Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 09:18   #141
da je ste na moru promjenili prehranu? možda je jeo više voća i povrća?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:21   #142
Uh, može prvo par općih informacija - što djete inače jede, pije i sl.?

Inače, nama su i pedica i liječnica sa hitne rekle da se kamilica ne daje nikome tko ima ikakve probleme sa želucem i probavom...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:27   #143
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
da je ste na moru promjenili prehranu? možda je jeo više voća i povrća?
Pa nismo mu ništa od prehrane mijenjali, samo što je on imao bolji apetit, pa je i jeo više raznovrsne hrane, jednom je pojeo cijelu pastrvku, inače supruga mu daje ujutro i navečer čokolino, ili nekakvi voćni ne znam kako se zove, nastoimo mu tutkati što više voća, ali kažem na moru sve što smo mu davali sve je jeo i voće, i ribice, i svoju flašicu, i slatkiše i nije bilo nikakvih problema.
Kada smo se vratili u Slavoniju trenutno se sve promijenilo, niti više hoće ribica, niti voće, jučer je samo ujutro pojeo čokolino, i navečer.
Ne želi ništa da jede supruga mu je pokušavala dati piletinu (bijelo meso i krompir).
Kada se pokaka onda hoće da jede, i potpuno je drugačije dijete, samo se smije, skače i zeza mene i mamu svoju .
colosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:33   #144
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Jest da sam preletila, al nisam vidjela da je netko spomenuo Portalak sirup. Bolje i manje agresivno od čepića. Čepiće bih ja ipak ostavila kao ono zadnje zadnje.
Portalak djeluje tako da razvodni stolicu i ona lakše ide van.

Mi smo isto imali s tim frke, sad smo na svaka 2-3 dana kakanje, ako ne bi bilo 3. dan (al obično bude, makar navečer, onda bi 4. dala portalak, ako kroz 24 sata ne bi pomogao e onda ide čepić.
Davali smo mu i Portalak sirup pa ništa.
colosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 11:56   #145
Quote:
colosos kaže: Pogledaj post
Pa nismo mu ništa od prehrane mijenjali, samo što je on imao bolji apetit, pa je i jeo više raznovrsne hrane, jednom je pojeo cijelu pastrvku, inače supruga mu daje ujutro i navečer čokolino, ili nekakvi voćni ne znam kako se zove, nastoimo mu tutkati što više voća, ali kažem na moru sve što smo mu davali sve je jeo i voće, i ribice, i svoju flašicu, i slatkiše i nije bilo nikakvih problema.
Kada smo se vratili u Slavoniju trenutno se sve promijenilo, niti više hoće ribica, niti voće, jučer je samo ujutro pojeo čokolino, i navečer.
Ne želi ništa da jede supruga mu je pokušavala dati piletinu (bijelo meso i krompir).
Kada se pokaka onda hoće da jede, i potpuno je drugačije dijete, samo se smije, skače i zeza mene i mamu svoju .
Da nije u pitanju voda?
Koju vodu dajete djetetu doma,a koju ste na moru?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 12:32   #146
Neznam kako i zašto ali mojoj pomaže kupanje. Također imamo velikih problema oko stolice, i baš sam skužila da ju kupanje protjera.
Kako u moru tako i u kadi i bazenčiću, pa je možda i kod vas tako.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 12:55   #147
Mi nemamo nekih ekstra problema s kakicom, jede dosta voća...ali zna se dogodit koji dan tvrđa stolica i 2-3 kuglice (obično kad se negdje dočepa štapića ili napolitanki (obično kod svekija)), tada joj napravim rijetku palentu (kao puding) s nekim voćem i eto kakice, obilne ....normalne..ni ne primjetim kad kako samo najednom zasmrdiiii...
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:04   #148
Quote:
colosos kaže: Pogledaj post
Mali Leo je veselo aktivno i razigrano dijete, ( ima 17 mjeseci) no praktički od rođenja ima veliki problem sa stolicom, taj problem mislim da je čak prerastao i strh od kakanja.
Naime ima jako veliku i tvrdu stolicu, vodili smo ga pedijatru, on je rekao "smo mu kamilicie dajte", davali smo mu kamilicu da pije no ništa stolica i dalje tvrda, babe su govorile dajte mu mljeveni lan u hranu bit će mu bolje, mi mu stavljali u voćne jogurtiće lan i ništa, babe rekle stavite žlicu ulja u hranu pa ni to nije pomoglo davali smo mu i laktozu, čak ni to mu ne razmekšava stolicu, tu su bili i sok od šljiva, šljive, jabuke. I NIŠTA MU NIJE POMOGLO. Nekad se zna napinjati po cijeli dan i tek navečer uz veliki plač kaka, kad ga tera kakati niti mu se hod niti mu se igra nervozan je cijeli dan.
Jedino kada smo bili na moru, ženu sam i njega poslao na mjesec dana, tamo se sve stabiliziralo i nismo znali uopće kad kaka.

