Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 13:51   #1381
dali je tko na ovoj temi ozbiljno dozivao višu silu i dali je vidio to što je dozvao
i kako je reagiralo?
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 11:12   #1382
Nikad nisam...
moja mama ima jednu kolegicu koja je prizivala duhove, ali ta kolegica je umrla. možda su duhovi posljedice?
opasno je.
______________
nemojte to raditi
My little life is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 22:24   #1383
Quote:
My little life kaže: Pogledaj post
Nikad nisam...
moja mama ima jednu kolegicu koja je prizivala duhove, ali ta kolegica je umrla. možda su duhovi posljedice?
opasno je.
______________
nemojte to raditi
nisam ni pokušavao niti mi je namjera

znam jednu horror priču

dve studentice su prizivale duhove-duh nekog pokojnika koji se nije odazvao
par sati kasnije jedna studentica odlazi vani sa frendicama druga je bila
umorna pa je ostala u sobi spavat.
par sati kasnije u jutarnjim satima vraća se studentica koja je bila vani i
leže u krevet nije svjetlo htjela paliti da ne probudi frendicu.

u jutro kad se probudila vidjela je frendicu u lokvi krvi na krevetu a na zidu
je krvlju pisalo:jesi sad sretna što nisi svjetlo upalila?

bila je optužena za ubojstvo jer nema tragova da je to učinio netko drugi nož kojim je ubijena je bio kuhinjski sa kojim je ona prije izlaska rezala kruh
pa su ostali otisci i nevina je otišla u zatvor,sud je odbacio njene priče
proglašivši je da je izmislila priču o duhovima da ne ide u zatvor.
sa vremenom je poludila i iz zatvora u ludaru premještena gdje si je život oduzela.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:37   #1384
Ne igrajte se sa silama koje ne razumijete posljedice bi za vas mogle biti užasne,ako nešto prizovete i ne znate kako to opozvati mogli bi se nači u velikom problemu koji bi vas mogao povuči za sobom.
underworldgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 01:14   #1385
Quote:
underworldgirl kaže: Pogledaj post
Ne igrajte se sa silama koje ne razumijete posljedice bi za vas mogle biti užasne,ako nešto prizovete i ne znate kako to opozvati mogli bi se nači u velikom problemu koji bi vas mogao povuči za sobom.
Ajd se ti lijepo odluči da li se radi o nepoznatim silama ili o podsvjesti.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2857

Kakve su to sile? Kakvi su to problemi? Na koji način te povuku sa sobom?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 10:46   #1386
netko tko ima iskustva zna o čemu govori
dmartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 11:09   #1387
Kakva su to iskustva?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 00:52   #1388
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
dali je tko na ovoj temi ozbiljno dozivao višu silu i dali je vidio to što je dozvao
i kako je reagiralo?
ja nisam vidjela, ali sam cula. doduse mozda i jesam vidjela, na neki nacin

