Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2006., 22:26   #41
Quote:
Endimion17 kaže:
Ništa se čarobnog ne događa u vodi.
Možda si primjetio da se ništa čarobno ne događa u tebi niti u tvom svijetu.
Zaboravio si da smo čarolijom vode ovdje.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:28   #42
Quote:
Mary Bellows kaže:
ajde smiri se malo, ja te recimo znam s faxa i znam što je istina
pa vidis da ga sprdam
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:29   #43
Quote:
Maatsya kaže:
Možda si primjetio da se ništa čarobno ne događa u tebi niti u tvom svijetu.
Zaboravio si da smo čarolijom vode ovdje.

a nismo čarolijom ugljika?
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:32   #44
ako baš hoćete, kvarkova i leptona
ROFL 16 nas je online
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:34   #45
Obzirom da je tema privedena kraju, možemo iznijeti zaključke:

1. Danny je gledajući led u koli zaključio da tu nešto ne štima i zamislio se.

2. El Tomo je čekao da mu Danny onako zamišljen donese gore navedenu kolu. Popizdio je čekajući i odlučio se obračunat na forumu.

3. Gnjavež je završio faks prepisujući od Mary.

4. Rusi nisu u stanju smrznut jezero usred fakin Sibira.

5. Led pluta.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 23:43   #46
Quote:
freudrick kaže:
Obzirom da je tema privedena kraju, možemo iznijeti zaključke:

1. Danny je gledajući led u koli zaključio da tu nešto ne štima i zamislio se.

2. El Tomo je čekao da mu Danny onako zamišljen donese gore navedenu kolu. Popizdio je čekajući i odlučio se obračunat na forumu.

3. Gnjavež je završio faks prepisujući od Mary.

4. Rusi nisu u stanju smrznut jezero usred fakin Sibira.

5. Led pluta.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 00:16   #47
[QUOTEgnjavež
]a i ti si blesav kad ne kopcas kad se neko zajeb****
a da mi je znat i koliko klonova imas...[/QUOTE]

Ok imaš puno postova svaka čast... Ako su ti svi kao ovaj onda si moj idol i duhovni vođa. PUSA
razor 4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 13:24   #48
Quote:
Danny_boy kaže:
Ovo si naglasio kao nešto bitno. Ja se apsolutno ne slažem a ne slažu se ni kreacionisti. U HR ima preko 70 % deklariranih katolika a tu su još i muslimani, pravoslavci i ljudi kao ja, koji ne pripadaju organiziranoj vjeri ali su kreacionisti. Dakle, u manjini si

ne možeš takvu tvrdnju koristiti kao polazište za druge argumente, a i da ne spominjem da si falio thread
Da, naravno, sve je tu zbog nas, i gama-zrake i zakrivljenje prostora i gravitacija, sve je tu samo da bi mi mogli živjeti i da bi ti mogao srat po forumu

Imaš pravo, preko 70% državljana Hrvatske su debili, konačno da se složimo oko nečeg

@Endimion, zašto si vjernik?
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 13:37   #49
Prvo, moj je nick The_Equilibrist. Equilibrium je netko sasvim drugi.
Quote:
Danny_boy kaže:
1. Činjenica je da se voda na dubini ne ledi.
bez obzira koliko vremena je prošlo, voda u sredini jezera se NIKAD neće zalediti, pa čak i ako je tlo okolo zaleđeno. Pod uvjetom da je jezero dovoljno veliko.
Ah, ah... nikako nauciti.. Postoji li na svijetu ili kad bolje promislim postoji li igdje u svemiru neko jezero koje ipak je potpuno zaledeno? Shvacas glupost u koristenju rijeci "nikad", "cinjenica" i slicno na ovakav nacin? Shvacas ridikulitet naglasavanja upper case-om?
Quote:
2.Činjenica ostaje da ribe i druga bića i njihova jajašca zbog toga mogu preživjeti, a inače u ledu ne bi.
I to stoji. Ti si jedino dodao da se neke životinje zamrzavaju sa okolišem, ali ja sam još u svom prvom postu to stavio - bakterije, virusi, a ima i ona neka žaba, znam, ali to je manjina
Vidim da si naknadno ovaj post objasnio kreacionizmom. OK, koliko god blesav taj pristup bio i koliko god puta pobijen na konkretnim primjerima, imam dovoljno iskustva da znam da kad argumenti pocnu bjezati na religijsku stranu, to znaci kraj kvalitetne rasprave. Religija je posljednje utociste tvrdoglavosti. Zato nemam ovdje vise sto dodati. Te vjetrenjace su vec previse.
Quote:
3.Činjenica je da je voda jedini spoj sa takvim svojstvom i da je to svojstvo "nenormalno" odnosno abnormalno - zato se i zove anomalija
hmmmm.. ok - tu si naveo neke druge, iskreno danas je svašta moguće proizvesti, pa je valjda moguće. Onda bi mogli ubaciti da je voda jedini takav spoj u prirodi ali činjenica je da je takav.
:blink:
:blink_again:
Ovaj... molim?? Errr.. da procitam jos jednom.. Da, cini se da sam dobro shvatio, iako ne znam da li bih se krstio, plakao ili smijao. Mozda sve pomalo. Da, svaka cast nasim znanstvenicima koji su uspjeli proizvesti silicij, galij i antimon. Kojih inace nema u prirodi. Dobijaju se u laboratoriju. Da. Umjetne tvari.