Molim Vas savjet, jel imao tko takvih problema
Moje dijete otprilike od te dobi je počelo sa problemima s kakanjem tak da je došlo i do toga da potiskuje stolicu. Klinci obično izgledaju da se napinju da kakaju tj. ukoče se, preznojavaju se, a u peleni samo eventualno malo zaprljanja. To se počne događati kad povežu kakanje sa bolovima. To se nama dogodilo.
Pitala ja pedicu kaj da radim i dala nam Portalak. Vidim da pišeš da vam Portalak ( laktuloza) nije djelovao, no to je gotovo sigurno jer ste djetetu dali premalu dozu s jedne strane, a s druge mogući razlog bi bio taj da prije Portalaka dijete treba čepićima očistitiod nakupljene tvrde stolice. U tu svrhu dolazu u obzir i klizma, ali to bi trebalo dati medicinsko osoblje. Preporuka je da se kod psihogene opstipacije daju visoke doze Portalaka od 1-3 ml sirupa na kilogram tjelesne težine.

Kako dijete napreduje na težini? Koliko vode pije? S Portalakom je važno da pije dosta vode jer na taj način on djeluje.
Mislim da bi bilo dobro, s obzirom da dugo imate problema sa stolicom, da odete i do gastroenterologa kako bi utvrdio da li se radi samo o psihogenoj opstipaciji ili možda o nekom drugom razlogu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:43   #149
Colosos, obavezno ukinite cokolino. Moja je curica dobila probleme s probavom i kakanjem bas zbog proizvoda s cokoladom. Sto se tice portalak, morate ga davati redovito (par tjedana) i puno. Moja ga je kcerkica pila po 30 ml svaki dan. Ako je zatvoren prvo mu stavite cepic da se ocisti pa onda nastavite redovito s portalakom. Drzim fige!!!!
timi178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:32   #150
Puno Hvala

Ja se nadam da će biti dobro, Leo ima krupne ljepe oči, i kad ga pati stolica onako gleda u mene ili mamu i kao da traži pomoć od mene a ja mu ne mogu pomoći, nego jedino ga uzeti i tješiti, užas, užas, užas...
colosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 18:02   #151
Znam kako se osjecas. Ja sam joj prije par dana morala staviti cepic i plakala sam glasnije od nje (naravno dok nije gledala). Uzas. Mi smo sad izbacili mlijeko iz prehrane i vec dva tjedna kaka normalno. Hvala Bogu!
timi178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 14:21   #152
Probajte sa glicerin čepićima.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:02   #153
...mame, probajte čaj od kamilice, ali vrlo važno je da kada vam voda zakuha, ubacite kamilicu i odmah maknete s vatre....ono, u vrelu vodu samo stavite kamilicu, na kratko nek odstoji i to je to...nemojte jako zašećeriti.....u slučaju proljeva, obrnuto...kad stavite kamilicu u vrelu vodu neka se malo još prokuha...dijete nemojte siliti jesti jer ako nije imalo stolicu, vjerujte uopće nije gladno...čokoladu maksimalno izbjegavajte....dobro je djetetu masirati trbušić u smjeru kazaljke na satu..ono od prepone do prepone.......eto, možda moje iskustvo nekom pomogne, probajte
__________________
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Ta-ma-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:58   #154
moj je imao dosta tvrdu stolicu inače dok nije jednom došlo do totalnog začepljenja. to su bili takvi vriskovi i plakanje da sam ga isti trn krenula skidat iz pelene da vidim kaj se dešava i imala sam kaj vidjet.. toliko ga je mučilo da je krenuo kakat a onda mu je taj čep zastao na samom izlazu iz debelog crijeva, raširio mu čmar na veličinu valjda 4 cm i nikud-ni unutra ni van. šta da vam kažem nego da sam plakala skupa s njim i išla mu to iščačkat van samo da mu se čmar može stisnut jer ovo je bilo strašno. odmah sam mu nakon toga stavila glicerinski čepić da taj čep uspije izać do kraja kaj je bilo nakon nekih 2 sata.

