Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 04:20   #41
Rekla bih da je velika razlika između "ne obavljaš pravedan dio roditeljskih obaveza" i "ne provodiš dovoljno vremena sa mnom".

Volio je on ili ne i uživao u njenom društvu ili ne, bilo bi ok da se angažira oko djeteta. Ali to može i razveden ili nakon što se dogovore da brak nastavljaju jer im je tako financijski komotnije, ali to je sve.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 04:29   #42
Idealno partnerstvo je zajednica dvoje ispunjenih pod svakim pogledom ljudi.

Dakle izvrśavanje braćnih obaveza, drużenje s partnerom i njegovim bliskima (s kojim on żeli da se drużimo) a da se pri tome ne zanemaruju vlastite potrebe, hobiji, ciljevi i bliski -te naravno djeca ako ih par posjeduje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 04:29   #43
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
.
kako da se postavim? Samo prijetim? S njim i bez njega mi trenutno i nije neka razlika, osim te proklete financijske stabilnosti
Nikako. On te ne voli, to ti je jasno vjerojatno. Iako ima i slučajeva kad nije u pitanju nedostatak ljubavi nego nezrelost. Frendičin partner je pasivno agresivno djetešce koje jednostavno ne može biti samo i duri se kad ona ode na nešto bez njega, a sam ne želi ići. A na fejsu djeluju savršen par, stalno se naslikavaju, idila, sreća, zaljubljenost. U trenutku iskrenosti mi je rekla da joj je on više teret nego išta drugo i da se jako razočarala u ljubav i veze općenito. Za šest mjeseci je zaboravila i potisnula to. Guraju dalje. Samo oni znaju razloge. Nemaju djecu, nisu dugo zajedno, samo žive skupa.

Tako da ako par bez ikakvih obaveza ne može prekinuti jer... valjda ih je strah da u tridesetima ne ostanu sami, vjerujem da je tebi još teže jer imaš djecu i razjebat ćeš financijsku situaciju, ali nema ništa goreg od života s čovjekom koji te ne voli. Ni glad. A i za psihičko zdravlje djece.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:57   #44
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Po meni je uzrok nedostatak volje partnera da u slobodno vrijeme udovolji sebi, samim time osjeća otpor prema bilo kakvoj inicijativi druge strane da napravi isto.
Istina, nedostatak volje jednoga što onda prenosi i na drugog partnera i očekuje da ovaj funkcioniše jednako.

A što se tiče tih ženskih prijateljstava van veze, pa ona se neguju, mnoga su tako zamrla jer jednostavno se ljudi otudje kada ih zanemaruješ i prestaneš biti deo njihovog života. Mahom žene u životu lakše gube svoja prijateljstva nego muškarci zato što se ulenje i verju kako su uz njega dobile i najbolju prijateljicu za shoping.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:06   #45
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Mahom žene u životu lakše gube svoja prijateljstva nego muškarci zato što se ulenje i verju kako su uz njega dobile i najbolju prijateljicu za shoping.
mahom zene nisu razumna bica

nego dolje te se spominje, svrati na cugu
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:11   #46
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
mahom zene nisu razumna bica

nego dolje te se spominje, svrati na cugu
A stash, ne mozemo svi biti mozak ekipe.

Jesam ostala duzna u kafani proslu turu?
Malo sam se zanela, hoce to mene kad potegnem.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:19   #47
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Istina, nedostatak volje jednoga što onda prenosi i na drugog partnera i očekuje da ovaj funkcioniše jednako.
Još sad daj neki recepat kako se iskopat iz toga
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:46   #48
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Još sad daj neki recepat kako se iskopat iz toga
Nisam baš stručna, obično sam ja ta koja ima vazda nekih interesovanja.
A teško je tu sada balansirati pa biti taktičan a da ne ispadne čovek nezainteresovan za partnera ili neko kome je lepše sa drugima nego sa njim.

Idealno bi bilo da nadje društvo za teretanu npr ili neki aerobik, pilates.
To je nešto što ženama ja mislim uvek fali a ne mogu da se organizuju.