anyway, bila je jedna vikendica ciji su vlasnici bili u inostranstvu, a koju sam ja sa prijateljima koristila. sastojala se samo iz dvije male sobe s odvojenim ulazima. u lijevoj je stajao alat, a u desnoj smo se mi okupljali.
jednu noc, ja sam sa dvjema prijateljicama otisla u toj sobi prizivati duhove. bile smo jako mlade, nismo imale pojma ni kako da to izvedemo, ni s cim se petljamo. samo smo zapalile veliki broj svjecica, uhvatile se za ruke, i ponavljale neke rijeci s papirica koje smo sastavile. ulozile puno vremena - nije nicim rezultiralo
onda je pocelo glupiranje. entuzijazam je prerastao u sprdanciju. ponasale smo se kao pijane, smijuci se i spominjuci sotonu, upucujuci joj kao neke psovke i uvrede - koja ce izvaliti smjesniju izjavu. a onda se zacuo glasan zvuk ispred vrata od kojeg smo sve tri zacutale i samo se zgledale. zvucalo je kao da je nesto upravo proslo ispred vrata, glasan zvuk kopita u trku.
nije proslo par minuta, dok smo pomalo uspanicene pokusavale skontati sta bi to moglo biti, a zvuk se opet zacuo.. ali ovaj put kao da se vraca i jos jednom "galopira" pored vrata. zvuk je bio jeziv, jako glasan da bi bio neka zivotinja (a tu nikada i nije bilo nekih divljih zivotinja, jer je mjesto naseljeno, narocito ljeti). osjetila sam da sam se cijela najezila, i onako u panici potrcala i prislonila se na vrata, jer po zlu nisu imala bravu i iznutra ih nismo mogle zatvoriti, samo prisloniti. plasila sam se da, sta god da je vani, ne pokusa uci unutra najmladja od nas tri pocela je da place.
kako se nista s vana vise nije culo, polako sam odskrinula vrata, milimetar po milimetar. ispred je bio pas lutalica, koji se nije odvajao od nas jer smo ga hranile. sjedio je i zurio u mene tako ohrabrena u djelicu sekunde, kao da sam vidjela ne znam ti koga a ne psa potpuno sam otvorila vrata i stupila na prag. vani nije bilo niceg drugog. vec sam bila sebi smijesna zbog maloprijasnje reakcije.
a onda opet fuckin zvuk. sve se zbilo u sekundi. cula sam ga iza vikendice, kako se brzo priblizava. pas je spustio usi i pognuo se, gledajuci u TO. sto je bilo najstrasnije, gledao je negdje u vis (u zraku, a cuju se udarci kopita ). nisam stigla vidjeti sta je to bilo. ali vidjela sam sjenu kada se priblizavalo, nedefinisan oblik koji mi ni na sto nije licio. vrisnula sam, i prije nego se to stiglo pojaviti na cosku vikendice, s moje lijeve strane, zakoracila sam nazad u kucu i zalupila vratima. obje su dotrcale i naslonile se na vrata.
tu noc, vise nista se nije desilo. nakon sjedenja u toj kuci do kasno u noc, kada smo vidjele da je vani mirno, otrcale smo kao mahnite prema vikendici moje prijateljice, koja je bila najbliza. njeni su nas roditelji jedva smirili.

to je bio prvi i posljednji put da sam ista slicno pokusala
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja

Zadnje uređivanje ToxicTears : 26.09.2013. at 00:58.
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:15   #1389
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post

...

bila je optužena za ubojstvo jer nema tragova da je to učinio netko drugi nož kojim je ubijena je bio kuhinjski sa kojim je ona prije izlaska rezala kruh
pa su ostali otisci i nevina je otišla u zatvor,sud je odbacio njene priče
proglašivši je da je izmislila priču o duhovima da ne ide u zatvor.
sa vremenom je poludila i iz zatvora u ludaru premještena gdje si je život oduzela.
Gledala sam ovaj film.
Ne, zbilja, postoji film, kome se da guglat nek izvoli.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 14:52   #1390
Prizivanje duhova je bila nasa omiljena zanimacija u skolskih i srednoskolskih dana, pitanja su bila (pogadzate) vezana uz ljubav i skolu (tipa ocemo li biti skupa i ocu li past na ispit, oce li me danas prozvat da odgovaram na tabli)...
Duhove smo prizivale na slijedece nacine:

1. Za ovo prizivanje potrebne su najmanje dvije osobe.
Uzmes knjigu ciji je autor pokojni, gumicu za kosu na kojoj je omotan kljuc (onaj stari kao za sobe u stanu), donji dio kljuca stavis po sredini unutar stranica i omotas knjigu.
Jedna osoba vrhom kaziprsta pridrzava jedan rub gornjeg dijela kljuca, druga osoba kaziprstem pridrzava drugi rub kljuca. Jedna osoba postavlja pitanja. Najprije se priziva duh spisatelja, "Molimo duha Onorea De Balzaka" (najmaltretiraniji duh u nasem drustvu ) "Duh" odgovara sa "da" i "ne" te tako formulirate i pitanja. Ukoliko se knjiga na postavljeno pitajnje okrene na desnu stranu - odgovor je da, a ukoliko se knjiga okrene na lijevu stranu - odgovor je ne.
Rezultat: slucajno pogodjeni odgovori

