Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 18:40   #1101
Thumbs up

Pozdrav drugari!
Kako ste svi? Kod mene relativno dobro....od skoro sam počela klopati sve. Iskreno, tu i tamo me dočeka nelagoda, ne odgovara mi sve, tako da nastojim izbjegavati to što mi ne odg. Imam pitanje za sve vas; da li pri promjeni vremena osjetite lagana probadanja u predjelu žuči?
Meni se sva bol vrati kao prije operacije. Sutra idem da radim labor.nalaze, nakon nešto više od 2mj od operacije....da vidim gdje sam, kakva sam.
Pozz svima!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:35   #1102
Pozdrav!

Evo i kod mene sve super. Već nakon 2-3 tjedna sam počeo sve jesti jer nisam mogao izdržati na onoj dijeti. Nisam nikakvih problema primjetio. Jedino što sam striktno pazio je bio fizički napor. To mi je bilo teže izdržati zbog bicikliranja što sam prije naveo, ali eto izdržao sam, pa ću sad čim se vrijeme smiri krenuti u lagano pedaliranje.

Možeš, molim te, samo reći na koji način ti se manifestira hrana koja ti ne odgovara? Boli ili nešto drugo?

Što se tiče probadanja pri promjeni vremena i ja sam to promjetio. Nije jaka bol, ali osjetim kao da me netko bocka na mjestu gdje je bila žuć.

Sretno sa nalazima, držim fige da je sve u redu.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:11   #1103
Pozdrav,

i ja sam skoro skroz dobro. Jedem manje više sve i za sada sam dva ili tri puta imala stolicu tako da sam bila jako sretna sto mi je wc blizu Jel još netko imao takvih problema?
Par puta sam osjecala bolove u desnom dijelu ledja, kao sto je znalo biti prilikom napada kamenca samo puno manje. Ponekad me znalo i "ustipnuti" na mjestu zuci. Zadnjih tjedana nemam nikakve tegobe. Od operacije je prošlo malo više od dva mjeseca.

Javi se s rezultatima nalaza da vidimo kako si.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:34   #1104
Više manje svi onda imamo iste ''tegobe''. Ovo sa WC-om i mene trenutno jedino ''muči'', no ne znam po kojem pravilu jer jednom pojedem nešto i jurim na wc, a slijedeći put isto jedem i nemam nikakvih problema. Ni ne zamaram se onda previše sa tim. Sve dok nema neke boli smatram da je sve u redu.

Drago mi je da ste svi dobro i da se nikom nije zakompliciralo.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:07   #1105
i kod nas za sada sve ok! evo će mjesec dana od operacije za 2-3 dana, jede se već sve osim dinstanog, luka, kapule, paprike, nešto ako je baš masno previše isl. bitno da ne smeta ništa!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 17:01   #1106
Hvala vam puno svima sto ste se javili. Drago mi je da ste dobro.

Igzy20 ta nelagoda koju osjetim nakon obroka, odnosno hrane koja mi ne odg.je u vidu blokiranja želuca. Malo i boli, ali više ona neka tegoba, kao kamen da sam pojela.

e22, nemam ove brze stolice Do sada niti jednom. Sve kao i ranije.
Što se nalaza tiče sve je ok. Sedimentacija se prepolovila, a zbog nje sam najviše i radila nalaze ali i sve ostalo me zanimalo, talo da sam od do provjerila. Ks je u granicama, ali a obzirom kako sam se slabo hranila i sta sam samo jela, pozitivno sam iznenađena.
Uradila sam i UZ abdomena. Sve ok i s te strane, tako da sam isključila sve uzroke probadanja. Dr kaže da je to sve još friško i da se trebam još paziti i hrane i fizičkog napora.
Eto dragi moji.
Uglavnom sve je ok. Javite se po nekad
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 18:13   #1107
Eto mene sa operacije, frisko. Operirana u utorak, danas pustena kuci.
__________________
Neke su stvari suđene - samo ne uspijemo uvijek iz prve.
Anitram8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 14:45   #1108
26.6. idem na laparaskopsku operaciju žuči, pa me zanima kada je moguće objektivno otići na posao na kojem se samo sjedi. Zanima me i mogućnost odlaska na more odnosno plivanja.
Rinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 17:31   #1109
Quote:
Rinčica kaže: Pogledaj post
26.6. idem na laparaskopsku operaciju žuči, pa me zanima kada je moguće objektivno otići na posao na kojem se samo sjedi. Zanima me i mogućnost odlaska na more odnosno plivanja.
Ako ce ti oporavak biti kao moj za 7-10 dana si nazad na poslu. Koliko sam imala prilike primjetiti u bolnici oporavak se razlikuje od osobe do osobe jako, ja sam nakon 4 sata od operacije bila vec na nogama, a neki su jos i drugi dan pisali u pelene.

