Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2009., 22:24   #121
Quote:
želim najbolje kaže: Pogledaj post
Ono što predlažem za prvu ruku je nešto duže tuširanje koljena toplom vodom prije spavanja i šalica toplog mlijeka s malo meda i namirisati jastuk esencijalnim uljem lavande. Ukoliko je tjeskoba ta koja ne dozvoljava spavati...onda duuuboko udahnuti par puta esencijalno ulje mandarine iz dlanova...pomoći može i dobra stara meditacija...i čaj od matičnjaka, mente, majčine dušice (gospine trave), kamilice....efikasnih rješenja uistinu je mnogo...no s obzirom da mi nije poznat stvarni uzrok, teško je ovako odabrati najbolje. Svi smo različiti...a ovisno o uzroku nesanice odabire se i sredstvo koje će dovesti snove u naše noći..
Mislim da ako je uzrok nesanice geopatogeno zraćenje, bojim se da u tom slučaju ništa od navedenih metoda neće pomoći...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:52   #122
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Mislim da ako je uzrok nesanice geopatogeno zraćenje, bojim se da u tom slučaju ništa od navedenih metoda neće pomoći...
Upravo nešto slično tome htjedoh reći...ali s obzirom da nisam upućena u UZROK nesanice...ne mogu ništa ni tvrditi. Krenula sam od područja u kojem mogu pomoći a to je psihološka, duhovna, fitoterapeutska i aromaterapeutska pomoć...pa sam za prvu ruku ponudila rješenja koja se mogu odmah isprobati...za razliku od geopatogenog zračenja...za utvrđivanje kojeg ipak netko mora po "pristojnoj cijeni" provjeriti prostoriju...
Ispričavam se ako mi je promaklo nešto što nije trebalo...naime nisam uspjela uočiti da je problem detektiran. Lijep pozdrav...
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 00:52   #123
Quote:
želim najbolje kaže: Pogledaj post
Upravo nešto slično tome htjedoh reći...ali s obzirom da nisam upućena u UZROK nesanice...ne mogu ništa ni tvrditi.
Mislim da je možda bolje krenuti od uzroka poremećaja, pa onda sukladno uzroku i preporučiti terapiju... Tako barem ja smatram da je ispravno. Jer svi dobronamjerni savjeti padaju u vodu ako nismo odmah na početku otklonili mogućnost geopatogenih zraćenja kao uzročnika poremećaja... Kako čemo pomoći nekome od nesanice, ili bilo koje druge bolesti ako ne znamo da li osoba spava na geopatogeno zagađenom mjestu?
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:24   #124
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Mislim da je možda bolje krenuti od uzroka poremećaja, pa onda sukladno uzroku i preporučiti terapiju... Tako barem ja smatram da je ispravno. Jer svi dobronamjerni savjeti padaju u vodu ako nismo odmah na početku otklonili mogućnost geopatogenih zraćenja kao uzročnika poremećaja... Kako čemo pomoći nekome od nesanice, ili bilo koje druge bolesti ako ne znamo da li osoba spava na geopatogeno zagađenom mjestu?
Zar to ne tvrdim od svog prvog posta??
No evo...ako je geopatogeno zračenje, odgovori na ova pitanja trebali bi biti potvrtdni; Ustajete li iz kreveta gori nego što ste legli? Budite li se noću i ne možete spavati? Osjećate li pri ustajanju gubljenje ravnoteže i slabost? Ustajete li iz kreveta uz neobjašnjive bolove u tijelu? Jeste li bez nekog vidljivog razloga vječno umorni? Boli li vas često stomak ili glava? Gušite li se noću ili imate česte probleme s disanjem? Imate li u toku spavanja česte grčeve na nekom dijelu tijela? Imate li nepravilne otkucaje srca? Imate li reumatična oboljenja? Gubite li često koncentraciju i misao? Jeste li razdražljivi, depresivni i agresivni? Sanjate li ružne snove...
TAKOĐER, PREDLAŽEM DA OSOBA PRESPAVA NOĆ DVIJE KOD NEKOG DRUGOG, NA DRUGOM PODRUČJU, U DRUGOJ KUĆI, NA DRUGOM KREVETU...ako bilo gdje drugdje može zaspati....možemo uzeti zračenje u obzir na mjestu na kojem pokušava spavati sada..
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:40   #125
veterani poput mene u pogledu nesanice su vjerovatno vec eliminirali uzroke tipa geopatogeno zracenje i sl.
mene zanima dali postoji neka alternativa psihoterapiji, nesto cime bi se otkrili uzroci nespavanju i rijesio problem?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 01:17   #126
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
veterani poput mene u pogledu nesanice su vjerovatno vec eliminirali uzroke tipa geopatogeno zracenje i sl.
mene zanima dali postoji neka alternativa psihoterapiji, nesto cime bi se otkrili uzroci nespavanju i rijesio problem?