2. Prizivanje uz pomoc slova i staklene case (tipa ploce za prizivanje duhova "napravi sam") Sudionici mogu biti nekoliko osobe, prostorija treba biti zamracena, svi prisutni sjede u krug i vrhom kaziprsta jedva dodiruju okrenutu staklenu casu koja je u sredini, a oko nje poslozena su slova ABCD-e
Rezultat: nikada uspjesno prizivanje

3. U krug napisati abcd-u, u sredini kruga zapiknuti vrhic igle kroz koje je provucen konac i jedan sudionik drzi kraj igle. Postavljaju se jednostavna pitanja, a igla se okrece prema slovima i dobija se odgovor
Rezultat: mozda slucajno pogodjene odgovore, u vecinom slucajeva - nista

4. Staklena casa do pola napunjena sa vodom, vjencana burma kroz koje se provuce konac i spusti se u casi nekoliko mm iznad vode tako da ne dotice vodu, a da je unutar case. Jedna osoba drzi vrh konca i postavlja pitanja.
Posebno zajimljivo za ovaj postupak je to sto se burma najprije pocijnje okretati "u krug" i imate osjecaj da ce pocet udarati nasumicno po casi, al burma udara samo o jednom zidu case. Ugl. ako udara u ljevoj strani case odgovor je "ne" u djesnom odgovor je "da" a ako je potreban odgovor tipa (najcesce sto smo kao klinke postavljali) "kada cu se ozeniti/udati" burma udara o desnom zidu case onoliko puta koliko cete imati godina kada se to ostvari.
Rezultat: (mozda neka glupa koincidencija, al meni koliko god puta sam to pitanje postavila, dobila sam isti broj a on se podudara sa brojem godina koliko sam imala kada sam se i doista udala)

Sve ovo, mi smo svakako shvacali zabavom, al nikako da je to doista opasno i nesto sto nebise smjelo raditi sve dok nismo ispricali nase "igre" odnosno, pozvali da u njima ucestvuje nas prijatelj koji je ucio teolosku skolu i htio je postati pop, ja sam Pravoslavka (danas je pop) Valjda smo mislili da bi on kao "u tim vodama" bio iskusniji i bolji od nas.
Medjutim, on nam je ispricao o tome da sin njegovog profesora je isto tako pokusao prizvat duha, al on je citao nekakve stihove iz knjige koje je njegov otac cuvao doma. Posljedice su bile prestrasne: pomicanje pokucanstva, otvaranje i zatvaranje (lupanjem) vrata i prozora, hladan vjetar i sl. Te da je profesor (otac tog koji je prizivao duhove) isto tako morao citat neke dijelove iz neke knjige da bi se sve to smirilo.
Ocu rec, da nam je prijatelj pojasnio da kada se "prizivaju duhove" nikada ti ne dolaze duhove osobe koje prizivas, vec vecinom su to "lose duhove" koje zele napakostiti i da se stime ne igramo.
I nismo pokusali nikada vise iako osobno nismo imali loseg iskustva (mozda smo pogresno radili postupak prizivanja - na nasu srecu)
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 12:53   #1391
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Gledala sam ovaj film.
Ne, zbilja, postoji film, kome se da guglat nek izvoli.
kako se zove film?
vasilijemitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 21:11   #1392
ova se tema, izgleda, osniva na pretenziji iskustva i znanja.

ljudi koji *kao* znaju da postoji narogušeni bog kojemu se (između ostaloga) ne dopada zazivanje duhova popuju i šopaju raju beskorisnim dogmatizmom. iš iš iš!

ljudi koji su *kao* iskusili (bravo!) nešto tokom zazivanja ne umiju pak početi rečenicu nego sa: NEMOJ, BRATE, AKO BOGA ZNAŠ! (+ ako probaš, umrijeće ti najmanje tri prapratetke i četiri rođaka u kanadi.)

ne spominjem one En attendant le Dokaz, grafomanijake, ovisnike o velikim očima u male sate i druge.