Nagovori neku njenu prijateljicu da je pozove da idu zajedno na treninge.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:51   #49
Uplati se masaža u salonu. Ženi se isporuči kupon uz riječi da ju se želi razveseliti s nečim lijepim. Taj dan muž čuva djecu, kuha i preuzima obveze na sebe. Žena se dotle relaksira vani.

Moglo bi imati više efekta nego prijedlozi nađi vremena za sebe jer bih i ja malo češće s dečkima van. Djela a ne riječi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:56   #50
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post

Idealno bi bilo da nadje društvo za teretanu npr ili neki aerobik, pilates.
To je nešto što ženama ja mislim uvek fali a ne mogu da se organizuju.

Nagovori neku njenu prijateljicu da je pozove da idu zajedno na treninge.
Teže no što se čini

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Uplati se masaža u salonu. Ženi se isporuči kupon uz riječi da ju se želi razveseliti s nečim lijepim. Taj dan muž čuva djecu, kuha i preuzima obveze na sebe. Žena se dotle relaksira vani.

Moglo bi imati više efekta nego prijedlozi nađi vremena za sebe jer bih i ja malo češće s dečkima van. Djela a ne riječi.
Boldano nije loša ideja...

A vezano za ironičan prijedlog, nisam ipak toliko lud. Pa da se ujutro probudim ko eunuh?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:00   #51
Lep gest i svaku bi ženu obradovalo ali se plašim da ne bude kratkoročno i pojedinačni slučaj

Mada je odlična ideja za neki početak, možda joj se dopadne misao da ima tih nekih par sati za sebe i počne uživati u tom vremenu.

Inače mi Sviba deluje kao baš razuman čovek i ne verujem da mu je problem da brine o deci već da je više u pitanju njen nedostatak želje za nekim samostalnim interesovanjima.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:06   #52
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Uplati se masaža u salonu. Ženi se isporuči kupon uz riječi da ju se želi razveseliti s nečim lijepim. Taj dan muž čuva djecu, kuha i preuzima obveze na sebe. Žena se dotle relaksira vani.

Moglo bi imati više efekta nego prijedlozi nađi vremena za sebe jer bih i ja malo češće s dečkima van. Djela a ne riječi.
Čuj u mom braku ima efekta ovo drugo.
Tj. Kombinacija.


Platimo nekoj curi da pričuva klince od 8 navečer do 8 ujutro. Znači prespava kod nas doma i zove nas u slučaju da se neko probudi ili da se desi neki problem..


Ja izađem s curama, on s dečkima. I evo ga zabava i punjenje baterija bez puno filozofije.


Da mi uplati masažu mislila bi ili da je nešto opaku zgriješio ili da je našao drugu pa mu treba malo vremena da uživaju..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:20   #53
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
vecinom se sve vrti oko djeteta i njenih obveza i aktivnosti koji su naravno na mojim plecima..?
Ovdje je najveći problem po meni.
Nije problem ni kaj on ode s dečkima,puno radi,pa čak ni da ne voli ženu više.
Nego je sve obaveze oko djeteta prepustio ženi i high life.

Nisam protiv izlaženja,druženja,vremena za sebe...To svi trebaju imati ili prolupaju ko ja.
Ali ipak dijete treba biti prioritet.
Znači otprilike ovak-svaki dan brineš za dijete sve kaj treba,a 1 vikend mjesečno odeš sa dečkima ili di već malo da se zabaviš,ispušeš itd.
A ne obrnuto...Svaki dan s ekipom,a dijete ko da ni nemaš.

Ne znam jel bi bilo lakše da se razvedu i da li bi on uopće uzimao dijete u dogovoreno vrijeme.
BubaMaji bi bilo isto jer ga i tak nikad nema i sve obavlja sama.Ak joj se to trpi zbog love...
Ne vjerujem da bi tog lika neki razgovor promijenio nažalost.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:33   #54
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Koliko vam je bitno zajednički provoditi vrijeme s partnerom u braku? Zajednički obiteljski ručak, zajedničke posjete rodbini, dijeljenje vremena...
Vidim dosta parova koji su stalno zajedno - zajedno idu u kupovinu u dućan, zajedno odlučuju o novom namještaju, zajednički posjećuju familiju, ali vidim i jednaki broj onih koji tako ne rade - odvojeno idu u kupovinu, posjete, svatko se bavi svojim hobijima, svojim prijateljima, a neki čak ne idu uvijek ni zajedno na godišnji odmor...
Pravila nema, svaki čovjek je individua za sebe, netko ne voli nametanje društvenih normi a društvo ipak nemaće da u braku ljudi moraju provoditi puno vremena zajedno i zajednički dijeliti vrijeme. Nek to sputava, žele više slobode... da li je potrebno da se zbog kodeksa ponašanja u braku ljudi sputavaju u svojim planovima, hobijima i time frustriraju?

