Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2009., 21:36   #41
[QUOTE]
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
nakon 6 dana mislim da vec vidim poboljsanja kod vida
Koje vjezbe izvodis?
Yoga?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:09   #42
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post

Koje vjezbe izvodis?
Yoga?
da yoga, prije toga malo od dr. betesa (benjamin) sluze mi kao zagrijavanje, pa onda yoga, inace radim tri puta nadan, danas sam ukljucio jos i taoisticke vjezbe za masiranje ocnih duplja te vjezbe inace sluze za bolju cirkulaciju ociju, jucer sam na predavanju na par puta nakratko uspio "progledati" na plocu tj. procitati sta pise u toku tri sata predavanja bez naocala, mislim da sam na dobrom putu



Quote:
meja kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, mogu li i ja moliti dobru dusicu za link za knjizicu..naime dosla sam do dioptrije -3.25.. i to u zadnjih 9 godina, mi j eod o.5 narasla do ove sadasnje,...a moram jos punoo knjiga procitati...unaprijed hvala!!

EDIT:

@meja

inace ak si kratkovidna i mos citati bez naocala onda ih nemoj imati jer time samo cinis uslugu da jos bolje pogorsas vid od trenutnog stanja, a za daleko gledanje onda koristi dok nebus mogla svremenom kretati po vani bez njih, tj. probaj bar po kuci ici bez naocala tako da se oci cim vise odmore od neprirodnih naocala


@utisana

i da zaboravio sam reci da se bavim dlanovanjem oko 10-15min i solarnom yogom zapocetak otvorenim ocima, a iza toga sa zatvorenim ocima, mada za plasljivce: slobodno mozete gledati u sunce zatvorenim ocima dok nebudete na licu osjecali da Vas pocelo malo peckati od vrucine tada prekinite i to je to

Zadnje uređivanje luiz : 06.06.2009. at 14:58. Reason: sas upozorenje zbog autorskih prava!
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 23:24   #43
posto su mnogi poskidali sa rapida i oni koji budu radili na sebi i oni koji nebudu radili na sebi tada je isteklo besplatan broj skidanja sa rapida, stoga molim za ozbiljnije clanove koji doista zele raditi na sebi tih 5-6 vjezbi bar u dva tijedna svaki dan, da mi se jave na PM kako bi im dao link za skidanje,

jer inace manje od tijedan dana rada stim vjezbama nece biti pomaka pogotovo ak imate malo losiju dioptriju iznad 2-3 bilo plus ili minus, ja sam sada na 7 danu i tek sada vidim ocitog poboljsanja pogotovo sad kad sam ukljucio taoisticke vjezbe za masazu ocnih duplja

ostali ljudi koji isto se bavite sa ocima bar nakon 5 dana rada, pisite svoja iskustva radi medusobnih poticaja
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 00:59   #44
Jel neko ima Libermanovu letvu? Vrijedi li dati te novce za nju - s poštarinom gotovo 300$
štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 01:20   #45
Quote:
štreberica kaže: Pogledaj post
Jel neko ima Libermanovu letvu? Vrijedi li dati te novce za nju - s poštarinom gotovo 300$
Tesko je reci dali vrijedi te novce kada je u pitanju zdravlje.,ali smatram da je ta letva jako korisna.
Osobno kada bi se odlucio raditi na sebi,radio bi taoisticke vjezbe za oci i solarnu yogu..
U biti.,tebi ne treba 300$,nego dobra motivacija,odvojiti si vremena za sebe svaki dan,biti strplijiv,temeljit i nikuda ne zuriti.Ostalo je nagrada koja te nece zaobici.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 10:52   #46
Evo, već treći dan marljivo vježbam (ko prava štreberica) taoističke vježbice masaže, nisu uopće teške. Možda si i umišljam, ali ujutro kad ustanem boje su mi jasnije i vidim na veću udaljenost oštre rubove (koji se istina nakon nekog vremena zamute...)
Naručila sam i Libermanovu letvu, pa kud puklo da puklo. Ima nas više za koristiti u familiji, pa će se valjda isplatiti.
štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 19:30   #47
Kome se na da vježbati može otići na bioenergetske tretmane po metodi Zdenka Domančića za skidanje dioptrije.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:04   #48
Prirodno skidanje dioptrije

