodati 2-3 zlice jabucnog octa. Uliti u bocu s rasprsivcem i lijepo na mokro tjeme i kosu. Ne ispirati.
Druga stvar je uljni pakung. Jednom-dvaput tjedno. U bocu ulijte bademovo ulje i malo maslinovog, kao bazu, i onda malo kokosovog, ricinusovog, etericna ulja ruzmarina, kadulje, gospine trave, limunove trave, i cedra za masnu kosu, a za su
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:42   #256
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
E sad cu ja vama nekaj rec Rast kose ima svoje faze ali da ga se moze itekako potaknut, moze. Sto ja koristim i uspijeva:
svaki dan po jedna tableta Gesunde plus, Fitovala i dvije pivskog kvasca. Na taj nacin kosa dobiva dovoljno vitamina B i A, omega kiselina, cinka i proteina sto je esencijalno za rast i zdravlje.
Zatim, svaki dan po 3 cajne zlicice sjemenki lana...Imate u konzumu i bio&bio ducanima one organske cijele u samljevene sjemenke, svejedno je...Mijesam s jogurtom, posipam po tijestu, ubacim u musle...kako god, al pojedem.
To + puno vode je izvrsno za njegu i hranjenje kose iznutra, sto je najvaznije.
Sto se tice preparata, Subrina recept i NE MIJENJAT sampone non stop.Nijedan nije caroban i treba im vremena za rezultat, to je ko dijeta.
Drugu i trecu stvar mozete same doma.
Tonik za poslije svakog pranja koji se ne ispire: u pola litr vode staviti 3-4 cajne zlice suhe koprive i isto toliko ruzmarina. Kad se ohladi, mora bit ful tamno i imati jaki biljni miris. Procijediti i dodati 2-3 zlice jabucnog octa. Uliti u bocu s rasprsivcem i lijepo na mokro tjeme i kosu. Ne ispirati.
Druga stvar je uljni pakung. Jednom-dvaput tjedno. U bocu ulijte bademovo ulje i malo maslinovog, kao bazu, i onda malo kokosovog, ricinusovog, etericna ulja ruzmarina, kadulje, gospine trave, limunove trave, i cedra za masnu kosu, a za su
i za kolko si vidjela razliku?meni je sad kosa taman dosla do te neke duzine koju nikada nisam pobjedila uvijek mi je dopizdila i ja bi se osisala..i sad se nedam..koristim neke slicne..ovaj tonik mi se cini fenomenalan..to cu probat..ulje psenicnih klica ti je dusu dalo za rast kose..pa si probaj..subrinu ne kosristim,ima sulfate jel?a vitamine uzimam od solgara..minerale i vitamine..ne za kosu vec opcenito al se vidi odraz na noktima..pa valjda i na kosi..
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 22:17   #257
Quote:
curlysue25 kaže: Pogledaj post
i za kolko si vidjela razliku?meni je sad kosa taman dosla do te neke duzine koju nikada nisam pobjedila uvijek mi je dopizdila i ja bi se osisala..i sad se nedam..koristim neke slicne..ovaj tonik mi se cini fenomenalan..to cu probat..ulje psenicnih klica ti je dusu dalo za rast kose..pa si probaj..subrinu ne kosristim,ima sulfate jel?a vitamine uzimam od solgara..minerale i vitamine..ne za kosu vec opcenito al se vidi odraz na noktima..pa valjda i na kosi..
Dakle post sam pisala ravno 40 min na mobu i nije mi dalo da objavim 2. dio, pas mater.
Još sam htjela napisati da za suhu kosu u bazu badema i maslinovog može ići baš to, pšenične klice, ulje koštica grožda, marelice, slatke naranče, itd...
Sastojke za ulja kupujem u Aromateci na Kvatriću, a suhu koprivu i ružmarin u Encianu isto na Kvatriću, cca 10ak kn je jedna vrećica, tete imaju čajeve u rinfuzi pa velite oću 10g, 20g, 50g, itd. Ko za žižu, ne.

