Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 14:28   #101
Zašto ih ne bi otkrivao ti sam, tj. tvoje "nesvjesno" koje se služi samo simbolima za svoje izražavanje i očitovanje? Zašto karte ne bi bile sredstvo za povezivanje tvojeg svjesnog i nesvjesnog?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:35   #102
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Zašto ih ne bi otkrivao ti sam, tj. tvoje "nesvjesno" koje se služi samo simbolima za svoje izražavanje i očitovanje? Zašto karte ne bi bile sredstvo za povezivanje tvojeg svjesnog i nesvjesnog?
Zato što bi onda karte bile obično psihološko pomagalo. Magija nije psihologija. To smo već 500 puta utvrdili.
Psiholozi bi voljeli da budu bogovi znanost. No oni uopće nisu ni znanost, a kud li bogovi ičega.

Tarot karte nisu psihološka pomagala, nego kaotični sustav za divinaciju: saznavanje informacija koje NEMAŠ u svojoj memoriji, podsvijesti, svijesti, nadsvijesti.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 18:39   #103
a što je s tarotom na netu?
puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:25   #104
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Možeš li ti meni dokazati da pri okretanju karata na mene utjecaj vrše neka bića?
čemu? pa zar ti percipiraš energetski svijet da to pitaš?
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:35   #105
Quote:
puž kaže: Pogledaj post
a što je s tarotom na netu?
Prvo, taj zubo ti ne treba. Jer da nisi stavio tvoje pitanje bi bilo inteligentno. Ovako je upitno što si njime htio postići.
Odgovorit ću ti:
upravo to i jest jedan od teških zadataka pri formiranju bilo koje divinacijske metode kao softverskog programa: kako ugraditi SLUČAJNOST.
Generator slučajnih brojeva u kompjuteru nije pravi randomski generator već je PSEUDORANDOMSKI, tj. generira sekvencu prividno slučajnih brojeva koji zadovoljavaju određenu statistički raspodjelu a na osnovu RND formule i sjemena slučajnih brojeva (seed).
Budući je time sve determinirano, a imamo posla i sa digitalnim sklopovima koji su potpuno izolirani od upliva slučajnosti, potrebno je uvesti neki vanjski faktor.
Tako SVE dobre divinacijske metode imaju zahtijev da TI pomakneš nekako miša, da ti klikneš u određenom trenutku dok se u pozadini vrte brojevi ogromnom brzinom, bez obzira kako to bilo vizualizirano.
Tako TI postaješ generator slučajnih brojeva.
Jednako tako može se koristiti i pravi generator slučajnih brojeva baziran na termičkom šumu poluvodiča ili pak generator baziran na radioaktivnom raspadu kao što to koriste u FOURMILAB-u i čak imaju primjere u Javi koji testiraju Retropsihokinezu i to na
Gaussovoj krivulji, njihalu i brojčaniku sata.
Kada sam ja stvarao još 1995. kompjuterski program za I Ching i ugradio u njega i metodu sa štapičima i sa novčićima, dakako da nisam imao na raspolaganju nekakav pravi randomski generator, ali sam koristio zato ruke korisnika koji mora zaustaviti novčiće koji se (pre)brzo vrte ili presjeći štapiće koji se formiraju pseudorandomski, ali zato preko njih ide strelica i ispitanik nema načina da svjesno bira gdje će razdijeliti hrpu.

Tako zapravo uvođenjem slučajnosti, omogućevam "vanjskim silama" upliv u divinaciju. Za stvarni real stuff, bilo bi dobro imati pravi generator slučajnih brojeva koji bi se priključio na USB i davao seksvence stvarno slučajnih brojeva koje generira neki kvantni generator.
Jer, generalno: ono najbitnije je uvesti u sustav SKRIVENE VARIJABLE i multiplicirati ih do makroskopskog nivoa.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:49   #106
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Zato što bi onda karte bile obično psihološko pomagalo. Magija nije psihologija. To smo već 500 puta utvrdili.
Psiholozi bi voljeli da budu bogovi znanost. No oni uopće nisu ni znanost, a kud li bogovi ičega.

