Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 09:50   #3041
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Nisam ti ja stvaralički samouvjerena
s ovakvim stavom nikada nećeš ni postati.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 11.02.2016., 09:53   #3042
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
s ovakvim stavom nikada nećeš ni postati.
Nemam ni namjeru, vjeruj mi, imam dovoljno posla kao interpretator. Kad postanem švelja onda ću možda nešto i stvoriti. Za sad stvaram samo gastronomska čudesa, ali ona traju kratko
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 11.02.2016., 10:11   #3043
imaš li koji dobar recept za junetinu (but)?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 11.02.2016., 10:25   #3044
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Hjah čuj, dan-danas imaš onih koji pod zločinačkim simbolima hladno odlaze u Kumrovec proslavljati obljetnice.
Koliko znam komunisticki simboli nisu, a fasisticki jesu zabranjeni zakonski (ne mislim ni samo na RH) ili?
Beljki is offline  
Old 11.02.2016., 10:28   #3045
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
imaš li koji dobar recept za junetinu (but)?
Pašticada s njokama.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 11.02.2016., 10:29   #3046
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Koliko znam komunisticki simboli nisu, a fasisticki jesu zabranjeni zakonski (ne mislim ni samo na RH) ili?
Šta misliš, jel se Tito bojao svog naroda?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 11.02.2016., 10:31   #3047
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Šta misliš, jel se Tito bojao svog naroda?
Nemam pojma

Ja bih rekao da se nije bojao debele (indoktrinirane) vecine, ali da se bojao da manjina na "zarazi" vecinu nepocudnim idejama, inace ne bi bilo cenzure, jednopartijstva niti (polu)diktatorske kontrole vlasti.
Beljki is offline  
Old 11.02.2016., 10:39   #3048
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nemam pojma

Ja bih rekao da se nije bojao debele (indoktrinirane) vecine, ali da se bojao da manjina na "zarazi" vecinu nepocudnim idejama, inace ne bi bilo cenzure, jednopartijstva niti (polu)diktatorske kontrole vlasti.
Znaš šta je meni smiješno? Kad se pričalo o pravima žena, ispada da je Švicarska 30 godina nazadnija od bivše Juge, jer su u Jugi žene pravo glasa dobile još 45, a u Švici tek 70tih i to referendumom na kojem je jedna trećina još uvijek bila protiv, ali mi nije jasno točno na što se odnosilo to pravo, kad pravo glasa nije imao nitko.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Pravo_glasa_za_žene

Za šta ili koga su glasovale te žene, tj., ti svi ljudi?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 11.02.2016., 10:42   #3049
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Pašticada s njokama.
je, a kak se to radi?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 11.02.2016., 10:45   #3050
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Znaš šta je meni smiješno? Kad se pričalo o pravima žena, ispada da je Švicarska 30 godina nazadnija od bivše Juge, jer su u Jugi žene pravo glasa dobile još 45, a u Švici tek 70tih i to referendumom na kojem je jedna trećina još uvijek bila protiv, ali mi nije jasno točno na što se odnosilo to pravo, kad pravo glasa nije imao nitko.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Pravo_glasa_za_žene

Za šta ili koga su glasovale te žene, tj., ti svi ljudi?
Pa hce li jedan ili drugi clan partije bit izabran na neko mjesto, npr

komunjare su inace imale prilicno progresivne ideje glede zenskih prava i ravnopavnosti. Iliti mars radi nesto, nes se ti tu meni lickat i cickat
Beljki is offline  
Old 11.02.2016., 10:45   #3051
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Koliko znam komunisticki simboli nisu, a fasisticki jesu zabranjeni zakonski (ne mislim ni samo na RH) ili?
"U brojnim državama u tranziciji čiji su stanovnici doba relsocijalizma doživjeli kao totalitarnu diktaturu javno isticanje crvenih zvijeza ili srpa i čekića kao određeni simboli prošlosti zajedno sa simbolima drugih dikatorskih sustava (kao primjerice i kukasti križ) zakonski su zabranjeni.
Određene zakonske propise su donijele primjerice Latvija, Turska, Poljska i Litva. U Mađarskoj je zabranjeno javno isticanje srpa i čekića i crvene zvijezde."
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 11.02.2016., 10:46   #3052
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Šta misliš, jel se Tito bojao svog naroda?
ma kakvi.
ulagao je onolike novce u miliciju i ostatak represivnog aparata zato što je volio svoj narod i beskrajno mu vjerovao.

a mnogima je priuštio i besplatno ljetovanje na jednom jadranskom otoku koje se znalo protegnuti i van sezone.
neki su na ljetovanju ostajali i godinama.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 11.02.2016., 10:50   #3053
thnx, nisam znao.

