Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2012., 00:05   #481
evo jedan moj brzinski

__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 13:44   #482
Super je,korica dobro izgleda.
Mmmm...
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:13   #483
tnx pola ga je nestalo dok je jos vruc bio
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:25   #484
Tartine sa maslinama.



Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:35   #485
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Tartine sa maslinama.

jpg[/IMG]
ajme kak dobro izgleda.
Ja pekla neslani toskanski.Izgleda ko cjepanica.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:36   #486
Justin, ovo beeezooobraaaznoooo dobro izgleda...
da mi je sad skrajac tog tvog kruha
lubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 14:15   #487
Ne znam kako će se nove stope poreza odraziti na cijenu kruha, ali meni je svejedno
Jutros je oko 11 sati iz pećnice izašao prvi ovogodišnji od 400 gr integralnog, 200 gr crnog tip 1100 i 400 gr BIO bijelog (kategorija: da se potroše ostaci iz raznih vrećica), voda 750 ml, za vrijeme preslagivanja dodane suncokretove sjemenke, dvije šake. Pečeno u zagrijanoj zdjeli.



presjek:

Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 16:17   #488
Donata ,kruhic prepredobro izgleda
kako postignes tako lijepu koricu?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 16:34   #489
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kako postignes tako lijepu koricu?
ovakva rustična korica je rezultat dobro dignutog tijesta i jako vruće pećnice. Kako u kućnim uvjetima nemam ovlaživač za pećnicu, treba se peći u zagrijanoj zdjeli za ovakav rezultat. Kruh obavezno okrenuti s donjom stranom gdje je bio preklop, prema gore, u trenutku spuštanja u vruću zdjelu kruh nježno spustiti, nikako zveknuti u zdjelu.
Pečeno je pola sata u poklopljenoj zdjeli na 250 i onda 15 minuta otklopljeno i zadnjih 15 izvan zdjele samo na rešetki na 200.
Inače, ja nikada kruh ne zarezujem nožem, volim kad se sam, snagom dizanja u vrućoj pećnici raspukne.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:28   #490
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ovakva rustična korica je rezultat dobro dignutog tijesta i jako vruće pećnice. Kako u kućnim uvjetima nemam ovlaživač za pećnicu, treba se peći u zagrijanoj zdjeli za ovakav rezultat. Kruh obavezno okrenuti s donjom stranom gdje je bio preklop, prema gore, u trenutku spuštanja u vruću zdjelu kruh nježno spustiti, nikako zveknuti u zdjelu.
Pečeno je pola sata u poklopljenoj zdjeli na 250 i onda 15 minuta otklopljeno i zadnjih 15 izvan zdjele samo na rešetki na 200.
Inače, ja nikada kruh ne zarezujem nožem, volim kad se sam, snagom dizanja u vrućoj pećnici raspukne.
Ti ono mijesis tijesto mikserom na pocetku, koliko dugo? I skracuje li to miksanje ukupno vrijeme dizanja?
Ja ne znam kako njezno spustit tijesto u uzareni lonac, kojim se trikovima koristis? Zadnji put sam stavio tijesto na pobrasnjeni papir za pecenje, pa ga sa
papira natjerao da sklizne u lonac, ali ni to nije bas njezno.
Eto, nemam vise pitanja
E da, kruh ti je odlican.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:33   #491
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako njezno spustit tijesto u uzareni lonac, kojim se trikovima koristis?
Ja na ovaj način pečem stalno ali nježno spustit ne uspjevam
jer ako ne radim brzo,tijesto se deformira a ako radim brzo onda pljusne u posudu
no svejedno ispadne dobar
pokušat ću ga slikat i stavit slijedeći put
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 13:07   #492
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Ti ono mijesis tijesto mikserom na pocetku, koliko dugo? I skracuje li to miksanje ukupno vrijeme dizanja?
uvijek na poòetku izradim tijesto, bš kao da ću klasični kruh peći, to obično traje nekih 10-minuta mikserom, dok se ne dobije lijepo izrađena smjesa, ali obzirom da je manje kvasca ništa ne skraćuje vrijeme dizanja, samo ti pomogne da se ljepše rasporede rupe i rupice po tijestu.
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako njezno spustit tijesto u uzareni lonac, kojim se trikovima koristis?
U počecima petljanja s vrućim zdjelama i ja sam imala problema, nekoliko puta sam se i spekla i onda sam nekako ubacivala taj kruh s visoka samo da se ne pofurim ponovno. Vidjela sam da svaki put kad bih ja tako zveknula kruh u zdjelu da mi se poslije nije lijepo dignuo, unatoč poklopljenoj zdjeli i savršenoj temperaturi jer sam ga takvim ubacivanjem zapravo ispuhnula.
Sada, nakon preslagivanja, kruh stavim na pobrašnjenu krpu u staklenu zdjelu za salatu, koja ima otprilike promjer kao i zdjela u kojoj pečem. Kada kruh stavljam peći spustim ga u zdjelu zajedno sa komadom te krpe (koju držim za krajeve tako da nisam u doticaju s ničim vrućim) i onda kada povlačim krpu van istovremeno okrenem kruh na pravu stranu - sada mi sve to jako brzo ide. Važno je da krpa bude pamučna i da nije prana s omekšivačem.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:40   #493
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
...da nije prana s omekšivačem.
Ovo me podsjetilo na moj prvi kruh...krasno je uspio, a kako je tek mirisao...po omekšivaču!