Tarot karte nisu psihološka pomagala, nego kaotični sustav za divinaciju: saznavanje informacija koje NEMAŠ u svojoj memoriji, podsvijesti, svijesti, nadsvijesti.
I vi i ja samo nagađamo pa prema tome zašto bih ja vjerovala vama dvojici, a ne sebi...
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:54   #107
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
I vi i ja samo nagađamo pa prema tome zašto bih ja vjerovala vama dvojici, a ne sebi...
Zato što mi mislimo a ti ne. Tko ne misli, preostaje mu VJERA!
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:05   #108
Borute ljubavi, da nisi takav drama queen i da ne shvaćaš svaku temu na forumu kao ratište na kojem moraš uništiti svakog neprijatelja, bio bi čak i simpatičan dečko.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:10   #109
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Borute ljubavi, da nisi takav drama queen i da ne shvaćaš svaku temu na forumu kao ratište na kojem moraš uništiti svakog neprijatelja, bio bi čak i simpatičan dečko.
Ali ja ZNAM da sam TEBI simpatičan dečko, jednako kao što si i TI meni SIMPATIČNA.
Nemoj to shvaćati osobno.
Pogledaj, zaista sam napisao prekrasno objašnjenje funkcioniranje divinacijskih metoda. Nema ni traga "uništavanju". Problem je samo što ti sve sa nevjericom prihvaćaš.

U redu. Prihvatimo tvoje objašnjenje: ti koristiš karte da pomoću njih izvučeš nešto iz nesvjesnog.
Sad mi reci: može li se time zaista predviđati budućnost što i jest poanta divinacije? Ili misliš da je sve to mumbo jumbo, ničega nema, sve je psihologija.
Ja ne želim vjerovati da je sve psihologija, jer to bi značilo da nema duhovnosti, sve je to iluzija, psihologija. Nema magije-sve je to metafora. Nema parapsihologije-sve je to nedovoljno rasvjetljeno varanje.

Zadnje uređivanje Baphomet : 29.05.2007. at 10:48.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:24   #110
Ma napisao si predivno objašnjenje u koje bih ja trebala povjerovati samo zato što si to ti rekao, jer si ti puno razmišljao o tome pa onda mora da je istina. Nema dokaza - latifa ne vjeruje u ništa. Ma baš me briga zove li se to psihologija ili duhovnost, kako ti to nazoveš nije uopće bitno. Bitno je da funkcionira u praksi.
Mene inače manje zanima budućnost, a više koristim karte za analizu sadašnjeg stanja. Jer ne vjerujem da jednoznačna budućnost postoji. Ali ono što vjerujem je da prognozu najvjerojatnije budućnosti podsvjesno zna svatko od nas, a to je upravo ono što tarot "pogađa" (bez obzira na sve faktore i nepoznanice koje uključuju tu prognozu).
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:34   #111
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Ma napisao si predivno objašnjenje u koje bih ja trebala povjerovati samo zato što si to ti rekao, jer si ti puno razmišljao o tome pa onda mora da je istina.
Ne samo ja. Postoje i ljudi poput Deana Radina, koji je to istraživao i MJERIO statističkim metaanalizama (analizama svih analiza).

Quote:
Nema dokaza - latifa ne vjeruje u ništa. Ma baš me briga zove li se to psihologija ili duhovnost, kako ti to nazoveš nije uopće bitno. Bitno je da funkcionira u praksi.
Može. Onda ne treba raspravljati. Kako je P.A.M. Dirac rekao kolegama fizičarima kada su mudrijali o interpretaciji kvantne mehanike:
ŠUTITE I RAČUNAJTE!
(danas se to zato i zove "Šuti i računaj interpretacija" i uglavnom je to stav moderne znanosti)

Quote:
Mene inače manje zanima budućnost, a više koristim karte za analizu sadašnjeg stanja. Jer ne vjerujem da jednoznačna budućnost postoji.
Ne postoji budućnost jer:
a) ako bi i postojala, ti bi ju divinacijom razbila i promijenila
b) to bi značilo determinizam, a on barem za sada ne postoji.

No što postoji?
Postoje ATRAKTORI! U teoriji kaosa to su područja kojima teže rješenja. Postoje vjerojatniji događaji i nevjerojatniji. Postoji ono što možeš lakše i teže promjeniti.
Karte ne vide budućnost, nego ATRAKTORE, tj. ishode sa najvećom gustoćom vjerojatnosti.

