Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 23:01   #21
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju "omjer" Sunca i Merkura u njegovoj karti je slican Staljinovom(tvrdokornost, a 3 dekadom Strijelca vlada Saturn, pa onda antisicijske tacke koje povezuju Strijelca i Jarca)) pa jos kada se uzme u obzir dispozicija Sunca Jupitera u Jarcu onda nije ni cudno da je smatran(prije izbora) za najtvrdokornijeg i najkonzervativnijeg kandidata od svih kardinala.
ma ne. On ima Sunce u Strijelcu, ali je kvadrat prema Saturnu separacijski i iznosi gotovo 10*, zatim Saturn je u Ribama, a vladar Jupiter u trigonu s Uranom. To nisu teško konzervativne i tvrdokorne osobe kako si naveo. Posebno kako ga uspoređuješ sa Staljinom čiji kvadrat između Sunca i Saturna je egzaktan. Staljin je i podznak Jarac gdje se nalazi i retro Merkur. Osnovna razlika je u tome što kod Pape uz Sunce i Merkur stoji i Jupiter koji širi horizonte. Čak se može reći da ima stelij na koji ide Uranov trigon. On vjerojatnor radi podznaka ostavlja određen dojam, ali se ne može reći da je kao osoba tvrdokoran i teško konzervativan. Tradicionalist jest. Napraviti će on dosta pozitivnih promjena za vrijeme svoje vladavine, upravo radi Jupitera i Urana.
Njemu je taj Saturn Pi kao vladar ME i JU prošao i kroz psihologiju (Pi) koju je predavao (ME0JU) na Colegio de la Inmaculada.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:13   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ma ne. On ima Sunce u Strijelcu, ali je kvadrat prema Saturnu separacijski i iznosi gotovo 10*, zatim Saturn je u Ribama, a vladar Jupiter u trigonu s Uranom. To nisu teško konzervativne i tvrdokorne osobe kako si naveo. Posebno kako ga uspoređuješ sa Staljinom čiji kvadrat između Sunca i Saturna je egzaktan. Staljin je i podznak Jarac gdje se nalazi i retro Merkur. Osnovna razlika je u tome što kod Pape uz Sunce i Merkur stoji i Jupiter koji širi horizonte. Čak se može reći da ima stelij na koji ide Uranov trigon. On vjerojatnor radi podznaka ostavlja određen dojam, ali se ne može reći da je kao osoba tvrdokoran i teško konzervativan. Tradicionalist jest. Napraviti će on dosta pozitivnih promjena za vrijeme svoje vladavine, upravo radi Jupitera i Urana.
Njemu je taj Saturn Pi kao vladar ME i JU prošao i kroz psihologiju (Pi) koju je predavao (ME0JU) na Colegio de la Inmaculada.
Pa nisam ja rekao da je konzervativan(to ne mogu da znam,jednom covjeka vidjeh) nego su prije izbora analiticari njega izdvajali kao "najkonzervativnijeg i najtvrdokornijeg" kandidata pa sve to povezah sa ovim Ju kao vladarom Sunca u Jarcu(ista dispozicija moze da da i nemoral,znamo kako Jupiter kotira u Jarcu).Staljina se sjetih usput,mada i on ima 10 razliciti karti.
Moguce da ce da napravi neke promjene upravo zbog ovog Urana trigona sa Jupiterom(religija) sto nece "narodu" bas mnogo da se svidi(Ur90Mo)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:40   #23
Dakle napisah:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ipak, njegov je svjetonazor (Merkur 0º Jupiter) vrlo konzervativan (u jarcu).
Konzerva, konzervativnost (jarac), svjetonazor (Merkur/Jupiter) a ti na to pišeš:

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila da je konzervativan, već tradicionalan kao što ME u Jarcu i jest.
Dalje napisah:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovdje je mentalni sklop (Merkur) takav da je u stanju vidjeti širu perspektivu (Merkur 0º Jupiter) gdje može kombinirati oštru percepciju (Merkur u jarcu 90º Mars) sa širokom vizijom (Jupiter 0º Merkur 120º Neptun).
A ti:

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Aspekti njegovog Merkura definitivno ne govore o konzervatizmu, jer konjukcija sa Jupiterom daje širinu uma, dakle ne samo u smislu znanja i obrazovanja, a samim time što ima i trigon sa Uranom ga otvara prema svakakvim različitostima i uvažavanju istih.
Nakon toga kada te zamolim da mi postove ne čerečiš na taj način, pišeš (dio):

Quote:
Saradonija kaže:
Vidi, ti si u jednom dijelu svog posta o Papi omašila u analizi, napisala sam ti zašto (ME120UR), i sad ja kao ne kužim i raščerečujem tvoje postove, jer nemam pametnija posla u životu....
Gdje tvrdiš da je analiza fulana a ti u svom postu objasnila zašto ovdje svjetonazor nije konzervativan nego tradicionalan.



Ostali dio posta obiluje neistinama i vrlo osobnim konstrukcijama & projekcijama koje imaju tendenciju prepucavanja. Tako da opet moram kao i nedavno napisati - jednostavno mi je bed kada se komunikacija pretvori u to gore.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:05   #24
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja rekao da je konzervativan(to ne mogu da znam,jednom covjeka vidjeh) nego su prije izbora analiticari njega izdvajali kao "najkonzervativnijeg i najtvrdokornijeg" kandidata pa sve to povezah sa ovim Ju kao vladarom Sunca u Jarcu(ista dispozicija moze da da i nemoral,znamo kako Jupiter kotira u Jarcu).Staljina se sjetih usput,mada i on ima 10 razliciti karti.
Moguce da ce da napravi neke promjene upravo zbog ovog Urana trigona sa Jupiterom(religija) sto nece "narodu" bas mnogo da se svidi(Ur90Mo)
iskreno, prvo sam pogledala njegovu natalnu, a onda sam išla čitati šta su analitičari zaključili....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:13   #25
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle napisah:



Konzerva, konzervativnost (jarac), svjetonazor (Merkur/Jupiter) a ti na to pišeš:



Dalje napisah:


A ti:



Nakon toga kada te zamolim da mi postove ne čerečiš na taj način, pišeš (dio):



Gdje tvrdiš da je analiza fulana a ti u svom postu objasnila zašto ovdje svjetonazor nije konzervativan nego tradicionalan.



Ostali dio posta obiluje neistinama i vrlo osobnim konstrukcijama & projekcijama koje imaju tendenciju prepucavanja. Tako da opet moram kao i nedavno napisati - jednostavno mi je bed kada se komunikacija pretvori u to gore.
Konzervativnost nije Jarac sam po sebi, već malo kompleksniji pojam koji zavisi od cijele natalne i eventualnih aflikcija, a posebno konzervativnost bude razbijena uticajem Urana, što je kod Pape prisutno (ME120UR, JU120UR). Zato smatram da si omašila taj dio analize, jer si preskočila uticaj Urana.
Tradicionalnost i konzervativnost su dva pojma koji se vežu uz Jarca, ali konzervativnost je negativna osobina koja nije uvijek stvar ME0JU Cap, odnosno kako kažeš 'svjetonazora' - ME0JU.

Papa ima tradicionalan (Jarac) svjetonazor (ME0JU). Da na ovo nema Uranovog trigona, onda bi bio konzerva.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:15   #26
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
iskreno, prvo sam pogledala njegovu natalnu, a onda sam išla čitati šta su analitičari zaključili....
Nisu zakljucili astroloski analiticari,nego oni koji su pravili tu neku komparaciju izmedju potencijalnih kandidata
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:17   #27
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Nisu zakljucili astroloski analiticari,nego oni koji su pravili tu neku komparaciju izmedju potencijalnih kandidata
nisam ni mislila na astrološke analitičare
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:55   #28
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
nisam ni mislila na astrološke analitičare
Ok,ne razumjeh te najboljeNego da dodam kada smo vec kod Papa da je meni najdrazi ostao Poljak Vojtila,on nije bio obicni covjek.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 01:46   #29
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Konzervativnost nije Jarac sam po sebi, već malo kompleksniji pojam koji zavisi od cijele natalne i eventualnih aflikcija, a posebno konzervativnost bude razbijena uticajem Urana, što je kod Pape prisutno (ME120UR, JU120UR). Zato smatram da si omašila taj dio analize, jer si preskočila uticaj Urana.
Nisam preskočila već nisam o tom aspektu pisala kao što nisam pisala o još puno aspekata i stvari iz njegove natalne karte. To ne znači da nisam viđenu kartu u cjelini uzela u obzir te da je napisano fulano kao što si napisala.