Kokosovo ulje isto je jako dobro, općenito hrani ko ludo, pošto ja imam samo maslac ne znam di ima za kupit najjeftinije ulje. U Terra Organici sigurno, i vjerojatno u Kemigu.


Razlika se vidi odmah. Čak i meni koja pušim pa je šatro cirkulacija slaba, niš ja to ne vjerujem...moja tanka, svilenkasta kovrčava kosa koja u najboljim danima izgleda ko metlica je divna. Doduše trenutno je pixie ali narasla je centimetar u dva tjedna da me jebeš. Valjda je ionako u fazi rasta
Gle, uzimaš li redovito vitamine, pogotovo dva-tri od nabrojanih, navikneš kosu na ta bogata ulja i bazna i eterična, kao pakung ili masku, i daješ joj te koprive i ružmarina, pereš sa šamponom koji tebi odgovara (meni subrina paše, zar nisu cure rekle prije da baš on nema sulfata? ), i nađi ono kaj vidiš da kosi paše i nemoj mijenjat non-stop, ma nema šanse da se to maltene sutra na kosi ne pokaže, osim ako je zaista do krajnjih granica uništena i niš ne pomaže osim škara, i to treba prihvatiti.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 10:21   #258
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Dakle post sam pisala ravno 40 min na mobu i nije mi dalo da objavim 2. dio, pas mater.
Još sam htjela napisati da za suhu kosu u bazu badema i maslinovog može ići baš to, pšenične klice, ulje koštica grožda, marelice, slatke naranče, itd...
Sastojke za ulja kupujem u Aromateci na Kvatriću, a suhu koprivu i ružmarin u Encianu isto na Kvatriću, cca 10ak kn je jedna vrećica, tete imaju čajeve u rinfuzi pa velite oću 10g, 20g, 50g, itd. Ko za žižu, ne.

Kokosovo ulje isto je jako dobro, općenito hrani ko ludo, pošto ja imam samo maslac ne znam di ima za kupit najjeftinije ulje. U Terra Organici sigurno, i vjerojatno u Kemigu.


Razlika se vidi odmah. Čak i meni koja pušim pa je šatro cirkulacija slaba, niš ja to ne vjerujem...moja tanka, svilenkasta kovrčava kosa koja u najboljim danima izgleda ko metlica je divna. Doduše trenutno je pixie ali narasla je centimetar u dva tjedna da me jebeš. Valjda je ionako u fazi rasta
Gle, uzimaš li redovito vitamine, pogotovo dva-tri od nabrojanih, navikneš kosu na ta bogata ulja i bazna i eterična, kao pakung ili masku, i daješ joj te koprive i ružmarina, pereš sa šamponom koji tebi odgovara (meni subrina paše, zar nisu cure rekle prije da baš on nema sulfata? ), i nađi ono kaj vidiš da kosi paše i nemoj mijenjat non-stop, ma nema šanse da se to maltene sutra na kosi ne pokaže, osim ako je zaista do krajnjih granica uništena i niš ne pomaže osim škara, i to treba prihvatiti.
e sad si me skroz nabrijala da zapnem nije nije mi kosa unistena..napokon sam na svojoj boji kose..ne farbam ju..jedino su mi vrhovi jos svjetliji..izgleda ko lijep i prirodni balayage al šišnem svaka 3,4mj pol cm..nasla friz koj to zaista radi tak da je u najboljem izdanju..subrina kazes nema sulfata?dm mi ispod prozora..bas cu otic pogledat..mozda ga i probam..samo te trave moram kupiti hvala ti mislim da imamo isti tip kose..tanka,svilenkasta kovrcava kosa ak tebi uspijeva valjda ce i meni..hehe
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:59   #259
Quote:
curlysue25 kaže: Pogledaj post
e sad si me skroz nabrijala da zapnem nije nije mi kosa unistena..napokon sam na svojoj boji kose..ne farbam ju..jedino su mi vrhovi jos svjetliji..izgleda ko lijep i prirodni balayage al šišnem svaka 3,4mj pol cm..nasla friz koj to zaista radi tak da je u najboljem izdanju..subrina kazes nema sulfata?dm mi ispod prozora..bas cu otic pogledat..mozda ga i probam..samo te trave moram kupiti hvala ti mislim da imamo isti tip kose..tanka,svilenkasta kovrcava kosa ak tebi uspijeva valjda ce i meni..hehe
Držim fige. Ja ti ne vjerujem u "čarobne instant" sastojke ali vjerujem u moć želje i ustrajnosti, dakle - dobra papica i dovoljno njege i nemaš brige.
Masa cura ne kuži koliko je važno kosu hraniti iznutra prije nego se uopće krene na nekakav vanjski tretman. Vlasi su produžetak živaca, žive stanice koje isto kao i jetra, bubreg, krv, mišići moraju dobiti svoju hranu. Fućkaš ti ribanje kože najfinijim pilinzima i trackanje skupim losionima ak ne papaš voće i povrće, meso, ribu, sjemenke, SVE, jel tak?
Pa još ak ponekad uzmeš neki multivitamin, dodatne omega ili minerale, ono čisto za boost....
Dakle sjemenke lana, ja dvaput dnevno po 2-3 žličice jedem. Hrana bogata B kompleksom - piletina, orašasti plodovi, jaja, špinat, ma sva zelenjava, mlijeko i kefiri, jogurti, acidofili, pizde materine, SVE jedite.

