Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 20:05   #1
Unos lijekova u avion

pozdrav forumaši, neznam dal sam pogodil grupu, oprostite na tome.

problem je takav da za kojih par tjedana putujem u Australiju, tj. Tansmaniju..i nisam siguran za lijekove dal mogu ponjeti, imam astmu i često koristim Seretide Diskus 250, i bez tog ne mogu nikamo. Neznam na kolko vremena putujem, al minimalno 3 mjeseca..tako da moram i malo vise toga s sobom uzeti..
big333foot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:25   #2
mislim da se spreme posebno u plastičnu prozirnu vrećicu (takva da se stisne na vrhu), samo sam zaboravila da li ide u ručnu torbu ili ostalu prtljagu, vjerovatno je bolje da ih imaš sa sobom na avionu, u primjeru da niske temperature utiču na sam lijek

pogledaj na web stranici avio prevoznika s kojim putuješ, kakva su pravila
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:35   #3
Mislim da je potrebna potvrda liječnika, na engleskom jeziku. U svakom slučaju, kompanija će ti reći što sve i kako treba.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 05:52   #4
Quote:
big333foot kaže: Pogledaj post
pozdrav forumaši, neznam dal sam pogodil grupu, oprostite na tome.

problem je takav da za kojih par tjedana putujem u Australiju, tj. Tansmaniju..i nisam siguran za lijekove dal mogu ponjeti, imam astmu i često koristim Seretide Diskus 250, i bez tog ne mogu nikamo. Neznam na kolko vremena putujem, al minimalno 3 mjeseca..tako da moram i malo vise toga s sobom uzeti..
Pismo lijecnika (na engleskom, neka sadrzi i tvoj broj putovnice). Ako ides preko Dubaia, provjeri na internetu koje lijekove ne smijes nositi niti sa lijecnickom potvrdom, oni su malo nezgodni oko toga...

Inace nosis gdje ti pase (kabina, chekirana prtljaga...)... A nije ti losa ideja ni ponijeti privatni recep pa si mozes lijekove kupiti i u Australiji...
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 14:07   #5
hvala na savjetima..problem je u tome kaj firma placa prijevoz i sve to, tak da nisam siguran preko koje kompanije idem.

Gdje mogu provjeriti koje ljekove smijem unositi?
big333foot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 14:08   #6
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Pismo lijecnika (na engleskom, neka sadrzi i tvoj broj putovnice). Ako ides preko Dubaia, provjeri na internetu koje lijekove ne smijes nositi niti sa lijecnickom potvrdom, oni su malo nezgodni oko toga...

Inace nosis gdje ti pase (kabina, chekirana prtljaga...)... A nije ti losa ideja ni ponijeti privatni recep pa si mozes lijekove kupiti i u Australiji...
hvala na savjetima..problem je u tome kaj firma placa prijevoz i sve to, tak da nisam siguran preko koje kompanije idem.

Gdje mogu provjeriti koje ljekove smijem unositi?
big333foot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:44   #7
Quote:
big333foot kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima..problem je u tome kaj firma placa prijevoz i sve to, tak da nisam siguran preko koje kompanije idem.

Gdje mogu provjeriti koje ljekove smijem unositi?
http://www.fairtrials.net/press/arti...stances_in_uae

Nema veze kojom kompanijom letis, nego kojim putem ides... I jesi li u tranzitu ili ulazis u UAE...
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:52   #8
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
http://www.fairtrials.net/press/arti...stances_in_uae

Nema veze kojom kompanijom letis, nego kojim putem ides... I jesi li u tranzitu ili ulazis u UAE...
znaci to je popis zabrenjnih narkotika, lijekova itd. ? oke recept nije valjda problem, samo otišem do svog ljecnika i to bi bilo to..

