Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2006., 18:15   #1
Hodnik - pločice ili parket

dakle, pitanje je jasno
šta staviti u hodnik. Nekako sam navikla da u hodniku budu plčice, al u nacrtu novog stana stoji parket. Dal da to promjenim? Inače nije bog zna koliki hodni, dug metar ipo do dva, širok isto vjerojanto oko metar ipo
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 18:24   #2
parket
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 18:30   #3
e i otprilike zašto bi vi stavili pločice/ parket
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 18:36   #4
plocice jer je hodnik izlozen svemu i svacemu ;-)
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 18:48   #5
volim parket
plocice su mi prehladne, kao da ulazim u kakvu cekaonu
hodnik mi je u istoj ravnini sa svim sobama s kojima granici (nema pragova na vratima) i izgleda super, da su plocice na sve strane bi bili prijelazi parket-plocice a to mi se bas ne svidja
sto se tice zastite parketa, ispred vrata otirac, sa unutarnje strane tepih (barem po zimi dok je snijeg/bljuzga/voda) i nece mu biti nista
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 19:09   #6
Quote:
vaci kaže:
e i otprilike zašto bi vi stavili pločice/ parket
Volim lijepo,ali više volim praktično.I zato ako je u pitanju kuća(pogotovo prizamnica)pločice-ulaziš direktno iz vana,parketi su osjetljivi na vlagu(kiša,snijeg,blato),a i na guljenje(kamenčići.pijesak isl.),a pločice samo obrišeš,a danas ih ima u mnogo boja i dezena.Ako je stan u zgradi dok dođeš do ulaznih vrata više-manje streseš sve po putu do stana,pa može i parket.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 19:12   #7
zgrada je, iz hodnike je pravo boravak (parket) lijevo i desno kuhinje i kupatilo (pločice)
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 12:57   #8
... da je meni sadašnja pamet stavila bih parket po cijelom stanu ... najviše zbog moje drage dječice ... srce mi se cepa kad hodaju bosi po hladnim pločicama ... zbog tih ebenih pločica najčešći rekvizit u mojim rukama su dječje papučice ... daklem ja sam za parket iako ni laminat koji imam u sobi i d.boravku nije loš (kažu da je hladan, ali čist sam mirna dok bosonogi skakuću po njemu)
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 19:28   #9
nene, laminat nije opcija, parket ili pločice
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 09:40   #10
Parket!
Pločice su mi prehladne. Nama su prema nacrtu stana pločice u hodniku, ali je to prvo što smo tražili da nam promijene. A pogotovo mi je drago sada kada je zgrada u fazi keramičarskih radova - u stanovima u koje su stavili pločice mi baš bezveze izgleda.
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 12:36   #11
... parket u cijelom stanu ... novom ... jednog dana ... ma parket je zakon
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 09:01   #12
pločice, ja sam imo istu dilemu, stavio parket jer kao pločice su hladne,ali sad mi je žao i mislim skidat parket i stavit pločice, jer se prlja i moči itd. Sve ide preko hodnika.
Klon Prvog Vozača is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 03:20   #13
Pločice jedino kao nužnost - u slučaju da do hodnika dolaziš relativno kratkim putem izvana, dakle - jako prljavih i mokrih cipela...A i tada bih razmislila, jer je i to moguće riješiti dobrim otiračem ispred ulaznih vrata!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 09:46   #14
ako je ikako moguće parket
pločica ima svuda u kući i to je užasno hladno
one su prava opcija kada imaš podno grijanje - jedino onda možeš hodati bos
meni je super kada je sve u istoj ravnini, nigdje ne zapinješ, super je za održavanje i super izgleda
a mislim da nitko ne ulazi u hodnik u ribarskim čizmama i kabanici
osim svega toga moraš ga lakirati i na taj način ga zaštititi i ako je to dobro napravljeno nema problema

nekoliko frendova je kupilo nove stanove, opcija ima svakakvih - od pločica do laminata (u cijelom stanu) do parketa
vizualno parket je najljepši
ja ga planiram i u kuhinju staviti (pločice samo di je najnužnije, oko elemanata)
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 23:42   #15
Stavi pločice. Mi smo imali parket kad smo kupili stan i ne valja nikako. 25 godina star parket u hodniku izgledao kao trulo drvo (a duuuug put od ulaza u zgradu do parketa).
Ako ti se pošteno zakelji kamenčić neš ga skinut sa otiračem a jedan kamenčić dok se pozdravljaš sa gostima a oni onako cupkaju srce ti se drapa kad čuješ taj nemili zvuk.
I mi skinuli parket i stavli počice (ultra mrakić) jedna krpa, jedno brisanje.
A ako ti je frka zbog hladnoće (eto ideje) možeš staviti tepih i na pločice!!!!!!!
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 19:19   #16
koliko ih navija za pločice, toliko i za parket
ja upravo hitila parket i stavila pločice. i suuuuuuuuuuper, pogotovo jer su lude boje. a navika bosog hodanja nije dobra ni po parketu, učite djecu dok su mala
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 14:07   #17
bok-vjerojatno si se vec odlucila na parket odnosno plocice...
ja se ne razmem u to, ali svi moguci ljudi, strucniji i nestrucniji sugerirali su da hodnik i predsoblje umjesto sadasnjih strarih parketa stavim u plocice, osnovni razlog je da se puno ulazi i izlazi, dakle, zmazanoca koju cu trebati cistiti, ulaziti s mokrim i blatnim cipelama ujesen i zimu, ... a predsoblje se nadovezuje na kupaonu i wc, kao i kuhinju, pa ako se ikad ista izlije (masina i cijevi...) plocice nece nakon X godina istruliti... tako da mislim da ce moja odluka biti plocice.

danas ima super parketa i lakova tako da je mozda osim prakticnosti stvar i onog sto tebi vise pase za dusu...

ponekad je samo stvar srece.... tesko je znati kakve ce nesto imati rezultate u daljoj buducnosti... sretno!
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 23:03   #18
Ima riješenje, prelazno.
Odmah kod ulaza u stan stavi površinu od pločica. Tj do dijela gdje če ti se ljudi preobuvat i sl. Taj dio je najizloženiji vodi i sličnom s cipela. Dalje sve u parket. Izgledat če ko mali prethodnik i sve 5.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 09:38   #19
Dizem temu jer me ovo trenutno muci, ne znam sta staviti u hodnik - najradije bi stavila plocice na ulaz pa da onako postupno prelaze u parket, al to mi je ful tesko ovim tehnicarima za objasnit, a i bojim se kako bi to izveli, tako da od te ideje odustajem...

Sta staviti????
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 09:55   #20
ako ti je stan mali, i ako imas mali hodnik onda stavi parket koji ''teche'' prema boravku... ukoliko nemas vrata koja odvajaju ostali dio stana od hodnicica tim bolje da je jedan materijal!

a sto se tice (ne)cistoce ako stavis dobar parket lako ga je odrzavati, a da ne velim da ga mozes presloziti, prelakirati... i na kraju lakse zamijeniti (jednom kad ti dojadi) u plocice- suprotno je teze...

a kad paa snijeg mozes stavitit tepihic... ispred vrata, mali u hodniku...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.