Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 19:47   #1
Život u skladu s Mjesecom

Oseka i plima, jedan od rijetkih vidljivih mjesečevih utjecaja pored puno njih... Kako utječu na plimu i oseku, tako i utječu na naš organizam koji se sastoji od 50-60% vode. Za vrijeme mladog mjeseca tijelo se može najlakše rješiti toksina, osjećamo se lakše, ako i popijemo koju čašicu alkohola neće nas omamiti kao ona za punog mjeseca i puno ćemo se lakše otrijezniti i oporaviti od npr. teške hrane. Za punog mjeseca naše tijelo zadržava više tekućine, teže izbacuje toksine, te se preporučuje lagana hrana, bezalkoholna pića...

Neke bake su vas možda upoznale s dojnjim beauty tips&tricks, kao što oni stari poljodjelci znaju da se sadi za vrijeme rastućeg mjeseca ako žele dobar urod....

Beauty tips and tricks

- Nokte turpijati, rezati od jednog dana iza novog mjeseca do jednog dana prije punog mjeseca. Smatra se da će rasti bolje i biti čvršći. A ako ih režete za vrijeme padajućeg mjeseca da će se s vremenom početi listati i pucati.

- Kosu šišati isto tako, od jednog dana iza novog mjeseca do jednog dana prije punog mjeseca. Što ju šišate bliže mladom mjesecu brže će rasti, a ako želite volumen i punoću šišajte ju bliže punom mjesecu. Ako želite da vam dobije na valovitosti, šišajte ju dok je mjesec u Djevici ili Vagi, a ako želite baš raskošnu šišajte ju dok je mjesec u Lavu i naravno uvijek dok mjesec raste. Nemorate ići frizeru svaki put, dovoljno je da odrežete mali pramen kose.

- Kosu obojajte dok je mjesec u fiksnim znakovima za dugoročnost i postojanost boje; Biku, Vodenjaku ili Lavu. Škorpion će isto dati dobre rezultate ali općenito se ne preporuča pranje kose dok je u vodenim znacima (Škorpion, Ribe, Rak) ono nemože se isfenirati kako želite, ispadne bad hair day

- Ako se želite rješiti viška kilograma ili neke loše navike poput pušenja, počnite od punog mjeseca, kako se mjesec bude smanjivao tako će vaša želja za pušenjem/grickanjem smanjivati.

- Ako želite usvojiti neku dobru naviku počnite od mladog mjeseca, kako bude rastao tako će se vaša nova navika razvijati.


Izvor: www.astrolada.com (postoji i plan prehrane na njenoj stranici za mjesečev ciklus kroz znakove) možete ju pratiti i preko youtuba,meni je žena super.

Podjelite svoja znanja i iskustva o utjecaju mjesečevih mjena na nas, iskušajte navedene metode pa kroz par mjeseci javite rezultate
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 22:39   #2
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Podjelite svoja znanja i iskustva o utjecaju mjesečevih mjena na nas, iskušajte navedene metode pa kroz par mjeseci javite rezultate

Osobno iskustvo je da ovakve stvari (iz uvodnog posta) funkcioniraju kada je žemski ciklus u skladu s Mjesečevim ciklusom ali kada nije tako onda se miješaju različiti "utjecaji", oni osobni naspram globalnih Mjesečevih. Jer poanta cijele priče je u tome da bi "prirodni Mjesečev ciklus" trebao biti usklađen s ženinim menstrualnim kalendarom pa bi za vrijeme punog Mjeseca bilo krvarenje, a za vrijeme mladog ovulacija. Međutim niti svaka žena ima ciklus od 28 dana niti se njen ciklus poklapa s Mjesečevim.

Probah jedno vrijeme pratiti ritam Mjesečeva ciklusa u načinu ishrane tako da sam za vrijeme punog Mjeseca postila i pila dosta vode kako bi se tijelo oslobodilo toksina. Ne samo da mi nije odgovaralo nego se loše osjećah, kao da radim nešto protivno svom unutrašnjem filingu/potrebi i "silujem" jer mi ciklus nije bio u fazi s tim globalnim. Ili npr. kosa koja se u vrijeme pred kraj osobnog ciklusa dosta jako zakovrdža dok je na početku više valovitija odnosno opuštenija, tijelo koje zadržava više vode pred kraj ciklusa...i sve to je isključivo vezano uz osobni ciklus a ne Mjesečev globalni. Najbolje se osjećam kada je osobni ciklus usklađen s ovim ali to je rijetko.


U kontekstu astrologije mislim da je korisnije pratiti te cikluse kroz prizmu pozicije vlastitog Mjeseca u natalnoj karti, a ne neovisno. Jer iako taj prirodni Mjesečev ciklus djeluje vrlo suptilno na ljude u domeni ukupnog emocionalnog sklopa i ima "globalno" obilježje znaka u kojem se nalazi...to gdje se Mjesec nalazi u našoj natalnoj karti i koje aspekte radi govori o našoj osobnoj emocionalnoj stabilnosti, senzibilnosti, osjetljivosti i prijemčljivosti na njegov utjecaj (a time i mijene).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:58   #3
*Prehrana u skladu s mjesečevim prolaskom kroz astrološke elemente (vatrene, vodene, zračne i zemljane znakove) za svakodnevnu upotrebu te korištenje hrane za povećanje elemenata koji vam nedostaju.