Quote:
Ali ono što vjerujem je da prognozu najvjerojatnije budućnosti podsvjesno zna svatko od nas, a to je upravo ono što tarot "pogađa" (bez obzira na sve faktore i nepoznanice koje uključuju tu prognozu).
Kako podsvjesno to zna? I ako je tako, zašto se baviš kartama? što će ti? Radi direktno sa podsviješću.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:47   #112
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Kako podsvjesno to zna? I ako je tako, zašto se baviš kartama? što će ti? Radi direktno sa podsviješću.
Ja vjerujem da podsvjesno zna sve. A karte su mi jednostavan način komunikacije sa podsvješću. Trenutno mi one odgovaraju, pa ne tražim neke bolje metode.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:07   #113
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da podsvjesno zna sve. A karte su mi jednostavan način komunikacije sa podsvješću. Trenutno mi one odgovaraju, pa ne tražim neke bolje metode.
Ta "shut up and calculate" metoda nije loša. Ali onda ih uopće ne moraš izvlačiti/bacati. Možeš ih samo posložiti i meditirati na njih. To ti je jednako dobro ako tvoja teorija štima.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:49   #114
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ta "shut up and calculate" metoda nije loša. Ali onda ih uopće ne moraš izvlačiti/bacati. Možeš ih samo posložiti i meditirati na njih. To ti je jednako dobro ako tvoja teorija štima.
Meditacijom na karte sam se zapravo upoznavala s njima kad sam ih tek nabavila. I to jako dobro funkcionira, ali jednostavno oduzima puno vremena, a njega baš i nemam. Uz to, koristim druge tehnike meditacije pa osjećam da mi je to ipak previše za sada. Ma ja sam ti još početnik, i u tarotu i općenito u nekom radu na sebi u duhovnom smislu. Znam da treba vremena za takve stvari. A kao što vidiš, prilično sam skeptična pa će mi i zbog toga proces učenja možda trajati malo duže
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:17   #115
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Meditacijom na karte sam se zapravo upoznavala s njima kad sam ih tek nabavila. I to jako dobro funkcionira, ali jednostavno oduzima puno vremena, a njega baš i nemam. Uz to, koristim druge tehnike meditacije pa osjećam da mi je to ipak previše za sada. Ma ja sam ti još početnik, i u tarotu i općenito u nekom radu na sebi u duhovnom smislu. Znam da treba vremena za takve stvari. A kao što vidiš, prilično sam skeptična pa će mi i zbog toga proces učenja možda trajati malo duže
E pa sretno!
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:13   #116
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Postoje ATRAKTORI! U teoriji kaosa to su područja kojima teže rješenja. Postoje vjerojatniji događaji i nevjerojatniji. Postoji ono što možeš lakše i teže promjeniti.Karte ne vide budućnost, nego ATRAKTORE, tj. ishode sa najvećom gustoćom vjerojatnosti..
e da..ovo je ono sto mene zanima...Skupa sa mjenjanjem (stvaranjem i rastvaranjem ) te gustoce....Lijepo objasnjeno.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:18   #117
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Zato što mi mislimo a ti ne. Tko ne misli, preostaje mu VJERA!
tko ne misli(komp) i ne vjeruje(ego) taj percipira!
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:23   #118
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
tko ne misli(komp) i ne vjeruje(ego) taj percipira!

Upravo tako:
1. direktni uvid (percepcija-što će ti onda karte)
2. misaoni uvid i znanje (logika, matematika, mentalni procesi, mjerenje i zaključivanje)
3. i vjera

Recimo ti si ovo pod 3. Vjeruješ da vidiš, tj. vjeruješ da percipiraš.

I da: komp NE MISLI! Misao je odlika koju ima ČOVJEK, ne stroj.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:28   #119
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
e da..ovo je ono sto mene zanima...Skupa sa mjenjanjem (stvaranjem i rastvaranjem ) te gustoce....Lijepo objasnjeno.
to ti je iz knjige: fraktalna geometrija za početnike. 45kuna savska
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 08:19   #120
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
znači elementali te dobro informiraju. sigurno ne misliš "da tvoje moći okreću karte"
Uopće, mislim da nisam ništa 'posebnija' od bilo kog drugog ljudskog bića. Imam dovoljno inteligencije i stečenog znanja da bih pročitala ono što piše u kartama svaki put kad ih otvorim.
Zapravo, uopće ne shvaćam kakve to moći imaju oni koji kažu da ih imaju?
Jedina 'moć' koja mislim da treba postojati je sposobnost analize i smislene sinteze u cjelinu, te dar govora da se isto prenese pitatelju.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.