Ima još puno toga o čemu nije pisano i još puno nepoznanica iz njegove karte budući da se ne zna ASC i raspored polja da bi se moglo tako kategorički tvrditi kako nešto djeluje u ukupnoj karti.
Quote:
Tradicionalnost i konzervativnost su dva pojma koji se vežu uz Jarca, ali konzervativnost je negativna osobina koja nije uvijek stvar ME0JU Cap, odnosno kako kažeš 'svjetonazora' - ME0JU.

Papa ima tradicionalan (Jarac) svjetonazor (ME0JU). Da na ovo nema Uranovog trigona, onda bi bio konzerva.
Napisah konzervativan (jarac) svjetonazor (Merkur/Jupiter). A ti da je analiza fulana i da si dokazala da čoek nema konzervativan svjetonazor, već tradicionalan.

Sada pak pišeš da je konzervativnost "neopisiva samo jarcem" te da konzervativnost biva "razbijena utjecajem Urana" a tradicionalnost ne. Kako to da tradicionalnost ne biva "razbijena utjecajem Urana" a konzervativnost da?

Također konzervativan (jarac) svjetonazor (Merkur/Uran) vezan trigonom uz Uran ne mora biti "razbijen", može se pretvoriti u nešto tvrdokorno nepopustljivo posebno u ovakvom slučaju kada je Uran u fiksnom biku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 02:25   #30
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam preskočila već nisam o tom aspektu pisala kao što nisam pisala o još puno aspekata i stvari iz njegove natalne karte. To ne znači da nisam viđenu kartu u cjelini uzela u obzir te da je napisano fulano kao što si napisala.

Ima još puno toga o čemu nije pisano i još puno nepoznanica iz njegove karte budući da se ne zna ASC i raspored polja da bi se moglo tako kategorički tvrditi kako nešto djeluje u ukupnoj karti.

Napisah konzervativan (jarac) svjetonazor (Merkur/Jupiter). A ti da je analiza fulana i da si dokazala da čoek nema konzervativan svjetonazor, već tradicionalan.

Sada pak pišeš da je konzervativnost "neopisiva samo jarcem" te da konzervativnost biva "razbijena utjecajem Urana" a tradicionalnost ne. Kako to da tradicionalnost ne biva "razbijena utjecajem Urana" a konzervativnost da?

Također konzervativan (jarac) svjetonazor (Merkur/Uran) vezan trigonom uz Uran ne mora biti "razbijen", može se pretvoriti u nešto tvrdokorno nepopustljivo posebno u ovakvom slučaju kada je Uran u fiksnom biku.
Postoji tradicionalnost (Jarac/SA) i modernost (Vodenjak/UR). Postoje tradicionalni ljudi koji su tu i tamo otvoreni za nešto novo i promjenu, kao naprimer ME0JU u Jarcu kojeg trigonira Uran. Postoje tradicionalni ljudi koji su u potpunosti zatvoreni za novo i oni su radi toga konzervativni. Kod takvih nema protočnog Uranovog uticaja. Kod Pape se Uran ne može pretvorit u tvrdokorno jer se radi o skladnom i protočnom trigonu. To je također potvrđeno Uranovim vladarom Venerom u Vodenjaku. Kod njega je prejak uticaj Vodenjaka i Urana da bi bio konzervativan.

konzervativizam označava nesposobnost da se prihvati društveni razvoj i modernitet; staromodnost, učmalost.

Radi svojih stavova o gay brakovima i njihovom usvajanju djece je konzervativan? Nije nego tradicionalan. Uostalom, on je Papa, a ne prosječan političar na kojeg su primjenjivi politički pojmovi. Sumnjam da će čovječanstvo u budućnosti doživjet promjenu stava Crkve i Vatikana po tom pitanju, pa je smiješno uopće govoriti o konzervativizmu u tom kontekstu. Zna se šta je tradicija.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 09:54   #31
ljudi moji, Papa nije ni tvrdokoran ni konzervativan sa SO u strijelcu i MO, VE u vodenjaku, to je u potpunosti liberalan čovjek, razvijene svijesti i čistog srca...

