Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Od 2016. na EP ide 24 reprezentacija
dobro 23 37.70%
loše 38 62.30%
Glasovatelji: 61. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 22:04   #1
Od 2016. na Euro ide 24 reprezentacija

Prema tvrdnjama Franza Beckenbauera, od 2016. godine Europska nogometna prvenstva pohodit će osam reprezentacija više nego je to bio slučaj u Austriji i Švicarskoj. Hoće li kvanitetu pratiti i kvaliteta nogometa, to ćemo tek vidjeti.

Legenda njemačkog nogometa, a sada član Izvršnog odbora Europskog nogometnog saveza (UEFA) Franz Beckenbauer potvrdio je nakon sastanka IO UEFA-e u četvrtak da će se broj sudionika završnice Europskog prvenstva od 2016. godine povećati sa sadašnjih 16 na 24.

"Nekoliko je razloga zašto smo zaključili da je povećanje broja sudionika dobro rješenje, a uvjereni smo da kvaliteta natjecanje neće pasti", kazao je Beckenbauer dodavši kako će vijest o povećanju broja sudionika EURA službeno biti objavljena u petak.

Europska prvenstva počela su se održavati 1960. godine, te su do 1976. na njima igrale samo po četiri najbolje reprezentacije iz kvalifikacija. Od 1980. do 1992. na završnicama EURA igralo je po osam reprezentacija, a 16 najboljih europskih selekcija prvi je put nastupilo tek na EURU 1996. u Engleskoj.



Hina
četvrtak, 25.9.2008.



po meni loša ideja...
kvaliteta prvenstva će sigurno past, a uostalom ovom EP nije ništa falilo...
Ono is offline  
Old 25.09.2008., 22:12   #2
Baš sam želio staviti to na Aktualnosti.

Evo trenutni poredak 24 najbolje euro ekipe po Uefa koeficijentima. Znači u odnosu na Euro08 nove ekipe bi bile Engleska, Izrael, Škotska, Danska, Srbija, Bugarska, Norveška i Ukrajina.

(Ukrajina i Poljska nisu na ovoj listi, jebga ne znam njihove bodove)

1 Spain 26803
2 Germany 25993
3 Italy 25277
4 Croatia 23556
5 Netherlands 23470
6 England 22758
7 Portugal 22319
8 Greece 21984
9 Turkey 21827
------------------------------
10 Sweden 21755
11 France 21630
12 Romania 21424
13 Russia 21146
14 Czech Republic 21051
15 Israel 19871
16 Scotland 19271
17 Denmark 19021
18 Switzerland 18974
------------------------------
19 Serbia 18751
20 Bulgaria 18318
21 Norway 18160
22 Ireland 17608
23 Slovakia 17187
24 Austria 16800
fortaleza is offline  
Old 25.09.2008., 22:13   #3
najgori potez u povijesti nogometa...gubi se smisao europskog prvenstva...samo ćemo dobit hrpu utakmica tipa norveška - grčka ili poljska - bjelorusija koje nitko neće gledati, a turnir će počet valjat tek od četvrtfinala (ili osmine finala ili pizde materine, ko zna kak će ovo iskemijat)...

onda ustvari niti ne trebamo turnit, dovoljno je da gledam kvalifikacije...kolko uopće europa ima država?
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Old 25.09.2008., 22:14   #4
prvo ih je bilo 4, pa 8, pa 16, pa sad 24...

uskoro ćemo dobit europsku ligu
pa nek se gaze svak sa svakim
Ono is offline  
Old 25.09.2008., 22:14   #5
Što je sljedeće - kineski klubovi u Ligi prvaka?
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Old 25.09.2008., 22:20   #6
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Što je sljedeće - kineski klubovi u Ligi prvaka?
prije će oni nego mi...
Ono is offline  
Old 25.09.2008., 22:21   #7
ma izmišljaju svakakva sranja samo da zarade pare, gamad kapitalistička...više utakmica = više para, a za kvalitetu turnira ih boli kurac...još se kao platini bori protiv pretvaranja nogometa u čisti biznis, a onda ovo napravi...još kao sere wengeru da misli samo na novac jer želi uvesti video nadzor na utakmice
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Old 25.09.2008., 22:28   #8
Znači gotovo sigurno će se igrati u 6 grupa, svaka po 4 ekipa. Prva dva iz svake idu dalje kao i četiri najbolja trećeplasirana. Znači kao na SP-u 1994, 1990...