hvala, spasio mi pluca
big333foot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:59   #9
Ti mozes sa sobom ponijeti bilo koji lijek, ALI ne zaboraviti srediti lijecnicku potvrdu i to na engleskom. Za to postoji pravilnik i postoje odredjene sheme koje se ispunjavaju. Sa tim bi trebali svi lijecnici biti upoznati, ali znam da na nasim podrucjima lijecnici kiksaju kad su takve stvari u pitanju i ni slucajno ne prihvati ako ti da povrdu samo na nasem jeziku. Znam da su jos vise strogi kad se putuje na druge kontinente. Zato ne pomisljaj sa sobom bilo sta od jacih lijekova ponijeti ako nemas potvrde, a posto postoji dijagnoza onda je to najmanji problem (mislim dobiti potvrdu)
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:30   #10
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Ti mozes sa sobom ponijeti bilo koji lijek, ALI ne zaboraviti srediti lijecnicku potvrdu i to na engleskom. Za to postoji pravilnik i postoje odredjene sheme koje se ispunjavaju. Sa tim bi trebali svi lijecnici biti upoznati, ali znam da na nasim podrucjima lijecnici kiksaju kad su takve stvari u pitanju i ni slucajno ne prihvati ako ti da povrdu samo na nasem jeziku. Znam da su jos vise strogi kad se putuje na druge kontinente. Zato ne pomisljaj sa sobom bilo sta od jacih lijekova ponijeti ako nemas potvrde, a posto postoji dijagnoza onda je to najmanji problem (mislim dobiti potvrdu)
Masa je lijekova zbog kojih u UAE mozes zavrsiti u zatvoru (doslovno) bez obzira na lijecnicku potvrdu... Njihovi su zakoni jednostavno drugaciji...
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:25   #11
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Ti mozes sa sobom ponijeti bilo koji lijek, ALI ne zaboraviti srediti lijecnicku potvrdu i to na engleskom. Za to postoji pravilnik i postoje odredjene sheme koje se ispunjavaju. Sa tim bi trebali svi lijecnici biti upoznati, ali znam da na nasim podrucjima lijecnici kiksaju kad su takve stvari u pitanju i ni slucajno ne prihvati ako ti da povrdu samo na nasem jeziku. Znam da su jos vise strogi kad se putuje na druge kontinente. Zato ne pomisljaj sa sobom bilo sta od jacih lijekova ponijeti ako nemas potvrde, a posto postoji dijagnoza onda je to najmanji problem (mislim dobiti potvrdu)
Za ovo u vezi potvrde nisam znala i zanimljivo, da kad sam putovala u Aziju nisam ju imala i nisu je ni tražili...

a dobro, korisna informacija
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:59   #12
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Za ovo u vezi potvrde nisam znala i zanimljivo, da kad sam putovala u Aziju nisam ju imala i nisu je ni tražili...

a dobro, korisna informacija
Jesu ti vidjeli lijekove? Ako nisu, imala si veliku sreću. Neke zemlje na istoku su poprilično strogih zakona po pitanju pain killera, a izvlačenje iz dreka je kasnije vrlo vrlo teško.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:08   #13
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jesu ti vidjeli lijekove? Ako nisu, imala si veliku sreću. Neke zemlje na istoku su poprilično strogih zakona po pitanju pain killera, a izvlačenje iz dreka je kasnije vrlo vrlo teško.

Išlo je kroz skener ali nisu detaljnije gledali, mnogo više pitanja je bilo u Londonu, a ni tamo nisu tražili potvrdu.

Ali drugi puta je sigurno uzmem.


moj anđeo čuvar je mogao biti poprilično pod stresom...
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 13:58   #14
da za painkillere sam cul, al to nije takav lijek, imam dijagnozu i onaj, stalan il trajni recept..i sad sam preselil doktora i sloveniju kad tamo radim i imam prebivaliste..mozda oni znaju bolje s tim potvrdama, jer sam bio kod moje lokalne doktorice prije par dana i kad sam pital za tu potvrdu na engleskom nije imala pojima kaj treba napravit i kam me poslati..reko super..

otisel bum drugi tjedan u slo dok moh "novog" doktora pa bum videl..i pital sam ne litimo preko UAE nego preko singapura..
big333foot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 17:56   #15
pozdrav, zna li itko može li se xanax (cijelo pakiranje od 30 komada) nositi u avion i kakva je procedura s pisanim dokazima? putujem na području EU
hvala
merimeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 18:16   #16
Quote:
merimeri kaže: Pogledaj post
pozdrav, zna li itko može li se xanax (cijelo pakiranje od 30 komada) nositi u avion i kakva je procedura s pisanim dokazima? putujem na području EU
hvala
Liječnička potvrda na engleskom jeziku. Najbolje ti je nazvati kompaniju s kojom letiš i pitaj ih detalje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 01:17   #17
jel ima netko da je skoro vadio tu potvrdu od lijecnika ako ima netko nek mi se javi,sto sve treba navest u toj potvrdi ?
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2019., 19:03   #18
Idem 11.9. u Poljsku na 5 dana i zanima me da li mogu nositi lijekove koji se mogu dobiti bez recepta, tipa tablete protiv bolova, za glavu, vitamine. Znam da za određene lijekove treba recept od doktora, ali za lijekove koji idu bez recepta da li mogu unositi bez problema u avion i drugu državu?
dario0706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 21:41   #19
Ja nekoliko puta godišnje letim i isto znam nositi lijekove bez recepta i nikad nisam imao problema oko toga
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.