https://www.youtube.com/watch?v=p50E...e_gdata_player

Malo puše vjetar pri početku videa ali smiri se brzo

Zadnje uređivanje Subspace : 26.02.2014. at 10:06.
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:48   #4
Izračunajte periode najveće plodnosti

Žena je najplodnija kada se ovulacija dogodi u isto vrijeme kada je mjesec u fazi kao što je bio u njezinoj natalnoj karti. Evo link koji pojašnjava isto te gdje i kako naći svoju mjesečevu fazu u natalnoj karti te buduće faze mjeseca za usporedbu i računanje.

https://www.youtube.com/watch?v=L9OA...e_gdata_player
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:21   #5
Detoksikacija, savjeti za mršavljenje i debljanje

Evo da podupirem zadnji dio prvog posta od videa s kojeg sam to naučila.

Gledajte videozapis "Moon Diet. Dieting and Weightloss" na usluzi YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=6S-l...e_gdata_player

@Fish, po ovome detoksikacija bi bila najbolja za mladog mjeseca jer tada se možemo rješiti najviše toksina. Dok za punog mjeseca moramo malo pripaziti što unosimo jer se toksini zadržavaju duže u tijelu kao i voda.


U svakom slučaju mislim da su obje metode učinkovite; ona što je Fish napisala i ova što se vodi po trenutnim fazama mjeseca pa isprobajte obje i vidite što vam daje bolje rezultate.
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:30   #6
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Oseka i plima, jedan od rijetkih vidljivih mjesečevih utjecaja pored puno njih... Kako utječu na plimu i oseku, tako i utječu na naš organizam koji se sastoji od 50-60% vode. Za vrijeme mladog mjeseca tijelo se može najlakše rješiti toksina, osjećamo se lakše, ako i popijemo koju čašicu alkohola neće nas omamiti kao ona za punog mjeseca i puno ćemo se lakše otrijezniti i oporaviti od npr. teške hrane. Za punog mjeseca naše tijelo zadržava više tekućine, teže izbacuje toksine, te se preporučuje lagana hrana, bezalkoholna pića...

Neke bake su vas možda upoznale s dojnjim beauty tips&tricks, kao što oni stari poljodjelci znaju da se sadi za vrijeme rastućeg mjeseca ako žele dobar urod....

Beauty tips and tricks

- Nokte turpijati, rezati od jednog dana iza novog mjeseca do jednog dana prije punog mjeseca. Smatra se da će rasti bolje i biti čvršći. A ako ih režete za vrijeme padajućeg mjeseca da će se s vremenom početi listati i pucati.

- Kosu šišati isto tako, od jednog dana iza novog mjeseca do jednog dana prije punog mjeseca. Što ju šišate bliže mladom mjesecu brže će rasti, a ako želite volumen i punoću šišajte ju bliže punom mjesecu. Ako želite da vam dobije na valovitosti, šišajte ju dok je mjesec u Djevici ili Vagi, a ako želite baš raskošnu šišajte ju dok je mjesec u Lavu i naravno uvijek dok mjesec raste. Nemorate ići frizeru svaki put, dovoljno je da odrežete mali pramen kose.

- Kosu obojajte dok je mjesec u fiksnim znakovima za dugoročnost i postojanost boje; Biku, Vodenjaku ili Lavu. Škorpion će isto dati dobre rezultate ali općenito se ne preporuča pranje kose dok je u vodenim znacima (Škorpion, Ribe, Rak) ono nemože se isfenirati kako želite, ispadne bad hair day

- Ako se želite rješiti viška kilograma ili neke loše navike poput pušenja, počnite od punog mjeseca, kako se mjesec bude smanjivao tako će vaša želja za pušenjem/grickanjem smanjivati.

- Ako želite usvojiti neku dobru naviku počnite od mladog mjeseca, kako bude rastao tako će se vaša nova navika razvijati.


Izvor: www.astrolada.com (postoji i plan prehrane na njenoj stranici za mjesečev ciklus kroz znakove) možete ju pratiti i preko youtuba,meni je žena super.

Podjelite svoja znanja i iskustva o utjecaju mjesečevih mjena na nas, iskušajte navedene metode pa kroz par mjeseci javite rezultate
Astrolada je i meni baš ok.

A ovo za beauty tips, ja sam samo čula da se petkom i nedjeljom ne smije niti prati/rezati kosa niti rezati nokti ali mislim da je to očito više neko praznovjerje nego neki beauty tip.

A kad šišam kosu onda gledam i lunarni dan i sat i fazu i da nije void of course i u kojem je znaku i što sve ne :totalniweirdo:....zasad samo znam da se nisam usrećila šišajući ju za vrijeme škorpiona. Sad ću probati neki zemljani pa da vidimo.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:33   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Osobno iskustvo je da ovakve stvari (iz uvodnog posta) funkcioniraju kada je žemski ciklus u skladu s Mjesečevim ciklusom ali kada nije tako onda se miješaju različiti "utjecaji", oni osobni naspram globalnih Mjesečevih.


U kontekstu astrologije mislim da je korisnije pratiti te cikluse kroz prizmu pozicije vlastitog Mjeseca u natalnoj karti, a ne neovisno.
Ovo mi ima smisla. Da li bi se onda to gledalo na način da je mjesec taj dan u dobroj vezi sa saturnom?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.