Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 08:30   #2621
Dam se kladiti da radi njih osiguranje neće isplatiti štetu. Ne žele riskirati da dok nemaju sve kompletne sudionike i oštećenike da znadu tko je koga. Meni je i dalje fascinantno da su kod takvog krša i loma uopće došli na ideju da se mogu samo njih dvojica dogovoriti i otići na osiguranje bez svih ostalih.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 08:59   #2622
to što se oštećenici/stranke/osiguranici domisle je na granici za "vjerovali ili ne", a pogotovo u dijelu gdje se očekuje da osiguranje/sud/tkogod im je obvezan nešto napraviti ima staklenu kuglu i treba postupiti bez dokaza.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:16   #2623
pri ozbiljnijoj steti uvijek zovite policiju, europsko izvjesce vam moze oduziti proces za masu mjeseci.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:38   #2624
Kao prvo kerbi, vidim da si poceo filozofirat i dajes zakljucke bez dokaza. Ja se nisam ovdje javio da bi mi ti davao moralne prodike jer sam ja po tom pitanju tamo sve napravio, ukljucujuci na sva moguca mjesta ostavio podatke di ce zvat i dao osiguranju njenom tablice vozaca. Drugi razlog je da ja zakonski ne moram zvat policiju, nije bilo ozlijeđenih,ispunilo se EU izvjesce i podatci su ostavljeni na autima, na kojima je mala ili nikakva steta ali se vidi na slikama. Kad sam zvao u osiguranje,rekli su da ce sve bit ok i da je steta procjenjena,ali su u pravnoj sluzbi odbili. A jos nisam dobio papir,imam samo usmeno i to sam jedva izvuko, zato ne mogu vise napisat. Ja da imam nekog u policiji da mi otkrije imena ljudi od ta 2 auta zvao bi sam,ovako sam dao osiguranju sve. Isto tako nije bez dokaza,slikano je cijelo mjesto nesrece,procjenitelji je rekao da je realno tobsto se desilo,mene samo pravno jebe
ixlives99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:26   #2625
Sad sam dobio dopis,pravno je sve u redu,ali po njima se to nije desilo onako kako opisujemo i zato ne zele isplatit,nista,odvjetnik,vjestak,i idemo dalje,hvala na odogovorima svejedno
ixlives99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:04   #2626
Quote:
ixlives99 kaže: Pogledaj post
procjenitelj je slikao mjesto nesrece.
Od kad procjenitelj izlazi na mjesto nezgode

EU izvješće možeš okačit mačku o rep jer nije nikakvo priznanje krivice.