fora je što je on do tada svaki dan jeo kuhano povrće i piletinu ili puretinu..voćne kašice.. bez čokolina, čokolada, preveć miljeka...

e nakon savjeta mojih najdražih forumašica:
1 ukinuli smo kuhano povrće posebno mrkvu, banane i ribane jabuke
2 ubacili svakodnevno jednu kašicu od šljiva ili jogobelu od suhe šljive sa žitaricama
i da pokucam u drvo.. mislim da moj Fran od tada više ni jednom nije imao ni tvrđu stolicu, a kamo li onakve muke sa začepljenjem. sad već jede sve što jedemo mi sa svojih 16 mjeseci i baš nikakvih problema nemamo sa stolicom!

sretno svim bebama kakalicama!
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:58   #155
citam vase prijedloge i moram priznati da svi ovi gore navedeni kod moje (sada vec 2,5 godine) curice nisu pomogli. od rodjenja ima problema sa stolicom,ja sam mama koja iskljucivo kuha povrce u obrocima i biram koju vrstu voca dajem zbog tvrde stolice....sve do jednog dana dok nisam otkrila mlijecni secer kojeg redovito kupujem u Muller-u i pripremam ga kao dodatak prehrani...od samog kontinuiranog uzimanja moja curica vise nema problema sa kakanjem,nema tvrdu stolicu, kaka redovito. prije je bilo nemoguce to gledati...zao mi je bilo i svih cepica..portalak sirup sluzi iskljucivo kao terapijski ali ne i za trajan ucinak....cepici su neugodni svima a kamoli bebacima. sada jedemo sve bez straha od zatvora. stolica je mekana, probava radi. super nam je od mlijecnog secera....
__________________

Dee
ledz05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 02:33   #156
Quote:
colosos kaže: Pogledaj post
Mali Leo je veselo aktivno i razigrano dijete, ( ima 17 mjeseci) no praktički od rođenja ima veliki problem sa stolicom, taj problem mislim da je čak prerastao i strh od kakanja.
Naime ima jako veliku i tvrdu stolicu, vodili smo ga pedijatru, on je rekao "smo mu kamilicie dajte", davali smo mu kamilicu da pije no ništa stolica i dalje tvrda, babe su govorile dajte mu mljeveni lan u hranu bit će mu bolje, mi mu stavljali u voćne jogurtiće lan i ništa, babe rekle stavite žlicu ulja u hranu pa ni to nije pomoglo davali smo mu i laktozu, čak ni to mu ne razmekšava stolicu, tu su bili i sok od šljiva, šljive, jabuke. I NIŠTA MU NIJE POMOGLO. Nekad se zna napinjati po cijeli dan i tek navečer uz veliki plač kaka, kad ga tera kakati niti mu se hod niti mu se igra nervozan je cijeli dan.
Jedino kada smo bili na moru, ženu sam i njega poslao na mjesec dana, tamo se sve stabiliziralo i nismo znali uopće kad kaka.

