Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2003., 16:36   #1
Ljekovite gljive (tibetanska, myko-san, reishi, kombucha...),

Bok svima!

Postoje naime na ovom svijetu preparati od nekih vrsta gljiva, uglavnom azijskih, koji su navodno jako dobri za cijelo čudo bolesti. To se može kupiti u Zagrebu.

Informacije o tome su ovdje:
http://www.zdravljeizgljiva.hr/hrv/

Isplati se procitati istrazivanja Instituta Ruđer Bošković
http://www.zdravljeizgljiva.hr/hrv/p...ifikacija.php3

Kao i brošuru
http://www.zdravljeizgljiva.hr/hrv/brosure.php3

Jedan od tih preparata je navodno jako dobar u liječenju raka. Kažu oni koji dilaju te gljive da osoba koja boluje od raka treba piti određenu količinu tog preparata u određenom vremenskom razdoblju, koje nikad ne prelazi 60 dana. Količina se izračunava na osnovi tjelesne težine i stupnja uznapredovalosti tumora. Kad osoba popije svoju količinu -

"širenje tumora se zaustavlja za 95 %, ljekovitost kemoterapije se povećava za 40 %, a nuspojave kemoterapije su poništene ili svedene na minimum."

Ovaj citat je iz telefonskog razgovora s prodavačem.

Pa sad, ako je i samo pola od toga istina, dobro zvuči. A što se tiče poništavanja posljedica kemoterapije, to je sto posto istina, vidjela ja svojim očima (ne na sebi nego na bliskoj osobi).

S raznih strana sam čula iskustva ljudi koji su to pili i izliječili se od raka. Sve te priče su tipa "netko iz obitelji od prijatelja je to pio i izliječio se". Ali ljudi koji su mi to ispričali nisu imali nikakvog razloga praviti reklamu tim preparatima.

Inače, navodno se od tih gljiva u Japanu rade registrirani lijekovi. Također navodno o njima pišu u američkim stručnim onkološkim časopisima. Činjenica da ih IRB proučava već 3-4 godine s dobrim rezultatima isto nije za bacit.

Koliko sam ja shvatila, te gljive nabildaju imunitet pa se organizam sam lakše brani i od tumora i od nuspojava kemoterapije.

Pa me zanima ima li možda netko iskustva s tim, ili možda zna za još neku takvu priču?

Također, ako nikad niste čuli, što mislite o tome? Naime, kemoterapija je jako skupa stvar, i po mom mišljenju teško je, zbog raznih industrijskih interesa, progurati neki lijek koji je efikasniji a jeftiniji (pod uvjetom da je to doista istina). Isto kao što su auti na struju mogući ali na nafti se prevelike pare mlate da bi to prošlo...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 16:40   #2
je i ja sem cul za magic mushroomse!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 16:43   #3
i ja sam

al ovo je neš drugo.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 19:21   #4
Quote:
Parasociolog kaže:
i ja sam

al ovo je neš drugo.
je...i ja sam cul da su u Japanu legalne! for real.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 22:09   #5
jesi možda čuo još štogod?
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 22:41   #6
Talking

da ih ocu sad izvoziti u Hr pod legalno!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 22:42   #7
Wink

ali bez zajebancije, biljkama vjerujem, pa i gljivama.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 22:43   #8
iako, "cudotvorni" lijek tesko da ce se naci, kolko god zarko ga ljudska psiha prizeljkivala.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 09:47   #9
naravno da će se teško naći čudotvorni lijek.
ali gle ovaj copy-paste iz istraživanja s IRB:

"U siječnju i veljači 2001. godine isti tim obavio je i nove in vitro pokuse, kojima se nastojalo utvrditi učinak koncentriranog oblika naših preparata LENTIFOM i LENTRAM na kulture stanica fibrosarkoma (FSar) i skvamoznog karcinoma (SCC VII).Pokazalo se da oba preparata imaju jaku citotoksičnost, tako da u koncentracijama od prvobitno primijenjenih 50% u odnosu na ukupnu količinu hranjivog medija za kultiviranje tumorskih stanica (5 ml), a zatim i u koncentracijama od 10% - dovode do potpune redukcije broja živih tumorskih stanica u kulturi!"

mislim da bi bilo korisno da se te gljive malo ozbiljnije shvate...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 09:57   #10
evo jos malo kopipejsta