Evo primjer na temelju onog poretka:

A

Španjolska
Rumunjska
Škotska
Irska

B

Njemačka
Francuska
Ukrajina
Norveška

C

Italija
Švedska
Izrael
Bugarska

D

Hrvatska
Turska
Poljska
Srbija

E

Nizozemska
Grčka
Češka
Švicarska

F

Engleska
Portugal
Rusija
Danska
fortaleza is offline  
Old 25.09.2008., 22:31   #9
Meni se sviđa ova odluka. Znam da iza toga stoji dodatno zgrtanje para s strane uefe, ali unatoč tome, sviđa mi se što se povečalo na 24 reprezentacije. Imajmo u obziru da neće uvijek hrvatska imati super jaku reprezentaciju, tako da ovih dodatnih 8 mjesta može napraviti razliku između odlaska na euro ili ostanka doma. Što se tiče samog sistema od 24 momčadi, meni je super. Ima nekih nelogičnosti u tom sistemu, ali nema ništa bolje nego kada neka manje poznata ekipa osvoji 3. mjesto u skupini, i onda počne rasturat od osmine finala. Već mi je dosta jedno te istih momčadi, uz 8 dodatnih mjesta, kvalificirat će se i neke nove reprezentacije na euro, po prvi put. Činjenica da se igra i osmina finala samo može pridonijeti ispadanju favorita (to je ono šta najviše volim kod nogometa), puno utakmica na penale itd. Mislim da će bit napetije. I mislim da neće doći do primjetnog pada kvalitete, jer su na euru su svi nabrijani, i igraju iznad svojih mogučnosti.
A budući da same kvalifikacije neće bit toliko napete, pružit će savršenu mogućnost za uigravanje novih igrača u reprezentacijama. A ne kao do sad, kada je svaka utakmica biti ili ne biti, pa se svi boje išta mijenjati.

Evo kako je to bilo 1994. u Americi, zadnje veliko natjecanje sa 24 momčadi, i po meni, najbolje prvenstvo ikad održano:

http://www.youtube.com/profile_video...egioworldcup94

Jedva čekam 2016. da vidim Litvu u osmini finala
psiho666 is offline  
Old 25.09.2008., 22:39   #10
na ovom euru su već bile dvi momčadi koje su doslovno pokvarile natjecanje svojom igrom: poljska i (pogotovo) grčka

sad dodaj još osam reprezentacija koje su još manje kvalitetne i dobit ćeš očajno natjecanje...


'94 je bila nešto drugo...bilo je SP...momčadi sa još nekoliko kontinenata koje su u rangu europskih...

(danas) argentina, brazil, paragvaj, mexico, egipat, kamerun, obala bjelokosti, gana, ...
Ono is offline  
Old 25.09.2008., 22:47   #11
katastrofalna odluka, odsada više samo plasiranje na veliko natjecanje neće ništa značit, a razlika između težine kvalif. SP-a i EP-a će bit velike...

ne sviđa mi se ova odluka nikako, osobito jer ćemo gledat polu-reprezentacije poput Srba, BiH, Litve i sličnih redovno na EURU...
tko zna, možda i Slovenaca, al za to će ipak morat pobjedit Luksemburg u 2 tekme...možda uspe, tko zna

sve u svemu
Lux is offline  
Old 25.09.2008., 22:51   #12
@psiho666

isro si se i ostao živ...jel ti shvaćaš da bi europsko prvenstvo sa 24 repke imalo pun kurac utakmica kao npr švedska - grčka sa zadnjeg prvenstva i sad ti meni reci šta je u tome dobro? ne znam ko je gledao tu utakmicu osim onih koji nisu imali pametnijeg posla u to vrijeme...pa to je smeće nad smećima i zato postoje kvalifikacije da filtriraju takve momčadi da bi na euru gledali jeben nogomet...

kažeš da voliš kad ispadaju favoriti...a kad je 16 momčadi na turniru favoriti ne ispadaju? pa šta ćeš radije gledati? utakmice tipa portugal - njemačka, nizozemska - rusija ili ti je gušt gledati kako grčka osvaja europsko svojom verzijom katenača (a budi uvjeren da ostale tzv male reprezentacije ne igraju ništa puno bolje od toga)...

i da, ovo da će biti dobro što kvalifikacije neće biti napete ti je jebeno razmišljanje...za isprobavanje sranja i taktika postoje prijateljske i po tvom ću ja morat čekat svake 2god (velike turnire) da odgledam poštenu utakmicu...ovim sistemom s 24 repke na turniru će jače repke još više profitirati jer se više neće dogoditi da će jedna engleska propustiti euro i kvale će izgubiti na zanimljivosti i napetosti, ne znam kako tebi, ali meni je bio gušt gledati kako su se u prošlim kvalama tresle gaće talijanima u škotskoj ili kad je engleska protiv nas na wembleyu igrala utakmicu biti ili ne biti...