Boze mili.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 13:44   #50
Quote:
Danny_boy kaže:
Evo još neštoza one koji misle da znaju sve o vodi.
Jeste li znali da je vodu (ako je čista) moguće ohladiti i na -40 C bez da se zaledi
http://www.phys.unsw.edu.au/~jw/unfreezable.html
Quote:
http://www.livescience.com/forcesofn...ter_bonds.html

još jedan link za one koje stvarno zanima tema
i to ponovno sa "legitimne" stranice, bez alternative
Da razumijes i dio onoga napisanoga na te dvije stranice, ovaj topic ne bi postojao.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:02   #51
Quote:
Danny_boy kaže:
A ja kažem: apsolutno me nije briga na koji način ti to objašnjavaš. Voda je najgušća na 4C, da i ...???
1.Činjenica ostaje da se voda na dubini ne ledi.
2.Činjenica ostaje da ribe i druga bića i njihova jajašca zbog toga mogu preživjeti, a inače u ledu ne bi.
3. Činjenica je da je voda jedini spoj sa takvim svojstvom i da je to svojstvo "nenormalno" odnosno abnormalno - zato se i zove anomalija
Ono što je "najgušće" pada na dno... To je prvo trebalo uočiti...

Daklem... (ko što bi reko Šeks) nije čudo da se voda ledi od vrha prema dnu, te da na dnu (dok nije zaleđeno), temperatura uvijek ostaje 4 stupnjeva (jer je na toj temperaturi najgušća, pa voda te temperature pada na dno), sve dok ne postane dovoljno hladno, dovoljno dugo, da se i ta voda zaledi.
Ako je jezero ili lokva dovolno duboka, odnosno ako ima dovoljno vode u njoj, budući da voda ima veliki toplinski kapacitet, i velike hladnoće često neće uspjeti zalediti cijelu masu vode, te će (zbog gustoće) na dnu uvijek biti 4 stupnjeva.
Ako je pak vode premalo, onda če se vodeni rezervoar/lokva zalediti do dna. Tu nema misterije. Stavi plastičnu bocu s vodom van (ili u zamrzivač) na temperaturu ispod nule, i vidjet ćeš kako će se sva voda u boci zalediti i neće ostati nikakva voda na 4 stupnjeva na dnu, i to zato što je ima premalo, i svu će toplinu izgubiti.

Ako se jezera i mora ne zaleđuju do dna, to samo znači da vani nije dovoljno hladno, te da voda ima dovoljno akumulirane topline da se sva ne zalledi, a zbog najveće gustoće, na dnu će uvijek biti 4 stupnjeva, osim u slučaju kada je toliko hladno, a vode ipak premalo, pa će se i ta voda ohladiti na tempertaturu nižu od 4 stupnjeva i možda zalediti ako je odnos njene količine i vanjske temperature prenepovoljan.
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:33   #52
Dakle, da kratko rezimiram: otvorio sam thread u nadi da ćemo imati kvalitetnu diskusiju na temu jednog zanimljivog i neobičnog svojstva tekućine bez koje život na zemlji ne bi bio moguć. Nakon toga, plan je bio da se diskusija digne na jednu višu razinu (onaj tko je jučer gledao Na rubu znanosti – prilog o vodi) zna na što ciljam.
No pritom sam zaboravio kakvih sve ljudi ima…

Moja poruka: Voda je živo biće (ona u prirodi, ne ona u čaši). Ali ne u onom klasičnom smislu, ona je više životna energija u svom „tekućem obliku“. Ona je „krvni sustav“ jednog drugog živog bića, planete Zemlje. Ona osjeća pozitivnu i negativnu energiju i može reagirati na nju isto kao i biljke, životinje i ljudi. Ona je u svemu živom, i sve živo je od nje (pa i mi)