Glavnina istraživanja antitumornih efekata gljiva ipak je provedena u Japanu. U Istraživačkom institutu Nacionalnog centra za rak u Tokiju, Ikekawa i suradnici ispitali su već davne 1969. na miševima kojima su prethodno presadili sarkom 180, antitumorno djelovanje ekstrakata 7 vrsta jestivih gljiva, što su 5 godina kasnije potvrdili i proširili Hamuro i Chihara u zajedničkom istraživanju toga instituta i poznate prehrambene kompanije Ajinomoto. Osnovni rezultati tih i brojnih drugih istraživanja su sljedeći: Lentinula edodes (shiitake) - stopa kočenja rasta tumora iznosi 80,7 %, s potpunim povlačenjem tumora u 6 od 10 slučajeva (kod nekih komponenti stopa kočenja tumora iznosi do 100 %, s potpunom regresijom tumora u svim slučajevima); Coriolus versicolor - stopa kočenja tumora iznosi 77,5 %, s potpunim povlačenjem tumora u 4 od 8 slučajeva; Ganoderma lucidum - stopa kočenja tumora iznosi 98,5 %, s potpunim povlačenjem tumora u 4 od 5 slučajeva (kod nekih komponenti stopa kočenja tumora iznosi do 100 %, s potpunim povlačenjem tumora u svim slučajevima), itd. Navedeni istraživači, kao i oba Morija (otac i sin), Maeda, Taguchi, Nanba, Aoki i brojni drugi, nepobitno su dokazali da neke ljekovite gljive pokazuju visoku ili vrlo visoku stopu kočenja rasta različitih tumora, ali i značajnu stopu njihova potpunog povlačenja ako se s korištenjem započne pravodobno, kao i vrlo snažnu zaštitu od tumora ako se uzimaju prije njegova nastanka. Radeći sustavno gotovo 40 godina u relativnoj izolaciji svoga "carstva sredine", do istih su rezultata došli i znanstvenici iz NR Kine (npr. Xiao - Yu Li, Jia-Fang Wang, Q. Y. Yang i dr.), na tragu svoga davnog prethodnika iz 14. st., liječnika Wu Rui, koji je prvi zapisao da je shiitake korisna u liječenju različitih "zloćudnih tvorbi".
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 17:39   #11
Ovdje se najviše piše o tumorima, ali navest ću da gljive nemaju samo antitumorno djelovanje! Odlični su pripravci za podizanje imuniteta, metabolizam, bolesti srca i krvotoka, kao snažni antibiotici koji se mogu koristiti i kod akutne primjene. Određene vrste gljiva su u našoj blizini, možda se šetnjom i susretnemo sa ponekom, npr Hrastova sjajnica, lisičarka, judino uho, kresivna guba, maglenka itd.
Sve te gljive rastu kod nas, dostupne su vještim beračima a mi se najviše oslonimo na lječnika i ljekarnu, kao da je tamo jedini ljek koji nam pomaže.
Imao sam srčanih smetnji uzrokovanih stresom i visokim tlakom, visoka razina kolesterola i triglicerida, itd. Doktorica mi je preporučila ono što je mogla u svojoj struci, ali ja sam zbog toga što sam mlad odlučio napraviti samo preglede koje je preporučila, potom ako je sve u redu, prepustiti se samo prirodi. Kao što ime govori volim more, unos puno plave ribe, ali što je najbitnije, naručio sam od tvrke mykosan iz Zagreba, preparat mykomix i evo rezultata- masnoće su ispod gornje granice nakon mjesec dana, tlak sam spustio sa Armilentom od iste firme, sada je 130/75 a bio je redovito 160/95 čak nekada i viši. Napominjem da ne širim nikakvu propagandu protiv klasične medicine, dapače smatram da se puno stvari može riješiti kombiniranjem dviju vrsta medicine i doći do uspjeha i kod najtežih oboljenja.
Inače bavim se ljekovitim biljem, proučavam ljekovitost gljiva i strastveni sam ljubitelj prirode. Ja ne uzimam više sumamed od kako se sam lječim čajevima, a opći imunitet i bolje tjelesno stanje postigao sam gljivama!
Gljive su najjači ljek!
__________________
Priroda može bez nas, a mi bez nje?
moreljubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:30   #12
Quote:
moreljubac kaže: Pogledaj post
Inače bavim se ljekovitim biljem, proučavam ljekovitost gljiva i strastveni sam ljubitelj prirode. Ja ne uzimam više sumamed od kako se sam lječim čajevima, a opći imunitet i bolje tjelesno stanje postigao sam gljivama!
Gljive su najjači ljek!
Prvo, cisto sto se tice tebe i tvog stila zivota:

Sto se tice tumora, imuniteta i slicno, tumori jesu uzrokovani patogenima, koji ustvari ne postaju jaci, vec nas imunitet pada. I kad nam imunitet padne iz bilo kog razloga (a moze ih biti milion), patogeni koji su ostali jednako jaki, ali smo mi sad slabiji, osvoje nas i mi "puknemo" tamo gdje smo "najtanji", pa kod nekog to znaci i rak, a kod nekog nesto drugo.