OT: evo mog "blagdanskog" kruha od cjelovitog brašna. Do sad sam kombinirala razne vrste brašna, a ovaj put sam kupila u Lidlu njihovu mješavinu za kruh, i ugodno sam iznenađena. U smjesi se nalazi sve, osim naravno vode. Jako sam zadovoljna.

ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:51   #494
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo na moj prvi kruh...krasno je uspio, a kako je tek mirisao...po omekšivaču!

OT: evo mog "blagdanskog" kruha od cjelovitog brašna. Do sad sam kombinirala razne vrste brašna, a ovaj put sam kupila u Lidlu njihovu mješavinu za kruh, i ugodno sam iznenađena. U smjesi se nalazi sve, osim naravno vode. Jako sam zadovoljna.

http://i45.tinypic.com/262uvmc.png
jedna moja uskrsna šunka u kruhu isto imala predivan miris po omekšivaču

kruh ti krasan,moj se diže i sprema za večernje pečenje,
okinem ga ako se sjetim
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.

Zadnje uređivanje L3go : 03.01.2013. at 23:58. Reason: kvotanje slike
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:59   #495
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
OT: evo mog "blagdanskog" kruha od cjelovitog brašna. Do sad sam kombinirala razne vrste brašna, a ovaj put sam kupila u Lidlu njihovu mješavinu za kruh, i ugodno sam iznenađena. U smjesi se nalazi sve, osim naravno vode. Jako sam zadovoljna.
Jako lijepo izgleda, jesi pekla u vrućoj zdjeli?
Nisam probala ono miješano brašno iz Lidla, u talijanskom Lidlu ta mješavina je pakirana u Njemačkoj, ali su prije imali prekrasno bijelo BIO brašno, kojeg na žalost više nema.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:17   #496
Probala sam ovo i mješavinu za ciabatu, ovo cjelovito mi je bolje. Zapravo sam to slučajno kupila. U redu za blagajnu je neka žena komentirala kako je odlično, a bilo je na akciji, pa ja trk ko prava baba po to! I nije mi krivo, kad bude opet na akciji, napravit ću zalihu!
Da, pekla sam u vrućoj zdjeli, kao što si me ti naučila! To mi je zaista otkriće...od tada puno češće radim doma kruh. Hvala na savjetima!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:55   #497
koje je to brasno iz lidla ,kako izgleda? u kakvoj zdjeli pecete kruh?ja jos nisam u zdjeli pekla

ifigenija lijepi krusic
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 09:24   #498
i mene zanima koju to zdjelu koristite kao vruću?
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 09:59   #499
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
... u kakvoj zdjeli pecete kruh?ja jos nisam u zdjeli pekla
U Hr imam jednu staru emajliranu rajnglu, taman za kruh od kile brašna, samo sam na poklopcu skinula plastični držač, ovdje imam jednu Lagostina od inoxa mislim da je promjer 30 cm. Važno je da zdjela, lonac, rajngla ili što već nema plastičnih dijelova i da nema trbušasti oblik pri dnu (jer bi kruh na dnu ispao širi i ne bi se mogao izvaditi), a izbjegavam i vatrostalno jer me strah da ne pukne vruće staklo u dodiru s hladnom smjesom kruha, iako sam vidjela da su neki uspješno pekli u vatrostalnim staklenim zdjelama.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 11:02   #500
Ja pečem jedino u vatrostalnoj, nemam ni jedne druge pogodne. Do sad je izdržala sva iskušenja...
Ovako je pakirano to brašno u Lidlu:

ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.