Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 16:49   #1
Lažni trudovi

Već kojih desetak dana imam te tzv. lažnjake. Rekao doktor da se maternica sprema za pravu akciju.
Zanimaju me vaša iskustva, ima koja trudnica s lažnjacima?
Inače pojavljuju se kao grčevi koji krenu s donje strane kičme, pa u noge, pa u donji dio trbuha, a cijelo vrijeme mi je trbuh u jednom grču. I da, pomaže mi kada pravilno dišem.
Tješim se da mi je to dobra vježba za porod, ali nije ugodno jer imam osjećaj kao da osjetim kako bebina glavica pritišće stidnu kost. Inače, nekoliko dana me ubijala bol u stidnoj kosti, a onda su mi rekli da je sve to ok., da se tijelo priprema. Samo malo je nezgodno na ulici dok hodaš, a to te primi, pa nemreš ni makac dalje.
Uglavnom, da ne duljim, molim vaša iskustva...
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:14   #2
Mene cope najvise kada legnem. Zgrci se trbuh i bol u donjem dijelu mi je kao menstrualna. Kaze gin da su laznjaci. Prepone me isto jako bole.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:37   #3
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Mene cope najvise kada legnem. Zgrci se trbuh i bol u donjem dijelu mi je kao menstrualna. Kaze gin da su laznjaci. Prepone me isto jako bole.
I mene bole prepone. Ja sam sada na kraju 37. tjedna, počelo u 36. Tješim se samo da su pravi trudovi kao ovi samo deset puta jači, pa mi je nekako lakše jer si mislim da možda znam što me čeka. Najčešće mi se javljaju navečer kada legnem spavati. E onda je pravi rusvaj, manje se javljaju preko dana. Mada mi je danas baš koma. Već su mi se javili u dva navrata.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 19:00   #4
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
I mene bole prepone. Ja sam sada na kraju 37. tjedna, počelo u 36. Tješim se samo da su pravi trudovi kao ovi samo deset puta jači, pa mi je nekako lakše jer si mislim da možda znam što me čeka. Najčešće mi se javljaju navečer kada legnem spavati. E onda je pravi rusvaj, manje se javljaju preko dana. Mada mi je danas baš koma. Već su mi se javili u dva navrata.
Tocno to, i cim se pocnem kretat mi je lakse (bar vecinom). Cim se misici opuste pocne bol. Rekla sam da necu ni skuzit ako me cope trudovi po noci, mislit cu da su laznjaci koliko god da ni bili jaki.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 20:03   #5
Ja sam u 29. tjednu završila u Petrovoj radi lažnjaka. Cijeli dan me grčilo u donjem dijelu trbuha i radi paničara oko sebe morala sam u hitnu anbulantu. Uglavnom sve je bilo ok, lažna uzbuna
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 20:11   #6
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Mene cope najvise kada legnem. Zgrci se trbuh i bol u donjem dijelu mi je kao menstrualna. Kaze gin da su laznjaci. Prepone me isto jako bole.
mene je sinoć prvi put uhvatilo, ja se ponadala ali ono ništa...
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:10   #7
Danas bila na pregledu, još sam se malo otvorila, pa si sve mislim da ovi lažnjaci ipak nešto odrađuju i da će mi kada dođe dan D biti lakše. Imam još 20 dana, ali voljela bih roditi prije (mada je sve to od 38. tjedna u terminu po njima), nego da prenesem.
Tješi me što ipak nisam jedina trudnica s lažnjacima jer kod mojih u familiji nitko to nije imao, pa su mi već govorili da si umišljam. A nijedna mi prijateljica nije rodila, tak da ništa ni od tih iskustava.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:14   #8
Ma mene zezaju ti laznjaci. A zatvorena sam ko da je netko cementa natrpao. Za par dana je termin ali nadam se porodu sto prije.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:14   #9
Evo da malo podignem temu, uglavnom sada sam 33+4; od početka bebicu nosim nisko i dosta rano su mi počele kontrakcije za koje pijem magnezij.
Doktor naredio mirovanje u zadnja 3 tjedna i u početku sam se držala toga da bi se jučer definitivno preforsirala obilaskom dućana i šetnjom.....
rezultat -
navečer me uhvatili lažnjaci
nisam mogla vjerovati, bol kao menstrualna u donjem dijelu trbuha.....nisu bili pravilni pa nisam dizala paniku, a i osjećala sam bebicu.

I cilo vrime mi je bilo u glavi da danas moram na depilaciju i kako ću ako budem morala u bolnicu s ovim uzgojenim dlakama za depilaciju

Šalu na stranu, stvarno sam se prepala ali sam se pokušala umiriti i vježbati disanje i naći najudobniji položaj.........koji je gle čuda bio poluležeći sa dignutim nogama ono čisto push i cilo vrime sam mantrala bebici da još neko vrijeme mora ostati u buši.....

Sada evo cilo jutro ležim i ne mrdam, još me tu i tamo malo zaboli u donjem dijelu trbuha.
Ima li tko iskustva s ovako ranim lažnjacima??
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."