i za kraj...1994. (natjecanje s 24 reprezentacije) je bilo svjetsko prvenstvo...velikim slovima: SVJETSKO PRVENSTVO!! valjda i sam shvaćaš zašto ti je taj argument glup...europa ima 10 stalnih kvalitetnih repki, a ovi ostali ovise o tome kakvu generaciju imaju...SP možeš napraviti i sa 40 momčadi pa će opet biti zanimljivo i jebeno, ali kontinentalno prvenstvo europe gdje ti više od pola europe igra na završnom elitnom turniru je glupost, a to će svi shvatiti nažalost prekasno...2016. nas čeka najjadniji turnir u povijesti i već sada jedva čekam da prođe...
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Old 25.09.2008., 22:57   #13
ima li ikakvih naznaka kako će kvale izgledat?

50 () zemalja, a pola ih upada
Ono is offline  
Old 25.09.2008., 22:59   #14
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
ima li ikakvih naznaka kako će kvale izgledat?

50 () zemalja, a pola ih upada
ja sam čuo
bit će opet skupine ko sad za ovaj EURO 2008., samo šta umjesto 2 iz svake skupine, ići će ih 3
bez kvalif. ili ičega
Lux is offline  
Old 25.09.2008., 23:03   #15
a gluposti...
Ono is offline  
Old 25.09.2008., 23:08   #16
E, pa, ja bi radije da se talijanima tresu gaće protiv škotske na euru nego u kvalifikacijama. Nisam ni vidio takve dobre kvalifikacijske utakmice jer nije bilo prijenosa kod nas. Ma ne znam, nisam ja sad neki odvjetnik platinija, možda se na kraju i razočaram u taj novi sistem. Volio bi vidjeti Škotsku i Irsku konačno na nekom natjecanju. Bilo je i na svjetskom slabih momčadi poput saudijske arabije, rumunjske, S.A.D.-a, bugarske, Irske, pa su ipak dobro igrali i postigli neki rezultat. Svatko ima svoje mišljenje, meni je ovo dodavanje novih momčadi baš po guštu. Naravno, sve pod uvjetom da te slabije reprezentacije neče pokušavati igrati nogomet kako su ga igrali grci...
psiho666 is offline  
Old 25.09.2008., 23:15   #17
Quote:
psiho666 kaže: Pogledaj post
E, pa, ja bi radije da se talijanima tresu gaće protiv škotske na euru nego u kvalifikacijama. Nisam ni vidio takve dobre kvalifikacijske utakmice jer nije bilo prijenosa kod nas. Ma ne znam, nisam ja sad neki odvjetnik platinija, možda se na kraju i razočaram u taj novi sistem. Volio bi vidjeti Škotsku i Irsku konačno na nekom natjecanju. Bilo je i na svjetskom slabih momčadi poput saudijske arabije, rumunjske, S.A.D.-a, bugarske, Irske, pa su ipak dobro igrali i postigli neki rezultat. Svatko ima svoje mišljenje, meni je ovo dodavanje novih momčadi baš po guštu. Naravno, sve pod uvjetom da te slabije reprezentacije neče pokušavati igrati nogomet kako su ga igrali grci...
pa i svjetsko je općenito dosta slabije kvalitete nego EURO
zaboravio si i Srbiju koja se uspjela plasirati, pa dobila porciju, a da ne govorim o igračima iz egleskih niželigaša...općepoznat kao T and T

zato nam(I meni) ne ide u glavu čemu povećavat prvenstvo kad je sve bilo super i idealno?
Lux is offline  
Old 25.09.2008., 23:17   #18
Dobro koga briga, lakše ćemo se kvalificirat....
Odin335 is offline  
Old 25.09.2008., 23:19   #19
Mislim da se ovime samo osiguravaju da više ni jedna velika reprezentacija ne ostane izvan natjecanja. Navodno su gubici zbog izostanka Engleza bili oko milijardu eura.

Quote:
taktichar_avram kaže: Pogledaj post
jel ti shvaćaš da bi europsko prvenstvo sa 24 repke imalo pun kurac utakmica kao npr švedska - grčka sa zadnjeg prvenstva i sad ti meni reci šta je u tome dobro? ne znam ko je gledao tu utakmicu osim onih koji nisu imali pametnijeg posla u to vrijeme...
Ja sam gledao.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Old 25.09.2008., 23:20   #20
Quote:
Odin335 kaže: Pogledaj post
Dobro koga briga, lakše ćemo se kvalificirat....
ma da koga jebe, mogli bi je i povećat na 48 reprezentacija, kad je bal, nek je maskenbal.
sada bi težina kvalificiranja na EURO mogla bit "teška" poput plasmana u četvrtfinale rukometa.
Lux is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.