ja koja sam se jučer počela baviti astrologijom, moram vas učiti što znači jupiter u jarcu kao vl.njegovog sunca i mjesec u vodenjaku...dal' znate kakav je jarac kao znak, on je pošten i odgovoran, savjesam, tendenciozan, kad si vidio nemoralnog jarca i vl.saturna...
s jupiterom u jarcu kao vl. njegovog SO on je samo više odgovoran i savjestan, nego da mu je JU u strijelcu, čak nije veliki tradicionalist, ali pošto pripada crkvi on mora poštivati nešto od te instituciju, ali vjerujem da će u crkvi napraviti bitne izmjene, već sad se vidi koliko je slobodan tako da svoje kradinale i kako se već zovu nagovješta da ga ne zovu ekselencijo, nego zahtjeva da se svi međusobno zovu braćom (utjecaj vodenjaka)...itd.....dakle sa SO u strijelcu a sa ovim MO,VE u vodenjaku on je u potpunosti liberalan čovjek ...a kakav može biti strijelac i vodenjak...

a aspekti su načini s kojima će se on susretati u borbi za ostvarenju svoje slobode, jer će nailaziti na prepreke...a s marsom u vagi dopao se širokoj javnosti, svi su oduševljeni s izborom, a posebno naš ženski dio publike
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:15   #32
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ok,ne razumjeh te najboljeNego da dodam kada smo vec kod Papa da je meni najdrazi ostao Poljak Vojtila,on nije bio obicni covjek.
Meni se je isto jako dopadao Poljak Vojtila, on je bio svet čovjek, ali ni ovaj nije običan čovjek, ovaj Papa će postići puno u liberalizaciji i pridonosti promjeni društvene svjesti čovjeka, to je sigurno
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:27   #33
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Postoji tradicionalnost (Jarac/SA) i modernost (Vodenjak/UR). Postoje tradicionalni ljudi koji su tu i tamo otvoreni za nešto novo i promjenu, kao naprimer ME0JU u Jarcu kojeg trigonira Uran. Postoje tradicionalni ljudi koji su u potpunosti zatvoreni za novo i oni su radi toga konzervativni. Kod takvih nema protočnog Uranovog uticaja. Kod Pape se Uran ne može pretvorit u tvrdokorno jer se radi o skladnom i protočnom trigonu. To je također potvrđeno Uranovim vladarom Venerom u Vodenjaku. Kod njega je prejak uticaj Vodenjaka i Urana da bi bio konzervativan.

konzervativizam označava nesposobnost da se prihvati društveni razvoj i modernitet; staromodnost, učmalost.
Tako je, preveliki je utjecaj njegovog smještaja planeta u vodenjaku i povezanost aspekata s Uranom JU120UR, ME120UR, da bi on bio konzervativan, čak neće biti u mnogome ni tradicionalan, biti će ali do određene mjere.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Radi svojih stavova o gay brakovima i njihovom usvajanju djece je konzervativan? Nije nego tradicionalan. Uostalom, on je Papa, a ne prosječan političar na kojeg su primjenjivi politički pojmovi. Sumnjam da će čovječanstvo u budućnosti doživjet promjenu stava Crkve i Vatikana po tom pitanju, pa je smiješno uopće govoriti o konzervativizmu u tom kontekstu. Zna se šta je tradicija.
slažem se, on je u tome samo tradicionalan!
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 11:10   #34
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Postoji tradicionalnost (Jarac/SA) i modernost (Vodenjak/UR). Postoje tradicionalni ljudi koji su tu i tamo otvoreni za nešto novo i promjenu, kao naprimer ME0JU u Jarcu kojeg trigonira Uran. Postoje tradicionalni ljudi koji su u potpunosti zatvoreni za novo i oni su radi toga konzervativni. Kod takvih nema protočnog Uranovog uticaja. Kod Pape se Uran ne može pretvorit u tvrdokorno jer se radi o skladnom i protočnom trigonu. To je također potvrđeno Uranovim vladarom Venerom u Vodenjaku. Kod njega je prejak uticaj Vodenjaka i Urana da bi bio konzervativan.

konzervativizam označava nesposobnost da se prihvati društveni razvoj i modernitet; staromodnost, učmalost.