No, i dalje kod nas mislim da nije, a niti kao neki opci naputak u EU (fasisticki su vjerujem unverzalno branjeni)

Makar je sve to k od ovce i uvjek se nadju supstituti i zaobilazenja...
Beljki is offline  
Old 11.02.2016., 10:50   #3054
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da se nije bojao debele (indoktrinirane) vecine, ali da se bojao da manjina na "zarazi" vecinu nepocudnim idejama,

ljevica to uvijek radi i time pokazuje nedostatak povjerenja u vlastiti narod (a sebe, naravno, postavlja za čuvare tog naroda od tih nepoćudnih zaraza).

valjda narod zna sam procijeniti koje su ideje pozitivne i progresivne, a koje nisu.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 11.02.2016., 10:52   #3055
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post

ljevica to uvijek radi i time pokazuje nedostatak povjerenja u vlastiti narod (a sebe, naravno, postavlja za čuvare tog naroda od tih nepoćudnih zaraza).

valjda narod zna sam procijeniti koje su ideje pozitivne i progresivne, a koje nisu.
Ljevcica to uvijek ne radi. Lijevica pstoji i u demokratskim uredjenjima kao i desnica. To rade nedemokratski diktatorski. Bili lijevi, desni, gornji, doljnji ili nekog drugog smjera.

Narod je glup, ali je vlast kurva koja voli zlouotrebljavati ovlasti. Pa je ipag bolje da glupan ima svja prava.
Beljki is offline  
Old 11.02.2016., 10:59   #3056
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To rade nedemokratski diktatorski. Bili lijevi, desni, gornji, doljnji ili nekog drugog smjera.
želiš reći da je ljevica u Hrvatskoj totalitarna?
naime, upravo nas pokušavaju zaštititi od fašizacije društva, jer društvo koje do jučer nije bilo fašističko, sad će odjednom postati takvo ako nas oni, koji su naši čuvari, ne izvuku.

Quote:
Narod je glup, ali je vlast kurva koja voli zlouotrebljavati ovlasti.
ne slažem se, odnosno nalazim da narod nije glup i ne treba ljevicu da ga štiti.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 11.02.2016., 11:00   #3057
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Koliko znam komunisticki simboli nisu, a fasisticki jesu zabranjeni zakonski (ne mislim ni samo na RH) ili?
Na kovanici od 2 eura nalazi se Titov partizan.
mravac8 is offline  
Old 11.02.2016., 11:06   #3058
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
želiš reći da je ljevica u Hrvatskoj totalitarna?
naime, upravo nas pokušavaju zaštititi od fašizacije društva, jer društvo koje do jučer nije bilo fašističko, sad će odjednom postati takvo ako nas oni, koji su naši čuvari, ne izvuku.
Dok to rade u demokratskim okvirima nisu totalitarni, a ta se retorika opet ne razlikuje od vise manje bilo koje politicke opcije bilo gdje u svijetu.

A to pokazuje da ovime:


Quote:
ne slažem se, odnosno nalazim da narod nije glup
Nisi u pravu.

To osporava sama cinjenica da veliki, ako ne i kljucni faktor pobjede u politickoj borbi imaju manipulacije emocijama, PR agencije, sposobnosti koketiraja sa medijima na pojedinacnom i nivou organizacija, sredstva za kampanju itd., a sto se u osnovi svodi na uspjesnost manipulacije iracionalnim emocijama - a ne iznosenja kvalitetnijeg racinalnog argumenta. Racionalni politicari u pravilu nikad ne postizu nikakav rezultat, sluze eventualno kao operativci.
Sarmeri, govornici, polticko-PRovski lukavci, premrezeni, financirani, socialno inteligentni itd su daleko uspjesniji.

Iliti sto je netko rekao: sjeti se koliko je glup prosjecan covjek pa uzmi u obzir da je 50% stanovnistva gluplje od njega.