Postoji alternativa za psihoterapiju, a to je kvalitetan astrolog. A što se tiče geopatogenih zraćenja, mislim da je dobro potražiti i "drugo mišljenje"...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 08:50   #127
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Postoji alternativa za psihoterapiju, a to je kvalitetan astrolog.
bas me zanima kako mi to astrolog moze pomoci da rijesim nesanicu
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
A što se tiče geopatogenih zraćenja, mislim da je dobro potražiti i "drugo mišljenje"...
pa mozes mi onda preporuciti nekog ako znas da je ono, bas bas
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:01   #128
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
bas me zanima kako mi to astrolog moze pomoci da rijesim nesanicu

pa mozes mi onda preporuciti nekog ako znas da je ono, bas bas
Pa, astrologija ti u svakom slučaju može pomoći pronaći uzroke nesanice. Jer je mnogo preciznija od službene psihoanalize... Kroz nju se vidi cijela uzročno poslijedična mreža nekog problema. I što je isto tako važno, osobi se savjetuje individualni pristup problemu.

Što se tiče radiestezije, ne znam koga bih ti preporučio... Ali, znam da se dešava u praksi da je ponekad potrebno drugo pa i treće mišljenje...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:07   #129
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Pa, astrologija ti u svakom slučaju može pomoći pronaći uzroke nesanice. Jer je mnogo preciznija od službene psihoanalize... Kroz nju se vidi cijela uzročno poslijedična mreža nekog problema. I što je isto tako važno, osobi se savjetuje individualni pristup problemu.
pa onda mi mozes preporuciti nekog dobrog astrologa, toliko sam ocajna od te nesanice da sam spremna sve isprobati, i govno cu pojesti ako pomogne
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:28   #130
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
veterani poput mene u pogledu nesanice su vjerovatno vec eliminirali uzroke tipa geopatogeno zracenje i sl.
mene zanima dali postoji neka alternativa psihoterapiji, nesto cime bi se otkrili uzroci nespavanju i rijesio problem?
Možda može pomoći homeopatija.
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:46   #131
Quote:
vana25 kaže: Pogledaj post
Možda može pomoći homeopatija.
isprobala 5 raznih homeopatskih pripravaka, nis mi nije pomoglo.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:05   #132
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
isprobala 5 raznih homeopatskih pripravaka, nis mi nije pomoglo.
Jesi li pokušala terapiju bioenergijom?
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 08:41   #133
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Jesi li pokušala terapiju bioenergijom?
naravno da jesam. i zd metodu i druge bioenergicare. nista.
trenutno mi ne pada na pamet ni jedna metoda koju nisam isprobala. ali problem ce postojati dok god ja ne rijesim uzrok. sve ove metode bilo alternativne bilo farmakoterapija ce eventualno rijesiti posljedice ali uzrok ce i dalje ostati.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 16:16   #134
Meni je uvijek pomagao snažan čaj od kamilice oko pola sata prije sna, oko 2 i pol dl. Topla preporuka - cvijetovi, a ne iz vrećice.

