Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2024., 10:01   #4181
Ekipa, može li m i netko, onako, jezikom kao da sam malo ograničena, objasniti odgovor s HZMOa o doplatku?
Poslala sam upit jer još ne vidim u sustavu da mi je zaprimljena dokumentacija.
Odgovor je sve samo ne ono što sam pitala, a ovo što je - ne kužim ni riječi:
Quote:
godina doplatka počinje 1. ožujka.


Postupak ostvarivanja prava na doplatak temeljem cenzusa nije se mijenjao u odnosu na prethodne godine.

O pravu na doplatak od 1. ožujka 2024. HZMO može donijeti rješenje najranije u drugoj polovici travnja tekuće godine, nakon uspješnog preuzimanja podataka (između ostalog) od Porezne uprave. Porezna uprava prethodno mora obraditi porezne prijave.
Ne predajem poreznu prijavu. Nemam zašto. Ni muž. Obračuna mu se sve u prosincu, nema drugih izvor prihoda ni temelja za izravnanje.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 10:52   #4182
Nisam 100% sigurna, ali mislim da oni od porezne povuku podatke i provjeravaju primanja. Nekada se trebala nositi potvrda sa porezne, sada godinama ne treba, sami provjeravaju. Tako rade i vrtići u Zagrebu. Ja mislim da se o tome radi.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 13:27   #4183
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Nisam 100% sigurna, ali mislim da oni od porezne povuku podatke i provjeravaju primanja. Nekada se trebala nositi potvrda sa porezne, sada godinama ne treba, sami provjeravaju. Tako rade i vrtići u Zagrebu. Ja mislim da se o tome radi.
Da, i ja mislim da je do toga.
Znači nitko neće prije 5. mjeseca dobiti doplatak?
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 15:16   #4184
Ovo s poreznom prijavom - to ti hoće reći da mirovinsko iz porezne uprave dobiva podatke o neto prihodu tebe i tvojih ukućana što im treba za računanje visine dječjeg doplatka, ništa drugo.

A doplatak bi trebao normalno sjesti sredinom travnja za ožujak onima kojima do tada bude riješen.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 10:17   #4185
26.1. Sam preko eGrađanina predala zahtjev za dječji doplatak; sinoć sam poslala upit na neki njihov informacijski email da bi mi odgovorili da ove godine nisam uopće predala zahtjev (!!?????)
Pa sam zvala službu na tel, ni njima uopće nije vidljiv taj ispunjeni zahtjev, na kraju sam im ga poslala emailom....

Zaključak: provjerite šta je sa vašim zahtjevima....
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 17:35   #4186
Quote:
Dread kaže: Pogledaj post
26.1. Sam preko eGrađanina predala zahtjev za dječji doplatak; sinoć sam poslala upit na neki njihov informacijski email da bi mi odgovorili da ove godine nisam uopće predala zahtjev (!!?????)
Pa sam zvala službu na tel, ni njima uopće nije vidljiv taj ispunjeni zahtjev, na kraju sam im ga poslala emailom....

Zaključak: provjerite šta je sa vašim zahtjevima....
Na koji (informacijski) mail si slala upit?

Kad si predala preko e-građani, je li ti stigla potvrda na tvoj mail o tome da je predano?

Dobila sam ovo na svoj mail od HZMO ovo:
Poštovani,

obavještavamo Vas da je Vaš zahtjev zaprimljen u Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje.


S poštovanjem,
Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje


U prilogu tog maila je moja prijava bez priloga koje sam poslala.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 15:49   #4187
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ekipa, može li m i netko, onako, jezikom kao da sam malo ograničena, objasniti odgovor s HZMOa o doplatku?
Poslala sam upit jer još ne vidim u sustavu da mi je zaprimljena dokumentacija.
Odgovor je sve samo ne ono što sam pitala, a ovo što je - ne kužim ni riječi:

Ne predajem poreznu prijavu. Nemam zašto. Ni muž. Obračuna mu se sve u prosincu, nema drugih izvor prihoda ni temelja za izravnanje.
Ovo znači da HZMO čeka da im porezna dostavi podatke o prihodima i onda oni rade obračun.

Isplate ovaj mjesec idu 16..-19.4. možda ima nade da dio novo prijavljenih ipak budu dobili. Ako ne sad, budemo idući mjesec.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 12:29   #4188
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Na koji (informacijski) mail si slala upit?



Kad si predala preko e-građani, je li ti stigla potvrda na tvoj mail o tome da je predano?



Dobila sam ovo na svoj mail od HZMO ovo:

Poštovani,



obavještavamo Vas da je Vaš zahtjev zaprimljen u Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje.





S poštovanjem,

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje




U prilogu tog maila je moja prijava bez priloga koje sam poslala.
Slala sam na email za splitski odjel ([email protected])

Email potvrde da sam predala je uredno stigao. Ispunjeni zahtjev na egrađaninu također uredno vidljiv da je ispunjen.
A kod njih u sustavu ništa nije bilo vidljivo da sam predala.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:26   #4189
Jel bi danas trebala biti prva uplata za nas koji po novom imamo pravo?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:32   #4190
Piše da je isplata doplatka od 16-19.4.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:00   #4191
U utorak 16. travnja 2024. počinje isplata doplatka za djecu za ožujak 2024.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.