Samim tim, kad se jacamo, tj. nas imunitet, bilo cime, mi (p)ostajemo jaci od patogena. A sto se tice toga da su gljive najjaci lijek (i to cisto u smislu rijeci najjaci), ne, mislim da nisu, ima mnogo stvari koje su jace. S druge strane, da li su medu boljim i prirodnijim, bez negativnih strana uzimanja, to da, svakako da jesu. Iako, u tezim slucajevima, kad nema puno vremena, ja sam osoba koja voli napasti iz svih oruzja i koristiti i puno jaca sredstva.

Morao ja malo, sto ces.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:55   #13
Smile KEFIR

MOŽDA MI NETKO MOŽE POMOĆI DA DOĐEM DO GLJIVE ZA KEFIR......ZNAM DA SE ONA BRZO RAZMNOŽAVA, ALI NIKOG NE POZNAJEM TKO JE UPOTREBLJAVA.HVALA
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:53   #14
tibetanska gljiva

večer!
evo dobila sam tibetansku gljivu, naputak 20 dana piti, 10 pauzirati, naravno svo to vrijeme svaku večer je procijediti, isprati i zamijeniti mlijeko.
da li ima netko iskustava sa tom gljivom ?
hvala
dea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:17   #15
Pozdrav.
Zanima me dali ima netko sa bilo kakovim iskustvom po pitanju korištenje glive Reishi.
Osobno sam poćeo uzimati taj pripravak od kave ,zbog visokog tlaka i jakih žgaravica, čestih preklada.
Istina pijem kavu tek 15 dana i nadam se pozitivnim pomacima,naravno znam da to neć biti odmah.
Dosta sam o tome slušao ,ali me zanimaju i eventualna iskustva.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:35   #16
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zanima me dali ima netko sa bilo kakovim iskustvom po pitanju korištenje glive Reishi.
Osobno sam poćeo uzimati taj pripravak od kave ,zbog visokog tlaka i jakih žgaravica, čestih preklada.
Istina pijem kavu tek 15 dana i nadam se pozitivnim pomacima,naravno znam da to neć biti odmah.
Dosta sam o tome slušao ,ali me zanimaju i eventualna iskustva.
Ako si počeo piti i nisi iskusio nikakve loše simptome, onda ti paše i nećeš imati poslijedica i to je sigurno jer IMA NUS POJAVA.

Prije odluke uzimanja ganoderme lucidum - reishi (hrastove sjajnice)treba znati da ona ima faze i prva faza je tzv njeno skaniranje i tada se javljaju simptomi nama znanih ili neznanih bolesti, samo što je razlika što tada te simptome treba pretrpiti jer su reakcija na ganodermu i ona istjeruje bolest u to trenu. U slučaju velike i burne reakcije, poći u doktora radi smanjenja reakcije i smanjiti dozu ganoderme, ali ne prestati je uzimati jer onda ti simptomi nisu posljednji, nego se bolest ponovo vraća.
Dalje, ona čisti ogranizam od toxina itd...

Za detaljne upute, vidjeti ovaj link na engleskom jeziku...ovo sam podjelio što je najbitnije na hrvatskom radi onih koji ne znaju engleski.


Evo linka. Proces je opisan pri dnu bloga. Označen je sa brojevima od 1 do 5.

http://ganoderma.blogspot.com/
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:42   #17
Ljekovite gljive (tibetanska, myko-san, reishi...)

Da li netko zna nešto o ovoj firmi ( Zagreb, Zavrtnica) i njihovim proizvodima?
Ne treba mi njihov web niti tel. već osobna iskustva u borbi protiv raka uz
pomoć njihovih preparata.

Hvala!
__________________
drummer
drummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 16:22   #18
Pretpostavljam da si procitao sto pise na zdravljuizgljiva.hr,no za one neupucene nije na odmet ponoviti/ili upoznati ljude sa ljekovitim gljivama.

Citava teorija pociva na tome da ako "nize" gljive mogu proizvoditi antibiotike i druge ljekovite tvari,zasto to ne bi mogle i tzv "vise2 gljive.