Pa onda to ucini za birace desnice kojima se baza i ciljano trziste glasova bazira na osnovnoskolskom stupnju obrazovanja.
Beljki is offline  
Old 11.02.2016., 11:15   #3059
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ma kakvi.
ulagao je onolike novce u miliciju i ostatak represivnog aparata zato što je volio svoj narod i beskrajno mu vjerovao.

a mnogima je priuštio i besplatno ljetovanje na jednom jadranskom otoku koje se znalo protegnuti i van sezone.
neki su na ljetovanju ostajali i godinama.
Ne razumijem ...... pa nije samo u Jugoslaviji postojala milicija, miliciju, odnosno policiju imale su i imaju sve države svijeta. Jednako tako i sve države svijeta imaju svoje udbe.

I sve države svijeta policiju koriste prvenstveno da bi svoje državljane držale u pokorosti.

Ako ćemo baš o onim periodu, recimo, 1960-tih godina policija SAD-a birnula se da njeni građani poštuju zakone kojima se regulirala segregacija.

Zatim, danas, te zabrane, nije li i to totalitarno?

Recimo, neki Mađar istakne zastavu sa crvenom zvijezdom - i, što, završi u zatvoru? Dođe po njega policija i ..... ?

Znam sad će netko kazati *i fašizam i nacizam su zabranjeni ..... * ali fašizam i nacizam jesu nehumani režimi koji trebaju biti zabranjen. Zašto? Pa zato što je u njegovim temeljima podjela ljude na rase, na višu i nižu rasu, a niže rase mogu biti sretne ako su *samo* robovi višoj rasi. Jer kad postanu isluženi, beskorisni robovi, onda završe u krematorijima.

Komunizam je prvenstveno ekonomski sistem i govori o pravu vlasništva. Odnosno govori o tome da pravo vlasništva trebaju imati oni koji to vlasništvo i stvaraju.

Na primjeru - vlasnici tvornica su radnici koji u tim tvornicama rade, oni upravljaju tvornicom, oni odlučuju kako će se višak vrijednosti trošiti.

Što je tu totalitarno i nehumano, što je tu nedemokratski da bi trebalo braniti?

U demokraciji građani upravljaju svojom državom tako što na izborima biraju vlast.

U komunizmu radnici upravljaju tvornicama i poduzećima preko radničkih savjeta.

Dakle, demokracija se sa državne razine spušta u proizvodnu, ekonomsku razinu.

Gdje vam je tu totalitarizam?
mravac8 is offline  
Old 11.02.2016., 11:30   #3060
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ta se retorika opet ne razlikuje od vise manje bilo koje politicke opcije bilo gdje u svijetu.
možda se ne razlikuje u formi, ali razlikuje se u sadržaju.
kad se netko bori za oslobođenje nekog drugog, onda taj ne implicira kako je taj kojeg pokušava osloboditi glup.
kad se netko bori za čistoću nečijeg svjetonazora, odnosno kad se bori protiv nekoga tko će tu osobu "zaraziti" nepoćudnim mislima i vrijednostima, onda je to očito impliciranje kako je onaj kojeg pokušavaš zaštititi debil.

Quote:
To osporava sama cinjenica da veliki, ako ne i kljucni faktor pobjede u politickoj borbi imaju manipulacije emocijama, PR agencije, sposobnosti koketiraja sa medijima na pojedinacnom i nivou organizacija, sredstva za kampanju itd., a sto se u osnovi svodi na uspjesnost manipulacije iracionalnim emocijama - a ne iznosenja kvalitetnijeg racinalnog argumenta.
i zašto ti onda smatraš kako je u redu da te manipulirane budale imaju pravo glasa?
nije li to onda puko nepotrebno bacanje novaca?

Quote:
Iliti sto je netko rekao: sjeti se koliko je glup prosjecan covjek pa uzmi u obzir da je 50% stanovnistva gluplje od njega.
osoba koja je to rekla je glupa ili vješt retoričar i manipulator koji je svjestan kolika je to glupost.
većina ljudi nije glupa, već prosječna.
od tih 50% koji su "gluplji" od te srednje osobe, zapravo bi mali postotak spadao u one koji imaju izrazito nizak kvocijent inteligencije.
zgodna elitistička doskočica.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.