Da li netko ima iskustva ili saznanja o tzv. prirodnom liječenju vida odnosno skidanju dioptrije vježbama očnih mišiča?
U Zagrebu i navodno jedini u europi to radi dr.Milan Pavić u španskom...
Cruel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 00:06   #49
postoji vec tema

https://www.forum.hr/showthread.php?t=451764



no imam jos jednu preporuku umjesto da ides kod Pavica koji ti bude odrapio đzep, radije nabavi ayurediske naocale to su rupicaste naocale koje kostaju svega 198kn koje ispravljaju vid forsiranjem ocnih misica i misica oko ociju gledajuci preko rupica

http://www.biorama.net/rupicaste-naocale.html

ja sam inace kratkovidan no okrenuo sam se solarnoj yogi i ima pomaka pri skidanju dioptrije pomocu te metode, mada ako nezelis tom tehnikom onda mos preko tih ayurediskih naocala i par vjezbi za oci ispraviti vid ovisno o tezini dioptrije 1-3mj., provjerio sam na par blogova gdje su ljudi sami izjavili da su ispravili trajno vid preko tih naocala, inace osobno nisam probao te naocale vec sam bio probao s tehnickom olovkom izbusiti par rupica na komad papira i gledati kroz to i to svega 1min, doista sam se uvjerio da sljaka bolje vidis jos k tome osjetis misice oko ociju i u ocima kak se naprezu, zato preporuka

Zadnje uređivanje SAS : 28.08.2009. at 00:11.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:08   #50
Problemi s vidom su stvar stanja svijesti.

Ako si želite pomoći onda pogledajte u sebe i pitajte se gdje leže vaši strahovi.

Gadno ali drugačije ne ide.

Suočite se sa strahom i riješili ste se problema s vidom.

Standardna tumačenja problema s vidom:
kratkovidnost - strah od budućnosti
dalekovidnost - nemogućnost nošenja sa sadašnjom situacijom

Osvještavanje problema pomaže svijesti da shvati i prebrodi.

Koje načine koristiti?
Pisanje. Uzmite komad papira i pišite za sebe, što vas muči. Budite pošteni prema sebi i to nikome ne trebate pokazivati.

Just do it
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:38   #51
Da li je sve napisano vrijedi i za "dobnu" dalekovidnost (to je ona koja pojavljuje s eposlje 40 godina)?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:46   #52
@windwalker

ok, idemo ovako za coravost na daljinu znaci kratovidan sam, problem lezi strah od budućnosti i toga sam svijestan nevolim bas budnucnost jer neznam sto me ceka, no dobro

1. popisem hrpu problema
2. nisi rekao cime onda treba suocavati se stim problemima ?

jel postoji kakva tehnika cime se suzbija taj problem ? tipa EFT tehnika i tomu slicno ?


jer npr. kod prakticiranje solarne yoge bas to i cini suzbijanje problema preko luicidnih snova koji su dosta bolesno uvjerljivi kao u stvarnosti, znaci problemi koje Vas muce u zivotu i ostavlja neke poruke


e sad windwalker kod tebe nisam shvatio cime se suzbija taj problem kako se suociti tim problemom, jer lako je reci da je za sve probleme koje imamo jest problem svijesti to je istina i ja se slazem, no kojim se alatom radi