Probaj si tijelo sto bolje dovesti u formu prije operacije i sve nalaze u idealno stanje pa ce i oporavak biti instantan.

Operirana sam u utorak, u srijedu moram na pregled, a u cetvrtak mislim nazad na posao jer me apsolutno nista vise ne boli, funkcioniram kao da se nista nije desilo.
__________________
Neke su stvari suđene - samo ne uspijemo uvijek iz prve.
Anitram8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 10:44   #1110
Quote:
Rinčica kaže: Pogledaj post
26.6. idem na laparaskopsku operaciju žuči, pa me zanima kada je moguće objektivno otići na posao na kojem se samo sjedi. Zanima me i mogućnost odlaska na more odnosno plivanja.
ja sam bio na poslu 10 dana nakon operacije.. prije toga sam tjedan dana radio od doma.

danas je 18. dan nakon operacije i kao da se ništa nije dogodilo.

inače - pustili su me doma 24h nakon zahvata.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:41   #1111
Ako nije tajna- u kojoj to bolnici puštaju dan nakon zahvata?
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:33   #1112
kbc zagreb/rebro u mom slučaju (radilo se laparoskopski).
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:38   #1113
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna- u kojoj to bolnici puštaju dan nakon zahvata?
u splitu.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:31   #1114
I u Sisku pustaju dan nakon zahvata inace. Mene su zadrzali dan duze jer nije bilo moje doktorice, a nitko drugi mi nije htio vaditi dren.
__________________
Neke su stvari suđene - samo ne uspijemo uvijek iz prve.
Anitram8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:39   #1115
U skoro svim bolnicama puštaju drugi dan doma ako nema drena. Ako je stavljen dren puštaju dan kasnije. Naravno, ako nema komplikacija ili nekih drugih problema.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:08   #1116
Ja sam bila u dnevnoj u Dubravi, puste te van isti dan (oko 18h). Nema drena.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 15:00   #1117
Lijep pozdrav svima

ja sam operirala zuc takoder lapraskopski prije 16 dana, sve je ok osim stolice koja je malo zuta i kasasta te je pracena bolovima...to mi se desavalo i prije operacije kada su poceli bolovi u zuci stim da sam imala smjene kasasto/proljevaste stolice i normalne stolice...

Je li tko imao slicu situaciju?
MoonShine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 16:22   #1118
To je normalno
ja sam pred skoro 3 i pol god operirala jos mi se to desava
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 10:48   #1119
Quote:
MoonShine kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima

ja sam operirala zuc takoder lapraskopski prije 16 dana, sve je ok osim stolice koja je malo zuta i kasasta te je pracena bolovima...to mi se desavalo i prije operacije kada su poceli bolovi u zuci stim da sam imala smjene kasasto/proljevaste stolice i normalne stolice...

Je li tko imao slicu situaciju?
jel paziš na hranu? možda si pojela nešto krivo.. premasno npr.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 12:30   #1120
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
jel paziš na hranu? možda si pojela nešto krivo.. premasno npr.
Naravno da pazim, strogo se pridrzavam dijete. I ranije mi se ovo znalo desavati cesto odkad mi je zuc pocela stvarati probleme.


I ova hrana sada je vise kasasta, ne jedem nista sto bi moglo pomoci (banane, cokoladu...)...
MoonShine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.