Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 16:58   #1001
znači ako se s nekime potućem moguće je da će me testirati na drogu, a ako samo šećem ulicom ne postoji šansa da me se testira?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 17:46   #1002
Neće, jer je kazna ista bio trijezan bio pijan ili drogiran.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 01:56   #1003
vozin sebe i ekipu doma prije tjedan dana nakon izlaska,osoba koja je tribala vozit tu večer je bila pijana pa san mora ja vozit
u sebe nisan ima vozačku a popija san i ja par pivi
i par stotina metara od kuće nas zaustavi policija pod rotacijom i traži osobne iskaznice,provjeri nas i pošto je sve u redu vrati nam ih,čak mi je policajac da neki privjesak od mupa
niti je tražia vozačku ni išta,ni alkotest

zahvaljujen čoviku,a ovo san napisa da nebi ljudi mislili da je policajcima cilj samo kazne pisat
19ivan50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 07:21   #1004
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
znači ako se s nekime potućem moguće je da će me testirati na drogu, a ako samo šećem ulicom ne postoji šansa da me se testira?
Okvirno, da.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 12:36   #1005
Drote, hipotetsko pitanje
Ovako, sinoć sam bio vani, prijatelj je vozio, zaustavi nas policija, daju mu da puše i policajac sam stavi plastiku na onaj alkotest, kad je prijatelj napuhao, onda mu je rekao da sam povuče plastiku.
Nakon što smo otišli, ja sam mu rekao da mu ja ne bih stavio tu plastiku u usta, nego bih tražio da dobijem novu zapakiranu plastiku koju ću sam otpakirat i koju ću sam stavit.
Jesam li ja u pravu, mislim, tamo di policajac dira rukama, ja moram stavljat svoja usta? Mislim, jel to propisao nekakvim pravilnikom il tako nešto?
square root is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 18:35   #1006
Da, trebao je tražiti novu plastiku i morao ju je dobiti. Uvijek se daje zapakirana čovjeku koji ju sam vadi i stavlja na uređaj, a kasnije ju i sam skine.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 08:54   #1007
nisam znala gdje da smjestim pitanje pa ak nije ok vi prebacite
zanima me kojim je zakonima i propisima propisan rad i djelovanje službe unutarnje kontrole mup-a tj. gdje to mogu naći?
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 09:13   #1008
Čl 5 Zakona o policiji
http://www.mup.hr/128.aspx
s lijeve strane dole imaš i uputu o podnošenju predstavki i žalbi
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 09:21   #1009
Dostupan je osnovni Pravilnik i neke upute na stranici MUP-a, a detalji su razrađeni drugim unutarnjim aktima koji nisu dostupni na mreži.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:50   #1010
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da, trebao je tražiti novu plastiku i morao ju je dobiti. Uvijek se daje zapakirana čovjeku koji ju sam vadi i stavlja na uređaj, a kasnije ju i sam skine.
Na taj način sam se ja jedanput izvukao od kazne. Bilo je to doba 0 promila, a popio sam 2 pive. Nisam bio vidno pod utjecajem. I meni ti on da alkotesta na koji je on sam pred menom stavil plastiku, ja zahtjevam novu, a njima je to bila zadnja Poslje malo nagovaranja, prijetnji kaznom i sl. su odustali i dali mi zapisnik da potpišem da odbijam alkotestiranje, a ja sam prije potpisa u dva reda još napisao napomenu zašto odbijam. Nikakvu kaznu nisam nikad dobio.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Mighty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:22   #1011
ovak, pročitala sam što ste mi napisali vezano za unutarnju kontrolu i tako dobila potvrdu za nešto što sam pročitala prije neki dan nadajući se da se radi o nekakvoj grešci ali na kraju je ispalo da nije
kako je moguće da unutarnja kontrola svoj dolazak najavljuje unaprijed pp ili načelniku pp u kojoj i treba provesti nadzor, koji je onda uopće smisao prijave i te kontrole kada na takav način (najavljujući se unaprijed) daju dovoljno vremena prijavljenim osobama (pol. službenicima) za uklanjanje svih možebitnih nepravilnosti i dokaza
čitam i ne vjerujem....
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 08:18   #1012
A možda se najave da bi načelnik obezbjedio da taj pol.službenik bude dostupan unutarnjoj kontroli?Nije moguće svaki puta uklonit dokaze.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:07   #1013
I ovisi o čemu se radi. Nekad dolaze najavljeno, nekad prema planu koji je donesen prije više mjeseci (znači, isto najavljeno), a nekad samo banu u postaju ili policajcima na terenu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:13   #1014
Da li je meni dozvoljeno snimati policajce kad na ulici razgovaraju sa mnom? Ono, izvadim mobitel, ukljucim snimanje i kazem im da snimam razgovor jer se bojim da ce mi prava biti povrijedjena.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 19:54   #1015
Nije zabranjeno.


