Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 18:57   #2001
poslat će ti doma, neće te zvat telefonom da ti kažu
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:42   #2002
osiguravajuca kuca ne priznaje stetu?

Samo u Lijepoj našoj..
Prije 3 mjeseca parkirao sam automobil na parkiralistu i izasao van. bila je olujna bura, parkiraliste je bilo cijelo zaledjeno, i udar bure je pomaknuo dostavno vozilo u moj automobil koji je dakle bio parkiran. Došla je policija, napravljen je zapisnik i rečeno mi je da se obratim osiguravajućoj kući kod koje je dostavno vozilo osigurano što sam i učinio. Išao sam na procjenu štete, na slikanje i par dana kasnije dosao mi je odgovor tj, punuda od 1200 kn iz te osiguravajuce kuće za nastalu štetu. To je puno premalo novaca za štetu pa sam išao na procjenu štete i predračun popravka u jednu autokuću gdje mi je šteta procjenjena na 7ooo kn. No par dana kasnije dosao mi je jos jedan dopis iz osiguranja: "uslijed nedostatka dokaza vas zahtjev za naknadom stete je odbijen” Bio sam tamo i odjednom oni ne priznaju tu stetu???
Ja dakle imam i zapisnik od policije gdje je utvrdjeno da je to dostavno vozilo lupilo u mene, imam slike i svjedoka koji je dao izjavu koja potvrdjuje moje rijeci. imam li osnovu za tuzbu? ili moram mijenjat drzavu...
kkrriiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:53   #2003
Ne znam zasto nisi naveo ime kuce iako ja pretpostavljam o kojoj se radi
Ibtihal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:18   #2004
Talking

pa mislio sam da je to očito da se radi o croatia osiguranju!
kkrriiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:47   #2005
onda nisi upoznao euroherc
Ibtihal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:09   #2006
Što ti piše o žalbi?

Ne znam da li prvi puta imaš posla sa osiguranjima, ali oboružaj se strpljenjem i živcima.
To je njihov način rada. Sada se treba malo natezati s njima.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 20:09   #2007
da da, prvi put mi je nasrecu, ali i ovo je vec previse! 3 mjeseca se natezemo...ma napisali su da nema dovoljno dokaza iako neznam kakve dokaze traze, pa sve imam!
al ne zelim vise ja s njima uopce posla imat neg me zanima jel ja to dobivam na sudu? po nekoj normalnoj logici da, al kod nas je sve naopako pa ne bi da na kraju ja ispadnem kriv jer sam auto parkirao na parkiraliste!
kkrriiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:32   #2008
Quote:
kkrriiss kaže: Pogledaj post
neg me zanima jel ja to dobivam na sudu? po nekoj normalnoj logici da, al kod nas je sve naopako pa ne bi da na kraju ja ispadnem kriv jer sam auto parkirao na parkiraliste!
nisi kriv što si parkirao auto na parkiralištu, ali ni onaj auto kojeg je oluja pomaknula na tvoj isto tako nije kriv, a niti je tu išta naopako ili nelogično.

prema zakonu o obveznim osiguranjima u prometu šteta se može naplatiti ako je nastala na javnoj prometnici (ili drugoj površini namijenjenoj za odvijanje prometa), a vozilo koje ju je uzrokovalo bilo u uporabi.
ja bih rekla da parkirani auto teško može proći pod vozilo u uporabi i da ti je ishod na sudu vrlo, vrlo, vrlo neizvjestan.

