Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2010., 15:40   #61
Slicna joj je, ali nije ista, vasa izgleda, ono svemirski, super je ova zastita da ne udari glavom u guvernal.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 16:14   #62
Eto nakon citanja ovog posta i mi odlucili uzeti sjedalicu za bicikl, uzeli smo sjedalicu koja se montira naprijed http://www.weeride.co.nz/images/WeeR...ifications.jpg
ovako izgleda i jako smo zadovoljni s njome, za djecu do 18 kg je, pojas ide preko ramena i oko struka, izgleda malena na prvi pogled no moja 2 godisnja kcerka komotno stane u nju i obozava se voziti Obavezno nosi kacigu


Prvi put vidim ovakvu sjedalicu i moram priznati da sam promjenila mišljenje o prednjim sjedalicama Gdje se može kupiti?
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:40   #63
nemam pojma ali mi je stvarno super! DA se kupi vani nije toliko skupa ali je postarina velika jer se s tom sjedalicom dobije posebna precka koja se montira na bicikl a onda na nju sjedalica!
Meni je tako super i bas bi nju kupili a ne znam gdje...

eruditio, ova zastita sluzi zapravo za spavanje hehehe, zato sam mislila da imate istu jer si napisala da mala zaspe dok se vozi!

evo video o ovoj sjedalici
http://www.youtube.com/watch?v=6181uc2Vy3I
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 21:36   #64
e da sam za ovo znala prije....
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:27   #65
da, bas je super! eto ja znam za to a ne znam gdje kupiti i eto ti frustracije
vi se barem vec vozite!
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:08   #66
Mi ćemo vjerojatno naručiti weeride sjedalicu Ova koja je na slici tj koja ima onaj jastučić je skuplji model, 100 $

Baš nam se svidjela

Zeek, ima je na ebay-u
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:16   #67
gledam na ebayu ali rijetko tko zeli poslati a oni koji i zele nabiju ogromnu cijenu postarine tako da bi sve ukupno izaslo oko 800kn sto mislim da je ipak malo previse...
Odkuda cete naruciti? mozda bi mogli skupa pa uzicati neki popust! Ja bi platila max400-450kn!
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:33   #68
Pa ovo je PREDOBRO

U Francuskoj i Švicarskoj je 84E jeftiniji, a 99E skuplji model (sa debljim, velur jastučićima), vidjet ću da mi prijatelji to dofuraju

Jedino je problem što ja baš i nisam visoka pa ne znam koliko dugo ću moći malca furat naprijed, a da vidim preko njega
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 22:19   #69
Mi imamo stražnju sjedalicu i malac se jako voli voziti ali siroti uvijek zaspe, bez obzira koje je doba dana, valjda ga to drmusanje ošamuti. Onda jadnik počne kljucati i klimata se, pa moramo stati i razbuditi ga ili pustiti da odspava 15 min.... Ima li neki patent kako da ga udobnije smjestimo da može spavati a da mu glava ne pada naprijed? Kupovanje nove stolice nije opcija
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:43   #70
koliko brzo djeca prerastu ove prednje sjedalice....
mi imamo takve i one su do 15kg.....(iako je lik rekao da se slobodno mogu voziti i do 18 - 20kg u njima) ????
oni sad imaju 16mj i oko 11- 12 kg....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 21:36   #71
Mi bi ovo ljeto se rado vozili na biciklu pa planiram kupnju sjedalice i kacige. Ima li tko za preporucit kakvu dobru sjedalicu, ali koja se montira naprijed? I vidim tu je netko napisao da nije dobro za kraljeznicu dok beba ne prohoda...jel ima netko da je to provjerio? Mi bi krenuli s voznjom za kojih 2 mj. Sad smo skoro 8 mj.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:28   #72
mi imamo ove :
http://milamari.com/index.php?main_p...roducts_id=757
odnosno imat ćemo čim ih podignemo u dućanu.....
plačene jesu i sve samo ih trebamo dovesti....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:59   #73
kupujem ovo: http://www.zutimacak.hr/1489

da li je ok za curu od 9mj, 9kg, sama se posjeda i diže uz namještaj

fala
@dri@n@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:23   #74
no.. jel mi bude netko odgovorio koliko dugo otprilike je koristio te prednje sjedalice (15kg)
odnosno kad dijete (prosječne visine i težine) dosegne tu kilažu - tak da znam koliko dugo ih bumo otprilike koristili....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:14   #75
Quote:
@dri@n@ kaže: Pogledaj post
kupujem ovo: http://www.zutimacak.hr/1489

