Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 02:28   #521
Meni je vrh kada se odvijaju dvije priče paralelno i sad konkretno mali dolazi mami s mišlju; MAMA, znam gdje je ONN!!! (mali, ja isto znam gdje je ) , i onda se majka dramatično okrene, s dramatičnim izrazom lica; Gdje je TKO? I onda mali kaže; Hopper! I onda majka Nekad se pokušavam pravit kao da ne znam, pa se kao onda i ja čudan osjećaj

Ovdje je riječ o Stranger Things, jel, ali je ustaljeni filmsko-serijski klišej.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 02:48   #522
Quote:
IllegalArgument kaže: Pogledaj post
"Nije to šta misliš, ona mi je samo kolegica"
Od ovoga mi se već riga. Uz to ide i "I can explain!"

Jedan česti klišej u akcijskim filmovima: likovi prežive pad iz aviona/vlaka/mosta itd. tako što slete u vodu, iako padnu sa visina sa koje bi u stvarnosti udarili u more jednako kao da su udarili u beton i umrli na licu mjesta.

Ako se pak takva scena događa sa zgrade na ulicu, likovi koji trebaju preživjeti bace se ili padnu na kontejner ili prolazeći otvoreni kamion koji u sebi nosi dovoljno mekan sadržaj, a oni koji trebaju poginut, ili su već ubijeni na visini, uvijek slete na parkirani auto i to točno na krov koji se udubi, stakla puknu, alarm se upali a prolaznici svi upru šokantne poglede prema sceni.
jevanova polka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 02:50   #523
Ali... Sully evidentno slijetanje na vodu briže s liste klišeja
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 03:55   #524
Kad netko pjeva na audiciji nekakvoj, prvi put ne uspije, šuti od treme ili zezne, zatim pocne opet i drugi put briljira.
Old 18.01.2018., 08:57   #525
Quote:
jevanova polka kaže: Pogledaj post
Od ovoga mi se već riga. Uz to ide i "I can explain!"

Jedan česti klišej u akcijskim filmovima: likovi prežive pad iz aviona/vlaka/mosta itd. tako što slete u vodu, iako padnu sa visina sa koje bi u stvarnosti udarili u more jednako kao da su udarili u beton i umrli na licu mjesta.

Ako se pak takva scena događa sa zgrade na ulicu, likovi koji trebaju preživjeti bace se ili padnu na kontejner ili prolazeći otvoreni kamion koji u sebi nosi dovoljno mekan sadržaj, a oni koji trebaju poginut, ili su već ubijeni na visini, uvijek slete na parkirani auto i to točno na krov koji se udubi, stakla puknu, alarm se upali a prolaznici svi upru šokantne poglede prema sceni.
Kad bad guy pada s visine, obavezno će pasti na nešto oštro okrenuto prema gore, npr šiljak od kapije, koji će ga probosti kroz leđa i izaći kroz stomak van. Naravno, neće ostati na mjestu mrtav, glavni lik će doći do njega, ovaj mu nešto promrljati, i sa zločestim smješkom na licu izdahnuti
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.