prijedlog: otiđi osobno u croatiu, porazgovaraj s pravnikom koji je zadužen za tvoj predmet pa ga traži da ti jasno i glasno obrazloži razloge za neisplatu štete.
ako su razlozi ovo što se meni čini da bi mogli biti, bojim se da nemaš puno šansi.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:12   #2009
sve je to meni jasno, al cemu onda placamo osiguranja? sta da je meni totalna steta na autu? da imam bmw pa da mi je 50 000? i ja bi trebao to platit?
neki govore da bi trebao pokrenuti privatnu tuzbu protiv hr posta( njihovo je bilo dostavno vozilo) pa sad ni sam neznam sta da radim pametnog? bio sam kod odvjetnika za savjet i on mi kaze da ce on u moje ime poslat argumentiranu zalbu osiguranja pa ak odbiju da bi trebali na sud jer su vec slicni slucaj dobili...
e sad ti budi pametan pa znaj sta napravit!
kkrriiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:22   #2010
Quote:
kkrriiss kaže: Pogledaj post
sve je to meni jasno, al cemu onda placamo osiguranja? sta da je meni totalna steta na autu? da imam bmw pa da mi je 50 000? i ja bi trebao to platit?
neki govore da bi trebao pokrenuti privatnu tuzbu protiv hr posta( njihovo je bilo dostavno vozilo) pa sad ni sam neznam sta da radim pametnog? bio sam kod odvjetnika za savjet i on mi kaze da ce on u moje ime poslat argumentiranu zalbu osiguranja pa ak odbiju da bi trebali na sud jer su vec slicni slucaj dobili...
e sad ti budi pametan pa znaj sta napravit!
Obzirom da je u biti krivac prirodna pojava, a ne pošta, sumnjam da možeš protiv ikoga. Kao da ti, npr., tuča razbije auto. Tu realno pomaže kasko, a hoćeš li uspjeti što s tužbom teško je reći jer - protiv koga bi podnio tužbu?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:16   #2011
Quote:
kkrriiss kaže: Pogledaj post
bio sam kod odvjetnika za savjet i on mi kaze da ce on u moje ime poslat argumentiranu zalbu osiguranja pa ak odbiju da bi trebali na sud jer su vec slicni slucaj dobili...
e sad ti budi pametan pa znaj sta napravit!
neka ti pokaže pravomoćnu presudu u predmetu gdje je dobio spor u SLIČNOM slučaju, pa ti sam procijeni da li je slučaj stvarno sličan ili nije.
možeš nam ga opisati kad provjeriš kod odvjetnika o kojem se točno slučaju radi.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 23:27   #2012
moje 5 godišnje dijete se danas u konzumu poskliznulo na netom obrisan pod i palo te razbilo bradu.
krajnje neljubazne prodavačice nam nisu ponudile nikakvu pomoć i mi smo izjurili i otišli na hitnu gdje je mišica zaradila šest šavova....

znam da postoje nadzorne kamere koje su sigurno to zabiljezile i isto tako znam da je Todorić sigurno osiguran od takvih slučajeva....ali napominjem nigdje ama bas nigdje nije bilo oznake da je pod mokar i sklizak...

Prodavačice su se uredno pripremale za zatvaranje dućana iako je trebao raditi još 40-ak minuta.

LJuta sam na to kako su one bezobzirno postupile i ne želim da mislite kako hoću izvuc lovu od osiguranja....ali jednostavno im se želim obratit jer sam pretrnula od straha kada sam vidjela dijete kako leži i kako je posvuda oko nje krv...

to se moglo desiti bilo kome...i sretna sam što je to samo šest šavova....

molim info ima li itko slično iskustvo ili jednostavno samo savjet što napraviti...

hvala
__________________
ne odustajem........
ttam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 14:45   #2013
Ako je bio mokar pod, dobivaš lovu bez problema.
Za ovu ozljedu, ajmo reć 3-6 tisuća.

Konzum je koliko znam osiguran u C.O., što je dobra stvar.

