Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 03:55   #61
Quote:
croatos kaže: Pogledaj post
Zna li možda netko je li moguće nekako studirati u Americi besplatno? To me jako zanima. Hvala

skroz besplatno vrlo tesko, ako ne i nemoguce. ako si nekakav sportas onda moze besplatno skroz iako i to ovisi od sveucilista do sveucilista. inace se moze dobiti stipendija, ali jako tesko za undergraduate studies, posebno zbog toga sto si internacionalni student. ako si stvarno lumen onda ces najvjerojatnije biti u mogucnosti za dobivanje stipendije, ali opet ne full iznos nego djelomicnu. dakle recimo dobijes 2/3 skolarine i onda sam placas smjestaj, hranu, avion i sl. dakle oko $15000 moras imati vlastitih sredstava ako planiras studirati na koliko-toliko pristojnom faksu.
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 12:34   #62
Quote:
goranOR kaže: Pogledaj post
skroz besplatno vrlo tesko, ako ne i nemoguce. ako si nekakav sportas onda moze besplatno skroz iako i to ovisi od sveucilista do sveucilista. inace se moze dobiti stipendija, ali jako tesko za undergraduate studies, posebno zbog toga sto si internacionalni student. ako si stvarno lumen onda ces najvjerojatnije biti u mogucnosti za dobivanje stipendije, ali opet ne full iznos nego djelomicnu. dakle recimo dobijes 2/3 skolarine i onda sam placas smjestaj, hranu, avion i sl. dakle oko $15000 moras imati vlastitih sredstava ako planiras studirati na koliko-toliko pristojnom faksu.
Puno ti hvala , ali zanima me to za sportaše, vidio sam neku agenciju u hr. koja to organizira, ali ne znam da li se to plača isto. Ja recimo igram nogomet i volio bih tako ići. koliko je to realno?
croatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 13:07   #63
Quote:
croatos kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala , ali zanima me to za sportaše, vidio sam neku agenciju u hr. koja to organizira, ali ne znam da li se to plača isto. Ja recimo igram nogomet i volio bih tako ići. koliko je to realno?
a najbolje ti je otici onda u tu agenciju i pitati. znaci pod igranje nogometa oni ne podrazumjevaju igranje nogometa sa frendovima na kvartovskom igralistu vec ozbiljno treniranje u nekakvom klubu. e sad koliko je to realno, nemam pojma ali znam da nogomet ovdje u americi i bas nije nesto pretjerano zastupljen i popularan. recimo kod mene na faksu nema muske nogometne selekcije koja bi se natjecala kao football ili basketball 9znaci polu-profesionalno), vec je selekcija napravljena od obicnih studenata koji vole nogomet i za to ne primaju nikakvu stipendiju, ali postoji zenska selekcija koja je kao profesionalna i primaju stipendije.
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 13:11   #64
prosvrljaj malo ovdje:

http://www.ncaasports.com/soccer/mens

http://www.ncaa.org/
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 13:45   #65
Quote:
goranOR kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala
croatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 21:35   #66
A koliko je moguće otići na OXFORD, ako si sam plaćam školarinu, hranu, stan i samo tražim da me prime... a engleski i njemački da znam jako dobro. I koliko je onda nakon toga teško dobiti posao u Engleskoj?
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 03:04   #67
Quote:
Perko-Serko kaže: Pogledaj post
A koliko je moguće otići na OXFORD, ako si sam plaćam školarinu, hranu, stan i samo tražim da me prime... a engleski i njemački da znam jako dobro. I koliko je onda nakon toga teško dobiti posao u Engleskoj?
sve je moguce... moras imati super ocjene, pisma preporuke, esej, polozeni engleski (neki test ala toefl ili sto vec traze) i trebas ici tamo na intervju. Oxfordu manje-vise nije bitno jel ti imas para ili ne, njih zanimaju tvoje intelektualne mogucnosti. za posao nemam pojma, ali nebi trebao biti nekakav problem posto su ti manje-vise sva vrata nakon toga otvorena u vidu postdiplomskog ili doktorskog studija, a i ako ne zelis napredovati u znanosti oxfordova diploma ce ti biti ogroman plus. bottom line, nece te primiti samo zato sto imas para, u to budi siguran.
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:50   #68
Quote:
sve je moguce... moras imati super ocjene, pisma preporuke, esej, polozeni engleski (neki test ala toefl ili sto vec traze) i trebas ici tamo na intervju. Oxfordu manje-vise nije bitno jel ti imas para ili ne, njih zanimaju tvoje intelektualne mogucnosti. za posao nemam pojma, ali nebi trebao biti nekakav problem posto su ti manje-vise sva vrata nakon toga otvorena u vidu postdiplomskog ili doktorskog studija, a i ako ne zelis napredovati u znanosti oxfordova diploma ce ti biti ogroman plus. bottom line, nece te primiti samo zato sto imas para, u to budi siguran.
Jel najvažnije znanje jezika, ako hoću ići u englesku?
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 16:31   #69
Quote:
Perko-Serko kaže: Pogledaj post
Jel najvažnije znanje jezika, ako hoću ići u englesku?
naravno da je vazno, ali i nije najvaznije. progooglaj malo po stranicama britanskih sveucilista pa pogledaj sto tocno traze i kakve testove iz engleskog i koliki minimalni score trebas imati iz engleskog.
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 01:13   #70
imam i ja jedno pitanje...sljedece godine sam maturantica i planiram upisat ili stomatologiju ili kemiju(al najvjerojatnije kemiju)..i htjela bi nekako otici van studirati..a za to bi mi definitivno trebala nekakva stipendija jer znam da mi moji nazalost nebi mogli to sve platiti..pa sad pitanje je kolike su sanse da prosjecna ucenica dobije nekakvu ocito bolju stipendiju?..i kako to uopce ide i jel tko to uspio izvest?..
juhuuu16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 03:17   #71
Quote:
juhuuu16 kaže: Pogledaj post
imam i ja jedno pitanje...sljedece godine sam maturantica i planiram upisat ili stomatologiju ili kemiju(al najvjerojatnije kemiju)..i htjela bi nekako otici van studirati..a za to bi mi definitivno trebala nekakva stipendija jer znam da mi moji nazalost nebi mogli to sve platiti..pa sad pitanje je kolike su sanse da prosjecna ucenica dobije nekakvu ocito bolju stipendiju?..i kako to uopce ide i jel tko to uspio izvest?..

uglavnom je vrlo tesko dobiti stipendiju za dodiplomski studij, a isto ovisi gdje zelis ici studirati. koliko sam upoznat, njemacka nije toliko skupa i mislim da postoje nakakve stipendije za istocnoeuropske studente, a u austriji mislim da je jos jeftinije zbog nekakvih ugovora jos od austro-ugarske. za englesku koliko
znam stipendije se ne dobivaju bas lako, iako isto ima nesto za istocnoeuropske
studente. u americi vrlo tesko, gotovo i nemoguce ako nisi sportas.
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 21:32   #72
Studiranje u inozemstvu

Evo sad ću u četvrti srednje i zanima me što i kako kada želim studirati negdje vani. Idem u gimnaziju i prolazim s 5 (ne 5.0, 4.7 većinom). Kako funkcioniraju te stipendije i sl., gdje ima info-a o tome? Studirao bih cijelo vrijeme vani, ono u studentskom domu bih živio i to...
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:40   #73
i ja bi, i ja bi!!! hehe
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:57   #74
prvo trebaš položiti neke ispite kako bi uopće izašao iz RH, a tek onda stipendija
__________________
Sve što je bilo negdje, otišlo je tamo di ničega nema.
pionir_pula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:29   #75
Quote:
FFdreamer kaže: Pogledaj post
Evo sad ću u četvrti srednje i zanima me što i kako kada želim studirati negdje vani. Idem u gimnaziju i prolazim s 5 (ne 5.0, 4.7 većinom). Kako funkcioniraju te stipendije i sl., gdje ima info-a o tome? Studirao bih cijelo vrijeme vani, ono u studentskom domu bih živio i to...
ako imas dsd diplomu, odes bez beda u njemacku/svicarsku/austriju