P.S.: Osim ako se postupa prema maljoljetnicima, ako se radi o mjestu nekog težeg kaznenog djela gdje bi neke činjenice trebale ostati skrivene za potrebe istrage i sl.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:23   #1016
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije zabranjeno.


P.S.: Osim ako se postupa prema maljoljetnicima, ako se radi o mjestu nekog težeg kaznenog djela gdje bi neke činjenice trebale ostati skrivene za potrebe istrage i sl.
Dakle ja mogu to sve snimiti. Zanimljivno. Nije da mi treba ali lijepo je znati jer neki ljudi odjednom postanu pristojni kad se kamera ukljuci. Naravno, moze mi i pokusati oteti mobitel ali tu vjerujem da se imam pravo braniti a snimka ce pokazati da je on mene napao.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 15:19   #1017
Naravno, slažeš se sa time da u slučaju spora ista snimka može i smije biti korištena i protiv tebe, i da isto na zahtjev suda predaš sudu na korištenje?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:01   #1018
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Naravno, slažeš se sa time da u slučaju spora ista snimka može i smije biti korištena i protiv tebe, i da isto na zahtjev suda predaš sudu na korištenje?
Naravno, to se podrazumijeva. Pa ne bih snimao sebe kako vrijedjam ili tucem policajce
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:41   #1019
Provala i krađa

Pozdrav,

ovako, sinoć mi je netko provalio u stan (prizemlje obiteljske kuće) i ukrao bicikl i tv i još neke stvari ukupne vrijednosti oko 6.000 kn.
Policija je došla i uredno napravila zapisnik, međutim naknadno sam uočio da je lopov koristio wc i vjerovatno kako je bio u žurbi ostavio par kapi urina iza sebe, vjerovatno i otiske prstiju na vodokotliću jer je i voda puštena, a vide se otisci obuće (podsjeća na otiske onih adidaski što se u vojsci nose) a te stvari sam uočio kasnije, policajac ih nije primjetio.
Kad sam nazvao u policijsku upravu rekli su mi da oni nisu CSI i da mi ne mogu pomoći, pa ako što pronađu od ukradenih stvari javit će mi se, a čak mi je gospođa realno i rekla da se ne nadam previše.
Inače pretpostavljam da je lopov tu negdje iz kvarta pa da je pratio da me nema doma ovih dana. Brava na glavnim vratima (garažnim) nije obijena, čak se ni ne vide konkretni tragovi provale već samo malo izgrebano drvo oko cilindra, dok je cilindar ispravan i također se ne vide nikakva oštećenja na njemu, a na unutarnjim vratima od stana ima malo oštećenje jer vjerovatno lopov nije odmah primjetio da su samo glavna vrata bila zaključana.

Svjestan sam da nema puno pomoći u ovakvim situacijama, ali jel se može što još tu napraviti ili se mogu pomiriti s tim da je to gotova priča?
__________________
Ultimate Question Research Team
freebird2048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:52   #1020
Što se tiče očevida, ako nije prošlo puno vremena, mogao se raditi i naknadno. A što se tiče hvatanja počinitelja, provalnici u domove se hvataju rijetko i rijetko budu osuđeni. Što se tiče otuđenih stvari, ako si imao serijske brojeve, postoji neka (neodređena, ali manja) mogućnost da će biti pronađene. Ako nisi, šanse su skoro nikakve.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.