Radi svojih stavova o gay brakovima i njihovom usvajanju djece je konzervativan? Nije nego tradicionalan. Uostalom, on je Papa, a ne prosječan političar na kojeg su primjenjivi politički pojmovi. Sumnjam da će čovječanstvo u budućnosti doživjet promjenu stava Crkve i Vatikana po tom pitanju, pa je smiješno uopće govoriti o konzervativizmu u tom kontekstu. Zna se šta je tradicija.
Postoji još masu definicija konzervatizma iz istog linka:


Konzervativizam je zajednički naziv za političke ideologije koje se zalažu za državno uređenje kojemu su temelj tradicionalne vrijednosti, odnosno očuvanje postojećeg društvenog poretka.

Jedna od alternativnih definicija konzervativizam navodi kao ideologiju kojoj je cilj očuvanje reda i mira na račun društvene jednakosti i osobnih sloboda.

Konzervativizam se ponekad definira i kao vezanost uz tradicionalne principe, nasuprot liberalizmu i drugim oblicima progresivizma koji se zalažu za otvorenost prema novim idejama i društvenom eksperimentiranju.

itd...
(wiki)



Konzervativnost i tradicionalnost su u astrološkoj simbolici jarca/Saturna. Konzervativizam se temelji na tradicionalnim vrijednostima, odnosno očuvanju tradicije. Tradicija je vezana uz narod/folklor (Mjesec) i teškoće oko definicije konzervativizma (kojih ima masu) upravo nastaju iz činjenica da se definicije tradicionalnih vrijednosti i poretka mijenjaju s vremenom kako se društvo mijenja. Ne postoji zabetonirana crta koja razgraničava tradicionalizam i konzervatizam, to ovisi o širem kontekstu od pojedinačnog stava (koji se razlikuju i od tuda različita pojedinačna mišljenja). Crkva je u kontekstu današnjeg društva i konzervativna i tradicionalna.

Novi Papa ima vladara Sunca u znaku jarca i Sunce 90º Saturn pa je njegova osobnost povezana i s konzervatizmom i tradicionalizmom (jarac/Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:10   #35
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Radi svojih stavova o gay brakovima i njihovom usvajanju djece je konzervativan? Nije nego tradicionalan.
Radi tih (zatucanih) stavova, on je tradicionalan (poštuje hrišćansku tradiciju), ali isto tako je i konzervativan, budući da želi da zadrži, konzervira stanje stvari, tj. nepodržavanje istopolnih brakova u okviru Crkve.

No, složila bih se sa Škorpijastrelom, meni ovaj Ve90Ur vuči na neobičnu seksualnost, koju on doživljava kao perverziju, jer je neprihvaćena, pa onda to projektuje na gej zajednicu. Pročitah ono što je Fish rekla za vezu Ve-Ur, ali nisam baš razumela. Tj. u praksi često vidim ovaj aspekt kod bi, homo ili aseksualnih ljudi.

Što se njegovih nadasve genijalnih stavova o nadmoći muškaraca tiče, primetila sam nešto kod ljudi sa istaknutom Vodolijom: da znaju biti izrazito tradicionalni, baš nasuprot onom "školskom" viđenju Vodolije kao moderne, one koja pomera granice. Tu bi tradicionalna astrologija imala šta da kaže, budući da ona vidi Saturna kao vladara Vodolije. Volela bih da čujem i vaša iskustva iz prakse po tom pitanju.

A i kod pape taj slobodarski Uran direktno kvadrira planete čiji je dispozitor (Mo, Ve), pa bi možda to bio znak njegove zatvorenosti i konzervativnosti. Narod, sledbenici (Mo), i ljubav
(Ve) kojima nije dozvoljeno da se slobodno izražavaju (90 Ur). Uz sve to, Uran je slab u Biku. Ili: sledbenici koji su za emancipaciju (Mo u Aq), ali kojima to nije omogućeno, jer je dispozitor u Biku i kvadrira Mo i Ve.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:49   #36
evo, meni je opet drago da je potvrđeno ono što sam odavno tvrdila za jupitera u jarcu da daje nagrade, najveće počasti, oskar za dugogodišnji rad i zalaganje,a to je izabrani Papa s sunčevim znakom u strijelcu i njegovim vl. jupiterom u jarcu