Toliko na ovu temu. A sad samo naprijed s drvljem i kamenjem, proglasite me luđakom, kasnije ćete se bolje osjećat, a i skupit ćete koji post
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:48   #53
Quote:
Danny_boy kaže:
Dakle, da kratko rezimiram: otvorio sam thread u nadi da ćemo imati kvalitetnu diskusiju na temu jednog zanimljivog i neobičnog svojstva tekućine bez koje život na zemlji ne bi bio moguć. Nakon toga, plan je bio da se diskusija digne na jednu višu razinu (onaj tko je jučer gledao Na rubu znanosti – prilog o vodi) zna na što ciljam.
No pritom sam zaboravio kakvih sve ljudi ima…

Moja poruka: Voda je živo biće (ona u prirodi, ne ona u čaši). Ali ne u onom klasičnom smislu, ona je više životna energija u svom „tekućem obliku“. Ona je „krvni sustav“ jednog drugog živog bića, planete Zemlje. Ona osjeća pozitivnu i negativnu energiju i može reagirati na nju isto kao i biljke, životinje i ljudi. Ona je u svemu živom, i sve živo je od nje (pa i mi)

Toliko na ovu temu. A sad samo naprijed s drvljem i kamenjem, proglasite me luđakom, kasnije ćete se bolje osjećat, a i skupit ćete koji post
evo mene, dežurnog.

mislim da nisi otvorio thread da bi proučavali zanimljivu vodu. mislim da je bilo nešto drugo.
što ti je to sad s pozitivnom i negativnom energijom i tome da voda može reagirati na nju? znaš što, ja sam veliki obožavatelj filmova poput Ring, Honogurai Mizu No Soko Kara i drugih, ali jebemu, voda je hrpa nukleona u moru elektronskog vjerojatnosnog oblaka i točka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 22:36   #54
Pa Danny jebote, jel se radio marketing na tom američkom managementu?! Da si puko naslov "Voda je živo biće?", imao bi nemjerljivo veći interes na temi. + bi tema bila još duplo luđa...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 00:04   #55
Quote:
Danny_boy kaže:
Dakle, da kratko rezimiram: otvorio sam thread u nadi da ćemo imati kvalitetnu diskusiju na temu jednog zanimljivog i neobičnog svojstva tekućine bez koje život na zemlji ne bi bio moguć.
Na tvoju zalost, pikirao si na pogresno svojstvo vode. Niti je to svojstvo neobicno, niti je razlog zbog kojeg se zivot na zemlji razvio. U permafrostu, na dubini od nekoliko metara, takoder imas zivog svijeta koliko zelis. A permafrost nije voda. Toliko o Sibiru i friziderima.

A sada, ako ti zelis diskutirati o pamcenju vode, o homeopatiji - pa tako kazi! Nemoj poput mace oko vruce kase. Imas vec jedan veliki topic o tome - pa prouci ga malo (valjda su vas na faksu naucili kako treba procitati sto su ljudi prije nas radili prije nego lupimo nesto, zar ne?). Mozes i novi topis startati ako bas zelis. Samo nemoj se sada derati kako ljudi ne zele pricati o 'pamcenju vode' zato jer im je toplinski kapacitet nezanimljiv i sasvim normalan fenomen.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 09:17   #56
Quote:
Endimion17 kaže:
evo mene, dežurnog.

mislim da nisi otvorio thread da bi proučavali zanimljivu vodu. mislim da je bilo nešto drugo.
što ti je to sad s pozitivnom i negativnom energijom i tome da voda može reagirati na nju? znaš što, ja sam veliki obožavatelj filmova poput Ring, Honogurai Mizu No Soko Kara i drugih, ali jebemu, voda je hrpa nukleona u moru elektronskog vjerojatnosnog oblaka i točka.

Lol, lol, a što smo mi?
Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:22   #57
Quote:
Gurth kaže:
Lol, lol, a što smo mi?
pa isto to samo s kompleksnijim oblacima. voda je baš jednostavni svakodnevni primjer.
jednom sam sjedio na zadarskoj Rivi i buljio u more koje se valjalo i odjednom mi je onako prošlo kroz glavu
"gledaš u stravično ogromnu količinu gustih vjerojatnosnih oblaka koji se valjaju pred tobom."
od tada more gledam na posve drugi način.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:59   #58
Ljudi su elektronski vjerojatnosni oblaci?

Ej daj to slikaj da vidimo kako to izgleda!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 22:12   #59
Quote:
ijon kaže:
Ljudi su elektronski vjerojatnosni oblaci?

Ej daj to slikaj da vidimo kako to izgleda!
Aha. Evo slike:
http://www.ornl.gov/info/reporter/no4/tem_today.jpg

Sada bi ti rekao nesto bezobrazno sto i sama vrlo cesto spominjes - ne pacaj se u ono sto ne poznajes.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 22:18   #60
Pa postavila sam pitanje zato jer ne znam o čemu se radi, šta je tu loše?

A šta ti imaš neki radar koji ti pokazuje kad ja nešto napišem vezano uz fiziku?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.