EDIT:
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da li je sve napisano vrijedi i za "dobnu" dalekovidnost (to je ona koja pojavljuje s eposlje 40 godina)?
ma za sve prikaze na zemlji to vrijedi bez obzira na dob, jer je Liberman između 40-50godini negdije rijesio problem vida, samo nisam skuzio cime se rijesava kad popises probleme
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 11:43   #53
Quote:
Cruel kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva ili saznanja o tzv. prirodnom liječenju vida odnosno skidanju dioptrije vježbama očnih mišiča?
U Zagrebu i navodno jedini u europi to radi dr.Milan Pavić u španskom...
Bila sam kod njega prije nekih 5-6 g.ne znam sad smijem li ovdje napisati koje vježbe on daje,jer on naplačuje te savjete,da mi se ne desi tužba.Uglavnom vježbe su slične yoga vježbi sa 1.str.zatvoriš oči,vizualiziraš neku sliku sa jakim kontrastima i gledaš gore,dolje,lijevo,desno,ukoso,kružiš očima i nakon toga otvoriš oči i čitaš tekst koji si prije stavio na udaljenost na kojoj vidiš mutno i stvarno ti se razbistri nakon toga ,zatim se papir udaljava i ponovno tako.Pritom nosiš naočale sa "alfa"kutom koje otežavaju čitanje i po potrebi preko njih naočale slabije dioptrije nego što imaš,alfa naočale se stavljaju sve jače kako se vid popravlja.Ja sam vježbala preko 4 mjeseca i bilo je značajnih pomaka,već sam i auto vozila bez očala,ali sam se obeshrabrila zbog prevelike dioptrije(-10)i prevelikog posla preda mnom i odustala,nažalost

btw. ako može i meni link za knjigu sa taoističkim vježbama,bila bih zahvalna,pokušala bih sa djetetom raditi ,ja sam svoju dioptriju skinula laserom meni je kasno
odel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 08:56   #54
Tu je napisano dosta interesantnih stvari,koje niti ja nisam znao.Međutim napisano je na nekoliko mjesta da se dioptrija kod kratkovidnosti vremenom povećava,i sa tom i takvom tvrdnjom se baš i ne mogu u potpunosti složiti.
Naime,ja nosim očale već 40godina,i od početka sam imao dioptriju -2,5 na oba oka.Prije dvije godine dioptrija je lagano porasla i bila je -2,75 na oba oka,da bi se proljetos ponovo vratila na -2,5.
Primijetio sam jednu razliku,prije sam sve radio sa očalama na nosu,dok sada ako radim nešto zbilja blizu ili čitam ili dok popravljam satove(to je hobi),ne mogu više imati očale jer mi se muti vid,moram ih skinuti.Tako da doma uglavnom ne nosim očale,već samo kada vozim ili sam po terenu na poslu.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:21   #55
Quote:
Bule kaže: Pogledaj post
Tu je napisano dosta interesantnih stvari,koje niti ja nisam znao.Međutim napisano je na nekoliko mjesta da se dioptrija kod kratkovidnosti vremenom povećava,i sa tom i takvom tvrdnjom se baš i ne mogu u potpunosti složiti.
Naime,ja nosim očale već 40godina,i od početka sam imao dioptriju -2,5 na oba oka.Prije dvije godine dioptrija je lagano porasla i bila je -2,75 na oba oka,da bi se proljetos ponovo vratila na -2,5.
Primijetio sam jednu razliku,prije sam sve radio sa očalama na nosu,dok sada ako radim nešto zbilja blizu ili čitam ili dok popravljam satove(to je hobi),ne mogu više imati očale jer mi se muti vid,moram ih skinuti.Tako da doma uglavnom ne nosim očale,već samo kada vozim ili sam po terenu na poslu.
ovako dosta sam trazio iskustva po netu pa su rezultati misljenja slijedeci neki su isli kod dr. Pavica, prirodni nacin skidanja dioptrije preko vjezbi za ociju i jedan dio ljudi su izjavili da im se vid doista ispravio vec za 2 do 3 tijedna, a nekima se nije ni mrdnuo ili malo se ispravio unatoc sto su radili vjezbe vise od mjesec dana, no ima onda ljudi isto tak kaj su skinuli dioptriju i pomocu bioenergije ZD no oni vas tam znaju pitaju dal se netko od ukucana dere na vas i sl. jer je to psihicki problem