i da mi to ništa posebno ne znači da je tu JU u padu, jer je nemoguće mene uvjeriti u nešto što se pokazalo istinito u praksi, a to je ono što je njegova logična i simbolika, znači s jupiterom u jarcu, visoke počasti, nagrade za dugogodišnji rad i oskara za zasluge (u jarcu) i da ta osoba zrači skromnošću i jednostavnošću sa svim znanjem, koju nosi u sebi Papa, čiji je sunčev vl. jupiter u jarcu, dispozitor je u SA u ribi, zasluge za dugogodišnji rad i suosjećanje za bolesne i onima kojima potrebna pomoć, a jednako tako da je objedinjeno i s znanjem (JU) kojeg će potvrditi i u praksi (jarcu), sa teološkim znanjem, strijelac, profesor kemije, i jedno i drugo objedinjeno s položajem sunčevog znaka i u aspektu ju120ne, što je dobro ukomponirana vjera, suosjećanje, dobročinstvo...

kada sam govorila o saturnovim nagradama, o kojima sam mjenjala mišljenje, ali sada znam da ih neće svatko dobiti bez obzira na zasluge, mogu reći da su one prestižne i nisu česte, ali se dobiju kada je u pitanju JU u jarcu...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:03   #37
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
kada sam govorila o saturnovim nagradama, o kojima sam mjenjala mišljenje, ali sada znam da ih neće svatko dobiti bez obzira na zasluge, mogu reći da su one prestižne i nisu česte, ali se dobiju kada je u pitanju JU u jarcu...
Jupiter je slab u Jarcu zato što je Jarac znak koji ne ume da iskoristi tog Jupitera, on ne ume da prima, misli da treba da zasluži (Sa) sreću (Ju). Zato mu nagrada često dođe u poznim godinama, jer je tek tada naučio da prima i prihvata, a uz to veruje da je vremenom, s godinama i puno "radnog staža", uspeo da zasluži da bude srećan.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:23   #38
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja rekao da je konzervativan(to ne mogu da znam,jednom covjeka vidjeh) nego su prije izbora analiticari njega izdvajali kao "najkonzervativnijeg i najtvrdokornijeg" kandidata


Otkud ti ta ideja? Mogao si pročitati da je na konklavama prije 8 godina (kad je za papu izabran Ratzinger), Jorge Mario Bergoglio ušao u zadnji krug glasanja s Ratzingerom, s tim što je Ratzinger bio kandidat konzervativne, 'desne' struje, a Bergoglio kandidat liberalne, 'lijeve' struje.

Kad su Ratzingerovi pristalice poručili liberalnoj struji i podržavateljima Bergoglia da će konklave trajati i godinu dana ako treba, dok se ne izabere Ratzinger, Bergoglio je zamolio da se više ne raspravlja o njemu kao kandidatu, da se stvar riješi i završi, jer je konzervativnija struja i tako bila jača i brojnija. Zato su neki znalci i vatikanolozi rekli da su ove konklave na neki način bile nastavak prošle i izabran je kandidat koji je i tada bio skoro izabran.

Ne moram ti spominjati teologiju oslobođenja i bliskost latinoameričke crkve lijevoj misli i po čemu je sad ovaj najednom "najkonzervativniji kandidat"? Ne bi išlo, nikako.

A što se tiče konzervativizma u Crkvi općenito i vjernosti Svetom Pismu, mislim da je stvarno nadobudno očekivati da se neki Papa, bilo koji, neće držati Svetog Pisma. Naime, njegova je misija upravo da navješta Sveto Pismo i stvarno je nerealno očekivati da će bilo koji papa najednom reći: "Čujte, ljudi, ono što piše u Svetom Pismu je bez veze, ja ću to sad promijeniti". Očekivati od Pape da se ne drži Svetog Pisma i sad najednom uvodi nešto što je suprotno tamošnjem propovijedanju je kao da odeš do suca Ustavnog suda i tražiš ga da se ne drži baš Ustava ili odeš do predsjednika Vrhovnog suda i kažeš mu: "Dajte, pa nemojte se baš držati zakona kao pijan plota!".