Ako policiju ne moraš zvat ne znači i da ih se ne može zvat i tražit očevid.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:09   #2627
kad mu je nešto sumljivo. nije rijedak slučaj.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:12   #2628
Nisi kriv i nisi pio i neka dođu i odrađuju.bolje potrošit 40 kn biljega za zapisnik nego se jeb...t po sudovima.Osiguranju je cilj što kasnije isplatit štetu i što manju.
Ali neka narod uči na svojim greškama kad neće na tuđim.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:39   #2629
On mene ne kuži. Samim tim što nije imao vlasnike od svih oštećenih vozila je trebao zvati policiju. Tko mu garantira da se ova dvojica uopće žele dogovarati bez policijskog očevida i sl? Ukratko još je dobro i prošao da ga ova dvojica ne tuže, tj njih dvojicu. Svašta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:56   #2630
Quote:
ixlives99 kaže: Pogledaj post
Sad sam dobio dopis,pravno je sve u redu,ali po njima se to nije desilo onako kako opisujemo i zato ne zele isplatit,nista,odvjetnik,vjestak,i idemo dalje,hvala na odogovorima svejedno
zato i kazem da si morao zvati policiju, nemas svjedoke - policija je svjedok. covjek ti je na licu mejsta priznao da je kriv, da je to ponovio pred poicijom to bi bilo to. vjestak nece moci utvrditi koji je od vas prosao kroz crveno.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:48   #2631
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
zato i kazem da si morao zvati policiju, nemas svjedoke - policija je svjedok. covjek ti je na licu mejsta priznao da je kriv, da je to ponovio pred poicijom to bi bilo to. vjestak nece moci utvrditi koji je od vas prosao kroz crveno.
Imam 2 svjedoka, oba su dala iskaze koji tocno opisuju situaciju,s tim da je svjedok jedan sa njene strane koji ne brani nju nego jasno govori sto se desilo. Nije se radilo o semaforu,nego o traci na parkingu,a ona je iz svoje trake preko parkirnih mjesta htjela uletit u moju i tad me bubnula. Vjestak je izasao da mjesto nesrece jer nije bila jasna situacija,i osim EU izvjesvjesca im njeno priznanje kod njene os.kuće da priznaje krivnju
ixlives99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:57   #2632
Quote:
ixlives99 kaže: Pogledaj post
Imam 2 svjedoka, oba su dala iskaze koji tocno opisuju situaciju,s tim da je svjedok jedan sa njene strane koji ne brani nju nego jasno govori sto se desilo. Nije se radilo o semaforu,nego o traci na parkingu,a ona je iz svoje trake preko parkirnih mjesta htjela uletit u moju i tad me bubnula. Vjestak je izasao da mjesto nesrece jer nije bila jasna situacija,i osim EU izvjesvjesca im njeno priznanje kod njene os.kuće da priznaje krivnju
sad vidim da sam krivo kliknuo, upis se nije odnosio na tebe
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:09   #2633
Sve ok onda , sad si upoznat i sa mojom situacijom
ixlives99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:56   #2634
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
kad mu je nešto sumljivo. nije rijedak slučaj.
Šta će vidjet?kako je došlo do nezgode i tko je kriv?Samo na osnovu gledanja mjesta ali kad su vozila tamo.Ostalo može bit kao i kad policija dođe a vozila su maknuta,napišu da je bilo i što je tko rekao i kraj.Ne vrijedi za ništa.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
zato i kazem da si morao zvati policiju, nemas svjedoke - policija je svjedok. covjek ti je na licu mejsta priznao da je kriv, da je to ponovio pred poicijom to bi bilo to,
Policija sama utvrđuje tko je kriv bez obzira što netko rekao.Onda bi to mogli napravit i telefonski."Halo ja sam nn i priznajem da sam kriv pa vi to napišite".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 11:07   #2635
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Šta će vidjet?
vidjet će svašta ako zna gledati.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 11:13   #2636
On je procjenitelj štete a ne rješava prometne nezgode.Vidjet će što će vidjet a neće vidjet krivca.Tko kaže da su tragovi koćenja ili ostali tragovi baš od te nezgode a nisu od nečega drugog?
Bit će da je standardno neisplaćivanje štete na vrijeme.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:50   #2637
gle, znam da to rade, kao što znam i da po osiguranjima rade (neki) procjenitelji koji su ujedno i prometni vještaci.
no, ako ti misliš da je baš sve što osiguranja rade u štetama usmjereno na isplaćivanje izvan rokova ili neisplaćivanje, ne mogu te uvjeriti u suprotno, niti imam takve ambicije.
činjenica je da se većina šteta isplaćuje u zakonskim rokovima, kao što je činjenica i da većina sudionika prometnih nezgoda u slučajevima kao što je bio ovaj u kojem je sudjelovao ixlives99 zove policiju, što u svakom slučaju smanjuje mogućnost kasnijih komplikacija oko namirenja štete.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 13:23   #2638
Nisam baš previše sigurn što se može "isčitat" sa promjenjenog lica prom nezgode čitao to i vještak.
A kod očevida prom policije ne da se slika nego se i mjeri u cm.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:42   #2639
Ogrebotina na autu od stranca

Dakle, jucer u podne smo se vracali putem trajekta na otok.
Ja ulazim zadnji u auto i onda me neki stranac, pretpostavljam francuz, po jeziku, gleda kroz stakla, oci siroke kao da sam ubio nekoga.

Tvrdi da sam mu ogrebao auto, ja gledam, I apsolutno nista ne vidim. A on me idalje gleda kao da sam auto zabio u njegov pri punoj brzini. Njegova zena dodje i fotka "ogrebotinu". Zatim pri odlasku iz trajekta, zena isto slika tablice mojeg auta.

E sad, zanima me, sto bi oni tocno mogli napraviti sa time? Pretpostavljam malo jer, cak i da je ogrebotina prisutna, boju svoga auta nisam vidio na njegovom.

Anyway, ima tu nekih strucnjaka koji mogu pomoc?
PsychoEagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 07:47   #2640
Quote:
PsychoEagle kaže: Pogledaj post

E sad, zanima me, sto bi oni tocno mogli napraviti sa time?
Može prijavit našoj policiji ili njihovom osiguranju u francuskoj ako prihvate bez eu izvješća.A bit će da ništa od toga.

Znat ćeš kad sljedeći put odeš registrirat
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.