Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2017., 00:55   #4581
da li je potrebno putem obrasca prijave poslovnih prostora prijaviti da se ne radi za božić i novu godinu?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:40   #4582
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
da li je potrebno putem obrasca prijave poslovnih prostora prijaviti da se ne radi za božić i novu godinu?
možda ti pomogne makar za novu godinu.....

Moraš napravit novi raspored radnog vremena i ubacit da radiš državnim praznicima i blagdanima. Kad prestaneš radit praznicima, opet kreiraš novi raspored radnog vremena i izbaciš praznike.

Ako zatvaraš poslovni prostor iza nove godine, onda moraš promijenit status poslovnog prostora u "privremeno zatvoren", navest datum zatvaranja (npr. 02.01.2018.) te napisat razlog zatvaranja (godišnji odmor i sl.), i na koncu sve te promjene sejvat.

** Najkasnije na dan ponovnog otvaranja opet se moraš logirat u e-poreznu i promijenit status poslovnog prostora u "Otvoren".

ćao i sretna nova.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:17   #4583
pozdrav!

imam pitanje vezano uz certifikat za fiskalizaciju. Naime, sada nam ističe, a u ljeti smo zatvorili poslovni prostor jer više ne radimo s gotovinom i nemamo naplatni uređaj. Korisnik smo i eporezne.
Da li trebamo pustiti da certifikat istekne ili nam treba i dalje?
Što se tiče predavanja obrazaca preko eporezne za to je opet drugi certifikat?
Bojim se da ne izgubimo sve ako sad ovaj istekne..
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 06:11   #4584
Pozdrav

Imao sam porezni nadzor vezan uz zakon o fiskalizaciji.
Utvrđeno mi je da sam u poreznom prekršaju jer nisam "verificirao poslovni prostor."

Što to znači?

Napominjem da je poslovni prostor uredno u najmu, da s euredno pplaća najamnina, da se uredno plaća porez (morao sam ga sam sebi iznajmiti ), da je uredno naveden na gotovinskom i transakcijskom računu, da ga je knjigovodstvo prijavilo na e-porezna nakon 1.7.2017....

Što još fali?

Hvala unaprijed
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:57   #4585
Smotani2 moguće da je knjigovodstvo prijavilo pod jednom šifrom a ti koristiš drugu šifru. Ovo se pojavilo kao mogućnost nakon što su prijavu prostora prebacili na e-poreznu a nisu dodali i da se iz programa barem putem xml prebace podaci u e-poreznu. Ali još uvijek nije jasno zašto su makli prijavu prostora direktno iz programa. Mogli su ostaviti i jedno i drugo kao mogućnost. Ovako su dodali još jednu mogućnost greške.

Također postoji mogućnost da od prije imaš prijavljen neki prostor a da ga kroz e-poreznu niste verificirali. Moguće da ga niste odjavili (neki stari). Dovoljno je zeznuti velika i mala slova i eto problema.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:03   #4586
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

imam pitanje vezano uz certifikat za fiskalizaciju. Naime, sada nam ističe, a u ljeti smo zatvorili poslovni prostor jer više ne radimo s gotovinom i nemamo naplatni uređaj. Korisnik smo i eporezne.
Da li trebamo pustiti da certifikat istekne ili nam treba i dalje?
Što se tiče predavanja obrazaca preko eporezne za to je opet drugi certifikat?
Bojim se da ne izgubimo sve ako sad ovaj istekne..
Certifikat za fiskalizaciju služi za potpisivanje poslanih računa i nema nikakve veze s e-poreznom (ona ima svoje certifikate). Ako si prestao s radom jednostavno neka istekne vremenski period važenja. Inače fiskalizacija ima čini mi se 5 certifikata.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:35   #4587
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Smotani2 moguće da je knjigovodstvo prijavilo pod jednom šifrom a ti koristiš drugu šifru. Ovo se pojavilo kao mogućnost nakon što su prijavu prostora prebacili na e-poreznu a nisu dodali i da se iz programa barem putem xml prebace podaci u e-poreznu. Ali još uvijek nije jasno zašto su makli prijavu prostora direktno iz programa. Mogli su ostaviti i jedno i drugo kao mogućnost. Ovako su dodali još jednu mogućnost greške.

