Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 21:30   #421
Prođoh kupinjakom danas. Nakon jućerašnjeg špricanja mankozebom i score-om, većina lezija se više ne žuti. Još sam napravio litru otopine cabria i danas aplicirao s malom ručnom špricom gdje sam još našao da se žuti. Nadam se da više problema nebude.

PS. izbodoše me bumbari :/
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 23:14   #422
Prije u postovima sam pisao o stranim špricanjima za hrđu, mislim da je to Cabrio zakon.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:52   #423
Jučer bio u kupinjaku povezat mlade izboje i upao u gužvu,...pčelice šljakaju od ranog jutra (Boysen naveliko cvate a Thornfree tek započeo),... i meni se čini da je lani bilo bolje.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 10:51   #424
I ja sam primjetio da ove godine imam manje cvjetova, trenutačno, nego prijašnjih godina. I ove godine cvatnja je kasnila 6 dana u odnosu na prošlu godinu. Inače u 5 mjesecu je kiša padala kod mene isto kao i prošle godine, i onda je nastupila suša, prošle godine je isto tako početkom 6 padala kiša. Ja sam do sada sakupio 2000 litara kišnice u bačve, kace i rezervoare. ima da radi potopna pumpa, jer ovo je samo namočilo površinu, čim zapeče ode sve u zrak. Duboko u zemlji nema vode.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:24   #425
Ali kupina ima plitak korjen, tako da dublji slojevi nebitrebali biti toliko važni, zar ne?

Usput, kako je najbolje razmnožiti kupinu? Htio bi do iduće godine proširiti kupinjak...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:35   #426
Da, plitak korijen, ali voda onda ode dolje ako je nema u nižim slojevima, onda trebaš više navodnjavati.
Pikneš vrh ovogodišnjeg izdanka u zemlju u 9 mjesecu u lončić sa zemljom, i u 10 odrežeš na 20 cm od zemlje, iskopaš rupu i presadiš iz lončića na mjesto koje želiš. Žiš - ku?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 22:42   #427
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Da, plitak korijen, ali voda onda ode dolje ako je nema u nižim slojevima, onda trebaš više navodnjavati.
Pikneš vrh ovogodišnjeg izdanka u zemlju u 9 mjesecu u lončić sa zemljom, i u 10 odrežeš na 20 cm od zemlje, iskopaš rupu i presadiš iz lončića na mjesto koje želiš. Žiš - ku?
Kužim...
Uspije tako malda biljka prezimiti vani?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 08:29   #428
D naravno, recimo ja sam ove godine pokupio izdanke koji su ostali u zemlji od prošle godine i presadio u proljećem, ali je bilo sušno i primilo se samo jedan. Ali je stvarno bilo sušno, da sam podsadio sad prije 20 dana bilo bi mraaaak, a ovako niš. moram pustiti za sljedeću godinu nešto presadnica.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:33   #429
Okej... budem tako napravio.

Hvala!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:31   #430
Muči me što nemam puno rascvjetanih kupina, dapače katastrofa," sve bum ih povadil", i danas rušim trešnju koja se osušila, i razmišljam i dođem do zaključka zašto je to tako. Pas M.... prošle godine je bila suša kod mene, točno u fazi formiranja bočnih izdanaka, i naravno da se nisu razvili, jer nije bilo vode da ih potjera, Rezultat ove godine je porazan, a mislio sam da su se smrzle. Nema toliko bočnih izdanaka.
Trenutačna situacija je ovakva, svaki dan slažem u žice glavne izboje koji rastu nevjerojatnom brzinom, i sva sreća pada kiša svako malo, pa nemoram navodnjavati, ali baš ću pratiti da li će biti porast bočnih izdanaka, da vidim da li ta teorija stoji. To su oni izdanci koji rastu u pazuhu lista na ovogodišnjim izdancima.
Orcka? Može li to biti tako ? Kako zdravlje ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 09:20   #431
Zdravlje je ni bolje ni gore. Bočne će ti krenuti, samo polako. Ako prije prikratiš (na 2 m) prije će krenuti. Ima dosta vlage pa će ih biti "ko salate".
Pozdrav svima.
orcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 17:55   #432
Ja ne želim ništa prikračivati jer imam gužvetinu prošlogodišnjih kupina u cvatu. Ako se još ovogodišnji izboji razgranaju prije nego prošlogodišnje porežem nakon berbe, više nebum mogao uopće prolaziti između.

Ponekad mi se generalno čini da pregusto ostavim sve skupa. Ima tko možda fotografiju kako bi trebao izgledati kupinjak u ovo doba godine?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:14   #433
bit ce gadno


http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...nu/621254.aspx
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:33   #434
ne vjerujem dugoročnim prognozama. vidjet ćemo. mene hvata panika kad najavljuju osvježenje. tada zna osvježiti ledenim kuglicama koje nikoga ne raduju.

ste posložoli sustav za navodnjavanje? u drugoj polovici tjedna krećemo. biljke traže vodu.

diabolica, kakav se urod očekuje? nigdje nema jagoda, trešanja a kak mi se čini po kupine bum išla k tebi na plantažu jer nebu ni njih u prodaji
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:27   #435
nema ni kupina baš preveć, imam samo višanja ko i svake godine, jedno 30 kila na toj staroj višnji, i tamo će i propasti. Pojedemo tu i tam koji komad, ali vidim da već odlaze......
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:34   #436
pa ovo je strava! očekivala sam da se bum znajela trešanja, nema ih. nema jagoda, sad ti veliš da nema ni kupina kak se očekivalo. krasna godina, nema kaj. višnje ne volim ni v likeru.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 17:54   #437
od višanja napraviti sirup. s njima u staklenku, šećer na njih pa na sunce
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 18:36   #438
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
od višanja napraviti sirup. s njima u staklenku, šećer na njih pa na sunce
iša sam red šećera, red višanja..............sve na sunce. pa je zavrelo pa se podmladak naroljao ko majke. nešto strašnije nisam vidla u životu. nikad više.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 18:54   #439
Štajaznam... meni ove godine jedino bambus i kupine za sad dobro idu. Maline nešto pojelo, jabuke su još mlade, kruške mi upravo nešto jede...

Možda pretvoriti vrt u plantažu bambusa... hmm...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 20:10   #440
imam par tona kupina viška zna li netko nekog ko otkupljuje kupine?
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.