Moj prvotni dojam o ovom Papi je pozitivan, a za dalje ćemo vidjeti. Meni osobno zaista djeluje dosta "Strijelački", spontan, druželjubiv i veseo, a dodaje i ta konjukcija Mjeseca i Venere u Vodenjaku tu neku lakoću pristupa ljduima, bez pompe, pretjerane forme i pretjeranog kompliciranja. No mislim da nitko ne treba očekivati od Pape da mu omogući nešto za što se i tako treba izboriti kod svjetovnih vlasti i stoga su priče o konzervativizmu ili liberalizmu u Crkvi dosta promašene; naime Crkva je "by the book" konzervativna, donekle se mijenja i modificira, ali polagano i sporim koracima, jer bitna im je ona - kako kažu - "Stijena" (Sv. Petar), temelj na kojoj je sagrađena. Uvijek se mora uzeti što je "bit" propovijedanja Crkve od čega neće tako lako odustati i pretvoriti se u ružičastu holywoodsku pričicu.

I da ne dužim...oni koji ga znaju opisuju ga kao jako jednostavnog i druželjubivog, ali nepodložnog ucjenama, kažu da se uvijek ravna prema svojoj savjesti i i da ima čvrste stavove. Meni upravo tako nekako djeluje - mislim da će biti omiljen kod ljudi, ali u kuriji u Vatikanu - vidjet ćemo... mislim da će inzistirati na nekim promjenama tamo (baš u kuriji) koje se mnogima neće svidjeti, možda ukidanje nekih privilegija i donekle razbijanje nekih uštogljenih formi.

Čujem danas u vijestima da je već razbucao neke običaje, npr. da kardinale ne oslovljava s "vaše ekscelencije" nego s "braćo"... Kršćanski.. ali opet drugačije, naslućuje se da ne drži toliko do same forme i da ju ne smatra nedodirljivom, odbijanje da po izglasavanju obuče crveni baršunasti papinski plašt, odbijanje da sjedne na papinski tron dok su mu kardinali dolazili prisezati vjernost - odabrao je da radije stoji, odbijanje zlatnog papinskog križa - "meni je dobar i ovaj moj od željeza" ... za mene dosta Strijelačko-Vodenjački.

Zadnje uređivanje Lily_ : 16.03.2013. at 14:35.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:45   #39
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Jupiter je slab u Jarcu zato što je Jarac znak koji ne ume da iskoristi tog Jupitera, on ne ume da prima, misli da treba da zasluži (Sa) sreću (Ju). Zato mu nagrada često dođe u poznim godinama, jer je tek tada naučio da prima i prihvata, a uz to veruje da je vremenom, s godinama i puno "radnog staža", uspeo da zasluži da bude srećan.
on je i prije predlagan za Papu prije ovog mandata samo je odustao i rekao da ne želi to prihvatiti...a njegove nagrade ne sastoje se u samo konačnom izboru Pape, on je cijelog života bio biran negdje, za svoje zasluge i uvijek bio negdje u vrhu, nije valjda do Pape došao što je rezao ruže u vrtu....
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 15:38   #40
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post


Otkud ti ta ideja?
Ne radi se o nikakvoj mojoj ideji nego sam samo iznio ono sto sam cuo od nekih Medija.Ako su me oni pogresno informisali onda i ja dajem za pravo da sam i ja pogrijesio.KAo sto rekoh pojma nemam o covjeku(tek je izabran) ati si koliko vidim usla u samu "srz" ovoga pitanja pa dopustam da znas vise od mene.Znam da je pri izboru Benedikta ovaj bio odmah iza njega,na drugom mjestu.
To sto ima Mjesec i Veneru u Vodoliji kao sto sam rekao moze da pokaze da posjeduje ljubav prema vjernicima,ali posto je simbolika ogromna moze da predstavlja jos mnogo sta.Imali smo mi ovdje "vjerskog Vodju" sa So i Ve u Vodoliji pa se radi o najvecem kriminalcu kojeg je Bosna ikada imala(dobro ovaj je isto imao nekih planeta u Jarcu)
NApisao bi neko svoje"satiricno" vidjenje karte novoga Pape ali se bojim da bi bio pogresno shvacen.
Ok,vrijeme ce pokazati dali ce biti uspjesni" ili "neuspjesni" papa.Primjetih da mnogi spominju ovaj njegov Uran kao moguci izraz nekih promjena ili reformi,a niko ne naglasi da je taj Uran ipak u padu u Biku.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.