ako nemas - pojma neam.
Mozes u sloveniju,
Na filozofski


Jedan frend mi studira u njemackoj, vec 2godine.. On je nakon srednje, a zavrsio je srednju medicinsku prije 4godine, otiso u Njemacku k nekoj familiji..
Nije imao dsd diplomu, ali je na FF dobio potvrdu o znanju njmackog jezika (ispit je napisao 97% tocno ).
U njemackoj je morao zavrsiti ''jos jedan razred'' posto je medicinar bio, da bi tek nakon toga iso na prijemne. Upisao je kemiju, no na 2 semestru se prebacio na medicinu.
Jos uvijek je na medicini

nego, koji tebe studij zanima? Imas sto u planu?
Stipendije.. ma to ti se kasnije sredi.. ak imas dobre (odlicne) ocjene, nemas straha.. s vremenom sve saznas kak funkcionira.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:31   #76
Quote:
pionir_pula kaže: Pogledaj post
prvo trebaš položiti neke ispite kako bi uopće izašao iz RH, a tek onda stipendija
da, provjeru znanja doticnog jezika zemlje u koju zeli otici.
To se radi na filozofskom.
Mislim da samo taj ispit mora proc.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 00:01   #77
Quote:
Dobra_losa_zla kaže: Pogledaj post
da, provjeru znanja doticnog jezika zemlje u koju zeli otici.
To se radi na filozofskom.
Mislim da samo taj ispit mora proc.
A gle ići ću ili negdje gdje se govori engleski ili njemački, a oba jezika rasturam po državnim natjecanjima i imam diplomu iz vodnikove za engleski, a njemački mi je ko materinji jezik skoro, tak da za taj dio nema beda. Kk mislite stipendije se poslije srede, kaj plate oni a kaj moraju moji starci? Ja bi onak u neki studentski dom išao, a ne kod neke obitelji. Studirao bih nešto što ima na filozofskom, poput stranih jezika/psihologije/novinarstva i sl.
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 00:25   #78
Quote:
FFdreamer kaže: Pogledaj post
A gle ići ću ili negdje gdje se govori engleski ili njemački, a oba jezika rasturam po državnim natjecanjima i imam diplomu iz vodnikove za engleski, a njemački mi je ko materinji jezik skoro, tak da za taj dio nema beda. Kk mislite stipendije se poslije srede, kaj plate oni a kaj moraju moji starci? Ja bi onak u neki studentski dom išao, a ne kod neke obitelji. Studirao bih nešto što ima na filozofskom, poput stranih jezika/psihologije/novinarstva i sl.
Za to bi se trebao raspitat na faksu na koji imas namjeru ić.
Ziher da postoji fakultetska stipendija, a mozda cak i posebna za strane drzavljanine. Al to moras na faksu se raspitat, i za kriterije te studentski dom.
Neznam bas kak to vani sljaka, al recimo - ako upises faks uz placanje - to normalno tvoji starci placaju, ko i knjige za faks. A stipendiju trazis od sveucilista.
Kod nas postoje stipendije po zupanijama, opcinama i slicno - ne neznam kak to sljaka vani za strane studente.
Nema ti druge nego raspitat se
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 21:42   #79
padova...

dakle...



ima li tko ikakvog pojma o stipendijama za studiranje u padovi? preddiplomski, ekonomija...zanimaju me stipendije za semestar ili dva (pa da se onda lijepo vratim doma)
maleckam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:47   #80
Quote:
ako imas dsd diplomu, odes bez beda u njemacku/svicarsku/austriju

ako nemas - pojma neam.
Mozes u sloveniju,
Na filozofski
Kaj je to dsd diploma?
Quote:
Neznam bas kak to vani sljaka, al recimo - ako upises faks uz placanje - to normalno tvoji starci placaju, ko i knjige za faks. A stipendiju trazis od sveucilista.
Mogu neš pitati?
Recimo, ako netko upadne kao redovni bez plaćanja, jesu li njemu i knjige besplatne i jel moguće da dobiva i neke pare dodatno, ako je među najboljima?
Hvala.
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.