čekaj.

zar nije eksperiment jedini način da se namiri thanatos koji nas sve vuče ovoj temi?

ja, recimo, sumnjam da preeminentna gospoda mračari nemaju makar priču po glavi. eto o poltergajstu. ili o sjeni. ili o bilo čemu drugome, samo da nije iz X. ruke i Y. koljena, gdje su X i Y > 2. ja mislim da je to razumno sa moje strane. eh, ali oni neće da pričaju. tacere/keep silent, jel da?

ne ostaje nego da mi uzmemo stvari u svoje ruke. hajde, narode, da svako od nas zazove večeras po jednoga đavla, sutra bismo imali o čemu čitati. ko šljivi rođake u kanadi!
pyewacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 23:50   #1393
I?

Osim što se postavljaš iznad ostalih da li si ti nešto zazvao?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:07   #1394
u mojoj obitelji nekoliko puta su prizivani duhovi i drugi entiteti... rezultat paranormlane pojave, vrata se zatvaraju sama od sebe kad nema propuha, kucanje, crne sjene, itd. Buduci da mogu izvest astralnu projekciju uspjela sam stupit u kontak sa pokojnim djedom i jos nekim entitetima. I djed i ostali entiteti prizvani su svjesno i zamoljeni za komunikaciju bez obreda i pompe. Neka prizivanja su bila uspjesna bez posljedica,a neka neuspjesno i traumaticno. U to se bolje ne petljat osim ako nisi dovoljno lud ili ako ne znas sto radis.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 03:09   #1395
predlazem moderatoru da napravi dvije teme vezano uz duhove, prva oni koji su osobno dozvali duhove i njihova iskustva te tehnike , druga tema : zasto ne zvati duhove, iskustva od moje babe ili susjede , znate li da je to opasno makar ja neznam nista o tom..olaksalo bi se puno jer ovako bojim se nema smisla unazad kroz cijelu temu naiđu trollovi s rekla / kazala
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 07:25   #1396
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
predlazem moderatoru da napravi dvije teme vezano uz duhove, prva oni koji su osobno dozvali duhove i njihova iskustva te tehnike , druga tema : zasto ne zvati duhove, iskustva od moje babe ili susjede , znate li da je to opasno makar ja neznam nista o tom..olaksalo bi se puno jer ovako bojim se nema smisla unazad kroz cijelu temu naiđu trollovi s rekla / kazala
sve i da se tema razdvoji na 10 dijelova opet ce biti onih koji ce je pokušati zagaditi jer, ljudi vole dramatizirati oko stvari koje su za njih nepoznanica....a, imaš i onih koji svoja mišljenja pokušavaju postaviti iznad tuđih iskustava....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 00:41   #1397
evo malo zanimljivog štiva za obje strane debate o mogućnosti prizivanja duhova http://www.youtube.com/watch?v=j1flUnbZXts
slaven90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 14:11   #1398
Ja sam s 15 god prizivala duhove....Bilo je grozno, prozori su se otvarali sami od sebe razbilo se svo posuđe i većina prozora nešto me e dignulo u zrak gurnulo uza zid i gušilo u zraku i nakon toga nikad više nisam prizivala duhove nit mislim
__________________
Yusuf ♥ Havva || Yer Gök Ask || 44. Bölüm

http://www.youtube.com/watch?v=_Z8y9jTZjWI
maminamaza123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 14:59   #1399
Moze odgovor od nekog tko je zaista dozivao demone,sta znace crte u odredjenoj boji u ogledalu dok se cita tekst ?Najcesce narandjasta,tamnocrvena....
dežurno rondalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:58   #1400
Prvo,ne znam zašto bi neko prizivao demona kada je demon ionako,ako ne stalno,onda vrlo često,tu.Kraj vas.
A drugo,duhove ne možete prizvati,jer duh se prizvat ne može.Ako se tu misli na dušu čovjeka.

E,sad mi palo na pamet,jedini razlog za prizivanje demona je vjerovatno pokušaj nekakve nagodbe.To je otprilike kao da za pregovore u poslu pošaljete mentalno zaostalog 6-ogodišnjaka.U startu osuđeno na propast.

PS.Ova komplet tema je tolko smiješna i žalosna u jednom.Dva-tri nekakva satanista,i masa radoznalih ovaca.

Ne pomažite nakazama u njihovom poslu,ionako ste nesvjesno pod utjecajem.I ja s vama,da ne bude zabune.Jednostavno,u prednosti su,nemamo nikakve šanse osim oprosta grijeha.
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.