A što napraviti, otići poslovođi i razgovarati.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:56   #2014
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
A što napraviti, otići poslovođi i razgovarati.
a medicinsku dokumentaciju kopirati i uz izjavu nekog svjedoka (da je pod bio mokar) priložiti zahtjevu za odštetom koji se šalje croatiji.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:36   #2015
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
a medicinsku dokumentaciju kopirati i uz izjavu nekog svjedoka (da je pod bio mokar) priložiti ahtjevu za odštetom koji se šalje croatiji.
danas me zvala žena iz konzuma (vjerojatno iz pravne službe, ispričavaju se u ime Konzuma....bla bla...pod je bio mokar....nije bilo oznake nigdje. Svjedoke koje imam to su prodavačice....Dotična je rekla javit se u ponedjeljak pa cemo vidjeti šta ima za reci.


free spirit....hvala....
__________________
ne odustajem........
ttam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 15:39   #2016
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
skupi dokumentaciju o svom liječenju, najbolje nakon što ono bude već gotovo (nakon što obaviš neurološki pregled, funkcionalno snimanje vratne kralježnice, fizikalnu terapiju), kopiraj ju i dostavi osiguranju odgovornog vozača (onog pijanog koji je prešao na vašu stranu) uz svoj zahtjev za naknadom.
ako ga ne znaš sam postaviti, obrati se odvjetniku ili nekome tko zna.
Evo da javim razvoj događaja...
Bio kod neurologa i poslao me kod fizajatra sad u četvrtak sam naručen kod fizijatra i vjerujem da ce me poslat na fizikalne pošto ne mogu uopce u desnu stranu vrat okrenuti dok u lijevu donekle ali i tu osjetim bolove.. ovratnik nosim iako je prometna bila prije 2 tjedna... grrrr

e sad mene zanima dali bi ja vec sada trebao popricati s odvjetnikom ili da čekam da ozdravim skroz pa onda tek ? (inace ovo mi je prvi (nadam se i zadnji) ovakav slučaj pa sam neupučen :/ )
tokicante is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:41   #2017
Quote:
tokicante kaže: Pogledaj post
e sad mene zanima dali bi ja vec sada trebao popricati s odvjetnikom ili da čekam da ozdravim skroz pa onda tek ? (inace ovo mi je prvi (nadam se i zadnji) ovakav slučaj pa sam neupučen :/ )
kako god hoćeš.
možeš odmah porazgovarati s nekim odvjetnikom, možeš kasnije (kad završiš liječenje), a možeš i samo postaviti zahtjev osiguranju pa vidjeti što nude i onda odlučiti da li ti treba ili ne treba odvjetnik.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:40   #2018
Pozdrav

Trebala bi pomoć oko slučaja odštete nakon prometne nesreće. Prijateljica je doživjela nesreću gdje je kao pješak udarena na pješačkom prijelazu s još jednom osobom (koja je uspjela na vrijeme primijetiti auto i izmaknuti se koliko je mogla). Čovjek koji ih je udario autom je nakon malo natezanja s policijom i uz puno svjedoka priznao krivnju.
U hitnoj su joj ustanovili ogromni hematom preko cijelog lijevog bedra (direktni udarac u mišiće) koji je kasnije i operiran tako da ima veći ožiljak i udubljenje na bedru, masnice, ogrebotine i istegnuće ligamenata lijevog koljena radi čega je nosila mjesec dana longetu. Tek nakon 4 mjeseca od nesreće i uz silne bolove (traumatolog je ultrazvukom koljena tvrdio da je stvar u subjektivnim bolovima u koljenu i da će to proći uz dovoljno fizikalnih terapija), MRom je ustanovljeno puknuće meniskusa i da je potrebna hitna operacija.

Nakon operacije i uz brojne fizikalne terapije, ona i dalje blago šepa na lijevu nogu i može savinuti koljeno pod kut od 110° uz iznimne napore i bolove. Rečeno joj je da je to trajna ozljeda i da se s obzirom na godine (50+) nikad neće trajno oporaviti nego samo ublažiti bolove u koljenu terapijama.

Eh sad, 8 mjeseci nakon nezgode, odvjetnik koji je pokrenuo zahtjev za odštetu ju je obavijestio kako su se vještaci Allianz osiguranja odlučili (kao nagodbu) da treba dobiti iznos od oko 30 000 kn kao odštetu i 5% trajnog invaliditeta. Ukoliko ne pristane, treba se pokrenuti sudska tužba. Odvjetnik tvrdi da je to najviši iznos koji se može dobiti za takvu vrstu ozljede i s obzirom na sve okolnosti (ukupno oko 5 mjeseci bolovanja, posao za kompjuterom što stvara dodatne probleme s koljenom itd.) i da odlaskom na sud ne može profitirati nego samo izgubiti.