da li je ok za curu od 9mj, 9kg, sama se posjeda i diže uz namještaj

fala
Ja kupio sličnu ali stražnju za malu od 10 mjeseci, 9+ kg i sve 5. Kad vidi bicikl počne mahati pa-pa mami (jer se ja solo vozim s njom) i sviđa joj se vožnja...
Naprijed bi joj možda bilo zanimljivije, ali stražnja je dugotrajnija (do 22kg) i (po mojem) sigurnija. I za nju (zaštićenija je) a i meni se čini da mi je sa stražnjom sjedalicom manje promijenjen centar ravnoteže kod vožnje.

Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
no.. jel mi bude netko odgovorio koliko dugo otprilike je koristio te prednje sjedalice (15kg)
odnosno kad dijete (prosječne visine i težine) dosegne tu kilažu - tak da znam koliko dugo ih bumo otprilike koristili....
ne znam nikoga tko je koristio niti koliko dugo, al mislim da ti je to tako individualno.
Nećak je sa dvije godine već bio prevelik za to a sa druge strane nećakinja bi se još sa 4 mogla voziti...
Percentilne krivulje kažu da do 36 mjeseci pola klinaca ima manje od 15kg (koliko je potrebno da se preraste sjedalica)....
e sad, ne znam koliko to pomaže
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:20   #76
Mi smo imali za sve klince samo straznje sjedalice i u njima su se vozili od 9. mj.
Frend je svog maloga, koji je zbilja mali, u prednjoj vozio do 2 god i onda su morali uzeti vecu, jer im vise nikako nije pasala.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:31   #77
mene je strah bilo uzeti stražnje zbog toga jer moja dama uredno otkopča pojas na kolicima, na ljuljačci.... tako da....nije sigurno....
morat ću je s još nečim vezati....
a malac vidio od nje pa pokušava i on... ali ima slabije uspjeha
zato eto prednje sjedalice....
hm... znaći možemo ih koristit sad i možda slijedeće proljeće/ljeto (ovisi kak budu bili napredni u kilaži i visini)
a koliko je po vama vjerodostojno kaj mi je rekao prodavač (da komotno mogu do 18-20kg jer ovo 15kg je okvirno - odnosno proizvođači se uvijek moraju nekako zaštititi - tipa ako se kaj desi a dijete je teže od navedene težine oni su sebe zaštitili - a prodavač mi je rekao da je svoji malu vozikal u tome kad je imala 18,5kg)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:37   #78
ja ne znam kako bi svoju vozila u prednjoj... Ima 16 kg, ali je dosta visoka i ima dugacke noge.
Ne znam, meni nisu prednje sjedalice bas najbolje sjele. Vise mi se svidaju zadnje.
Mi nismo imali problema sa otkopcavanjem, toliko su/se obozavaju voziti da se valjda i ne sjete.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:40   #79
eto... meni je otkopčavanje igralo ulogu pri odabiru sjedalice....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:41   #80
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
mene je strah bilo uzeti stražnje zbog toga jer moja dama uredno otkopča pojas na kolicima, na ljuljačci.... tako da....nije sigurno....
morat ću je s još nečim vezati....
a malac vidio od nje pa pokušava i on... ali ima slabije uspjeha
zato eto prednje sjedalice....
Ova koju sam ja uzeo se mora stisnuti na 3 mjesta da bi se otkopčalo i nije samo tako.
Al kopče su iste na prednjoj i stražnjoj sjedalici pa ne vidim (osim što se prije primjeti (možda)) razlike....
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
hm... znaći možemo ih koristit sad i možda slijedeće proljeće/ljeto (ovisi kak budu bili napredni u kilaži i visini)
a koliko je po vama vjerodostojno kaj mi je rekao prodavač (da komotno mogu do 18-20kg jer ovo 15kg je okvirno - odnosno proizvođači se uvijek moraju nekako zaštititi - tipa ako se kaj desi a dijete je teže od navedene težine oni su sebe zaštitili - a prodavač mi je rekao da je svoji malu vozikal u tome kad je imala 18,5kg)
Svaki proizvođač mora ostaviti malo lufta (faktor sigurnosti), tako da vjerojatno ta sjedalica može podnijeti težinu i do 20 kg bez da pukne pod njom.
Doduše, ne znam kako je sa time u slučaju pada.
Ali, kako kaže Ani4, nije samo stvar u težini...
I ja isto preferiram stražnje sjedalice...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.