Molim Vas savjet, jel imao tko takvih problema
Isto tako nasa malena od rodjenja ima probleme sa stolicom,sve smo probali sad koristimo te cepice,skroz ima strah kakati vec kad osjeti da ce kakati pocne plakati ima strah istisnuti i onda istisne jedan komadic i umjesto da nastavi kakati ona od straha nece dalje tiskat i onda se to u njoj jos vise stisne
Pa sutra jos vece muke i tako stalno,isto sam joj kuhala kompot od suhih sljiva,zasladjenu kamilicu ali nista ne pomaze jedino sta nam je malo pomoglo su ti prolax cepici,kad vidim da je nervozna odmah znam da joj se kaka stavim joj cepic i za 10 minuta se pokaka isto tvrdo ali bar joj malo ti cepici omeksaju guzu pa je toliko ne boli nego kao kad je islo na suho,pedijatrica mi je rekla da bolje koristiti te cepice nego sirup,jer se crijeva naviknu na taj sirup pa se onda ulijene pa je kasnije jos gore kad se prestane piti

Zadnje uređivanje lana01 : 29.08.2009. at 02:38.
lana01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 06:43   #157
Quote:
lana01 kaže: Pogledaj post
Isto tako nasa malena od rodjenja ima probleme sa stolicom,sve smo probali sad koristimo te cepice,skroz ima strah kakati vec kad osjeti da ce kakati pocne plakati ima strah istisnuti i onda istisne jedan komadic i umjesto da nastavi kakati ona od straha nece dalje tiskat i onda se to u njoj jos vise stisne
Pa sutra jos vece muke i tako stalno,isto sam joj kuhala kompot od suhih sljiva,zasladjenu kamilicu ali nista ne pomaze jedino sta nam je malo pomoglo su ti prolax cepici,kad vidim da je nervozna odmah znam da joj se kaka stavim joj cepic i za 10 minuta se pokaka isto tvrdo ali bar joj malo ti cepici omeksaju guzu pa je toliko ne boli nego kao kad je islo na suho,pedijatrica mi je rekla da bolje koristiti te cepice nego sirup,jer se crijeva naviknu na taj sirup pa se onda ulijene pa je kasnije jos gore kad se prestane piti
Na tvojem bih mjestu potražila još koje mišljenje pedijatra jer ovo boldano jednostavno ne stoji. Na Portalak sirup se neće naviknuti, a ja sam živući primjer jer se nisam navikla, a pila sam kroz trudnoću i nakon poroda najmanje još 2 mjeseca. Kod tako malih se događa jedna druga stvar, a to je da kakanje povezuju s boli i čim im krene stolica, ma kakva da je, oni stišću i izbjegavaju bol te im to prelazi u naviku. Davanje čepića je za trenutno rješavanje problema. Koliko sam uspjela 'iščačkati' vrijede preporuke pedijatriskog društva o liječenju opstipacije u djece koje preporučaju uporabu laksativa kroz duži niz mjeseci pa čak do dvije godine kako bi klinci prestali povezivati kakanje sa bolovima te razvili naviku kakanja u određeno vrijeme. Ove preporuke se odnose na pihološke opstipacije.
Sve je to jako teško i znam iz osobnog iskustva.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:23   #158
moja curica je u dobi od oko tri godine odbijala kakati,to je trajalo čak oko godinu dana.trpila bi po sedmicu dana,već bi joj i iz usta smrdilo.pok.dr perović,pedijatar i nutricionist,preporučio je što više trčanja,krumpira,mlijeko NIKAKO,voćne jogurte,suho voće,cedevitu(to i meni bilo čudno),krokiće nikako,a čokoladu nije ni spomenuo.ja sam nastojala da se ona igra nečega stojeći i da ima pelenu,tako kad joj dođe da ne može vratiti.kad bi se napokon pokakala slavili bismo.kroz taj period bila je stalno nervozna.ona je kakanje povezivala s bolom,što se jednom dogodilo kad je imala tvrdu stolicu
nemamideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 08:31   #159
Quote:
colosos kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da će biti dobro, Leo ima krupne ljepe oči, i kad ga pati stolica onako gleda u mene ili mamu i kao da traži pomoć od mene a ja mu ne mogu pomoći, nego jedino ga uzeti i tješiti, užas, užas, užas...
kupi novalac mlijeko za bolju probavu ,nama pomogao
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 12:33   #160
e da mrkva i banana stvaraju zatvor,šljiva i kruška otvaraju stolicu
Puno sreće!!!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.