Probala si bioenergiju... jesi probala Reiki? Najbolji savjet koji ti mogu dati je da odeš na početnički tečaj i svaku večer daješ sama sebi tretmane prije spavanja.
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 08:29   #135
Quote:
izalac kaže: Pogledaj post
Probala si bioenergiju... jesi probala Reiki? Najbolji savjet koji ti mogu dati je da odeš na početnički tečaj i svaku večer daješ sama sebi tretmane prije spavanja.
e to jos nisam probala. imam sad neke opcije u planu ako nis ne upali onda idem na reiki.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:30   #136
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
isprobala 5 raznih homeopatskih pripravaka, nis mi nije pomoglo.
Dobila si stvarno pregršt lijepih i kvalitetnih savjeta i ja sam si neke zapisala. No nažalost tebi ne pomažu.
Što se tiče homeopatije, nisam mislila na neke kupovne homeopatske pripravke već odlazak do završenog homeopata.
Nitko ti nije postavio ključno pitanje: kako se ti osjećaš poslije nespavanja, možda ti i biološki nije potrebno više, onda ne treba forsirati nikakvim lijekovima.
Na kraju možda ipak pomogne neki psihoterapeut koji radi na eliminaciji trauma i ptsp-a, ako je to nastalo nenadano. Kod nas su to u inozemstvu doškolovani alternativni psihoterapeuti, vani je to normalna psihoterapija.
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 16:30   #137
Quote:
vana25 kaže: Pogledaj post
Dobila si stvarno pregršt lijepih i kvalitetnih savjeta i ja sam si neke zapisala. No nažalost tebi ne pomažu.
Što se tiče homeopatije, nisam mislila na neke kupovne homeopatske pripravke već odlazak do završenog homeopata.
Nitko ti nije postavio ključno pitanje: kako se ti osjećaš poslije nespavanja, možda ti i biološki nije potrebno više, onda ne treba forsirati nikakvim lijekovima.
Na kraju možda ipak pomogne neki psihoterapeut koji radi na eliminaciji trauma i ptsp-a, ako je to nastalo nenadano. Kod nas su to u inozemstvu doškolovani alternativni psihoterapeuti, vani je to normalna psihoterapija.
ma bila sam ja kod homeopata, dugo smo pricale i davala mi je pripravke jedan po jedan, bez rezultata. ne bi se ja na svoju ruku odlucila uzimati nista, sve sam nju slusala.
ovo si dobro pogodila, bitno je kako se netko osjeca nakon nespavanja. meni inace treba jako malo sna, nekih 5 sati mi je dovoljno. ako uopce ne spavam mogu savrseno dobro funkcionirati i sve obavljati ali se lose osjecam, ne u smislu umora nego sam zivcana, lose volje i pesimisticna. unatoc tome imam puno energije.
moje misljenje je nakon svih ovih godina borbe s problemom nespavanja da sve navedene metode u ovom topicu mogu pomoci osobama koje pate od trenutne nesanice uzrokovane nekim vanjskim stresom tipa, poslovne obaveze, rokovi, iscekivanje necega, opcenito neki trenutni stres i nemir. moja nesanica je druge prirode, to je nesto podsvjesno zbog cega kaznjavam samu sebe i ne dopustam sebi opustanje kroz san jer je to gubitak kontrole. ali zasto? sta je trigger? to mi mora netko pomoci da skuzim.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 22:12   #138
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
ma bila sam ja kod homeopata, dugo smo pricale i davala mi je pripravke jedan po jedan, bez rezultata. ne bi se ja na svoju ruku odlucila uzimati nista, sve sam nju slusala.
ovo si dobro pogodila, bitno je kako se netko osjeca nakon nespavanja. meni inace treba jako malo sna, nekih 5 sati mi je dovoljno. ako uopce ne spavam mogu savrseno dobro funkcionirati i sve obavljati ali se lose osjecam, ne u smislu umora nego sam zivcana, lose volje i pesimisticna. unatoc tome imam puno energije.
moje misljenje je nakon svih ovih godina borbe s problemom nespavanja da sve navedene metode u ovom topicu mogu pomoci osobama koje pate od trenutne nesanice uzrokovane nekim vanjskim stresom tipa, poslovne obaveze, rokovi, iscekivanje necega, opcenito neki trenutni stres i nemir. moja nesanica je druge prirode, to je nesto podsvjesno zbog cega kaznjavam samu sebe i ne dopustam sebi opustanje kroz san jer je to gubitak kontrole. ali zasto? sta je trigger? to mi mora netko pomoci da skuzim.
Razmisli o ovome pitanju, ali dobro: je li ti želiš riješiti problem nespavanja ili dokazati da se on u tvojem slučaju ne može riješiti?
Kada definitivno odlučiš što ti važnije: spavanje (odnosno tvoj zdrav život) ili kontrola, tada možeš krenuti u akciju, sve ostalo je samo zafrkancija. U tebi leži sve. Ti dobro znaš kada je to krenulo i zbog čega. Kada se odlučiš suočiti s tim, možda ti se može nešto ozbiljno preporučiti. Ipak vjerujem u tebe.
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:20   #139
Ja sam problem dugogodišnje nesanice rješio sun jogom....imate sve o tome na ovom forumu.
Pozdrav
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:38   #140
Ne mogu spavati!!

Ne mogu spavati u svom krevetu u svojoj sobi.... traje godinama.. nemogu zaspat do kasno u noc, a onda i ako zaspem, sanjam gluposti, u nekom polusnu sam, i sve je gore i gore kako vrijeme prolazi..

u svim drugim prostorijama i krevetima, spavam ko mala beba!!!

Ima li itko slicno iskustvo??? HELP!!!
__________________
I mnogo malo je, a malo mnogo je!!!!
ronhill_slims is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.