Nemrete očekivat zdravu kosu a iznutra se hraniti polovično, bit non-stop na dijetama osuđenima na propast, prejedat se idiotarijama, ili ne jesti ništa. Najbolje prije avanture izrastanja kose ili obnavljanja nakon katastrofe otići kod svoje doktorice opće prakse, tražiti uputnicu za vađenje krvi i lijepo vidjeti čega nam najviše fali.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:15   #260
Ajd sad da ne serem napamet napisat ću točno kaj sam stavila u ulje:
u bočicu s pumpicom ulije se organsko ulje badema i masline. Dodaje se količinsko po volji ulje argana, sezama, jojobe, ricinusa, kokosa, macerat gospine trave (nije nužan, ja sam zbog boje najviše), te eterična ulja čajevca, kadulje, limunove trave, cedra i bora (ili mente).
Badem kupih u litrenki u Aromateci na Kvatriću, kokos i sezam sam uzela u Terra Organici (online narudžba), maslinu u Konzumu jojobu u ljekarni (ima je i na drugim mjestima, jasno), ricinus isto u ljekarni (najjeftinije). Eto, sad sam sumirala da svima pa i meni bude jasnije.

EDIT: Eterična ulja se naravno ne ulijevaju do besvjesti, možda ima onih koji ne znaju pa da spomenem, nego uvijek ide par kapi. Ja sam stavila po 10 kapi čajevca, kadulje, bora, i tri kapi mente i limunove trave radi mirisa. Onda se promućka da se eterična, koja su koncentriranija, rastope i sljube s baznima. Čajevac je dušu dao za masno vlasište i općenito kožu, ja sam si ga stavila i u sapune koje sama radim, pa ne bi išao na suho tjeme. On izvrsno uklanja masnoću, isto ko i kadulja (a i ružmarin u toniku). Za suho bi stavila ulja lješnjaka, koštica marelice, koštica grožđa, eterično slatke naranče, zatim jojoja, lavanda, sandalovina.

Nisam spomenula a super je: cedar OBAVEZNO staviti u šampon ili regenerator tko želi da mu kosica brže raste! Ja stavim po 5 kapi u jedno i drugo, a fenomenalan je za skalp, divno miriše i još je stara fora kak se nekad kuhala kora cedrovine i time ispirala kosa.... proguglajte, ovo sve ja koristim a znam da ima stotine drugih preparata i trikova za koje nisam ni čula. Dakle cedar svi u kupaonu.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.

Zadnje uređivanje House`s Mistres : 09.04.2013. at 17:22.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.