Zadnje uređivanje Zaraa : 06.05.2010. at 11:26.
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:38   #10
Anyone ??
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:37   #11
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Anyone ??
eto ja, kontrakcije imam od 12 tjedna i glupog hematoma i one su bile potpuno bezbolne, evo me baš sad jedna frče...a ovo drugo za što pretpostavljam da su lažnjaci, jer ne vidim što bi drugo bilo ako svi kažu da su BH kontrakcije bezbolne, za sada me ščepalo 3 puta. 32+4 sam i sve je čvrsto zatvoreno što mi je za sada jedino važno. mene ulove po noći, probudi me bol i onda to traje neki satak i sve prestane...glupa sam sama sebi, kao kakvi lažnjaci tako rano, ali kaj bi to drugo moglo biti
__________________
BUTIGA
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:51   #12
Zaraa, ja sam 33+5, i baš danas imam neke čudne "bolove" koje nisam prije osjetila pa ne znam da li su to lažnjaci ili nešto uzrokovano bebačovom aktivnošću
Uglavnom, kao što u prvom postu piše, nekako je neugodan osjećaj, kao da mi bebica pritišće nešto unutra dolje, kičmu ili ne znam ni ja šta, traje samo par sekundi i ne boli nego je više neugodan neki feeling
Inače, u pon sam bila kod ginića, sve ok, nisam se počela otvarati, i bebač se redovno javlja
I ja inače cijelu trudnoću nosim nisko, pa eto, valjda sam ti pomogla
puka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:35   #13
Yeeeeeee doživio me netko

Sutra idem na redovnu kontrolu pa ću znati na čemu smo......nekako mi je još rano za te lažne trudove, nisam čula ni jednu curu/ženu tu da se žali na to, čak ni ove koje su u kasnijim tjednima, pa sam malo zbunjena.....
Ali nema što drugo biti - kontrakciju su ipak bezbolne, a ovo se ipak osjeti....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:58   #14
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Yeeeeeee doživio me netko

Sutra idem na redovnu kontrolu pa ću znati na čemu smo......nekako mi je još rano za te lažne trudove, nisam čula ni jednu curu/ženu tu da se žali na to, čak ni ove koje su u kasnijim tjednima, pa sam malo zbunjena.....
Ali nema što drugo biti - kontrakciju su ipak bezbolne, a ovo se ipak osjeti....
mene su počeli ti trudovi oko 33/34 tjedna i bolilo me ne jako al onak da se osjeti... prvo me počelo u križima onda mi se lagano stezao trbuh i počela lagana bol u donjem dijelu trbuha... eto kak tjedni prolaze sve jače bole i sve duze traju sad se nadam da će više napokon krenuti oni pravi
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:06   #15
kak uopće kužite da su to lažnjaci??

mislim, šta vas spriječava da ne odletite u bolnicu misleći stvarno da JE vrijeme??

kako znati??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:59   #16
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kak uopće kužite da su to lažnjaci??

mislim, šta vas spriječava da ne odletite u bolnicu misleći stvarno da JE vrijeme??

kako znati??
Mene su lažnjaci ulovili tako da me JAKO bolilo ali bez prestanka....kao jedan veeeeliki trud koji neprestano traje 20 min. Još si mislim da to sigurno nije to jer to ne bi smjelo toliko trajati Pa se skuliraš i čekaš kad će opet, pa onda sve stane
Ne znam da li znate ali korisna info: razmak između trudova (u minutama) se računa od početka truda do kad počne sljedeći trud. A ne od kraja prethodnog do početka sljedećeg tj. i bol je dio minutaže
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:57   #17
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Yeeeeeee doživio me netko

Sutra idem na redovnu kontrolu pa ću znati na čemu smo......nekako mi je još rano za te lažne trudove, nisam čula ni jednu curu/ženu tu da se žali na to, čak ni ove koje su u kasnijim tjednima, pa sam malo zbunjena.....
Ali nema što drugo biti - kontrakciju su ipak bezbolne, a ovo se ipak osjeti....
Evo bila, kaže doc. da je to normalno i da se nemam što brinuti.....da nije prerano s obzirom da nisko nosim....zatvorena skroz, sve 5 na pregledu
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:59   #18
Quote:
the redCat;26521703Ne znam da li znate ali korisna info: [B kaže:
razmak između trudova[/B] (u minutama) se računa od početka truda do kad počne sljedeći trud. A ne od kraja prethodnog do početka sljedećeg tj. i bol je dio minutaže
ovo nisam znala, nekako mi je bilo logično da je to razmak između dva truda, hvala na informaciji....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:02   #19
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kak uopće kužite da su to lažnjaci??
mislim, šta vas spriječava da ne odletite u bolnicu misleći stvarno da JE vrijeme??
kako znati??
Tako što nemaju pravilan razmak...tipa uhvati pa boli 10 minuta pa ništa 5 sati, pa 2 puta u uru vrimena po 5 minuta, vrlo nepravilno....a uostalom kažu da prave trudove ne moš faliti
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:10   #20
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Evo bila, kaže doc. da je to normalno i da se nemam što brinuti.....da nije prerano s obzirom da nisko nosim....zatvorena skroz, sve 5 na pregledu
i ja danas bila kod doktorice, ali se moja sva uspaničarila i rekla da bi me najradije poslala u bolnicu, umalo nisam ja nju krenula smirivati. mislila sam da bi bilo bolje da joj ništa nisam govorila...isto sve zatvoreno, ništa smekšano ili skraćeno pa mi je to za sada dovoljno.
__________________
BUTIGA
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.