Mene zanima da li je to iznos koji je okvirno u redu za prihvatiti ili ovakve posljedice zaslužuju veću odštetu? Da li je moguće zatražiti neko drugo mišljenje (odvjetnika, nekog vještaka ili slično...)?
Pošto nemam iskustva s odštetama i osiguranjima, molim Vas za pomoć Ispričavam se na dugom postu, htjela sam objasniti cijelu situaciju.
Hvala unaprijed
SolangeK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:56   #2019
Quote:
ttam kaže: Pogledaj post
moje 5 godišnje dijete se danas u konzumu poskliznulo na netom obrisan pod i palo te razbilo bradu.
krajnje neljubazne prodavačice nam nisu ponudile nikakvu pomoć i mi smo izjurili i otišli na hitnu gdje je mišica zaradila šest šavova....

znam da postoje nadzorne kamere koje su sigurno to zabiljezile i isto tako znam da je Todorić sigurno osiguran od takvih slučajeva....ali napominjem nigdje ama bas nigdje nije bilo oznake da je pod mokar i sklizak...

Prodavačice su se uredno pripremale za zatvaranje dućana iako je trebao raditi još 40-ak minuta.

LJuta sam na to kako su one bezobzirno postupile i ne želim da mislite kako hoću izvuc lovu od osiguranja....ali jednostavno im se želim obratit jer sam pretrnula od straha kada sam vidjela dijete kako leži i kako je posvuda oko nje krv...

to se moglo desiti bilo kome...i sretna sam što je to samo šest šavova....

molim info ima li itko slično iskustvo ili jednostavno samo savjet što napraviti...

hvala

Ja ti mogu reći iz svog iskustva sa Konzumom kako stvari stoje. Situacija je slična, ja sam izlazila i pokretna vrata su se krenula otvarati i onda su se zaglavila, a ja sam registrirala da se otvaraju, spustila glavu i svom snagom lupila u staklo. Iz nosa krvi ko u priči, nakon slikanja ustanovio kirurg frakturu nosa bez pomaka što je lakša tjelesna ozljeda. Poslala sam Konzumu dopis u kojem sam im sve lijepo pojasnila uz liječničku dokumentaciju i navela njihovu prodavačicu koja je bila na pultu u blizini (meni iza leđa). A na kraju i nadzorne kamere pokrivaju sve pa su imali šta vidjeti. Ubrzo su me zvali iz Konzuma i ponudili mi naknadu štete od oko 3400,00 kuna, što sam ja prihvatila jer mi se nije dalo navlačiti po sudu s njima, a sva sreća da nisam imala posljedica po zdravlje jer inače ne bi to pustila tako lako. Podlijev je izgledao grozno i trajao neko vrijeme, mijenjao boje od ljubičasto crne do žuto-zelene .
Nadam se da sam ti barem malo pomogla. Sretno !
__________________
Tea 1995, Damijan 2006, Vid 2010
Mela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 12:38   #2020
Pozdrav,

ak se netko kuži, trebao bi pomoć oko "pisamca" kojeg sam dobio od croatia osiguranja. čovjek je podnio zahtjev za naknadu štete temeljem police osiguranja odgovornosti svojeg poslodavca, nebitno gdje radi. oni su njemu isplatili svotu i meni napisali da oni imaju zakonsko pravo povrata isplaćenog iznosa. uglavnom ja jesam krivac za to što se desilo(a što se desilo je nebitno, nie rezultiralo teškim tjelesnim ozljedama, to je jedino bitno). nego mene zanima jel oni stvarno imaju to pravo povrata isplaćenog iznosa?

Hvala
pretorian86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.