U Japanu i Kini postoji duga tradicija koristenja gljiva,prvenstveno se radi o Kordicepsu(iliti nametniku koji raste na jednoj vrsti gusjenica)te o Shiitakama,te Maitake(ili zec gljivi)te je posebno cijenjena Reishi(Hrastova sjajnica u Hrvatskoj,koja btw izgleda zaista sjajno).

Terapeutsko djelovanje gljiva je;srcane i krvozilne bolesti(kolesterol,tlak),virusne bolesti,dijabetes(neke tvari u gljivama snizavaju razinu secera u krvi),pojacavaju imunitet(opcenito,te protiv virusa i raka).
hidr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 16:35   #19
Kordiceps i Reishi imaju tonicno djelovanje tj poboljsavaju prilagodjavanje na stres,smanjuju umor,a na netu se moze naci da je na nekim sportskim igrama Kineska reprezentacija svoj uspjeh pripisala konzumiranju Kordiceps gljive.

Reishi je prekrasna gljiva,drvenasta i lagana,za koju tvrde da djeluje i protiv najtezih oboljenja,stimulirajuci imunitet,te poboljsavajuci opce stanje organizma.

E sad sto se iskustva sa gljivama i njihovim preparatima tice;
Zadnjih mjesec,dva uzimam caj od mjesavine gljiva (shiitake i maitake)radi jacanja imuniteta u ovim zimskim mjesecima.

Iako cesto imam upale grla i slicne probleme,ove godine to nije bio slucaj.

Naveo bih i da su neki preparati na trzistu zaista sarena laza tj smece.

Npr jedan proizvodjac(Americki,ima ga i kod nas)prodaje kapsule Reishi gljive,koje sadrze micelij Reishi gljive+biomasu smedje rize.

Reishi gljiva je crvenkasto smedje boje ,intenzivnog mirisa i pomalo gorkog okusa.

Navedeni preparat ima blagi miris na Reishi(u tragovima)a veci dio cini mljevena riza,naime Reishi je dosta piljevinasta i drvenasta kad se samelje,tako da jako nalikuje na pamucnu vatu kad je sameljes,i jako ju je tesko strpati u kapsulu.


I sad ce netko ko se ne kuzi kupit te kapsule za 150 kn,i cudit se kako ne djeluje.....a gljivi ni traga ni glasa...samo sapat mozda...
hidr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 16:59   #20
Sto se tice poduzeca MykoSan,posljednjih nekoliko dana(10-tak))uzimam njihov preparat Mikotonik,iz razloga sto zelim lase podnijeti prelaz zime na proljece i sve stresove i umore koje to donosi.

Sta da kazem;bolje spavam i nekako sam relaksiraniji.

Bocica sadrzi 200 ml tekuceg preparata od raznih gljiva(gusta smedja tekucina boje coca cole),u uzima se 5 do 10 dana,sa vodom ili sokom,s tim da se za opce poboljsanje zdravlja vrse kure od 10 do 30 dana.

U letku stoji da "poboljsava sluh i vid" i bas sam jucer primjetio da mi nije problem
citati i jako sitna slova koja prije nisam mogao...e sad da li je to od Mikotonika(koji pretpostavljam poboljsava cirkulaciju u ocima,a time jaca i vid)ili do neceg drugog ,ne znam....

Inace u Hrvatskoj se mogu nabaviti prorasteni stupici Shiitake i reishi gljive,koji se mogu uzgajati tj rasti u vlastitom domu...

A sto se raka tice ,mislim da je bilo na Rtl-televiziji prilog u Explozivu,o djevojcici koja je bolovala od tumora na mozgu,pa je uspjesno lijecena kombinacijom kemoterapije i preparata firme MikoSan.

U ducanima zdrave hrane,mogu se nabaviti susene Shiitake koje u kolicini od 2 gr dnevno podmiruju potrebe odrasle osobe za D vitaminom.(+druga ljekovita djelovanja).

Moze se naci i tzv "Zec" gljiva(grifola frondosa)(vrlo,vrlo ukusna gljiva)koja ima djelovanje na imunitet te secer u krvi(snizuje ga).

Postoje i kapsule Kordicepsa za ciji rast vise ne koriste gusjenice vec se uzgaja (mislim na nekim zitaricama).

Reishi je teze dobavljiv,a kapule su pogotovo Solarayeve zaista bacanje novca...najblize sto postoji je Reishi koji uzgaja jedan momak iz Srbije tj Smederevske Palanke.
Reishi je korisna i za astmu,i opcenito "dizanje" organizma....
hidr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.