zato trenutno imam ovako misljenje da postoje fizicki i psihicki problem, fizicki kao nedostak cirkulacije ili nedostatak energije u ocima i oko ociju, sto znaci da ce osoba koja prakticira vjezbe za oci moci povratiti vid na bolje ili ispraviti ga, no ako je bas psihicki problem unatoc redovnim vjezbama mozda nece ili ce malo ispraviti vid

zato netreba ocajavati, ako u roku od mjesec dana s redovnim vjezbama 3 puta na dan po tri kuga i to po vjezbi raditi 20puta, i naravno raditi dlanovanje po 10-15min tri i vise puta na dan da unesete energiju u oci ne ispravite vid, znat cete da je to psiholoski problem, pa probajte raditi na psihi preko EFT problem zbog straha od buducnosti kod kratkovidnih, dok kod dalekovidnih strah od trenutne situacije


@Bule

zato kod Vas prepostavljam da je to psihicki problem prepostavljam da Vam se nesto desilo u mladosti dok ste bili dijete pa je to ostavilo traga, jer da je fizicki onda bi Vam dioptrija u tih 40godina s naocalama tonula ko titanik na dnu mora, jer doista ima ljudi koji doslovno svake godine moraju sve jace i jace naocale nositi npr. moj frend svaki 6mj. je mjenjao stakla vec u osnovnoj skoli je dostigao vec onda preko -3 to bi trebao onda biti fizicki problem, a ne psihicki

jer nije badava napomenuto u knjizi yoga vjezbe za oci ili u taoistickim vjezbama za oci, da ako budete bili redovni mozda Vam se ispravi vid, tu je bio i uskocio Liberman svojim iskustvom i koji je iznio kao rezultat istrazivanja da je problem psihe


edit:
recimo u mojem slucaju ja sam kratkovidan radio sam vjezbe za oci i nisu mi pomogle tj. radio sam 2 tijedna malo se pomaknula no nije bilo znacajno, dok su recimo oba dva moja staraca bas ono dalekovidni tako da tu nemre biti problem fizicke prirode odnosno genetski, jer doista moji se starci tesko nose kad treba u tom i tom trenutku nesto odluciti pa cesto izbijegavaju kao odgađaje budemo to drugi puta ili u tom trenutku nadrobe gluposti pa poslije kaj bu bu, dok sam ja obrnuti tip za trenutnu situaciju 3 dana analiziram, no u pogled u buducnost nemogu smisliti

Zadnje uređivanje SAS : 11.09.2009. at 12:31.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 17:50   #56
I ja sam kratkovidna a i meni buducnost....tesko mi je zamisliti je kao bajnu.
Vjezbe sam radila par dana,pa stala,..
stala sam i sa svime ostalim..
sad se spremam,ponovno, i vjezbe za oci i gledanje u sunce i ponovno dijeta bez secera!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 00:29   #57
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
I ja sam kratkovidna a i meni buducnost....tesko mi je zamisliti je kao bajnu.
Vjezbe sam radila par dana,pa stala,..
stala sam i sa svime ostalim..
sad se spremam,ponovno, i vjezbe za oci i gledanje u sunce i ponovno dijeta bez secera!
malo sam povrsno reko kako sam radio vjezbe, no evo sada cu reci bio sam na dva puta do 2tijedna radio vjezbe za oci, i tada sam se bas drugi puta debelo potrudio kad sam bio na moru 10dana nisam imo komp ispred sebe, a na LCD TV bi gledo max 1h svaki drugi dan na 3.5m tako da nisam mogao oci nicim umarati tipa buljeci u ekran i njegovo zracenje zbog blizine i tako to, vec sam stalno gledao prirodno na daljinu kad sam bio na plazi gledo sam prek na drugu stranu obale pa gledo u ljude dok sam pricao snjima obicno na 1.5-2m, no najblize i nadulje na blizini bio bi to pogled na tanjur dok sam rucao ili cito novine pol sata na dan, i u tih 10 dana mi se skoro nis nije vid pomaknuo na bolje, unatoc trudu oko vjezbi za oci pa zato i smatram da za taj neuspijeh problem bas psihicki koji je mnogo kompleksniji od fizickog