Baš sam htio drobiti o time managementu, pa reko da ipak još jednom pročitam uvodni post..

Dakle od navedenih stvari koje radimo zajedno:

OBITELJSKI RUČAK - DA
POSJETE RODBINI - DA
ODLUKA O NOVOM NAMJEŠTAJU- DA
GODOŠNJI ODMOR - DA

Većina vremena koju provodimo zajedno, provodimo kao obitelj (po novoj definiciji), a to uključuje i dijete...U trenutnom tempu života, a i logistici oko čuvanja dijeteta, vrlo rijetko možemo odvojiti vrijeme za aktivnosti koje bi radili zajedno isključivo nas dvoje.

To se najčešće onda svede na nekakav odlazak na večeru, kino ili kazalište, a dijete prespava kod bake. Ali to je zapravo rijetko...

S druge strane, za organizaciju nekakvih individualnih aktivnosti se isto treba dobro pomučiti jer je tjedan prožet djetetovim slobodnim aktivnostima koje ne traju dovoljno dugo da bi se u isto vrijeme mogle organizirati i neke vlastite aktivnosti.

Dakle, ako ta slobodna aktivnost iziskuje izbivanje iz kuće, treba uskladiti dijete (djecu), partnera i sebe...

Još ako jedno ili oboje rade u smjenama...

Ne velim da je nemoguće, ali nije baš ni pizdin dim...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:26   #55
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Uplati se masaža u salonu. Ženi se isporuči kupon uz riječi da ju se želi razveseliti s nečim lijepim. Taj dan muž čuva djecu, kuha i preuzima obveze na sebe. Žena se dotle relaksira vani.

Moglo bi imati više efekta nego prijedlozi nađi vremena za sebe jer bih i ja malo češće s dečkima van. Djela a ne riječi.
Deca su zajednicka obaveza i briga, kuca je isto zajednicka, zasto bi zena samo [I][tog dana/I] bila postedjena brige o deci i kucnih psolova?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:50   #56
A kakav je seks?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 04:08   #57
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Koliko vam je bitno zajednički provoditi vrijeme s partnerom u braku? Zajednički obiteljski ručak, zajedničke posjete rodbini, dijeljenje vremena...
Vidim dosta parova koji su stalno zajedno - zajedno idu u kupovinu u dućan, zajedno odlučuju o novom namještaju, zajednički posjećuju familiju, ali vidim i jednaki broj onih koji tako ne rade - odvojeno idu u kupovinu, posjete, svatko se bavi svojim hobijima, svojim prijateljima, a neki čak ne idu uvijek ni zajedno na godišnji odmor...
Pravila nema, svaki čovjek je individua za sebe, netko ne voli nametanje društvenih normi a društvo ipak nemaće da u braku ljudi moraju provoditi puno vremena zajedno i zajednički dijeliti vrijeme. Nek to sputava, žele više slobode... da li je potrebno da se zbog kodeksa ponašanja u braku ljudi sputavaju u svojim planovima, hobijima i time frustriraju?
nije li poanta braka da nemaš izbora?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:41   #58
Naravno da nije
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:46   #59
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možda trenutno i ne želi ni sa kime biti u braku, ali to ne znači da ne bi htio biti da je sa ženom koju voli i s kojom mu je lijepo.
Pa i ona bi htjela biti s nekim tko ju voli i s kim joj je lijepo.
Malo se kasno sjetio, mada za njih nikad nije kasno.
Što joj je išao pravit dijete ako ju ne voli?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.