Također postoji mogućnost da od prije imaš prijavljen neki prostor a da ga kroz e-poreznu niste verificirali. Moguće da ga niste odjavili (neki stari). Dovoljno je zeznuti velika i mala slova i eto problema.
hm.
Sad mi više nije ništa jasno.
Od početka imam prijavljen samo jedan poslovni prostor, isti.
Ne znam što je knjigovodstvo prijavilo (poslao sam mail knjigovotkinji ali se ne javlja) da razjasni; uglavnom, i na gotovinskim i na transakcijiskim računima tijekom te tri godine poslovni prostor je isto prijavljen, i knjigovotkinja to vidi.
Možda se sutra javi.
Iskreno, ne vidim smislenost prijavljivanja poslovnog prostora, barem na ovaj način, osim mogućnosti greške i kazne koja proizlazi iz toga.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:39   #4588
Od 1.7.2017 prijava poslovnog prostora ide preko ePorezne. Bez obzira da li je prije prijavljen poslovni prostor knjigovođa je morao ponovo prijaviti poslovni prostor.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:44   #4589
Knjigovođa nije morao niš, morao je vlasnik posla.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:22   #4590
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Knjigovođa nije morao niš, morao je vlasnik posla.
Posao je knjigovođe da bude upoznat sa novim zakonima i propisima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:25   #4591
Knjigovođa je upoznat, ovisno o tome kakav deal ima s klijentom može i nemora upozoriti klijenta, no svakako odgovornost je na klijentu, ne na knjigovođi sorry.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:23   #4592
Jadni klijenti sa takvim knjigovođama, ali, kao što kažeš...tko im je kriv ako imaju takav dogovor

Za mene je knjigovođa netko tko pomaže u poslovanju a ne netko tko ispunjava obrasce.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 19:30   #4593
Pa stvar je usluge koja se dogovori. A ti si u startu napisao da bi knjigovođa trebao.. ne bim, odgovornost jeisključivo na vlasniku, a on ako je odgovoran neka plati dobrog knjigovođu Problem je kad oni koji ne plaćaju uopće knjigovođe ili ih plaćaju za osnovno, očekuju da im se servira sve na pladnju što i kako trebaju. Jer, nije odgovoran niti firma za fiskalizaciju niti knjigovođa nego vlasnik.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:34   #4594
Naravno da bi knjigovođa trebao, da smo država kak se spada takav knjigovođa više nikad taj posao radio nebi...
Pusti ti priče ovo ono s dogovorima, taj i takav je sramota za struku bez obzira na izgovore.

Posao se nikad ne radi ni polovično i točka...sve ostalo je sramoćenje struke.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 23:24   #4595
Imam jedno pitanje. Mozda je odgovor i dat vec, ali nece ga biti lako naci pod tih skoro pa 5000 postova :-)

Znaci uzeo sam u Fini Fiskalnu blagajnu sa slipovima. Prijavio sam se kod FINA-e i dobio aktivacijski kod za preuzimanje certifikata. Medjutim niko da mi kaze gdje da ga preuzmem?? ako odem na mojcert.fina.hr ili tako nesto, ne moze kripto uredjaj naci. A ja samo zelim skinut taj certifikat i "nekako" ga prebacit na "mobiwire" fiskalnu blagajnu... Jeli mi moze neko pomoci?

Hvala.
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 23:36   #4596
Upute za preuzimanje certifikata su ovdje.
Za upute kako ga ugraditi u blagajnu konzultiraj dokumentaciju za blagajnu ili isporučitelja.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 23:40   #4597
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Upute za preuzimanje certifikata su ovdje.
Za upute kako ga ugraditi u blagajnu konzultiraj dokumentaciju za blagajnu ili isporučitelja.

Hvala puno! Vise pomoci nego Fina cijeli dan....
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:11   #4598
Potpuno sam nova u svemu pa me dosta toga zbunjuje. Uglavnom, preko vipa sam uzela informaticku opremu i odmah i preko njih fiskal1, ono sto me zanima, dali moram prvo prijaviti prostor na eporeznu da bi na fini mogla zatraziti certifikat, ili mi daju certifikat, al naravno znam da ne smijem izdat prvi racun prije nego sto prijavim prostor....koji je tocno redoslijed?
hokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 10:57   #4599
Nije bitan redosljed, bitno je da u trenutku izdavanja prvog računa prostor bude prijavljen na ePoreznoj
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 08:31   #4600
Imam fiskal1 jos od 2013 godine..istekao mi je certifikat..ali sam ovih dana napravio novi...medutim nije stvar u tomu,nego od kraja svibnja se uvodi novi certifikat...i fiskal1 mi javlja da vise nece podrzavati stare sustave...u koje spada moj.

Kao novi certifikat zahtjeva,novi hardware...medutim meni to ne drzi vodu,da novi certifikat bude trazio novi hardware...U 2013 godini je bilo da kad kupis fiskal1 komplet hardware+software...program koji dolazi je imao trajnu licencu...ali sad su se ositili pa naplacuju na misecnoj bazi...mene to do sada nije pogadalo...ali sad sa ovim novim certifikatom

Radim sezonski,tako da poruku o daljnjem ne podrzavanju sam procitao prija par dana,buduci fiskal kad ga ugasim na kraju sezone,upalim ga tek prije nego krene nova....inace rok za prijelaz je 21.svibnja 2018

Sta da radim?
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.