recimo isto tako imam bar trojicu frendova koji svaki dan pilje u monitor i to jos CRT po 4-6h na dan i nemaju uopće problem sa vidom prosli su za vozacki bez potrebe za naocale nisu ni dalekovidni vec imaju savrseni vid, zato sam se i bio malo zacudio i razmisljao o tome kad bi stalno od oftamologa culi da je problem kaj cesto piljimo na blizinu u ekran, cak mi je nesto i govorilo u meni da nebudem postigao nis sa vjezbama za oci no ipak sam se unatoc tomu potrudio da odradim i dobio potvrdu da nije problem u fizickoj prirodi jer mi je godinama dioprija stajala na mjestu unatoc tomu sta nisam uopce nosio naocale, vec bi samo nabacio kad bi trebo pogledati sitna slova na zidu na koje bi projektor bacio sliku i to je sve

a starci pak kontra od mene oni su pak dalekovidni i tu nemos uopce povezati da je problem genetski jer dok sam bio mali negdije do 4 razreda osnovne imao sam savrsen vid, tek tamo poslije 5 razreda pocelo se nes malo po malo pogorsavati pa sam otisao tek u 7 razredu kod oftamologa i dobio potvrdu da sam kratkovidan cime su me htijeli ozeniti s naocalama, a ja intuitivno znao (jer mi je nes "saptalo") da trebam izbijegavati naocale
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 01:09   #58
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Vjezbe sam radila par dana,pa stala,..
stala sam i sa svime ostalim..
Ponekad je teško ustrajati u vježbanju, ali se isplati trud na kraju. Na žalost rezultati se ne vide baš brzo kao što bismo mi to htjeli. Ali nakon par mjeseci svakodnevnog vježbanja vid bi se trebao popraviti. Naravno, tada se ne smije stati sa vježbanjem nego nastaviti.

Mislim na yoga vježbe. I probaj ne mješati druge tehnike sa njima

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 12.09.2009. at 01:27.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 02:51   #59
Ja sam skinuo dioptriju kombinacijom Batesove metode sa vec navedenim vjezbama gore-dole-lijevo-desno-ukrug za cca mjesec dana, oko -2 na desnom i 1.75 na lijevom, no ubrzo sam skuzio kao i kolega par postova iznad da moji frendovi koji pilje u monitor po par sati dnevno itd. i bez ikakvih vjezbi imaju savrsen vid. Pavic navodno tvrdi da kad se jednom dodje do nule da se dioptrija vise nece vratiti, to su mi rekli drugi, osobno nisam nikad bio kod njega vec sam sve radio na svoju ruku, i imao sam nevjerojatnih rezultata, nisam vidio savrseno ali po mojoj procjeni dioptrija je bila 0.25/0.50 i stvarno sam vidio odlicno.

Kad sam prestao vjezbati s vremenom se vratila i dioptrija. Takodjer mislim da je problem vise psihicke prirode, ne znam kakve veze ima deranje (ukucani), znam ljude koji su prosli stvarno stresne situacije u zivotu ili koji zive izuzetno stresnim nacinom zivota pa opet im nije utjecalo na vid. A sad, trebalo bi pitati nekoga tko je tim vjezbama skinuo skroz dioptriju (bas do nule) pa da vidimo jel se vraca ili ne... jer ako se vraca onda problem lezi negdje drugdje. Ne da mi se bas vjezbati cijeli zivot..
patikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 23:41   #60
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Kome se na da vježbati može otići na bioenergetske tretmane po metodi Zdenka Domančića za skidanje dioptrije.
jel ima neko iskustva s tim bioenergetskim tretmanima,kolko traju,jesu ucinkoviti,dal se moze vratit dioptrija? radi se o kratkovidnosti..
day n nite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.